Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JMKS

Windows 7 - główny wątek, ale nieobowiązkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Testował ktoś 3Dmark06 na 7? Na viscie miałem 19500, a na 7077 19200. Oba systemy x64. Poza tym nie mogę uruchomić ani daemon toola ani alcohola 120. Przy instalce jest napisane żę musi się zrestartować, po restarcie znowu że musi się zrestartować itd, itd.. i nic.

wynik z 3dm06... różnica może wynikać z błędu pomiarowego.

co do daemon/alco - do samej emulacji napędu używam UltraISO (Windows 7 7077 x86-64), działa elegancko... bez emulacji zabezpieczeń, ale po co, skoro nie ma gry którą bym chciał spiracić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testował ktoś 3Dmark06 na 7? Na viscie miałem 19500, a na 7077 19200. Oba systemy x64. Poza tym nie mogę uruchomić ani daemon toola ani alcohola 120. Przy instalce jest napisane żę musi się zrestartować, po restarcie znowu że musi się zrestartować itd, itd.. i nic.

 

Marki: stery. Napędy wirtualne: poruszane 873246283423649623 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testował ktoś 3Dmark06 na 7?

XP: około 10300pkt, 7: około 8700pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby na siódemce działał daemon wystarczy zainstalować SPTD 1.58 z nowej wersji pro. Wtedy wersja lite zainstaluje się bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee...

LOL

 

mój Windows 7 7077 x64 co jakiś czas, losowo, zamraża aktywne okno na kilka sekund. takie okno po chwili blaknie, jak przy zawieszeniu się, a w pasku tytułu pojawia się...:

expired.png

o co k***a chodzi...? to się nazywa brak wyświetlania info o limicie czasowym, czy może jakiś inny powód?

 

edit: zmiana keya i ponowna aktywacja nic nie daje... freezy zdarzają się tylko przy aktywności, jeśli nie ruszam w ogóle myszą, nie walę w klawiaturę, freezów brak - mogę przynajmniej oglądać spokojnie swoje anime ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee...

LOL

 

mój Windows 7 7077 x64 co jakiś czas, losowo, zamraża aktywne okno na kilka sekund. takie okno po chwili blaknie, jak przy zawieszeniu się, a w pasku tytułu pojawia się...:

expired.png

o co k***a chodzi...? to się nazywa brak wyświetlania info o limicie czasowym, czy może jakiś inny powód?

 

edit: zmiana keya i ponowna aktywacja nic nie daje... freezy zdarzają się tylko przy aktywności, jeśli nie ruszam w ogóle myszą, nie walę w klawiaturę, freezów brak - mogę przynajmniej oglądać spokojnie swoje anime ;]

 

Ale na innych swoich PC (laptop) na których nie posiadasz limitu czasowego NIE zdarzają Ci się żadne freezy?

Czy na tych innych PC robiłeś tyle samo razy upgrade co na w/w PC?

 

Pytam, ponieważ Microsoft sam powiedział, że lepiej ażeby RC instalować ?na czysto? i dlatego ?nowe? buildy 7105/6 mają ?blokadę? która uniemożliwia upgrade.

 

PS. Ten cytat o penisku ja miałem 1-szy w podpisie! :P

 

PS2. Ciekawe te anime w ogóle? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na innych swoich PC (laptop) na których nie posiadasz limitu czasowego NIE zdarzają Ci się żadne freezy?

Czy na tych innych PC robiłeś tyle samo razy upgrade co na w/w PC?

 

Pytam, ponieważ Microsoft sam powiedział, że lepiej ażeby RC instalować ?na czysto? i dlatego ?nowe? buildy 7105/6 mają ?blokadę? która uniemożliwia upgrade.

 

PS. Ten cytat o penisku ja miałem 1-szy w podpisie! :P

 

PS2. Ciekawe te anime w ogóle? :>

laptop jest "o jeden upgrade do tyłu", na lapku jako pwszy był 7048, na pececie 7022.. i na laptopie się coś takiego (na razie) nie zdarza.

cóż, może w weekend zrobię reinstalkę - przenoszenie danych i ustawień w W7 działa dużo lepiej niż w XP, więc nie jest to bardzo męcząca operacja ;]

 

ps1. wiem, że pwszy... ale jak widzę niektóre cytaty vegi, to się powstrzymać nie mogę ;]

ps2. oglądam tylko ciekawe :D tylko jest tego za dużo... nie wyrabiam - w kolejce "do obejrzenia" już ~295GB, a ja czasu nie mam ;]

 

edit: na laptopie "wiesza się" przycisk start orb (kliknięcie na niego = odgłos jak przy kliknięciu na zablokowane okno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widze ze 7077 jest starsznie problemowy, i sie wlasnie wacham czy zostac przy viscie dalej czy ladowac build 7077 bo na 7000 dzialo ok tylko program od karty tv mi swirowal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testował już ktoś build 7106? Lub wie jakie są zmiany? Bo zastanawiam się czy chce mi się robić kolejny update jak ostateczna wersja RC ma wyjść podobno na dniach (na razie dla "zamkniętego" grona testerów?

