Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JMKS

Windows 7 - główny wątek, ale nieobowiązkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Takie samo podejście widać w stosie audio - jakość nadająca się w sumie tylko do integr, brak sprzętowego wsparcia (jakiegokolwiek).

Znowu bede musial palowac sie z Alchemy :( Denerwujacy fakt.

__

A tak poza tematem. Ciekawym kiedy Microsoft dostrzeże konieczność przesunięcia paska zadań, z dołu na któryś bok? Panoramiczne wyświetlacze to dziś standard. Trzymanie paska na dole to bezsensowne marnowanie miejsca. :heu:

Pasek start itd? Kurcze , nie chce na bokach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znowu bede musial palowac sie z Alchemy :( Denerwujacy fakt.

__

 

Pasek start itd? Kurcze , nie chce na bokach :E

 

d5a3f64154db1ed7.jpg

 

Ergonomia. :]

 

Co do ALchemy. Sorry, ludzie w MS doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ludzkość głuchnie. ;) Anyway. Zawsze zostaje OpenAL i pomijanie stosu. Gry to jedno. Soft multimedialny też ma możliwości: a) DX GX w Xonarach, OpenAL jako wtyczka (np. do Winampa, nie wiem czy do foobara jest), a w X-Fi można użyć starej wersji wrappera uniwersalnego (dla X-Fi i Audigy), zajmującego znacznie mniej niż obecne ALchemy (do gier się ów wrapper nie nadaje). :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa wam alchemy z winampem?

 

Do Winampa jest wumpus openal plugin. jeśli nic mi się nie pokićkało to ALchemy od którejś wersji przestał współpracować z Winampem (i nie tylko).

 

siema

 

pare pytan , a mianowice czy ktos uruchomil CCC od ati na win 7 bulid 7077 64bit a stery 9.4 bo niby instalka normalnie wszystko pieknie a jak prawym mychy i dasz na CCC wlasnie to wlacza sie proces ale nie pokazuje sie to co powinno ,a zadne inne stery niechca sie zainstalowac nawet ;/

 

a teraz czy ktos mi moze powiedziec jak zrobic klasyczny start taki jak w 98 byl :] oraz jak ustawic rozdzialke 1680x1050 jak ktos ma panorame bo u mnei jest 1600x1200 a wczesniej tylko 1280x960 i nizej dodam ze stery od lcd sa no i wspomniane juz stery

 

pozdro i licze na pomoc :)

 

Classic Start menu = no wai. Ni ma takiej opcji.

Rozdziałka: bodaj ATI Tray Tools ma funkcję dodawania własnych rozdzielczości (nie pamiętam)

CCC = Z 9.3 działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze zostaje OpenAL i pomijanie stosu. Gry to jedno. Soft multimedialny też ma możliwości: a) DX GX w Xonarach, OpenAL jako wtyczka (np. do Winampa, nie wiem czy do foobara jest), a w X-Fi można użyć starej wersji wrappera uniwersalnego (dla X-Fi i Audigy), zajmującego znacznie mniej niż obecne ALchemy (do gier się ów wrapper nie nadaje). :]

Znaczy sie nie bede mial eaxw w grach :o to po co to sprzedawac :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi rozdzialka 1650 normalnie sie ustawia, do tego ccc z 9.3 jak i z 9.4 normalnie dziala proponuje przeinstalowac stery, ja mam 7068 x64 wersje jak cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary pasek poprostu dla mnie byl bardziej przejrzysty i caly czas jade na nim nawet w xp

ati tray tools nie pomogl bo niedziala CCC ( nie wiem czemu bo nie widzie zwiazku)

zainstalowaly sie jedynie te 9.4 reszta nawet nie chciala sie zainstalowac , dodam ze karta ati 4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy sie nie bede mial eaxw w grach :o to po co to sprzedawac :o

 

Ee? :hmm: Dla każdej aplikacji możesz korzystać z dowolnej wersji wrappera. Mówiłem o wrapperze, a nnie o całym ALchemy. :) Mam taki malutki, magiczny pliczek, który wrzucam np. do folderu Media Player Classic, i voila. Na Xtreme Music pod Siódemką wszystko przetwarza APU.

