Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marc1551

Ile godzin filmu pomieści karta 4GB ? A ile 8GB ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema . Zakupuję jutro kamerkę - http://www.allegro.pl/item392130738_kamera...hd_nowosc_.html

 

I się zastanawiam jaką kartę do niej kupić ? Czy 4GB wystarczy ,czy może 8GB ?

 

Chciałbym ,aby karta pomieściła z 5godzin filmu ,ale nie jestem pewien czy to możliwe na karcie 4GB ? Ale może jednak :E

 

Jak ktoś wie i pomoże to dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema . Zakupuję jutro kamerkę - http://www.allegro.pl/item392130738_kamera...hd_nowosc_.html

 

I się zastanawiam jaką kartę do niej kupić ? Czy 4GB wystarczy ,czy może 8GB ?

 

Chciałbym ,aby karta pomieściła z 5godzin filmu ,ale nie jestem pewien czy to możliwe na karcie 4GB ? Ale może jednak :E

 

Jak ktoś wie i pomoże to dzięki

Ta kamera to chyba jakiś wynalazek kameropodobny podrabiający design poważniejszych firm - jak dla mnie widzę tutaj Sony...

Ale i tak powinna mieć możliwość wyboru pomiędzy różnymi stopniami kompresji, a więc godzina filmu może zająć różną objętość na karcie. To ile tego będzie, powinieneś się dowiedzieć z instrukcji obsługi...

 

A co do tytułowego pytania: a zastanawiałeś się jaka jest różnica pojemności pomiędzy karta 4gb a 8gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema . Zakupuję jutro kamerkę - http://www.allegro.pl/item392130738_kamera...hd_nowosc_.html

 

I się zastanawiam jaką kartę do niej kupić ? Czy 4GB wystarczy ,czy może 8GB ?

 

Chciałbym ,aby karta pomieściła z 5godzin filmu ,ale nie jestem pewien czy to możliwe na karcie 4GB ? Ale może jednak :E

 

Jak ktoś wie i pomoże to dzięki

Nie szkoda ci na taką kamerę kasy ?

 

To coś nie ma chyba nawet wizjera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że klientela tą kamerę kupuje jak ciepłe buły?

Kuszą w niej 2 rzeczy - znaczek HD i cena...

Reszta niestety odpycha. Jakość użytych materiałów, jakość nagranego filmu pozostawia wiele do życzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiecie, że klientela tą kamerę kupuje jak ciepłe buły?

Kuszą w niej 2 rzeczy - znaczek HD i cena...

Reszta niestety odpycha. Jakość użytych materiałów, jakość nagranego filmu pozostawia wiele do życzenia...

Teraz "hd " jest modne :Up_to_s: więc ludzie się łapią, na tą zabawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiecie, że klientela tą kamerę kupuje jak ciepłe buły?

Kuszą w niej 2 rzeczy - znaczek HD i cena...

Reszta niestety odpycha. Jakość użytych materiałów, jakość nagranego filmu pozostawia wiele do życzenia...

Nie dziwię się - przecież ta kamera ma wszystko, co tylko sobie można wymyśleć a jej cena to ułamek ceny konkurencji. Tak przynajmniej sądzi typowy klient :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD? Harlery-Dawidson wszedł w kamery? Zgroza :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD? Harlery-Dawidson wszedł w kamery? Zgroza :o

Owszem, wszystkie Flatheady kupują te kamerki. ;):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi, ciekawe czy Praktica wypuści cyfrowe lusterko o wytrzymałości takiej, jak te stare, ruskie. No i koniecznie z bagnetem M42 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać... odpowiedź na pytanie z topika. Karta 8GB pomieści 2x więcej filmu niż karta 4GB.

 

 

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera ładnie nagrywa > nie mam zboczenia na tym punkcie więc mi wystarczy ,byłem w sklepie obejrzałem nagrał gość film zrzucił na dysk zobaczyłem no i mnie się podoba za taką cenę :) Plastiki fakt słabe ,ale nie będę nią rzucał > zawsze jest gwara jak sie coś zepsuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kupiłem JVC GZ-HD3

w HD na dysku 60GB mieści się mniej niż 5 h filmu

w SD niewiele więcej (7 h) więc trochę wątpię czy zmieścisz te 5 h na karcie 8GB (pomimo, że rozdzielczość trochę niższa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie kupiłem JVC GZ-HD3

w HD na dysku 60GB mieści się mniej niż 5 h filmu

w SD niewiele więcej (7 h) więc trochę wątpię czy zmieścisz te 5 h na karcie 8GB (pomimo, że rozdzielczość trochę niższa)

wrzuć jakiś filmik z tej kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrzuć jakiś filmik z tej kamery

to już jutro bo na kamerze nie mam nic ciekawego a już za późno żeby coś kręcić

 

 

ps HD/SD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych kamerach soniacza są "zumy" optyczne 33x i cyfrowe 2000x ...

że tak się zapytam, Jak i Jak to wygląda, chyba nie za ciekawie, co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszGT
to już jutro bo na kamerze nie mam nic ciekawego a już za późno żeby coś kręcić

 

 

ps HD/SD ??

nagraj w hd (wystarczy kilkanaście sek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niektórych kamerach soniacza są "zumy" optyczne 33x i cyfrowe 2000x ...

że tak się zapytam, Jak i Jak to wygląda, chyba nie za ciekawie, co ?

Przy powiększeniu cyfrowym widzimy już piksele, a to źle.

W kamerze zoom nie jest najważniejszy, ważne są ustawienia manualne, ilość potrzebnego światła (liczona w lux-ach), gwint na filtry, matryca, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.eupload.pl/MOV011_TOD95

niestety tylko SD bo nie mam FireWire w kompie żeby zrzucić film i nagrywałem na kartę pamięci (a ona nie wyrobiła z pełną rozdzielczością)

 

@edit

teraz zauważyłem, że z przodu jest USB :kwasny:

za chwilę wrzucę coś w FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezła, gdzie ty to kręciłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszGT
teraz zauważyłem, że z przodu jest USB :kwasny:

za chwilę wrzucę coś w FullHD

 

hmm sorry za lamerskie pytanie ale przypadkiem nie trzeba FireWire ?

 

//edit. czym otwieracie ten format?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...