Forum PCLab.pl: Zgubienie prawa jazdy - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zgubienie prawa jazdy a wyrobienie nowego Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   DirtZ Ikona

• Kung Fu Panda
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Czerwiec 2008 - 20:00

Było sobie tak...

W sklepie płacę za zakupy, wyciągam portfel....i szok, nie widzę prawa jazdy w przegródce, w której ono powinno być. Przegroda jest taka ciasna, że za cholerę nie wiem jak to prawko mogło wylecieć, ale innego wytłumaczenia nie widzę.

Obecnie trwają intensywne poszukiwania w domu, jednak ja złudzeń nie mam - ufo porwało mi w nocy prawko i koniec.

Teraz jak wyrobić nowy dokument? Gdzie zgłosić zagubienie prawka i z kim pogadać o wyrobieniu nowego? Czy poza kosztami manipulacyjnymi w postaci ~ 80zł za wyrobienie nowego + 20zł u fotografa na nowe foty, powinienem przygotować się na inne koszty? Pomóżcie, bo młody jestem, a wasze doświadczenie się przyda :]

Pozdrawiam :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   Raist_ Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 04 Czerwiec 2008 - 20:15

Chyba zgłosić musisz na policję.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Agnes Ikona

• Moderatorka
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 04 Czerwiec 2008 - 22:36

Zgłasza się kradzież, nie zagubienie. Wal od razu wyrobić sobie nowe.

#4 Użytkownik jest niedostępny   DirtZ Ikona

• Kung Fu Panda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Czerwiec 2008 - 22:51

Zobacz postAgnes, o 4 Czerwiec 2008, 23:36, napisał(a):

Zgłasza się kradzież, nie zagubienie. Wal od razu wyrobić sobie nowe.

Czyli na zasuwać na Policje i mówić, że mnie okradli...ale skubańce będą pytać o szczegóły zajścia...a ja chyba wracałem podpity jak porządny student i mnie podła Agnes pod blokiem napadła! Tak, tak...no to w sobotę idę na Policję, bo to dobry dzień, taki zaraz po piątku. W poniedziałek do Urzędu Komunikacji czy jak to się tam zwało gdzie byłem po pierwsze prawo jazdy...

No! Dzięki!

#5 Użytkownik jest niedostępny   B@ZYLI Ikona

• Opel
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Czerwiec 2008 - 23:23

Powiedz , że zostawiłeś portfel na stoliku i poszedłeś do toalety a działo się to w dyskotece takiej i takiej..jak nie masz ciekawej wymówki :P
Wiem jak to jest z tym że nagle coś jest a potem tego nie ma ..ehh..:E Ja w ten sposób zgubiłem kartę SIM też z tak ciasnej przegródki że czasami się zastanawiam czy ona tam ciągle nie jest..(:E)

#6 Użytkownik jest niedostępny   żylak Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 06:23

Zostawił portfel i poszedł do ubikacji? to jak zostawić kluczyki w stacyjce i pójść do sklepu. ;)

#7 Użytkownik jest niedostępny   DirtZ Ikona

• Kung Fu Panda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 07:56

Zobacz postżylak, o 5 Czerwiec 2008, 07:23, napisał(a):

Zostawił portfel i poszedł do ubikacji? to jak zostawić kluczyki w stacyjce i pójść do sklepu. ;)

Chyba pozostanę przy wersji, że byłem pijany i wracałem do domu. Nagle ktoś zły i groźny mnie napadł! Tylko tyle pamiętam...

Ale jesteście pewni, że z tym trzeba iść na policje? :P

Ten post był edytowany przez DirtZ dnia: 05 Czerwiec 2008 - 07:57

#8 Użytkownik jest niedostępny   Stillo Ikona

• Who do you love...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 08:07

ale po co na policje chcecie iść skoro to nie była kradzież. Normalnie idź sobie wyrób prawojazdy i tyle. Po co ściemniać policji, nie masz pojęcia jakie możesz mieć później problemy z tego powodu. Jak zaczną doszukiwać się szczegółów i później się pogubisz to nie będzie ciekawie.