 

Dzień bez usługi audiodg.exe w Siódemce to dzień dobry. :] Im rzadziej to łajno widzę, tym lepiej. :D Od kiedy siedzę na lapku z Xonarkiem U1, w ogóle się nie pokazuje. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi na wczesniejszym bulidzie tez dzialaly te stery od visty z tym ze mialem 32bit a co do rozdzialki to nigdy na zadnej 7 (a jade na 4 bulidzie ) jej nei ujrzalem, nie mam pojecia paczemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze rozwiazal problem z punkbaster. Czasami lubie wejsc na CoD4 i niestety wywala po chwili z gry. PB nie rozpoznaje systemu. Druga rzecz to problem z dzwiekiem w momencie kiedy chce obejrzec np kurs z obrazu plyty (przez index) Z obrazlem wszystko ok tylko dzwieku brak. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyciekł kolejny build Windows 7 Build 7106 x86/x64 lecz jest na razie tylko w języku chińskim ALE są obawy iż jest to fake ponieważ nie posiada cyfrowego podpisu:

 

7106unsigned.jpg

 

 

Swoją drogą nawet, jeśli byłby to real to i po ENG to i tak odradzam ściąganie, jeśli posiadasz build 7077 bo to praktycznie to samo (różnica tylko XXX1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z głosem. Pobrałem sterowniki do mojej karty dźwiękowej realtek ac97 zainstalowałem i nadal nie ma głosu. Płytę główną mam MSI KT880 DELTA. Sterowniki pobrałem te ---> [KLIK]. Nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie te było pewnie już z 1000 razy więc przepraszam, ale jak włączyć te cholerne aero? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassalem 2razy windowsa 7077 z 2 roznych zrodel. Dwa razy kasowalem Xp by wgrac w7 i za kazdym razem zawieszal mi sie po tym jak byl ekra" Starting windows" i pojawiala sie pierwszy raz myszka w instalacji (biebieski ekran, po prawej jakis kwiatek) Pojawiala sie myszka i nic.. mozna byla ja sobie poruszac, czekalem z 2min plyta w czytniku przestala juz sie wczytywac i nic sie nie dzialo.... Wie ktos o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Nawet nie trzeba być "zawodowcem". Wystarczy mieć jakiś konkretny zestaw otwartych programów (nie wiem.. przeglądarka, klient poczty, skype, tlen/gg/inny komunikator, coś z muzyką, jaki(e)ś P2P, itd.). Raz że RAM systemowy jest zajęty (a przecież graficzny leży i się marnuje, zwłaszcza że chodzi przecież o wyświetlanie! :D ), a w dodatku.. znika obciążenie interfejsów - podwójne. Z WDDM 1.0 obciążony jest systemowy RAM+ magistrala PCIE (oczywiscie są to wartości małe, ale fakt jest faktem) bo to wszystko i tak musi przepchać się z CPU do GPU i z powrotem do RAM, i znowu z powrotem GPU, i wreszcie na wyświetlacz. Z WDDM 1.1 drogę danych skrócono: (najbardziej obrazowo) CPU > GPU/VRAM > wyświetlacz. WDDM 1.1 nie ma znaczenia tylko dla integr pozbawionych własnej pamięci RAM - im i tak wsio jedno, zawsze obciążają systemowy RAM. Vista w sumie właśnie do takich konstrukcji była tworzona. Takie samo podejście widać w stosie audio - jakość nadająca się w sumie tylko do integr, brak sprzętowego wsparcia (jakiegokolwiek).

 

 

Vega, mam pytanko, ostatnio zainstalowałem sobie sterowniki 182.50, niby są do Visty, ale podczas instalacji, pisze, że instaluje się wersja dla Windows 7. Czy te nowe stery, które wychodzą dla visty np.182.50 korzystają z WDDM 1.1 czy z WDDM 1.0 ? , no i czy podczas pracy w systemie widać jakąś większą różnicę między WDDM 1.0 a 1.1 , chodzi mi o obciążenie CPU , RAM czy raczej jest to kosmetyka ? i różnice są minimalne ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vega, mam pytanko, ostatnio zainstalowałem sobie sterowniki 182.50, niby są do Visty, ale podczas instalacji, pisze, że instaluje się wersja dla Windows 7. Czy te nowe stery, które wychodzą dla visty np.182.50 korzystają z WDDM 1.1 czy z WDDM 1.0 ? , no i czy podczas pracy w systemie widać jakąś większą różnicę między WDDM 1.0 a 1.1 , chodzi mi o obciążenie CPU , RAM czy raczej jest to kosmetyka ? i różnice są minimalne ? .

