Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ronaf

Przechowywanie paliwa w domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Aż taki duży mi nie potrzebny :) Nieporęczny strasznie :kwasny:

20 + 13,8 litrów benzyny na miesiąc mi starczy.

Chcę lać paliwo bezpośrednio z kanistra do baku.

 

Myślałem bardziej nad czymś takim: link

 

Ten jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogo jka za taki kanister.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej ze drogo, lepiej kupic uzywany, niczym poza wygladem sie nie rozni od nowego.. zobacz tutaj albo tutaj albo tutaj albo tutaj albo tutaj.

 

lejek wg mnie nie jest potrzebny, mozesz uzywac zwyklego ktory chyba kazdy kierowca posiada, ktory wklada sie do baku i bezposrednio do niego wlewac z kanistra, jezeli jednak jest Ci potrzebny to pozadne metalowe lejki kosztuja okolo 20zl - np ten czy ten czy ten.

 

nie jestem przekonany do plastikowych kanistrow, sam nei wiem czemu, ale znajomy mowil mi ze kupil na allegro za 40 zl kanister z lejkiem i certyfikatami pozwalajacymi na przetrzymywanie w nim paliw, wiec moze warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie, tylko że to nowe a to używane.

 

@ronaf

Idz do agencji wojskowej (tak to sie chyba nazywa) i spytaj czy nie maja kanistrów na sprzedaż Na złom, kup je za niską cene, zagadaj z magzynierem żeby I za cene dwóch wydał jeden ale lepszy (jemu to też bedzie na reke) i dostaniesz za jakies 10-20zł kanister w bdb stanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porozmawiać z Tatą :D

 

Mam w domu dwa kanistry jak z aukcji wypisanych na górze.

 

Zielony, 20l ze sztywnym lejkiem.

 

Teraz tylko gnębi mnie pytanie, cze przechowywanie w ten sposób paliwa nie uszkadza go :hmm:

 

PS: W ogóle opłaca mi się lać V-Power 99+ na zapas do kanistra, może by tak tankować Vervę ze stacji do której mogę dojechać motocyklem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bedziesz trzymal ten kanister spokojnie w garazu, bez zbytniej ingerencji slonca, w chlodzie to mysle ze nic sie nie powinno stac. na pewno benzyna na tym zbytnio nie ucierpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie szkoda Ci miejsca w garażu? Bo na dobrą sprawę to będziesz trzymał 20 litrowy kanister benzyny, aż do kryzysu na rynku ropy naftowej?

W związku z przechowywaniem. Ciemne, chłodne miejsce w garażu, piwnicy. Do tego prawdziwy kanister i nic się nie powinno stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym moge przechowywac paliwo ? czy mozna wlac i przechowywac paliwo w zwyklej butelce platkikowej na: po Coca Coli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opytmalna temperatura dla paliw plynnych to 10-15 stopni celcjusza.... ciemno tez wypadaloby zeby blyo... a w czym chowac.. ? cos w stylu beczki do oleju.. lub cos co jest z tego samego stopu metalu...

 

a ogolnie jesli chodzi o v power racing... jesli chce sie miec lepsze osiagi (2-5 koni mechanicznych) o trezba jezdzic tlyko i wylancznie na tym paliwie.. a po przyrosty widac dopiero mniej wiecej po 10 tankowaniu, znajomy najpierw jezdzil na 95 po dwoch miesiacach przesiadl sie na v power racing i osiagi sa nieco inne.. nie moge powiedziec ze przyspiesza o duuuzo szybciej ale czuc roznice i czas 0-100 jest szybszy o 0,2 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opytmalna temperatura dla paliw plynnych to 10-15 stopni celcjusza.... ciemno tez wypadaloby zeby blyo... a w czym chowac.. ? cos w stylu beczki do oleju.. lub cos co jest z tego samego stopu metalu...

 

a ogolnie jesli chodzi o v power racing... jesli chce sie miec lepsze osiagi (2-5 koni mechanicznych) o trezba jezdzic tlyko i wylancznie na tym paliwie.. a po przyrosty widac dopiero mniej wiecej po 10 tankowaniu, znajomy najpierw jezdzil na 95 po dwoch miesiacach przesiadl sie na v power racing i osiagi sa nieco inne.. nie moge powiedziec ze przyspiesza o duuuzo szybciej ale czuc roznice i czas 0-100 jest szybszy o 0,2 sek.

a i tak najważniejsze jest to poczucie że jeździ się teoretycznie na czymś lepszym..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie lepsze akcjie sa jaksie jezdzi na czyms szybszym... nie boje sie jechac szybko... a jakie paliwo jest dobre dla POCKETA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no w sumie lepsze akcjie sa jaksie jezdzi na czyms szybszym... nie boje sie jechac szybko... a jakie paliwo jest dobre dla POCKETA ??

