Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hughes

jak odpalic i jak poslugiwac sie skrzynia biegow w traktorze?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak jak wiemy traktor jest w pełni uzytku czyli wszystkie naklejki z biegami sa albo podarte albo zasmarowane w przypadku 30 i 60 sa one pokazane pod siedzeniam napewno sa zabrudzone wiec ich nie odczytasz. Pozatym są biegi polowe szosowe które zmienia się dzwignią podobną do zmiany biegów (owiele mniejsza jest) i jest jeszcze tryb 1 i 2 (na jedynce biegi są szybsze) aby przełączyć na tryb drugi używa się do tego dzwigni od zmiany biegów ale to jest już sprawa bardziej skomplikowana.

 

 

 

1,2,3 to są biegi przeznaczone na pole pod orke albo np. jak sie zbiera snopki to chyba sie nie pojedzie 4 co nie?

 

xD (jestem rolnikiem)

 

 

Ogólnie takie pytanie z mojej strony jest nienormalne bo ja można nie wiedzieć jak się przełancza biegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak jak wiemy traktor jest w pełni uzytku czyli wszystkie naklejki z biegami sa albo podarte albo zasmarowane w przypadku 30 i 60 sa one pokazane pod siedzeniam napewno sa zabrudzone wiec ich nie odczytasz. Pozatym są biegi polowe szosowe które zmienia się dzwignią podobną do zmiany biegów (owiele mniejsza jest) i jest jeszcze tryb 1 i 2 (na jedynce biegi są szybsze) aby przełączyć na tryb drugi używa się do tego dzwigni od zmiany biegów ale to jest już sprawa bardziej skomplikowana.

 

 

 

1,2,3 to są biegi przeznaczone na pole pod orke albo np. jak sie zbiera snopki to chyba sie nie pojedzie 4 co nie?

 

xD (jestem rolnikiem)

 

 

Ogólnie takie pytanie z mojej strony jest nienormalne bo ja można nie wiedzieć jak się przełancza biegi.

 

 

Chcesz zbierać snopki i jechać 1 :hmm:

Biegi 1,2,3 to tzw. polowe czyli do orki, kraglowania i ciężkich rzeczy. 4,5,6 biegi szosowe. Snopki najczęściej wozi się na 3,4 biegu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał na myśli załadunek snopek, bardzo wolna jazda umożliwiająca załadunek wszystkich snopek znajdujących się w pobliżu bez zatrzymywania się.

 

PS. Tak mieszkam na wsi, ale nie jestem rolnikiem. :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mieszkam na wsi i traktor to pierwszy pojazd silnikowy, który miałem przyjemność prowadzić (później była kosiarka :E )... ahhh dzięki Ci wujku :E

 

Snopki zbierałem tylko na Fergusonie i tam śmiga się na 2 terenowej (ma 4 terenowe i 4 szosowe) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U dziadka snopki zbierałem dwójce (C-360-3P). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biegi 1,2,3 to tzw. polowe czyli do orki, kraglowania i ciężkich rzeczy. 4,5,6 biegi szosowe. Snopki najczęściej wozi się na 3,4 biegu:P

 

wujek ma c330 czesto nia jezdze i malo kiedy widzialem zeby używał biegow polowych(1. 2, 3, ) orke robi 4 i "trzydziestka" daje rade calkiem dobrze.

 

co do samego uzywania biegow na polu przy zbieraniu zbelowanej slomy czy siana to bedziesz sie musial dostosowac do ladujacych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wujek ma c330 czesto nia jezdze i malo kiedy widzialem zeby używał biegow polowych(1. 2, 3, ) orke robi 4 i "trzydziestka" daje rade calkiem dobrze.

 

co do samego uzywania biegow na polu przy zbieraniu zbelowanej slomy czy siana to bedziesz sie musial dostosowac do ladujacych :P

 

 

Zależy ile ma skib w pługu i czy glina czy nie:P Przeważnie 3 orze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podgazówka znana w starach

 

W niektórych nowych ciągnikach najpierw się wrzuca bieg a potem naciska sprzęgło ;)

hehe-nie tylko...międzygaz to dobra metoda do redukcji biegów przy hamowaniu-dzieki czemu równasz prędkośc obrotowa silnika z obrotami wału ;)

jak się ma RWDowca i akurat nie w smak Ci się ślizgać na mokrej nawierzchni,np. w centrum Warszawy,to innej metody nie ma przy hamowaniu silnikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz zbierać snopki i jechać 1 :hmm:

Biegi 1,2,3 to tzw. polowe czyli do orki, kraglowania i ciężkich rzeczy. 4,5,6 biegi szosowe. Snopki najczęściej wozi się na 3,4 biegu:P

Oj masz pojęcie przecież nie pojedziesz 40km/h i do tego będziesz zbierać snopki na przyczepe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ursus c330-35 a więc tak zaczynamy od tego że wkładamy kluczyk do stacyjki powinna zapalić się kontrolka przekręcamy kluczyk jak chcemy włączyć światła a jak tylko odpalić to sprawdzasz czy jest na luzie jak jest to sprzęgła przy odpalaniu wcisnąć nie musisz i pod konsolą jest taka mała jak by wajcha przyciągasz ją do góry na max i ciągnik powinien zacząć stękać to musisz podłapać go gazem pedał po prawej stronie zaraz przy skrzyni ten następny to hamulec . jak ni będzie chciał odpalić to tą samą wajchą co go odpalałeś powinieneś tym razem lekko przyciągnąć do siebie i wtedy ta kontrolka powinna przygasnąć ponieważ będą grzały się świece żarowe i po krótkim grzaniu powtórzyć tą czynność (z odpalaniem) jak już zapali to ustawiasz sobie taką wajchą przy kierownicy tzw. gaz ręczny na najmniejsze obroty tak aby ci nie zgasł jak już to zrobisz to wciskasz sprzęgło i na skrzyni masz taki schemat biegów te górne 1,2,3,w to polowe a te na dole 4,5,6w to szosowe no i trzymając sprzęgło wrzucasz bieg musisz wyczuć środek na skrzyni biegów aby trafić na żądany bieg tam prawie nic niema na siłę jak już wrzucisz bieg to powoli puszczasz sprzęgło i jednocześnie powoli wciskasz gaz nie wciskaj gazu do pełna na np 1,2,3 bo można tak ciągnik zdemolować i nici z jazdy w c330,335 jak i c360 można ruszać z każdego biegu

 

MAM NADZIEJE ŻE MOJA WYCZERPUJĄCA WYPOWIEDŹ BĘDZIE ZROZUMIAŁA DLA WSZYSTKICH

 

 

 

 

 

 

 

MIŁEJ JAZDY POZDRO :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dolarinho
22 Lipiec 2008, 16:27' post='5470421']

 

fajnie że wszystko wyjaśniłeś, dobra znajomośc ciągnika rolniczego jak na archeologa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie że wszystko wyjaśniłeś, dobra znajomośc ciągnika rolniczego jak na archeologa :E

Napisał z sensem i na temat, może się komuś przydać, nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał z sensem i na temat, może się komuś przydać, nieprawdaż?

 

Prawdaż, na kolejny sezon informacje będą akurat bardzo przydatne, jakby ktoś chciał pośmigać C330 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zbierać snopki i jechać 1 :hmm:

Biegi 1,2,3 to tzw. polowe czyli do orki, kraglowania i ciężkich rzeczy. 4,5,6 biegi szosowe. Snopki najczęściej wozi się na 3,4 biegu:P

Niewiem jak ty je wozisz, ale na czwórce to jedynie mozna zamęczyć podającego i układajacego XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...