Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość fuqs

wentylator z przodu obudowy w zatokach 5,25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fuqs

wie ktos gdzie moglby dostac takie cos:

 

"Na allegro swego czasu były odpowiednie szyny na wentylatory 120mm, zajmujące 3 zatoki 5,25."

 

po prostu mam wolne 3 miejsca na napedy 5,25 , a przewiew w obudowie dosc maly i mysle ze jakby udalo mi sie tam zamontowac jakas 120 to by od razu lepszy przeciag sie zrobil

 

 

 

znalazlem takie cos ale troche za drogo, nie dalo by sie samej szyny a wentyaltor za 16 zl bym mial 120mm

 

http://allegro.pl/item384463796__scythe_ka...i_i_napedy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poszukuje takiego cuda i na razie znalazłem tyle co i Ty. Są za 15zł chyba same ramki na 120mm wentyl ale pasują one tylko do Sharkoona Rebel 9 więc lipa, chyba że by je jakoś przerobić, ale nie mam zbytnio pomysłu

 

@BlackBool, i na kiego grzyba nam to ? Tym bardziej, że to na wentyl 140mm i pasujący tylko do big towera Sharkoona ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fuqs

wiec jak brac to? w koncu jak na 5,25 to powinno do mojej budy tez wejsc, zreszta 10 zł to znowu nie majatek

 

i do tego acutake 120 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również szukam czegoś podobnego, myślę że tutaj może przyjść z pomocą ten gość z czerwoną obudową w avatarze, niestety nie pamiętam nicku i nie chce mi się szukać. Ale on miał coś takiego zrobione.

 

Fugs jeśli się zdecydujesz na tą szynę do sharkoona to napisz czy się dobrze trzyma i czy nic nie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fuqs
Również szukam czegoś podobnego, myślę że tutaj może przyjść z pomocą ten gość z czerwoną obudową w avatarze, niestety nie pamiętam nicku i nie chce mi się szukać. Ale on miał coś takiego zrobione.

 

Fugs jeśli się zdecydujesz na tą szynę do sharkoona to napisz czy się dobrze trzyma i czy nic nie lata.

kurcze jednak patrzac na to chyba nie wejdzie do obudowy (tzn mocowanie za szerokie chyba jest)

 

wiec nie wiem moze lepiej w takie cos zainwestowac, ma filtr i na pewno ladniej wyglada

 

http://allegro.pl/item384463796__scythe_ka...i_i_napedy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak kombinować? Nie lepiej przykleić wentylator taśmą dwustronną do wewnetrznej zatoki? Ja mam tak zrobione i się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki filtr do tego? czy może lepiej bez i niech ciekawskim paluchy ucina? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie szarpnąłem właśnie na Scythe Kama Bay i musze powiedzieć, że nie żałuję. Nie trzeba juz kombinować, żeby jakoś to wyglądało, bo oryginalna obudowa prezentuje sie nieźle, w zestawie jest juz bardzo cichy wiatrak (tylko troche wolny, za to wcale go nie słychać), jest też filtr przeciwkurzowy, który mozna wyczyścić odkurzaczem (nie trzeba nic demontować). Do tego w zestawie jest przejściówka na molexa, a wentyl w razie czego też można podmienić na inny. Czy 55 zł to tak dużo? Dużo to mnie kosztował np. Scythe S-Flex - sam wiatrak kupiłem za 47zł, więc cena za Kama Bay była dla mnie atrakcyjna. Ale jak ktos woli homemade i niekoniecznie udany (niektórym to czasem nie wychodzi...) to niech kombinuje, jakies rozwiązanie na pewno jest, tylko czy warte tych zaoszczędzonych 20zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze masz obudowe na zapinki to masz problem tak jak ja :E

ja bede na zapinki go robil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo się ma CM Elite 331 i nic nie widać :). Pod tym względem ta obudowa to dobre rozwiązanie.

Nic nie widać, filtr jest a i temperatury nizsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...