A co do problemów z buildem 7077.. ja nie mam żadnych, wszystko działa świetnie a do Visty już nigdy nie wracam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
laptop jest "o jeden upgrade do tyłu", na lapku jako pwszy był 7048, na pececie 7022.. i na laptopie się coś takiego (na razie) nie zdarza.

cóż, może w weekend zrobię reinstalkę - przenoszenie danych i ustawień w W7 działa dużo lepiej niż w XP, więc nie jest to bardzo męcząca operacja ;]

 

ps1. wiem, że pwszy... ale jak widzę niektóre cytaty vegi, to się powstrzymać nie mogę ;]

ps2. oglądam tylko ciekawe :D tylko jest tego za dużo... nie wyrabiam - w kolejce "do obejrzenia" już ~295GB, a ja czasu nie mam ;]

 

edit: na laptopie "wiesza się" przycisk start orb (kliknięcie na niego = odgłos jak przy kliknięciu na zablokowane okno)

 

 

Hmm....

A próbowałeś wpisać slmgr -rearm w starcie? Może to pomoże na PC, bo na laptopa nie ma żadnego pomysłu.

 

PS. Się nie dziwię. :D

PS2. Pff... Ja tam się 12GB zadowalam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
testował już ktoś build 7106? Lub wie jakie są zmiany? Bo zastanawiam się czy chce mi się robić kolejny opdate jak ostateczna wersja RC ma wyjść podobno na dniach (na razie dla "zamkniętego" grona testerów?

A co do problemów z buildem 7077.. ja nie mam żadnych, wszystko działa świetnie a do Visty już nigdy nie wracam ;-)

Branching Windows 7

 

You have undoubtedly noticed that all the builds up until this point have come from the 70xx.0.winmain line, so you?re wondering where this 7106 build came from, and you?re probably wondering if it?s better than 7077. Here?s the hard fact: It?s not.

 

When a project enters the code escrow phase, a development team can no longer afford to experiment with code changes when they only have one copy of the code (the winmain trunk). Bug fixes are not guaranteed to fix a bug, and they?re perfectly capable of spawning their own problems. So if Microsoft can?t afford to experiment with bug fixes on the winmain line, what can it do? It branches the code base.

 

A branch is a body of code created as an offshoot from the trunk of the development tree. This is different from a fork where the new project follows its own development path and may end up entirely different from the results of trunk development.

 

As a result Microsoft branching the Windows 7 project, it now has two parallel developments:

winmain_win7rc (Windows 7 build 70xx)

winmain (Windows 7 build 71xx)

 

 

Build 7075.winmain (April 1) = 7105.winmain [April 4]

Build 7076.winmain (April 2) = 7106.winmain [April 8]

Build 7077.winmain_win7rc (April 4) = 7107.winmain [April 9]

7106 to to samo co build 7076, 7077 jest więc "nowszy o jedną kompilację".

 

Hmm....

A próbowałeś wpisać slmgr -rearm w starcie? Może to pomoże na PC, bo na laptopa nie ma żadnego pomysłu.

 

PS2. Pff... Ja tam się 12GB zadowalam...

hm, spróbuję jak dziś do domu wrócę (zapomniałem przepuścić pulpitu zdalnego w nowym routerze :)

 

ps2. kiedyś się zadowalałem też... ale tyle zaje***ych serii wyszło, że przestałem wyrabiać. a jeszcze był stargate, battlestar, eureka i sanctuary... ehh, i praca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś przeczytałem na onecie ze ma być jakaś wielka niespodzianka dotycząca interfejsu użytkownika ponoć ma być on zupełnie inny niż jest w obecnych wersjach prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś przeczytałem na onecie ze ma być jakaś wielka niespodzianka dotycząca interfejsu użytkownika ponoć ma być on zupełnie inny niż jest w obecnych wersjach prawda to ?

