Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Radek Radek

Projekt Kuszy

Rekomendowane odpowiedzi

rozwiń myśl.... mógłbys wyjaśnic działanie tego rail-gun'a? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rail-gun czyli broń elektromagnetyczna. Szyny magnetyczne nadające kawałkowi stali prędkość.

 

Jest jeszcze coil-gunSzereg cewek, które wytwarzając pole elektromagnetyczne nadaja kawałkowi stali energie kinetyczną. Im więcej cewek tym większa energia ;)

 

a taki kawałek lecący z dużą szybkością ma ogromna masę więc... Dodam tylko - konstrukcje wojskowe przebijają czołg Abrams na wylot ;)

 

A kusze z kumplami w podstawówce zrobilismy z resora samochodowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tia chyba od poloneza - resor piórowy.... :) też o tym myslałem, ale nie mam zadnego na zbyciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem powiedzieć o resorze ale mnie wyprzedziliście :)

Mój kumpel miał z drewna tylko nie pamiętam jakiego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś miałem kuszę, kolbę dostałem od ojca, pracował wtedy w spodku w Katowicach w salonie gier, naprawiał bilardy i inne automaty.

Była to kolba z automatu do mordowania indian.

Była to prawdziwa drewnina kolba z pistoletu bez metalowej rury, ale z cynglem, wystarczyło przewiercić na końcu dziurę i włożyć pręt z wókna szklanego,

takie łuki kiedyś sprzedawali.

Jak była zabawa....... :D tylko, że ojciec ją szybko skasował bo stwierdził, że się pozabijamy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...tia chyba od poloneza - resor piórowy.... smilies/smile.gif też o tym myslałem, ale nie mam zadnego na zbyciu smilies/smile.gif

 

nie mam bladego pojęcia z jakiego to było samochodu... ale dwie pary drzwi od piwnicy przebijało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam bladego pojęcia z jakiego to było samochodu... ale dwie pary drzwi od piwnicy przebijało :E

To pewnie był resor piórowy od malucha

 

 

A co do tego coil gun, to bardzo ciekawa "zabawka".

http://www.myzlab.pl/eim/coilgun/ Dosyć łatwy do wykonania, poogladajcie filmiki na youtube co to potrafi wyprawiać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek, ty musisz sie dowiedziec jakie to było drzewo! :E

 

mam tu pewien rysunek....Czy elastyczność i wutrzymałość deseczek zwiększy się jeśli splotę je dratwą w ten sposób?

 

Coilgun to juz nie zabawka....tym mozna niezłych szkód narobić :) (fajnieeee)

Wyobrażacie sobie?: przychodzicie z takim czyms na fizykę, opowidacie o działaniu tej maszyny pani od fizy (której nie lubice), a pod koniec demonstracja możliwości....Piuuuuu, pani od fizy - dead :E

 

Może i bym zrobił coilguna, ale na elektronice i tych wyliczeniach sie nie znam...ba, nie mam nawet lutowicy :(

post-107202-1213099426_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo działo magnetyczne jest de best!!

 

a jeszcze 5 lat temu pisano, że "działko Gaussa to mit i wymysł fantastów" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zna ktoś stronę z dokladnymi opisami budowy kuszy, wszystkich jego elementów oraz planami budowy kusz z domowych materiałów?

 

 

Ps. może ktoś wie, jaką cięciwe oraz jakie łuczysko użyc przy budowie malej kuszy ???

moze tu

 

ps. google ma tez obrazki

 

:)

 

ps2.ciekaw jestem, jak orzeszek zrobisz

 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze 5 lat temu pisano, że "działko Gaussa to mit i wymysł fantastów" ;)

Cóż, w formie rodem z Half-Life'a, gdzie efekt Gaussa napędza wiązkę lasera - to wciąż jest wymysł fantastów :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z materiałów, na łuczysko idealnie nadają się stare narty - sprężystość ogromna, przy jednocześnej elastyczności.

 

Zdaje się, że też miałem onegdaj "fazę" na tego typu ustrojstwo. I nawet jedno wyczarowałem - drzwi od testowej szafy przebiły się jak miło z odległości 50 metrów :E.

 

Najlepszy jets resor z malucha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orzech, jesli chodzi nam o to samo, zrobiłem tak:

przewierciłem dziure przez kolbę, na wylot, przez którą przechodzi gwóźdź.z jednej strony gwóźdź ma za zadanie zaczepić cięciwę, a z drugiej jest przyczepiony do dżwigni, która po naduszeniu, "ściąga" do środka kolby gwóźdż uwalniając, przy tym cieciwę.....

 

 

zna ktos jakis dobry materiał na cieciwę??? bo wszystkie dotąd (drut, sznurek budowlany, linka - z czego ta jest całkiem całkiem) były albo za słabe albo zbyt mało sprężyste... :( czy myslicie że splot trzech Linek zapewni im większa wytrzymałość?

 

 

 

Z czego zrobić bełty, z jakiego drzewa? co umieściśc na ich końcu że poprawnie leciały???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cienka linka stalowa.

kumpel pare lat temu zrobil taka kusze ze nie odroznilbys jej od prawdziwej za czasow rycerzy na bialych koniach :D

jak bede u niego strzele kilka fotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a łuczysko z czego zrobił?

 

Z czego zrobić bełty, z jakiego drzewa? co umieściśc na ich końcu że poprawnie leciały???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem na kusze w polsce trzeba miec pozwolenie jak na broń palną

 

zna ktoś stronę z dokladnymi opisami budowy kuszy, wszystkich jego elementów oraz planami budowy kusz z domowych materiałów?

Ps. może ktoś wie, jaką cięciwe oraz jakie łuczysko użyc przy budowie malej kuszy ???

google nie boli

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Spojler zobacz ten film co Ci wysłałem na PW , rozwieje wszystkie twoje wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie dawno temu nudziło i zrobiłem kusze z drewna.

http://img248.imageshack.us/img248/5814/korpus1io4.jpg

 

fotki łuczyska nie mam bo sie zeschło i pekło ale zrobine było z leszczynowych witek srednicy do 10mm zwiniętych razem tak jak miał Arnold Schwarzenegger w predatorze pierwszym jak se łuk zrobił.

cięciwa z liny 0.8 spust jak widać:

http://img293.imageshack.us/img293/1458/spust1tx6.jpg

 

taka zabawka. donosnosc jakies 10-20m a bełty wbijały się w płytę styropianową :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast sie męczyc najlepiej kupić na zagranicznym ebayu z dostawą do domku :D. Swoją drogą ciekawe dlaczego akurat polakom sie zabrania posiadania kuszy a w innych krajach nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cięciwe zrobiliśmy z pojedynczego stalowego drutu takiego jak kiedyś robino siatki ogrodzeń ;) trzeba było go wysupłać ale dało się - a za bełty robił nam zaostrzony pręt zbrojeniowy ;)

 

normalnie jak kusza wałowa :E

 

dwie pary drzwi piwnicznych na wylot :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast sie męczyc najlepiej kupić na zagranicznym ebayu z dostawą do domk

 

Wolę robić sam - większa satysfakcja

 

Może potem poprpóbuję z resorem piórowym, ale narazie drewno...Na cięciwe tata kupił żyłkę wędkarską 2mm :)

Niestety nadal mam dylemat co do tych bełtów.... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej suszony orzech, proste i krótkie kije, o jak najrówniejszej powierzchni. Opiórowanie włąsnoręcznie z pierza ptactwa, może być domowego ale ważne aby nie było porozrywane. Groty - najłatwiej odlać z ołowiu lub kupić pek tanich strzał ;)

 

z nich tez mozna bełty porobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...