#9 Użytkownik jest niedostępny   DirtZ Ikona

• Kung Fu Panda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 08:18

Zobacz postStillo, o 5 Czerwiec 2008, 09:07, napisał(a):

ale po co na policje chcecie iść skoro to nie była kradzież. Normalnie idź sobie wyrób prawojazdy i tyle. Po co ściemniać policji, nie masz pojęcia jakie możesz mieć później problemy z tego powodu. Jak zaczną doszukiwać się szczegółów i później się pogubisz to nie będzie ciekawie.

Właśnie o to mi chodzi. Nie jestem do końca pewien, czy z tym muszę latać na policję, czy tylko do urzędu, który prawo jazdy wydaje.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Stillo Ikona

• Who do you love...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 08:27

Zobacz postDirtZ, o 5 Czerwiec 2008, 08:18, napisał(a):

Właśnie o to mi chodzi. Nie jestem do końca pewien, czy z tym muszę latać na policję, czy tylko do urzędu, który prawo jazdy wydaje.

idź bezpośrednio wyrobić do urzędu i powiedz im jaka jest sytuacja. Powiedzą Ci tam co i jak.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Abul Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 08:27

Nie wiem czy koniecznie musisz iść na policję osobiście. Jak ja zgubiłem dokumenty(prawo jazdy, dowód itd) to po prostu zadzwoniłem i już. Gość mnie sie zapytał gdzie mniej więcej to się stało i kiedy. I jakiś kontakt. Tyle.

#12 Użytkownik jest niedostępny   lukaspl21 Ikona

• powrót st@rej szkoły
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 08:28

na policji mogą mu chyba wystawić tymczasowe prawko ( tzn papier na którym będzie mógł prowadzić furę) :hmm: kiedyś chyba tak było , choć tego na stówę nie jestem pewien
POZDRO

#13 Użytkownik jest niedostępny   Agnes Ikona

• Moderatorka
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 08:38

Zobacz postlukaspl21, o 5 Czerwiec 2008, 09:28, napisał(a):

na policji mogą mu chyba wystawić tymczasowe prawko ( tzn papier na którym będzie mógł prowadzić furę) :hmm: kiedyś chyba tak było , choć tego na stówę nie jestem pewien
POZDRO

Nie mogą, policja nie wystawia prawka :)

Mogą wystawić zaświadczenie o kradzieży, ale nie można na tym prowadzić.

#14 Użytkownik jest niedostępny   lukaspl21 Ikona

• powrót st@rej szkoły
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 09:12

Zobacz postAgnes, o 5 Czerwiec 2008, 09:38, napisał(a):

no właśnie nie wiem jak to jest dokładnie bo kiedyś znajomej buchnęli i ona właśnie miała jakieś zaświadczenie , ale nie wiem dokładnie kto jej to wystawił , może to sie zmieniło bo było to jakiś czas temu :) Wiecej na pewno na policji idzie sie dowiedzieć
POZDRO

#15 Użytkownik jest dostępny   Piekny Wojciech Postrach Dziewic Ikona

• Two beer or not two beer?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 09:24

Ostatnio przechodziłem podobną drogę, więc jestem na bieżąco :E Idź do wystawcy dokumentu (czyli urzędu gminy/dzielnicy) i tam za tydzień czy dwa (i kilkadziesiąt złych) dadzą Ci duplikat. I po krzyku. Pociesz się że niektórzy mają gorzej - ja zgubiłem prawko, a w międzyczasie (tzn zanim wystąpiłem o nowe) straciło ono ważność - miałem terminowe.
Gdy wystąpiłem o nowe, tzn przedłużone, to głąby mi dały duplikat starego - i miałem prawo jazdy, wystawione w marcu 2008 roku, którego okres przydatności do spożycia kończył się w listopadzie 2007 roku :E

#16 Użytkownik jest niedostępny   Stillo Ikona

• Who do you love...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 09:36

Zobacz postPiekny Wojciech Postrach Dziewic, o 5 Czerwiec 2008, 10:24, napisał(a):

Ostatnio przechodziłem podobną drogę, więc jestem na bieżąco :E Idź do wystawcy dokumentu (czyli urzędu gminy/dzielnicy) i tam za tydzień czy dwa (i kilkadziesiąt złych) dadzą Ci duplikat. I po krzyku. Pociesz się że niektórzy mają gorzej - ja zgubiłem prawko, a w międzyczasie (tzn zanim wystąpiłem o nowe) straciło ono ważność - miałem terminowe.
Gdy wystąpiłem o nowe, tzn przedłużone, to głąby mi dały duplikat starego - i miałem prawo jazdy, wystawione w marcu 2008 roku, którego okres przydatności do spożycia kończył się w listopadzie 2007 roku :E

ja mam ważne od marca przyszłego roku. PWPD ;) nowe prawko dostałeś też terminowe, czy już na czas nieokreślony ? Rozumiem, że wcześniej musiałeś się przejść na jakieś badania ?