 

 

http://windows7center.com/news/rumor-new-u...g-to-windows-7/

 

Nie liczyłbym na to. Za dużo zmian już zostało wprowadzonych oraz prace na obecnym UI zaszły już za daleko ażeby coś w większym stopniu zmienić (co najwyżej jakieś nowe ikony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to widze ze 7077 jest starsznie problemowy, i sie wlasnie wacham czy zostac przy viscie dalej czy ladowac build 7077 bo na 7000 dzialo ok tylko program od karty tv mi swirowal :D

 

Nie powiedziałbym. Używam 7077 jako głównego systemu i mam zainstalowane sporo programów. Z nich tylko AllPlayer się wiesza, gdy w filmie avi. ustawię widok na cały ekran. Tyle. Od Photoshopa CS4 do głupiego programiku od Bluetootha na USB (który, notabene, powodował bluescreena na Viście), wszystko działa. Może tylko mam szczęście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś przeczytałem na onecie ze ma być jakaś wielka niespodzianka dotycząca interfejsu użytkownika ponoć ma być on zupełnie inny niż jest w obecnych wersjach prawda to ?

 

Yes.

 

[silent Mode]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yes.

 

[silent Mode]

plotka... nie spodziewałbym się wielkich zmian interfejsu - raczej jakieś drobnostki, usprawnienia, i może gdzieś kilka bonusów. +50 do wyglądu - możliwe. +500? w życiu :)

 

edit: ..upa, nie pomogło, cały czas losowo w czasie się pojawia "Windows license is expired". w weekend nowa instalka 7077.

edit2: fcuk... Winamp zaczął strajkować: DirectSound nie pozwala na przełączenie urządzenia dźwiękowego z Primary na X-Fi, a OpenAL plugin praktycznie "nie gra" żadnych basów.

obawiam się, że to wszystko wina tej licencji co rzekomo wygasła... i jeszcze nie wygooglowałem aby ktoś miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sam nie wiem jedni piszą tu ze bulid oznaczony 7077 to wersja rc inni ze rc to dopiero 7106 jeszcze inni ze dopiero ma na dniach byc dostepna wersja rc jaka jest prawda bo mam zamiar ściągnać jedną z tych wersij czy czekac na coś nowszgo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz sam nie wiem jedni piszą tu ze bulid oznaczony 7077 to wersja rc inni ze rc to dopiero 7106 jeszcze inni ze dopiero ma na dniach byc dostepna wersja rc jaka jest prawda bo mam zamiar ściągnać jedną z tych wersij czy czekac na coś nowszgo ?

prawda jest taka, że 7077 to RC escrow. buildy oznaczone jako 71xx to kompilacje przeznaczone do testowania poprawek - poprawki są wprowadzane przez inny zespół pracujący nad W7, a to co wycieka, to dokładnie to samo co odpowiadające im buildy 70xx. w aktualnym tempie wersja RC pojawi się raczej niedługo (bo buildy lada chwila dojdą do 7099... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie(zapewne padło, ale przekopywać się przez tyle stron nie jest przyjemnie):

Jak, jeżeli się da ustawić exploratora na wzór tego z Xp ? Chodzi ogólnie o to w jaki sposób wyświetlana jest struktura plików i katalogów.

Istnieje możliwość wyłączenia ochrony dysku ? Bo mimo, że korzystam z konta admina, to np konnekt, co chwilę wywala błąd, że nie może zapisać jakiegoś tam pliku konfiguracyjnego. Firefox przy próbie zapisu bezpośrednio na dysk, też wywala odmowę dostępu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie(zapewne padło, ale przekopywać się przez tyle stron nie jest przyjemnie):

Jak, jeżeli się da ustawić exploratora na wzór tego z Xp ? Chodzi ogólnie o to w jaki sposób wyświetlana jest struktura plików i katalogów.

Istnieje możliwość wyłączenia ochrony dysku ? Bo mimo, że korzystam z konta admina, to np konnekt, co chwilę wywala błąd, że nie może zapisać jakiegoś tam pliku konfiguracyjnego. Firefox przy próbie zapisu bezpośrednio na dysk, też wywala odmowę dostępu :(

 

Niestety ale nie ma. Sam tego szukałem, bo nawet jak się ustawi ręcznie pomiędzy 'małe ikony', a 'lista' to i tak pliki w folderze wyglądają po prostu brzydko, co jest spowodowane innym (znacznie mniejszym) ograniczeniem maksymalnej długości nazwy pliku. Jak wyjdzie RTM to wtedy będę szukał tego w regedit, ale do tego jeszcze trochę czasu zostało.