 

Uhm, powtórzę. :) Menu Start > dxdiag > zakładka Display, po prawej (Driver Model).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jak wgrać Windows 7 z USB

How To Install Windows 7 From a USB Hard Flash/Hard Drive

 

Windows 7 can run on machines with lower specs than required for Windows Vista, and many users are actually finding it runs better than Windows XP on lower spec machines. It’s also ideal to run on newer netbook machines, but unfortunately many of these do not include a DVD drive so how do you install windows 7 on a machine without a DVD drive?

 

I spent yesterday researching this exact problem and I managed to install Windows 7 on my LG X110 netbook in around 20 minutes using a 4GB USB Drive. Setting up the USB drive to install Windows 7 was fairly easy in the end, and the installation was quicker than a DVD drive, so this method is perfect if you want to install Windows 7 quickly on several machines.

How To Install Windows 7 From A USB Drive

 

1. Find a standard 4GB USB Drive and plug it into your machine

2. Click Start in your enter ‘cmd’ in the run field. Once cmd is open type in ‘diskpart’ and a new window will open

3. In the new diskpart window type:

 

* ‘list disk’ : This lists all the disk drives attached to your machine

* Look for your USB drive and note the number and then type: ’select disk #’, where ‘#’ is your USB disk number

* then type ‘clean’

* then type ‘create partition primary’

* then ’select partition 1′

* then ‘active’

* then ‘format fs=fat32 quick’

 

diskpart.gif

 

Once you’ve finished these steps you then need to copy your Windows 7 files to the USB. To do this you have to mount your Windows 7 ISO as a virtual DVD. Doing this is easy:

 

1. Install MagicDisk (free)

2. once installed, right-click on MagicDisk in your system tray click on ‘Virtual CD/DVD-Rom’, select your DVD drive

3. then ‘Mount’ and in the dialog window that opens up, select your Windows 7 ISO

4. Now in windows Explorer, click on your DVD drive and you should see all the Windows 7 Files. All you have to do now is copy and paste all the files to your USB key and you have a Windows 7 USB Installation Stick!

5. Install the stick in the PC you want to install Windows 7 on and boot up. Remember to change your bios to allow booting from USB

 

http://windows7news.com/2009/04/06/how-to-...usb-hard-drive/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio robilem to ale z Vista :D

Nie ma się czym chwalić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma się czym chwalić :lol2:

Nie to bylo moim celem - ten poradnik dla 7 dziala dla Visty rowniez , a dokladniej - w nim masz podane co nalezy (i jak) zrobic z penem aby byl on botowalny , bo samo zgranie plikow nic nie da :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vega, mam pytanko, ostatnio zainstalowałem sobie sterowniki 182.50, niby są do Visty, ale podczas instalacji, pisze, że instaluje się wersja dla Windows 7. Czy te nowe stery, które wychodzą dla visty np.182.50 korzystają z WDDM 1.1 czy z WDDM 1.0 ? , no i czy podczas pracy w systemie widać jakąś większą różnicę między WDDM 1.0 a 1.1 , chodzi mi o obciążenie CPU , RAM czy raczej jest to kosmetyka ? i różnice są minimalne ? .

Tylko 181.71 i 179.48 oficjalnie mają wddm 1.1 , poza tym masz w temacie masz napisane(kilka postów wcześniej ehhh)co daje wddm 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie te było pewnie już z 1000 razy więc przepraszam, ale jak włączyć te cholerne aero? :kwasny:

 

Otwierasz personalization i wybierasz coś z grupy "aero themes"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otwierasz personalization i wybierasz coś z grupy "aero themes"

 

Dodatkowo musisz posiadać kartę graficzną zgodną z aero i odpowiednie sterowniki (sprawdź Windows Update). Po otrzymaniu wystarczająco wysokiej oceny w Windows Experience Index aero uruchomi się automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zassalem 2razy windowsa 7077 z 2 roznych zrodel. Dwa razy kasowalem Xp by wgrac w7 i za kazdym razem zawieszal mi sie po tym jak byl ekra" Starting windows" i pojawiala sie pierwszy raz myszka w instalacji (biebieski ekran, po prawej jakis kwiatek) Pojawiala sie myszka i nic.. mozna byla ja sobie poruszac, czekalem z 2min plyta w czytniku przestala juz sie wczytywac i nic sie nie dzialo.... Wie ktos o co chodzi ?

troszke cierpliwości jak masz wolny dysk zajmie to pare minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...