Ten post był edytowany przez Stillo dnia: 05 Czerwiec 2008 - 09:36

#17 Użytkownik jest dostępny   Piekny Wojciech Postrach Dziewic Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 09:50

Zobacz postStillo, o 5 Czerwiec 2008, 09:36, napisał(a):

ja mam ważne od marca przyszłego roku. PWPD ;) nowe prawko dostałeś też terminowe, czy już na czas nieokreślony ? Rozumiem, że wcześniej musiałeś się przejść na jakieś badania ?

Jeszcze nie dostałem - w tej chwili czekam aż mi to błędne wymienią na dobre, i ma być bezterminowe, tak wnioskował lekarz. Procedura wygląda tak - idziesz do okulisty, on patrzy czy masz parę oczu, kasuje 80-100 zyli i daje papier. Z tym papierem idziesz do lekarza z uprawnieniami do badania osób na prawo jazdy, on się Ciebie pyta czy zażywasz narkotyki albo masz niespodziewane utraty przytomności. Odpowiadasz że nie, płacisz kolejne 80-100 zyli i dostajesz inny papier (na którym lekarz też pisze czy masz dostać następne terminowe, czy bezterminowe). Z tym papierem idziesz do urzędu gminy, płacisz kolejne osiemdziesiąt kilka złych chyba, wypełniasz dziesięć papierków i za tydzień-dwa dadzą Ci prawo jazdy. Sprawdź wszystkie dane na nim zawarte, jak się przekonałem urzędnicy potrafią poj... ekhem, mylić wszystko.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Stillo Ikona

• Who do you love...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 09:56

Zobacz postPiekny Wojciech Postrach Dziewic, o 5 Czerwiec 2008, 10:50, napisał(a):

Jeszcze nie dostałem - w tej chwili czekam aż mi to błędne wymienią na dobre, i ma być bezterminowe, tak wnioskował lekarz. Procedura wygląda tak - idziesz do okulisty, on patrzy czy masz parę oczu, kasuje 80-100 zyli i daje papier. Z tym papierem idziesz do lekarza z uprawnieniami do badania osób na prawo jazdy, on się Ciebie pyta czy zażywasz narkotyki albo masz niespodziewane utraty przytomności. Odpowiadasz że nie, płacisz kolejne 80-100 zyli i dostajesz inny papier (na którym lekarz też pisze czy masz dostać następne terminowe, czy bezterminowe). Z tym papierem idziesz do urzędu gminy, płacisz kolejne osiemdziesiąt kilka złych chyba, wypełniasz dziesięć papierków i za tydzień-dwa dadzą Ci prawo jazdy. Sprawdź wszystkie dane na nim zawarte, jak się przekonałem urzędnicy potrafią poj... ekhem, mylić wszystko.

aha dzięki. A czy papierki składałeś tuż przed wygaśnieciem terminu ważności prawka czy można np. wcześniej ?

#19 Użytkownik jest dostępny   Piekny Wojciech Postrach Dziewic Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 10:04

Zobacz postStillo, o 5 Czerwiec 2008, 09:56, napisał(a):

aha dzięki. A czy papierki składałeś tuż przed wygaśnieciem terminu ważności prawka czy można np. wcześniej ?

No, ja składałem 4 miesiące po wygaśnięciu. Ale pewnie można inaczej.

#20 Użytkownik jest niedostępny   ann Ikona

• Kaczmarolog
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 18:20

Zobacz postAgnes, o 5 Czerwiec 2008, 08:38, napisał(a):

Dokładnie. Dają tylko papierek, dzięki któremu możesz wrócić do domu jeśli jesteś samochodem ;)

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2