Skocz do zawartości
jagular

Luźne fotografów rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Off-topic w jednym z działów off-topic. Ale orgia! :P

 

Zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę pogadać o wpływie ostrości papryki chili na ostrość szkieł w obiektywach :P

 

EDIT:

Nasza wspaniale nam panująca moderatorka zaznacza że nie unikniemy ustosunkowania się do ważnej filozoficzno-rozrywkowej kwestii, jaką jest wybór body do łóżka.

 

Bo proszę państwa, body mogą być różne - tak jak w życiu.

Są body w kolorze srebra - to chyba dla nowobogackich, którzy lubią afiszować się nowościami życia intymnego w stylu New Age of whatever.

Najczęściej jednak wszelakie body są w kolorze czarnym. A czarny...z czym nam się kojarzy czarny w kontekscie łóżka? A oczywiście z mitem (podobno mitem:P) że Afrykańczycy mają body (podobno :P) znacznie bardziej przystosowane do czynności często wykonywanych w łóżku, niż typowe body made in UE. Taki mit jest rozpowszechniany zwłaszcza wśród damskiej części Użytkowników Body...

Co jeszcze...

Body może być duże, metalowe i twarde - to dla doświadczonych zawodników, którzy wiedzą czego chcą i mają wysokie wymagania w stosunku do body.

Body mogą być także plastikowe i maluśkie - w końcu zawodnik niedoświadczony, stawiający pierwsze delikatne kroki w kontaktach z body w wiadomym kontekscie, nie zawsze ma śmiałość na wielkie, doświadczone body - czasami trzeba zacząć od czegoś dla początkujących.

Dla hardcorowców i prawie-że-zboków są body uszczelniane - tacy użytkownicy mają jakieś dziwne praktyki i potrzebują body, które będzie niezawodne w różnych warunkach.

Ze względu na to że wątek nie jest opisany jako [+18], powstrzymam się od opisu o co chodzi z tymi body szybkostrzelnymi.

 

Tak więc, reasumując - opisz nam jakie body posiadasz, a będziemy mogli przeprowadzić rozkład twojej osobowości na czynniki pierwsze.

Dla przykładu - ja się przyznam, że używam 2 body - jedno małe, plastikowe i nieśmiałe w swoich funkcjach, drugie drapieżne, uszczelnione i twarde jak skała :P

 

Mam nadzieję że ten krótki freestyle zadowoli ciekawość Jaśnie Nam Panującej Moderatorki Agnes :P

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie body, pamiętaj, jakie body do... łóżka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, skad się wzięła w ogóle fotografia w waszym życiu. I czy mieliście aparat Smiena i Zenit. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za takim body. Mysle, ze sa techniczne mozliwosci do eksploatacji tematu :D

 

46b45361bd5a41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To jakieś amatorskie body. Jest średnioduże, nie jest czarne, wygląda na dosyć delikatne. Jednak design świadczy, że temu body nie będzie trudno zawojować rynku. Nie śmiem się pytać o uszczelnienia i szybkostrzelność :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahah, ale pieknie dales czadu [w tym EDIT] jagular! Usmialem sie setnie :D

Edytowane przez Pablo300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks :D

Pozostaje tylko czekać na odpowiedź Agnes. Mam nadzieję że zostanie ona zadowolona [ups :P] tym tekstem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amatorskie? Ja bym jednak stawial, ze owo body nosi znamiona profesjonalizmu! Wg mnie spokojnie mozna powiedziec, ze do lozka idealnie sie nadaje. Co do szybkostrzelnisci to jest ona w 100% zapewniona :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amatorskie? Ja bym jednak stawial, ze owo body nosi znamiona profesjonalizmu! Wg mnie spokojnie mozna powiedziec, ze do lozka idealnie sie nadaje. Co do szybkostrzelnisci to jest ona w 100% zapewniona :D:P

Nie wiem, nie wiem. Sami wiemy że profesjonalnie zaprojektowana obudowa body nie oznacza że funkcje to body ma profesjonalne. Żeby być na 1000% pewnym, trzeba by wziąść na parę dni na testy, wziąść w ręce, potestować, pooglądać sample, sprawdzić menu, sprawdzić czy podczas obsługi nie wydaje dziwnych podejrzanych dźwięków itd

To ciężka praca, dopiero po czymś takim można by dać temu body certyfikat:

"100% Professional Equipment"

