Skocz do zawartości
kfadrat

Jakiej książki szukam?

Rekomendowane odpowiedzi

Może Czterdzieści i cztery Piskorskiego albo Wiara Anny Kańtoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki podobnej do "Inferno" Browna.

Mam też pytanie za co wziąć się po przeczytaniu "Hashtag'u" Mroza z jego dzieł w następnej kolejności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem ostatnio Samsarę i Świat równoległy Tomasza Michniewicza i bardzo dobrze mi się to czytało. Jakie polecacie książki innych polskich podróżników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podobała książka o Nandze, ale tytułu nie pamiętam i o Bieleckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem ostatnio Samsarę i Świat równoległy Tomasza Michniewicza i bardzo dobrze mi się to czytało. Jakie polecacie książki innych polskich podróżników?

Polecam "Biel" Marcina Kydryńskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno temu czytałem książkę sci-fi o tym, że ludziom udało się znaleźć planetę, na której było coś w rodzaju stacji przesiadkowej kosmitów (coś jak w gwiezdnych wrotach). Samobójcy wsiadali do pojazdu, wybierali niezbadane jeszcze współrzędne i albo wracali, albo umierali (np. po trafieniu bezpośrednio w środek czarnej dziury, albo w pobliże gwiazdy). Raczej było to opowiadanie, a nie pełnowymiarowa książka.

Na koniec była akcja z ratowaniem drugiej ekipy przed wciągnięciem przez czarną dziurę. Koleś doszedł do wniosku, że nie da się ich uratować i zamknął właz. I tu było coś w rodzaju: "Czekaj, przez wieczność".

 

Czy ktoś jest w stanie podać tytuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupowałem w poprzednich latach prezent osobie w postaci takiej książki

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4742652/opowiesci-z-angielskiego-dworu-diana

Opis historii Księżnej Diany na dworze w formie powieści

 

Jak myślicie, zda się coś takiego w formie biografii?

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4795547/ksiezna-diana-milosc-zdrada-samotnosc

 

Czy może już przesadzam i było by to zbyt monotonne?

Nie chciał bym powielać treści i zastanawiam się czy to się będzie różnić treścią (wtedy ok) czy tylko formą, przy tej samej treści (wtedy to bez sensu)

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno temu czytałem książkę sci-fi o tym, że ludziom udało się znaleźć planetę, na której było coś w rodzaju stacji przesiadkowej kosmitów (coś jak w gwiezdnych wrotach). Samobójcy wsiadali do pojazdu, wybierali niezbadane jeszcze współrzędne i albo wracali, albo umierali (np. po trafieniu bezpośrednio w środek czarnej dziury, albo w pobliże gwiazdy). Raczej było to opowiadanie, a nie pełnowymiarowa książka.

Na koniec była akcja z ratowaniem drugiej ekipy przed wciągnięciem przez czarną dziurę. Koleś doszedł do wniosku, że nie da się ich uratować i zamknął właz. I tu było coś w rodzaju: "Czekaj, przez wieczność".

 

Czy ktoś jest w stanie podać tytuł?

Jakoś mi ten temat umknął, ale może jeszcze szukasz. Trochę mi to pasuje do "Gateway - brama do gwiazd" Frederika Pohla. Tego było kilka tomów i nie pamiętam, czy czarna dziura pojawiła się już w pierwszym. A może on w kolejnych... a nie będę spojlerował. Pierwszy tom to była powieść, ale nie zbyt długa - jeszcze z czasów, gdy autorzy s-f potrafili opisać coś ciekawego bez ścigania się na objętość z encyklopedią. Jeżeli to to to może pamiętasz, że główny bohater leczył się u psychologa-terapeuty, który był sztuczną inteligencją.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ksiazki ktora czytalem jako nastolatek, ale ksiazka raczej wyszla przed 2000.

 

Sci-Fi, przyszlosc glowny bohater zostaje wyslany na planete ktora robi za wiezienie, zostaje on wyslany za zabojstwo ktorego twierdzi ze nie popelnil. Planeta rzadzi sie swoimi prawami, nikt z niej nie uciekl itd. Ktos cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie dzwoni. Kojarzysz może czy to polski autor, czy tłumaczenie? Wyszukiwanie po angielsku podpowiada dwa tytuły z klasyki:

Chthon Piersa Anthony'ego - nie wiem czy było polskie wydanie

Planeta zła (Status Civilization) Roberta Sheckleya

Żadnej nie czytałem, więc więcej nie powiem.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ksiazki ktora czytalem jako nastolatek, ale ksiazka raczej wyszla przed 2000.

 

Sci-Fi, przyszlosc glowny bohater zostaje wyslany na planete ktora robi za wiezienie, zostaje on wyslany za zabojstwo ktorego twierdzi ze nie popelnil. Planeta rzadzi sie swoimi prawami, nikt z niej nie uciekl itd. Ktos cos?

