Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FPPfan

Samsung 32" FullHD LE32A551 jako monitor do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupisz sprzęcik to opisz swoje wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze piórko ale świetnie trafiłem! Właśnie rozmyślam nad kupnem tego full hd za 2,5k - jak go znalazłem to od razu pomyślałem sobie, że to super cena jak na monitor o przekątnej 32" i takiej rozdziałce. Zwykłe monitory LCD tych rozmiarów są przecież o wiele, wiele droższe.

 

Czy ktoś widział różnicę "w praniu" między tym a modelem 300-400zł droższym (ten nowszy czerwony) z 100Hz? Nie wiem czy lepiej wziąć tego "zwykłego" czy ten model nowszy. Będzie podłączona do niego również TV z anteny.

 

FPPfan - widzę, że jesteś kosmicznie zadowolony co mnie bardzo cieszy bo to dobra prognoza na zakup - mam też prośbę - powiedz jakie są największe wady tego monitora.

 

Miałem już kilka różnych monitorów - teraz do blaszaka podpięty jest świetny NEC 20WGX2 20.1" 1680x1050 (pierwszy model, ten z lepszą matrycą) - obraz jest naprawdę bomba. Czy ktoś potrafiłby porównać jakość wyświetlanego obrazu z tym samsungiem? Chodzi mi tylko o to jak samsung radzi sobie z komputerem - czy wszystko będzie równie piękne, ładne i błyszczące jak na NEC'u tylko, że w wyższej rozdziałce, czy jest gdzieś ukryty haczyk?

 

Czy w tej cenie są jeszcze inne opcje LCD mogących pełnić funkcje monitora z full hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FPPfan

Interesowała by mnie jeszcze jedna kwestia jak wygląda sprawa czerni, np. jak jest ciemno w pokoju i oglądasz film, albo grasz w grę to tam gdzie powinna być czerń to jest ona, czy wygląda jak ciemny fiolet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń nie ma przebawień kolorystycznych - jak ustawi się wysoką jasność to czerń robi się szara ale nic pozatym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. I zacznij zbierać na (klimatyzator i) elektrownię, jeśli zamierzasz dużo przy tym siedzieć...

wg testu na prad de taki TV pobiera od 70W w górę więc nie jest to dużo uwzględniając przekątną, zwykły CRT dell 17" tyle żre :)

 

Moje uwagi i pytania bo dawno nie byłem na forum a dopiero teraz zauważyłem Twoją ciekawą recenzję:

 

FPPFan: dlaczego ustawiasz podświetlenie na 7 a zmniejszasz jasność przecież to jest praktycznie to samo, zmniejszając podświetlenie spada ilość pobieranej energii, poprawia się czerń i podświetlenie, nie tracisz na palecie kolorów w przeciwieństwie do regulacji JASNOŚCI. Miałbym prośbę o fotkę jak wyglądają gradienty kolorów przy Twoich ustawieniach oraz na podświetlenie=0, jasność=100, wyświetl ten obrazek:

http://img529.imageshack.us/img529/4076/image1uw1.png

na full ekran i powiedz czy są płynne bezschodkowe - bo dla mnie to ważne

 

 

Z tanich wyświetlaczy HD jest jeszcze sharp 32 za 2400zł http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/234327

Jest też cały szereg nowych samsungów ale nie wiem czym się różnią

LE32A556 LE32A557 LE32A558 LE32A559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gradient co podałeś sam w sobie jest zrobiony schodkowo tzn. każdy odcień to pasek szerokości kilku pixeli (łatwo to sprawdzić w paincie powiekszając obraz kilkukrotnie). Dowód:

 

ble.png

 

No i oczywiście te schodki widać na ekranie.