 

lotnicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak serio ??

 

rakietowe :E lol.. jak dobrze zrozumialem pocket bike tak? to mozesz nawet 91 zalac i bedzie si

 

 

a jeslic chodzi o poczucie wartosci ze sie jedzie na czyms lepszym.. no to jedno ale sprawdzone osiagi to drugie... ja tam sie nieznam na aparaturze pomiarowej ale kumpel mial mozliwosc zalozenia sobie do testow takiego malego urzadzonka na desce ktore mierzy czas od 0 do 100.. testowal citroen c4 vts na 95 i na vpower r. i wyszlo cos okolo 0,2 lepszy wynik.. a tak na amrginesie... tu lepsza bena... tu inni filtr.. wydajniejszy dolot , wydech.. takie pierdolki daja po parwe konni a ziarno do ziarnka i tu 40 koni wiecej masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez prawda.. tak o pocket bike. taki pocket ma od 4 do 5 koni.. w sumie pojedzie kolo 70 km/h (w zaleznosci od wagi kierowcy) wiadomo ze wydech i aki rozne poprawia wydajnosc takiego pojazdy :) w sumie przyspieszenie tez by mial dobre jak na takie male cos... wydaje mi sie ze kolo 10 sek... wiec to i tak nie jest zle :) wjelkosc takiego pocketa to jest kolo 120cm dlugi i okolo 80 cm wysoki.. czyli jak bym tankowal 98 to nie bylo by tak zle ??

 

a jeszcze jedno pytanie. dostane moze kanister o pojemnosci okolo 2 L ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez prawda.. tak o pocket bike. taki pocket ma od 4 do 5 koni.. w sumie pojedzie kolo 70 km/h (w zaleznosci od wagi kierowcy) wiadomo ze wydech i aki rozne poprawia wydajnosc takiego pojazdy :) w sumie przyspieszenie tez by mial dobre jak na takie male cos... wydaje mi sie ze kolo 10 sek... wiec to i tak nie jest zle :) wjelkosc takiego pocketa to jest kolo 120cm dlugi i okolo 80 cm wysoki.. czyli jak bym tankowal 98 to nie bylo by tak zle ??

 

a jeszcze jedno pytanie. dostane moze kanister o pojemnosci okolo 2 L ??

 

 

V-max ok 70km/h, a przyspieszenie ok. 10s? Do jakiej predkosci? Bo mierzy sie 0-100km/h, wiec niesamowity paradoks tu wychodzi :D

 

Dostaniesz "banke" 5l, o 2l nie slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja ta banke 5 L wsadze do plecaka ??

 

Lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi sie nie bedize z taka baniko widzialo jezdzic... na pocket bike. :) jak to bedzie wygladalo ?? a w cos innego nalac benzyny nie mozna ?? cos mniejsszego ?? np: opakowanie po oleju ?? albo cos w tym stylu ?? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ze nie wolno przechowywac benzyny dłuzej niz 2 miesiace do dla tego samochud zle chodzi

 

Jak uczy doświadczenie, paliwa w zbiorniku, nie powinno być (w zależności od pory roku) mniejsza niż * stanu i nie powinno być przechowywane dłużej niż 1 * 2 miesiące. Po tym okresie powinno być wyjeżdżone (do głębokiej rezerwy, najlepiej na długiej trasie), co pozwoli na przeczyszczenie wnętrza przewodów paliwowych i wtryskiwaczy oraz oczyszczenie katalizatora, w którym mogą odkładać się produkty niewłaściwego spalania.

http://www.autocentrum.pl/strefa-ekspertow/warsztat/honda-concerto-jak-dlugo-moze-przebywac-benzyna-w-baku-1723522998/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem auto które stało parę lat, benzyny nowej nie dolewałem i pracowało normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem pod korek samochodu, który jeździł 3 czy 4 lata tylko na gazie. Na korku i we wlewie był gruuby biały osad wyglądający podobnie do np. wapna czy magnezu :E Nie wiem co tam się stało, ale składowana benzyna w kanistrze nigdy nie powtórzyła doświadczenia :E

To tak w ramach ciekawostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...