Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hughes

jak odpalic i jak poslugiwac sie skrzynia biegow w traktorze?

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos wyjasnic?

Ty na poważnie? A może dokładniej, co to za sprzęt :E ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpala się kluczykiem. Biegi wrzuca się naciskając jednocześnie sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpala się kluczykiem. Biegi wrzuca się naciskając jednocześnie sprzęgło.

Moderatorko droga.... Błąd ;) W hmmm niektórych traktorach inaczej trzeba :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moderatorko droga.... Błąd ;) W hmmm niektórych traktorach inaczej trzeba :E

przecież kolejność biegów jest napisana na skrzyni, więc nie widze problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież kolejność biegów jest napisana na skrzyni, więc nie widze problemu.

Ale z odpalaniem są przeróżne wały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież kolejność biegów jest napisana na skrzyni, więc nie widze problemu.

 

no właśnie nie... w starszych żeby wrzucić następny bieg trzeba wysprzęglić (czy jakoś tak) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie... w starszych żeby wrzucić następny bieg trzeba wysprzęglić (czy jakoś tak) :)

Przegazować :E

 

W starszych samochodach bez synchronizacji też tak trzeba było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegazować :E

 

W starszych samochodach bez synchronizacji też tak trzeba było ;)

Podgazówka znana w starach

 

W niektórych nowych ciągnikach najpierw się wrzuca bieg a potem naciska sprzęgło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dawno jeździłam i na raczej starym ciągniku, tam się tak właśnie robiło. A biegów było cała masa (dwanaście czy jakoś tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 2 traktory to się może wypowiem :cool:

 

Ursus 330 :Up_to_s: naciskasz sprzęgło(po lewej), naciskasz gaz(po prawej), przekręcasz kluczyk(gdzieś na "desce rozdzielczej"), wrzucasz bieg i powoli puszczasz sprzęgło. A dalej to jak w samochodzie, bieg zmieniasz po uprzednim wciśnięciu sprzęgła.

 

Miłej jazdy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie... w starszych żeby wrzucić następny bieg trzeba wysprzęglić (czy jakoś tak) :)

 

...a cholera wie, wiem tyle, że na pewno nie wrzucało się biegów tak jak w dzisiejszych samochodach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak traktor! Jest tylko ciągnik rolniczy.

 

Podaj jaki to jest ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegos takiego jak traktor! Jest tylko ciągnik rolniczy.

 

Podaj jaki to jest ciągnik.

tak samo jak nie ma czegoś takiego jak kartofel tylko jest ziemniak...a i tak wszyscy mówią traktor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o Ursusa 330. Jezeli ktos moze napisac jak wyglada skrzynia biegow i jak w ogole ruszyc to bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o Ursusa 330. Jezeli ktos moze napisac jak wyglada skrzynia biegow i jak w ogole ruszyc to bardzo prosze o pomoc

 

Wbijasz 4 i ruszasz powoli na wolnym gazie, później 5 i 6. Jak umiesz dobrze jeździć to od razu z piątku ruszaj. :D

 

Jak dobrze pamiętam 4 jest w lewo i na dół. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok skrzyni w ursusie napisane są biegi. A co do zapalania to dziadek ma właśnie 330 i tam nie ma stacyjki, tylko jest taka jakby wajcha pod konsolą(?) i nią trzeba odpalić;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obok skrzyni w ursusie napisane są biegi. A co do zapalania to dziadek ma właśnie 330 i tam nie ma stacyjki, tylko jest taka jakby wajcha pod konsolą(?) i nią trzeba odpalić;]

I jeszcze wcześniej trzeba kluczyk włożyć. A gasi sie oczywiście nie kluczykiem, a przez odjęcie gazu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz kluczyk wrzucasz luzzz ustawiaqsz gaz reczny odpowiednie obroty silnika... pozniej sprzegło wajcha i do przodu jedziesz:) na skrzyni pod wajcha masz wszystko napisane gdzie jaki bieg:) nie ruszaj z 1 bo deba ci stanie <lol2>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ruszaj z 1 bo deba ci stanie <lol2>

 

Jakim cudem? Przecież 1 to bieg terenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3909977931.jpg

- lewo dół (4)

- prawo góra (5)

- prawo dół (6)

 

- skrzynia niezsynchronizowana więc biegi nie wchodzą jak w samochodzie,

- do odpalania (po wcisnięciu kluczyka) służy albo przycisk na dole, po prawej stronie obrotomierza, albo taka wajcha którą pociąga się wkładając lewą dłoń pod deskę rozdzielczą.

 

Post Nr 330 nie ma przypadków :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to zaczynamyruszac od biegu 4? to od czego sa biegi 1,2,3?

 

PS dzieki za zdiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak to zaczynamyruszac od biegu 4? to od czego sa biegi 1,2,3?

 

PS dzieki za zdiecie

 

1, 2 i 3 to tzw biegi pełzające. Na 4 na wolnych masz prędkość marszu a maks to ok 23 -25 km/h. Na pełzające przechodzi się przesuwając dźwignię między wstecznym a 5 w kierunku kolumny kierowniczej. Uklad jest taki sam (czyli tam gdzie 4 to 1 itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te biegi sa od tego zeby ciagnac ciezkie rzeczy i na 4 czy na 5 nie ma si to sie uzywa nizszych biegów to chyba proste czy do orki czy ogolnie pracy w polu czy lesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...