 

Na zdjęciu to wygląda gorzej (dochodzi słaba jakość matrycy w aparacie) ale daje jako takie pojęcie jak to wygląda:

 

gradient.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru 32" do kompa a i recka świetna

 

PS. Ja ostatnio podłączyłem sobie mojego kompa do plazmy 42"- grałem w BF-a i GRIDa i powiem że wrażenia niesamowite- minusem było to że myszką musiałem latać po oparciu fotela :E Wrzuciłbym zdjęcie ale baterie mi padły od cyfrówki, a czytnika kart nie mam :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest też cały szereg nowych samsungów ale nie wiem czym się różnią

LE32A556 LE32A557 LE32A558 LE32A559

Z tego co do tej pory wyczytałem to podobno tylko kosmetyką. Ale sam już nie wiem czy to prawda. Czy LE32656 są inne modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno ogarnąć te wszystkie modele. Ale tak jak napisał przedmówca zmiany są kosmetyczne, w stylu dodany jeden więcej HDMI czy zmieniona obudowa (lub też dodane niby 100Hz ;P). Moim następnym wyświetlaczem (jesli ten nie padnie szybciej) będzie dopiero OLED :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Jak się sprawuje ten A551 podczas oglądania zwykłych filmów (np. divx) na PC, a nie materiału HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiały DivX w standardowej rozdzielczości są całkiem znośne ale materiał w stylu MPEG o jakości podobnej jak filmiki z Youtube jest niestrawny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem do kompa TV LCD 32" -> Sony 32W4000 :heartpump:

Po pierwsze wygrywa prawie wszystkie zachodnie i polskie testy, nawet z poprawionym już Samsungiem 32" A659

Po drugie byłem w sklepie ocenić i powiem jedno, obraz w soniaczu jak dla mnie jokoś odrobinę ładniejszy niż w samsungu, ale za to w samsungu, mi się bardziej podoba, wykonanie (obudowa i jej kolor, super :sunsmiley: ) ale za to za duży połysk i jak oglądasz film to widzisz w nim również siebie, a to na pewno przeszkadza.

 

PS.

Zakupu dokonam do końca września, a w połowie sierpnia wychodzi nowy Ponieer LCD i zobaczymy jego w porównaniu do wybranego sony :yltype:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wybrałem do kompa TV LCD 32" -> Sony 32W4000 :heartpump:

Po pierwsze wygrywa prawie wszystkie zachodnie i polskie testy, nawet z poprawionym już Samsungiem 32" A659

Po drugie byłem w sklepie ocenić i powiem jedno, obraz w soniaczu jak dla mnie jokoś odrobinę ładniejszy niż w samsungu, ale za to w samsungu, mi się bardziej podoba, wykonanie (obudowa i jej kolor, super :sunsmiley: ) ale za to za duży połysk i jak oglądasz film to widzisz w nim również siebie, a to na pewno przeszkadza.

 

PS.

Zakupu dokonam do końca września, a w połowie sierpnia wychodzi nowy Ponieer LCD i zobaczymy jego w porównaniu do wybranego sony :yltype:

a masz gdzieś teksta o tym jak sprawuje się jako monitor? czy obsługuje w trybie PC fullHD? (i jak obsługuje tryb PC, bo samsung robi to świetnie, a np. sharp to klapa na całej linii [tryb PC w sharpach fullHD nie obsługuje rozdziałki wyższej niż 1400x1050 :(], więc dlatego się pytam)

 

EDIT:

oto co znalazłem w instrukcji od tego sonego:

post-131345-1216543193_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz gdzieś teksta o tym jak sprawuje się jako monitor? czy obsługuje w trybie PC fullHD? (i jak obsługuje tryb PC, bo samsung robi to świetnie, a np. sharp to klapa na całej linii [tryb PC w sharpach fullHD nie obsługuje rozdziałki wyższej niż 1400x1050 :(], więc dlatego się pytam)

Podobno jest git. Kilku użytkowników pisało, że jest świetny obraz z blaszaka w 1920x1080 przez DVI->HDMI. Mówią, że 32" nieźle daje radę. Jadę oglądać, jak będzie ok to po niedzieli zamawiam i tyle. Przebieranie w tych wszystkich LCD i czytanie setek stron opinii, recenzji i testów już mi powoli bokiem wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno jest git. Kilku użytkowników pisało, że jest świetny obraz z blaszaka w 1920x1080 przez DVI->HDMI. Mówią, że 32" nieźle daje radę. Jadę oglądać, jak będzie ok to po niedzieli zamawiam i tyle. Przebieranie w tych wszystkich LCD i czytanie setek stron opinii, recenzji i testów już mi powoli bokiem wychodzi.

ale nie da się jednak wywołać trybu PC.... szkoda... ale jakoś można to obejść (patrz moja edycja w moim poprzednim poście).... ja jednak nie skorzystam.....