 

Mocno strzelam: Planeta o nazwie Shayol (A Planet Named Shayol), „Nowa Fantastyka” 4/2002. Nie czytałem, czytałem tylko, że to absolutne apogeum absurdalnego science fiction z lat 50. i 60.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno strzelam: Planeta o nazwie Shayol (A Planet Named Shayol), „Nowa Fantastyka” 4/2002. Nie czytałem, czytałem tylko, że to absolutne apogeum absurdalnego science fiction z lat 50. i 60.

Znalazem :)

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4800877/the-status-civilization

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakaś dobrą polską książkę fabularną, z tego wieku? Coś co nie jest horrorem lub typowym romansem i powieścią detektywistyczną.

Czytam właśnie kilka tytułów z literatury faktu i machnąłbym dla odmiany coś ze współczesnego polskiego podwórka.

 

Od siebie polecę książkę która pomoże zabrać się do działania lub nie przejmować się przeciwnościami:

"Jak przestać się martwić i zacząć żyć" Dale Carnegie z 1948r.

Rok wydania działa tylko na jej korzyść, dzięki temu jest napisana z głową.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakaś dobrą polską książkę fabularną, z tego wieku? Coś co nie jest horrorem lub typowym romansem i powieścią detektywistyczną.

Czytam właśnie kilka tytułów z literatury faktu i machnąłbym dla odmiany coś ze współczesnego polskiego podwórka.

 

W ostatnich latach nie czytałem zbyt dużo polskiej, ale z tego, co znam i co najbardziej mi się podobało: trzy ostatnie powieści Twardocha (zwłaszcza „Król”), „Stramer” Łozińskiego, „Księgi Jakubowe” Tokarczuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakaś dobrą polską książkę fabularną, z tego wieku? Coś co nie jest horrorem lub typowym romansem i powieścią detektywistyczną.

Czytam właśnie kilka tytułów z literatury faktu i machnąłbym dla odmiany coś ze współczesnego polskiego podwórka.

 

Obczaj Dygot od Małeckiego, tacy trochę Chłopi napisani bardziej współcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakaś dobrą polską książkę fabularną, z tego wieku? Coś co nie jest horrorem lub typowym romansem i powieścią detektywistyczną.

Czytam właśnie kilka tytułów z literatury faktu i machnąłbym dla odmiany coś ze współczesnego polskiego podwórka.

 

Od siebie polecę książkę która pomoże zabrać się do działania lub nie przejmować się przeciwnościami:

"Jak przestać się martwić i zacząć żyć" Dale Carnegie z 1948r.

Rok wydania działa tylko na jej korzyść, dzięki temu jest napisana z głową.

 

Jakub Szamałek Kimkolwiek jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Zacznę od "Dygot", ponieważ od jakiegoś czasu mam ochotę na dobrą "obyczajówkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam do was prośbe. Nie wiem czy napisałem we właściwym watku ale lepszego tu nie znalazłem. Może znacie jakieś źródła gdzie znajdę dużo audiobooków lub ewentualnie ebooków w dobrej cenie? Bo wiem ze jest Storytel itp ale to kurcze nie dość, że drogo to jeszcze jest subskrypcja a ja jestem wolnym czytelnikiem i idzie mi to strasznie wolno :) więc książkę jedną potrafię czytać długi czas ;p.

 

Może znacie jakies sklepy czy coś gdzie często są jakieś promocje na jakieś zestawy takich elektronicznych ksiażek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam swiatczytnikow.pl, codziennie wrzucają linki do promocji na ebooki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na świecie czytników masz też porównywarkę cenową w której możesz ustawić alerty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Polecam swiatczytnikow.pl, codziennie wrzucają linki do promocji na ebooki.

 

Dzięki bardzo! Jakbyś coś znalazł z audiobookami to byłbym wdzieczny :)

 

Btw. czy ktoś z was czyta ebooki np ze smartfonów, ipadów , tabletów? Bo zastanawiam sie czy na iPadzie jest to bezpieczne - cz y jednak lepiej załatwic sobie specjalny czytnik np amazon kindle?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Only kindle. Są też inne czytniki, nieporównywalnie większy komfort czytania jak na tablecie/smartfonie. Czytnik to prawie jak książka.

 

Ogólnie polecam legimi, jest abonament, ale taka masa książek, że na prawdę warto. Do tego można korzystać na kilku różnych urządzeniach, więc można się z kimś podzielić kosztami. Np. u mnie ja i żona jedziemy na jednym abo.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hmm no nic jak się skusze na cyfrowe czytanie to chyba tylko audiobooki.. Bo normalne czytanie to chyba i tak najlepiej z normalnych książek. Czaje sie powoli na wszystkie tomy ekspansji oraz w ogóle inne Space Opery bo jest ich sporo.. Tylko kiedy to znajde czas :P hehe :D

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie miałeś w rękach kindla? Też myślałem kiedyś, że to kolejny bezsensowny gadget... do czasu, aż na jakimś wyjeździe zobaczyłem go u kolegi. Od tamtej pory (2013) nic już nie czytam na papierze - chyba, że mowa o nauce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...