Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hughes

jak odpalic i jak poslugiwac sie skrzynia biegow w traktorze?

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos wyjasnic?

Ty na poważnie? A może dokładniej, co to za sprzęt :E ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpala się kluczykiem. Biegi wrzuca się naciskając jednocześnie sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpala się kluczykiem. Biegi wrzuca się naciskając jednocześnie sprzęgło.

Moderatorko droga.... Błąd ;) W hmmm niektórych traktorach inaczej trzeba :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moderatorko droga.... Błąd ;) W hmmm niektórych traktorach inaczej trzeba :E

przecież kolejność biegów jest napisana na skrzyni, więc nie widze problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież kolejność biegów jest napisana na skrzyni, więc nie widze problemu.

Ale z odpalaniem są przeróżne wały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież kolejność biegów jest napisana na skrzyni, więc nie widze problemu.

 

no właśnie nie... w starszych żeby wrzucić następny bieg trzeba wysprzęglić (czy jakoś tak) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie... w starszych żeby wrzucić następny bieg trzeba wysprzęglić (czy jakoś tak) :)

Przegazować :E

 

W starszych samochodach bez synchronizacji też tak trzeba było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegazować :E

 

W starszych samochodach bez synchronizacji też tak trzeba było ;)

Podgazówka znana w starach

 

W niektórych nowych ciągnikach najpierw się wrzuca bieg a potem naciska sprzęgło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dawno jeździłam i na raczej starym ciągniku, tam się tak właśnie robiło. A biegów było cała masa (dwanaście czy jakoś tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 2 traktory to się może wypowiem :cool:

 

Ursus 330 :Up_to_s: naciskasz sprzęgło(po lewej), naciskasz gaz(po prawej), przekręcasz kluczyk(gdzieś na "desce rozdzielczej"), wrzucasz bieg i powoli puszczasz sprzęgło. A dalej to jak w samochodzie, bieg zmieniasz po uprzednim wciśnięciu sprzęgła.

 

Miłej jazdy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie... w starszych żeby wrzucić następny bieg trzeba wysprzęglić (czy jakoś tak) :)

 

...a cholera wie, wiem tyle, że na pewno nie wrzucało się biegów tak jak w dzisiejszych samochodach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak traktor! Jest tylko ciągnik rolniczy.

 

Podaj jaki to jest ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegos takiego jak traktor! Jest tylko ciągnik rolniczy.

 

Podaj jaki to jest ciągnik.

tak samo jak nie ma czegoś takiego jak kartofel tylko jest ziemniak...a i tak wszyscy mówią traktor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o Ursusa 330. Jezeli ktos moze napisac jak wyglada skrzynia biegow i jak w ogole ruszyc to bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o Ursusa 330. Jezeli ktos moze napisac jak wyglada skrzynia biegow i jak w ogole ruszyc to bardzo prosze o pomoc

 

Wbijasz 4 i ruszasz powoli na wolnym gazie, później 5 i 6. Jak umiesz dobrze jeździć to od razu z piątku ruszaj. :D

 

Jak dobrze pamiętam 4 jest w lewo i na dół. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok skrzyni w ursusie napisane są biegi. A co do zapalania to dziadek ma właśnie 330 i tam nie ma stacyjki, tylko jest taka jakby wajcha pod konsolą(?) i nią trzeba odpalić;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obok skrzyni w ursusie napisane są biegi. A co do zapalania to dziadek ma właśnie 330 i tam nie ma stacyjki, tylko jest taka jakby wajcha pod konsolą(?) i nią trzeba odpalić;]

I jeszcze wcześniej trzeba kluczyk włożyć. A gasi sie oczywiście nie kluczykiem, a przez odjęcie gazu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz kluczyk wrzucasz luzzz ustawiaqsz gaz reczny odpowiednie obroty silnika... pozniej sprzegło wajcha i do przodu jedziesz:) na skrzyni pod wajcha masz wszystko napisane gdzie jaki bieg:) nie ruszaj z 1 bo deba ci stanie <lol2>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ruszaj z 1 bo deba ci stanie <lol2>

 

Jakim cudem? Przecież 1 to bieg terenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3909977931.jpg

- lewo dół (4)

- prawo góra (5)

- prawo dół (6)

 

- skrzynia niezsynchronizowana więc biegi nie wchodzą jak w samochodzie,

- do odpalania (po wcisnięciu kluczyka) służy albo przycisk na dole, po prawej stronie obrotomierza, albo taka wajcha którą pociąga się wkładając lewą dłoń pod deskę rozdzielczą.

 

Post Nr 330 nie ma przypadków :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to zaczynamyruszac od biegu 4? to od czego sa biegi 1,2,3?

 

PS dzieki za zdiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak to zaczynamyruszac od biegu 4? to od czego sa biegi 1,2,3?

 

PS dzieki za zdiecie

 

1, 2 i 3 to tzw biegi pełzające. Na 4 na wolnych masz prędkość marszu a maks to ok 23 -25 km/h. Na pełzające przechodzi się przesuwając dźwignię między wstecznym a 5 w kierunku kolumny kierowniczej. Uklad jest taki sam (czyli tam gdzie 4 to 1 itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te biegi sa od tego zeby ciagnac ciezkie rzeczy i na 4 czy na 5 nie ma si to sie uzywa nizszych biegów to chyba proste czy do orki czy ogolnie pracy w polu czy lesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...