 

więc jak widzę tylko samsung oferuje tryb PC w fullHD.... inni producenci to olali.... a mi zależy na tym trybie (TV nie oszukuje tak jak w zwykłym trybie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie da się jednak wywołać trybu PC.... szkoda... ale jakoś można to obejść (patrz moja edycja w moim poprzednim poście).... ja jednak nie skorzystam.....

 

więc jak widzę tylko samsung oferuje tryb PC w fullHD.... inni producenci to olali.... a mi zależy na tym trybie (TV nie oszukuje tak jak w zwykłym trybie)

Przyznam, że nie do końca rozumiem o czym piszesz - PC działa ponoć z full HD w tym TV. Podłączasz kompa i masz ładny obraz w rozdzielczości 1920x1080 - żadnych problemów - więc o co chodzi?

 

Tutaj masz kopalnię na ten temat: http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=761019 chłopakowi nie chciało działać - okazało się, że to przez adapter do kabla hdmi-hdmi. Kupił zwykły DVI-HDMI i śmiga. Jest sporo wypowiedzi innych użytkowników. Nie ma nikogo niezadowolonego. Więc co dokładnie Sony "olało" w przypadku 32W4000 skoro sprzęt daje lepszy obraz niż Samsung LE32A656?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że nie do końca rozumiem o czym piszesz - PC działa ponoć z full HD w tym TV. Podłączasz kompa i masz ładny obraz w rozdzielczości 1920x1080 - żadnych problemów - więc o co chodzi?

 

Tutaj masz kopalnię na ten temat: http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=761019 chłopakowi nie chciało działać - okazało się, że to przez adapter do kabla hdmi-hdmi. Kupił zwykły DVI-HDMI i śmiga. Jest sporo wypowiedzi innych użytkowników. Nie ma nikogo niezadowolonego. Więc co dokładnie Sony "olało" w przypadku 32W4000 skoro sprzęt daje lepszy obraz niż Samsung LE32A656?

chodzi mi o tryb PC.... nie mam zamiaru bawić w się z sterownikami po każdym formacie... dla mnie nie jest istotne że jest obraz - ale także o to żeby TV nie włączał "upiększaczy" i pozwalał na zmianę rozdziałki bez skalowania przez kartę graficzną.... wierz mi że bez trybu PC gorzej się ogląda obraz z bliska (mnie to dotyczy....), bo TV trochę zawsze upiększa....w zastosowaniu jako monitor nie powinien

 

Aha: byłem w sklepie pooglądać Samsungi (5 i 6)... no i nie widzę różnic (poza obudową), gdzieś na forum przeczytałem że niby 5 jest matowa.... ale i tak nieźle odbija obraz (ale 6 to lusterko :E ) .... (jak widziałem inne matryce matowe to ta była tak pośrodku pomiędzy matową, a "lustrzaną")

 

 

edit: możesz mi dać test który pokazuje wyższość tego soniaka? (mam nadzieję że porównanie było także przeprowadzone w trybie PC), a jeśli myślisz że tryb PC nie jest ważny to popatrz na post 64 i tam zawarte zdjęcie (po co by to było jeśli nie było by istotne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tryb PC? Chodzi Ci o łączenie się do gniazda PC przez VGA LCD? Mówisz, że tylko Samsung ma ten super tryb PC a reszta nie? Sorka, że Cię tak męczę ale chciałbym wiedzieć o co biega :D Przecież w tych TV nie ma jakiegoś trybu PC który włączasz z menu. Do samsungów normalnie podłączasz PC przez DVI-HDMI i jedziesz w full hd - to samo z resztą podobnych LCD. Tutaj trochę o kwestii A656 vs W4000 http://www.avforums.com/forums/showthread....2W4000+LE32A656 Też mam ten sam kłopot. Nie wiem którego wziąć. Sony podobno ma lepszą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki tryb PC? Chodzi Ci o łączenie się do gniazda PC przez VGA LCD? Mówisz, że tylko Samsung ma ten super tryb PC a reszta nie? Sorka, że Cię tak męczę ale chciałbym wiedzieć o co biega :D Przecież w tych TV nie ma jakiegoś trybu PC który włączasz z menu. Do samsungów normalnie podłączasz PC przez DVI-HDMI i jedziesz w full hd - to samo z resztą podobnych LCD. Tutaj trochę o kwestii A656 vs W4000 http://www.avforums.com/forums/showthread....2W4000+LE32A656 Też mam ten sam kłopot. Nie wiem którego wziąć.

