Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zywul

UPTADE 16.09.2008 Fotorecezja nowego komputera: ASUS P5K-E, E2180 3.22GHz, 8800GTS 512MB, A-Data 2x1Gb 1072MHz

Rekomendowane odpowiedzi

UPTADE 16.07.2008:

 

Kilka dni temu kupiłem nowego kompa. W dniu dzisiejszym nadszedł czas na jąkąś reckę. Już go złożyłem i zapomniałem popstrykać fotek, ale i tak większość pewnie wie co jak wygląda. Przeprowadziłem różne testy: Orthos, 3Dmark06, gry itp. Pocykałem kilka scrinów. Oto config mojego sprzętu:

 

CPU: Intel DualCore E2180 + Scythe Mugen

MOBO: Asus P5K-E WiFi-AP Edition

RAM: A-Data Extreme Edition 800MHz CL4 2x1GB

GPU: Gainward 8800GTS 512MB

BUDA: Cooler Master Elite 332

PSU: Corsair 450W

 

Dysk i napęd optyczny mam jeszcze ze starego kompa, ale za jakiś czas pewnie kupię jakiegoś pojemniejszego i szybszego twardziela. Do zestawu dokupiłem pastę termoprzewodzącą Arctic Silver 5 oraz jak już napisałem cooler na procesor Scythe Mugen. Gdy porównałem Mugen'a z boxowym chłodzeniem trochę oniemiałem. :) Wszystko oprócz karty miałem w poniedziałek 9 czerwca, zaś na kartę musiałem jeszcze poczekać 2 dni do środy. Poskładałem wszystko i z niecierpliwością czekałem na kartę graficzną 8800GTS od GAINWARD'a. W obudowie CM Elite 332 zamontowałem z przodu wentylator od Chiefteca, a z tyłu pozostał standardowy od Cooler Master'a. Mimo, że nie jest ciężka, i nie ma zbyt grubej blachy nie słyszę drgań ani hałasu. Komputer chodzi w miarę cicho. Wczoraj zmieniłem pastę na karcie graficznej, nałożyłem Arctic Silver'a 5. Przed chwilą zrobiłem dwie podobne foty kompa i bebechów tylko z pod innych kątów :E . ;) Kable od zasilacza wcisnąłem w... miejsce gdzie powinny być napędy optyczne. :E

 

Przed:

 

img0439xl0.jpg

 

Zrobiłem kilka nowych zdjęć, ponieważ kupiłem zestaw montażowy od Thermalright'a. Uporządkowałem kable i zorbiłem wsyzstko ładnie. :E Kable poupychałem z tyłu.

 

Po:

 

Przód:

obraz027wt4.jpg

 

Tył:

obraz026te2.jpg

 

Muszę przyznać, że ciężko było mi zamknąć ten bok, ale trochę siły i jest OK. :E

Kupiłem mocowanie do Mugena. Zamawiałem w skleppie co innego, a dostałem co innego i się cieszę. Bo dostałem dop montowania coolerów 478 na płyty z podstawką LGA775. Było dużo łatwiej mi zamontować, nie musiałem się bawić kombienerkami aby wkręcić śrubki. :E Oto fotka:

 

obraz025bv0.jpg

 

W niedługim czasie, jak starczy chęci zrobię WINDOW MOD! Ale nic nie obiecuję. :P

 