 

A UAC masz OFF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A UAC masz OFF?

Rzeczywiście to był UAC.

A myślałem, że on tylko pyta przy zmianie ustawień, co jest nawet dobre.

Szkoda, że nie ma możliwości szczegółowej konfiguracji UAC'a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście to był UAC.

A myślałem, że on tylko pyta przy zmianie ustawień, co jest nawet dobre.

Szkoda, że nie ma możliwości szczegółowej konfiguracji UAC'a :(

oczywiscie, ze jest: control panel/system and security/change user account control settings

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze sterwonikami:/ moja karta graficzna to Palit Radeon x800 GTO i ściągnąłem sterowniki do Windows Vista (bo na seven do mojej karty nie ma:/) i niby powinno chodzić ale nie chodzi:/ pisze że instalacja zakończona ale z błędami i jak kliknę raport to nic mi nie zainstalowało się:/:/ coś ktoś może wie dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI porzucilo wsparcie dla antykow od sterownikow 9.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na 5200FX aero działa na seven :gitarzysta::szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelam To wygląda tak, że po tym restarcie jest w logach że Windows się wysypał i jest log z bluescreena. Minidump z bluescreena wskazuje że wysypuje się coś związanego z grafiką, ale ta chodzi bez błędów - przechodzi OCCT, mogę grać godzinami bez crashy czy artefaktów itd. Przy restarcie podczas trenowania pamięci który opisujesz, raczej nie powinno dochodzić do wysypania Windowsa. Tak to wygląda:
    • @ghs ale wiesz że ta inicjatywa powstała dopiero w sierpniu 2022 roku? Wcześniej jak była mowa o wspólnej armii to było jojczenie że UE chce zlikwidować państwa i zrobić jedną Europę 🤪
    • Ale wiesz przez co te spadki przez zapychający się Vram chociaż ostatnio jak spraedzilem sobie w OSD jak działa w porównaniu do premierowej wersji to zauważyłem pewną zmianę. Na premierze gra zużywała mi 15.5GB ram i 12.5GB Vram Teraz zużycie ram to około 20.5GB i Vram 10.5GB więc widać że coś zmieniali i obciążenie Vram spadło nieco     Mnie wkurza w Horizon co innego masa drobnych pierdół które można by poprawić patchem ale widać na poprawki już wywalone. --------- - Na cholerę w grze Aloy zbiera setki kamieni, przecież to bez sensu i wkurza tylko niepotrzebnie, ciężko ograniczyć to do kilku sztuk. - Mam wyłączone powiadomienia w grze a i tak często gęsto gra mi przypomina "masz niewykorzystane sploty" no przecież k.. wiem bo podniosłem jakiś zielony szrot ale nie będę jego używać, sprzedam to a gra i tak zawraca mi głowę i poucza! - Aloy też mogła by zamknąć się czasami i nie podpowiadać co mamy zrobić, praktycznie natychmiast zawsze mówi co i jak! - Nie rozumiem po w grze pokazują nam twórcy że Aloy ma wbudowaną latarkę w Focus ale już jak robimy inną misje i jest równie ciemno to  nie nic nie włączy (ciężko dać opcje dla gracza) - Nie rozumiem co bałwan wpadł na pomysł aby po każdej misji pobocznej znacznik przełączał się z automatu na główną misje, kolejna mała głupota która po czasie tylko irytuje i wkurza. - Wszystkie pułapki kapsuły powinny być w dodatkowym kole wyboru, a wywary w menu szybkiego, a tak to bałagan i nieprzemyślane. - Skoro twórcy dają nam pancerz który opiera się na graniu z 25%-49% życia to niech Aloy siedzi cicho i nie gada że potrzebuje leczenia jak i gra nie sygnalizuje z uporem maniaka ulecz się! - O poronionej mechanice chwytania się automatycznie już wspominałem wcześniej, robimy unik a powiedzmy z tyłu skały... co robi Aloy chwyta się i wisi sobie bezceremonialnie w walce na kamieniu, samo wspinanie się po górach również nie tak intuicyjne jakby mogło się wydawać chcemy do góry a tu Aloy nam skacze w bok, bo tak        
    • Wygląda, jak STG1 - pasta piasek
    • A przypadkiem w grach gdzie ci "mruga" po prostu nie jest wymuszone 60Hz odświeżanie ? Bo to absolutnie nie powinno tak być jeśli odświeżanie masz maksymalne.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...