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 10000% i chce wziac na testy. Moze nawet zrobie fotorelacje :P:E Ciekawe czy szumi? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie w 10000% i chce wziac na testy. Moze nawet zrobie fotorelacje :P:E Ciekawe czy szumi? :hmm:

Czy szumi? A które kurde body nie szumi? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to body to jest dalmierz. Wyraźnie widać przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie, skad się wzięła w ogóle fotografia w waszym życiu. I czy mieliście aparat Smiena i Zenit. :)

 

Przede wszystkim chciałbym zaapelować że bardzo nie podoba mi się forma 'fotografik'. Jak już to fotograf. Cóż FX nie podkreśla więc pewnie jest to forma dopuszczalna ale dla mnie brzmi nieco dziwacznie. To rzekłem ja, Jarząbek.

 

A pierwsze zdjęcia robiłem za gówniarza(7-10 lat) rosyjską Cmienną(tak to się pisze?), później przesiadłem się na drezdeńską Exę. Oczywiście to była mało twórcza fotografia a teorii nie było w ogóle. Ale się pstrykało, filmy wywoływało itd. W tamtych czasach interesowałem się też min. modelarstwem i paroma innymi duperelami. Jak łatwo wydedukować w efekcie niczego nie podchwyciłem na serio i się skończyło. I tak sobie żyłem aż zbliżyła się moja 18. Miałem sobie wybrać prezent. Na początku myślałem nad sprzętem do turn-tablismu(czyli DJ'ing, przy czym interesowałem się hiphopem, zresztą do dzisiaj się interesuję i bardzo ciekawiły mnie skrecze). Oczywiście największym argumentem przeciwko temu hobby jest cena bo na start trzeba mieć dobre 4,5 tys. + słuchawki + głośniki + masa różnego sprzętu i w ogóle. Poza tym 1 deck to nawet 11 kg, nawet nie mam gdzie tego postawić.

Więc wybrałem sobie lustrzankę, Olka E500(swoją drogą zabawna historia - w sklepie były dwie wersje różniące się obiektywami kitowymi - oba obiektywy mają tą samą jakość optyczną ale jeden ma szerszy kąt i dlatego jest uważany za lepszy. I ten z gorszym obiektywem był droższy. Ja nie byłem zorientowany w temacie na tyle i ekszept z Media Ekspert wcisnął mi ten gorszy zestaw w droższej cenie. W domu się okazało że mimo iż zapłaciłem więcej to zestaw jest uboższy o akumulator i ładowarkę - kolejna stówka w plecy. Akcesoria te były W TAŃSZYM ZESTAWIE!!). I tak to się jakoś kręci do dziś. Pamiętam że początkowo bliski byłem zwątpienia aż odkryłem magię balansu bieli - robiłem zdjęcia biurka i zmieniałem nastawy. Dopiero wtedy zrozumiałem czym może być fotografia i do czego się przydaje(a właściwie nie przydaje) tryb auto. No i rozpoczęło się zdobywanie wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Dokupywanie akcesoriów itd. A w tej chwili planuję zmianę aparatu a nawet całego systemu. Fotografia tak jak bodybuilding przestała być dla mnie hobby, zajęciem czy jak by tego nie nazwać a stała się elementem mojej filozofii - sposobu na życie. Jak śpiewa Grubson "Magia, ona żyć nam pozwala, (...) to moja pani, mój pan, jaman, jaman". Fotografia jest taką moją magią.

Cóż miało być lekko a wyszło chyba nieco sentymentalnie? Ale niech tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam body bardzo specyficzne... Dość duże, czarne, twarde na zewnątrz, ale przy bliższym poznaniu delikatne... Z dużą ilością guziczków, bo lubię dłuuugie zabawy z body :P Jest to też body zdecydowanie w kobiecej formie, nawet Dużą Lady swego czasu zwane...

 

Napiszcie, skad się wzięła w ogóle fotografia w waszym życiu. I czy mieliście aparat Smiena i Zenit. :)

Fotografia się u mnie wzięła z Krakowa :P A dokładniej z przypadku pewnego posiadania taniej i tandetnej cyfrówki, która produkowała obrazki o jakości gorszej niż współczesne komórki. Zawiodłem się straszliwie na zdjęciach mych z dworu Kraka przywiezionych. Padło więc hasło - trzeba kupić nowy aparat. I się zaczęło czytanie testów a przy okazji poradników dotyczących kompozycji, światła, itepe.