OC moim zdaniem poszło mi całkiem nieźle. Procesor udało mi się wykręcić na 3.15GHz (teraz 3.22GHz) przy napięciu 1.44V (teraz 1.472V). Może i dałbym radę więcej, ale nie chcę już zwiększać napięcia. I tak dobry wynik. Pamięci wykręciłem do 1050Mhz (teraz 1072MHz) przy timingach 5-5-5-5-15 (teraz 5-5-5-5-10). Karta graficza poszła na 740MHz/1850MHz/2120MHz (teraz: 750MHz/1875MHz/2120MHz). Jeśli jeszcze coś wymodzę z chłodzeniem postaram się wycisnąć coś więcej. Na wyższych taktowaniach pojawiały się arty w Crysis'ie. Przy tych ustawieniach udało mi się osiągnąć 12356pkt (teraz 12609pkt) w 3Dmark'u06. Temperatura procka w spoczynku wynosi - Core1 30st. C, Core2 30st. C, a w stresie -Core1 66st. C, Core2 66st. C. Na tych ustawieniach procka, pamięci i karty graficznej komputer chodzi w pełni stabilnie. Oto zrzuty ekranu z kilku programów.

 

scrinqn0.jpg scrin2bc6.jpg

 

Teraz czas na testy w grach. Ilość FPS'ów jest pokazana na scrinach z gier.

 

Crysis 1.2 (1440x900 - High, shadows medium)

63669018ow7.jpg 53576480xw5.jpg 66550188yl7.jpg

 

W Crysis'a gra się bardzo przyjemnie i grafika jest bardzo dobra, do tego bez zacinki.

 

Test Drive Unlimited (1440x900 - High, 4x)

22460717ge5.jpg 96048979mg4.jpg

 

Pro Evolution Soccer 2008 (1440x900 - High)**

19151845fu8.jpg 64949547hg1.jpg 11472564xt3.jpg

 

**ilość FPS'ów zawsze pozostaje na poziomie 60.

 

Colin McRae DiRT (1440x900 - Ultra, 4x)

48132614ag3.jpg 88417807wp0.jpg 80327034ft2.jpg

 

Race Driver GRID (1440x900 - Ultra, 16QXCSAA)

90470859oi0.jpg 42261955on0.jpg 39154241pa8.jpg

 

No i to by było na tyle, jak na razie. Jest to moja pierwsza recka i mam nadzieję, że chociaż w jakimś małym stopniu się spodobała. Jeśli macie jakieś propozycje testów, postaram się w miarę możliwości je wykonać. Dzięki za przeczytanie. ;)

 

PS: W niedługim czasie, jak starczy chęci zrobię WINDOW MOD! Ale nic nie obiecuję. :P

PS2: Za kilka dni (chyba) kupuję nowy dysk, więc też dam jakieś jego testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skythe Mugen

a co to? :E

 

fajna recenzja i kompik.

 

 

btw. niespelna minutowy tescik w orthosie nie jest wyznacznikiem stabilnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to? :E

 

fajna recenzja i kompik.

 

 

btw. niespelna minutowy tescik w orthosie nie jest wyznacznikiem stabilnosci :)

 

To te duże pod zasilaczem. :E

 

Ten test w orthosie to tylko do sprawdzenia temperatur. Wcześniej puszczałem go na dłużej i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recka, nie recka, na moje to wrażenia z nowego sprzętu ;)

 

Oby Ci dobrze służył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morgan87 - ważne, że coś jest. :E

 

Liczę na więcej komentów i propozycji testów jak oczywiście jakieś macie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skythe Mugen

 

Powinno być Scythe Mugen :P

Kompik fajny, recka też napisana przejrzyście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o 3DMark06 to kupiłeś jego pełną wersję? Bo z tego co wiem w tej darmowej wyniki pokazywane są jedynie online itp. Czy to u mnie coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w pełnej wersji pokazuje wynik w programie, nie przez neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik ładny, tylko troszkę kablogami tu by się przydało, choć i tak widać co trzeba. Mam pytanie: co jest najgłośniejsze w tym zestawie? W stresie domyślam się, że karta, a jak jest w idllu? Bardziej hałasują wiatraki z przodu i z tyłu obudowy czy zasilacz? I drugie pytanie: w jakim sklepie kupowałeś większość części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie są zbyt wysokie, a komputer również chodzi bardzo cicho. Masz rację, najgłośniejsza jest karta, ale i tak jest całkiem cicho. Wszystkie częsci kupowałem w sklepie w moim mieście tylko na kartę musiałem jeszcze poczekać dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie - piszesz, ze wymieniles w Gainwardzie paste

czy robiles porownanie temperatur przed i po wymianie i mozliwosci OC

czy zmiana pasty cos dala ?