cały czas mówię o połączeniu HDMI

TV upiększa trochę obraz telewizyjny, często po podłączeniu w trybie TV komputera widać pewne "wyłażenie" ekranu, przekoloryzowanie itp. w trybie PC taki TV odłącza wszystkie "ulepszacze" (popatrz w tym wątku jest zapis FPPfan o tym że bez włączonego trybu PC osoby nieraz mają problemy z obrazem.... więc: dlatego mówię że samsung ma fullHD w "PC", a sony nie.... i dalej mówiąc: jeśli podłączysz kompa do LCD w trybie PC możesz mieć różne problemy.... często wiele ma znaczeniu karta grafiki.... w starszych to duży problem.....

A chodzi mi o to że już kiedyś czytałem w jakimś teście jak obraz na LCD (soniak) wyglądał lepiej w rozdzielczości nienatywnej (chodzi o połączenie PC)...

A sam nie osądzam o lepszości obrazu któregokolwiek TV (byłem w sklepie, bawiłem się i nie widziałem różnicy...), a wolałbym jakiś TEST niż inne fora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z użytkowników W4000 nie zgłosił żadnego z tych problemów, o których piszesz. A wyłażenie ekranu, z tego co przeczytałem, to tylko kwestia wyłączenia overscanu w opcjach. Ciężka decyzja. A656 vs W4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te ulepszcze obrazu w TV typu DNIe, Dynamic Contrast, Color Boost, Super Contrast itp. to zmora przy podłączaniu do PC. Dobrze że ten Samsung je wyłącza w PC bo z dopalaczami wszystkie kolory są przekłamane a obraz wygląda dziwnie. Rozjeżdżanie się obrazu (głównie wyłażenie poza ramy ekranu) nie jest winą upiększaczy a raczej źle wykrywanego sygnału video - TV musi mieć włączoną natywną obsługę sygnału PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe jak u Soniaka - czy też wyłącza swoje dopalacze, a może tam nie przeszkadzają. Nigdzie nie widziałem żadnej wzmianki na ten temat. Nikt nie narzekał przy podłączeniu W4000 do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież w tych TV nie ma jakiegoś trybu PC który włączasz z menu.

 

Sonio i FPPdan twierdzą ze taki specjalny tryb PC jednak występuję w tym Samsungu-i to jest jego przewaga na sony.

Chodzi o to że TV, wie w tym trybie ze ma być monitorem i wyłączyć wszystkie bajery które poprawiają obraz TV a już nie koniecznie obraz z komputera.

 

FPPfan

Mam do ciebie pytanie co do jakości... obrazu TV. Jak TV spisuje sie jako TV;]

Czy jesteś zadowolony z jakości obrazu TV. Jakiego używasz sygnału antena/kablówka?.

Interesuję mnie, teraz głownie zwykł sygnał z anteny naziemnej, jak obraz TV wygląda na tym lcdku?

 

Mam też prośbę możesz załączyć link do forum HDTV w którym pojawił się watek tego TV.

 

I jaszcze jedno wyjaśnienie, z recki wynika że niektóre gry na sile sa przeskalowane na 16:9, a dalej jest napisane, że jednak można wybierać format 4:3 z czarnymi pasami. Możesz to uściślić, czy istnieje możliwość dobierania do każdą gry formatu 4:3 z pasami czy TV robi to (czasami myląc się) automatycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wyrypałem swoją szklaną kulę :cry:

Może trzeba się jeszcze wstrzymać jakiś miesiąc, coś wreście się wyklaruje.

Może ktoś kto ma labka z HDMI skoczy do sklepu i przetestuje te modele pod kątem połączenia z PC :yltype:

Było by naprawdę bardzo miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...