Nie posiadając pieniędzy w ilości wystarczającej na zakup nowej cyfry, rozpocząłem zabawy z małym, czarnym i twardym body Yashica FX-3. Zacnie się tym pstrykało, chociaż bieganie do labu i brak AF-a doskwierały.

Gdy już pieniążków się uzbierało, to się Dużą Lady, w akuratnej promocji związanej z mariażem Mamusi Lady z pewnym Słonym jegomościem, dorwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to body to jest dalmierz. Wyraźnie widać przecież.

Ponieważ duża część forumowiczów może nie wiedzieć co to jest dalmierz, zapraszam do rozwinięcia tej wypowiedzi z odpowiednią ilością detali technicznych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to body to jest dalmierz. Wyraźnie widać przecież.

A nie Twin Lens Reflex czasem? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy już pieniążków się uzbierało, to się Dużą Lady, w akuratnej promocji związanej z mariażem Mamusi Lady z pewnym Słonym jegomościem, dorwało.

O co chodzi w ostatniej linijce? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie Twin Lens Reflex czasem? :lol2:

Refleks to widać w obiektywach tego body jak się pokaże jakieś świecidełko diamentowe :P

Taka podobno jest teoria wywoływania refleksów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi w ostatniej linijce? :hmm:

Konica Minolta => SONY

 

Taka podobno jest teoria wywoływania refleksów :P

Ciekawe jak w takim przypadku z powłokami antyrefleksyjnymi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak w takim przypadku z powłokami antyrefleksyjnymi :P

Jak już człowiek wyciągnie ten diamencik, to wszystko jedno jakie tam powłoki będą na soczewkach :>

Ewentualnie można założyć jakąś osłonę przeciwsłoneczną, ale to chyba lekki sadyzm w stosunku do tak przyjemnego w swym designie body :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie można założyć jakąś osłonę przeciwsłoneczną, ale to chyba lekki sadyzm w stosunku do tak przyjemnego w swym designie body :)

Niby tak, ale z dobrze dobranymi osłonkami przeciwsłonecznymi body może się wydawać jeszcze bardziej profesjonalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie takie klimaty:

 

Droga Matulu, Drogi Tatku!

 

Dobrze mi tu. Mam nadzieję, że Wy, wujek Józek, ciotka Lusia, wujek Antoś, ciotka Hela, wujek Franek, ciotka Basia, wujek Rysiek oraz Heniek, Stefan, Garbaty Bronek, Mańcia, Rózia, Kachna, Stefa, Wandzia ze swoim Zenkiem i mój Zdzisiek też zdrowi.

 

Powiedzcie wszystkim, że to całe wojsko to super sprawa. Nasze Rokicice Górne się nie umywajo. Niech szybko przyjeżdżajo i się zapisujo, póki som jeszcze wolne miejsca.

 

Najpierw było mi troche głupio, bo trza się w wyrku do 6-tej wylegiwać, że aż nieprzyzwoicie człowiekowi... Żadnych bydląt karmić, doić, gnoju wywozić, ognia w piecu rozpalać... Powiedzcie Heńkowi i Stafanowi, że trza tylko swoje łóżko zaścielić ( można się przyzwyczaić ) i parę rzeczy przed śniadaniem wypolerować.

 

Wszystkie facety muszo się tu codziennie golić, co nie jest jednak takie straszne, bo -uwaga- jest ciepła woda. Zawsze i o każdy porze!

 

Powiedzcie mojemu Zdziśkowi, że jedynie śniadania dajo tu trochę śmieszne, nazywajo je europejskim. Oj cinko się musi w tej Europie prząść, cinko...

 

Jedno jajeczko, parę plasterków szynki i serka. Do tego jakieś ziarenka, co to by ich nawet nasze kury nie ruszyły, z mlikiem. Żadnych kartofli, słoniny, ani nawet zacierki na mliku!

 

Na szczęście chleba można brać ile dusza zapragnie.( Koledzy przezywajo mnie od tego Bochenek...) Na obiad to już nie ma problemów. Co prowda porcje jak dle dzieci w przedszkolu, ale miastowe to albo mało jedzo, albo mięsa wcale nie tkną...

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od designu. Czasami osłonki dodają uroku, czasami nie - każde body należy rozpatrywać indywidualnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...