 

bo ja troche wlasnie krece swego - na razie full stabilnie, bez artefaktow doszedlem do wartosci gpu: 790 memory: 1080(2160) shader: 1975

i pewnie da sie ciut wiecej - jakis zapas pozostal, ale wlasnie zastanawiam sie nad pasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie nie ma zauważalnych efektów w OC, chociażby dlatego, że mój 8800GTS słabiej się kręci od twojego. Temperatury są troszkę niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dobić na karcie graficznej do 741MHz/1852MHz/2160MHz. Chyba to jest max. tej karty. W 3Dmark'u06 uzyskałem 12431pkt.

 

PS: Czy 83 stopnie C. to nie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie staram nie wygrzewac tak tej karty i robie taki myk:

- jak nie gram dzialam na standardowych taktach

- jak gram i wlaczam 3d to profil od razu przelaczam cooler karty na 80% czy 100% - bo przeciez grajac i tak nie slysze wichury

 

jak cooler sie rozpedzi to przy OC temperatura potrafi byc nizsza niz w idel bez OC - z 50 stopni :)

 

natomiast jak patrzylem to takty 750/2100 chodza spokojnie i karta sie nie grzeje bez integernecji w obroty coolera - dziala automat, czyli do temperatury jakis 70 stopni ok. 30% kreci wiatrak, jak przekroczy ok. 70 stopni to wiatrak wchodzi na obroty ok. 40% i zaraz temperatura spada do ponizej 70 stopni

 

jak znajde chwile czasu to poeksperymentuje do jakich maxymalnych taktow karta moze chodzic na coolerku sterowanym defautowo przez system tak zeby temperatura nie przekraczala tych 75-79 stopni

 

wracajac do pytania, IMO 83 stopnie to nie jest duzo, ale roznica rzedu wlasnie u mnie 750-760 na rdzeniu a 790 czyli 30Mhz nie ma sensu zeby ja niepotrzebnie wygrzewac (zreszta mniej sie boje o rdzen, bardziej o pamieci - jak podlacze jakis zewnatrzny czujnik temperatur i przykleje diode do pamiatek to bede bardziej szalal z OC :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPTADE 16.07.2008:

 

Uaktualniłem wyniki OC; dodałem kilka fotek, tekstów. Uporządkowane kable itd.

 

ZAPRASZAM DO LEKTURY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary ale w DIRT to słabiutko widać proca brakuje ja na PDC 2180 3,4Ghz minimalnie w offroad mam 43 fps w 1650x1080 przy nie ocowanym 9600GSO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O stary ale w DIRT to słabiutko widać proca brakuje ja na PDC 2180 3,4Ghz minimalnie w offroad mam 43 fps w 1650x1080 przy nie ocowanym 9600GSO

nie ma takiej rozdzielczosci. jest 1680x1050 ;)

 

recenzja bardzo fajna, jak i sprzet. gratulacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie ma?

 

ha ha

 

Dobre...jest to format 16 : 10 w monitorach panoramicznych 22" 1680 na 1050 natywna dla mojego z sygnaturki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cię nie było na pclabowym świecie jak ja to pisałem. A komputer wciąż żyje, tylko że u brata stoi z inną kartą graf. GF się spsuł jeszcze jak na gwarze był i dostałem Radka 4850. Reszta praktycznie niezmieniona, oprócz Mugena, którego przeniosłem do kompa, którego teraz mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh \

Sam pamiętam jak w 2007 roku dostałem komputer :D

E4500 2,20Ghz i GF 8600GT do Tego 2GB ramu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...