Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek14.

Cwiczenie?/pakowanie w wieku 14 lat

Rekomendowane odpowiedzi

elo

 

Mam 14 lat, wzrost 175cm, waga 59kg . Od ponad pół roku ćwiczę(bo pakowaniem to tego za bardzo nazwać chyba nie można hehe) . Robie pompki, brzuszki, przysiady, pompki tyłem, staję na palcach(na łydki) i od jakiegoś 1miesiaca podciągam się na drążku. Nie mam sprzętu! jedynym moim sprzętem jest drążek i plecak z ciężarem(parę kilo).

Chodzę na rekach, próbuję takie tam salta i coś w stylu parkour :)

Ale powiem że po tym co ćwiczę to nie poznaje siebie. :)

Jeszcze sie ostatnio wziąłem za rozciąganie.

 

Powinienem nadal ćwiczyć czy nie mogę z powodu na mój wiek?

 

Proszę o jakieś porady :) z góry dzęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinienem nadal ćwiczyć czy nie mogę z powodu na mój wiek?

Proszę o jakieś porady :) z góry dzęki

Ćwiczenia, które wymieniłeś należą do grupy ćwiczeń wzmacniających oraz modelujących. W Twoim wieku są wręcz wskazane. Aczkolwiek nie przesadzałbym z obciążeniem plecakiem. Łydki może wzmocnić oraz wymodelować bez dodatkowego obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tkanką tłuszczową. Nie jestem i nie byłem nigdy gruby, ale mam cienką warstwę tłuszczu (około 2mm) w okolicach górnych parti mięśni, na brzuchu mam trochę więcej ale widać mi troczku że jakieś tam mięśnie są i nad kolanami z tyłu nie wiem jak sie nazywają mam bardzo dużo tłuszczu no i łydki to taki wyrobiony kamień lekiutko odlany tłuszczem.

 

jak można to wszystko idealnie wyrzeźbić? spalić ten tłuszcz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie tłuszczem ani tym bardziej jego spalaniem. w takim wieku to po prostu rób to co robią (tudzież powinni robić) nastolatki w twoim wieku, czyli dużo sie ruszaj - jeździj rowerem, graj w piłke itp. niepotrzebny tłuszcz sam zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tłuszcz ma 45nm grubości. To dobrze czy źle?

 

 

 

 

 

 

 

 

:E Lol co za temat. Jak ja pamiętam jak miałem 13/14 lat. (Ja ale paker! Ja ale muły, ja chciałbym być taki) Przejdzie Ci z wiekiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być paker jakiś taki rozbydlony, chcę mieć wyrzeźbione mięśnie wolę coś fajnego umieć z sportu niż być kiedyś takim bydlem które się ruszać nie da radę.

 

 

 

Pamiętam siebie jakieś pół roku temu:

Byłem taki mulasty, nic mi się nie chciało, tylko komp, televizor, nic nie ćwiczyłem, słodycze wpiepszałem. Nie byłem gruby bo mam nawet dobrą przemianę materii. Tam gdzie miałem tłuszcz mam mięśnie i wyglądam o wiele lepiej niż wcześniej ale mogę jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku jesteś młody, nie przejmuj się tłuszczykiem :) spalisz to szybciej niż myślisz. Oczywiście popieram te ćwiczenia które wypisałeś, jak chcesz schudnąć troszkę to rób treningi aerobowe, dużo biegaj. Ze swojej strony polecam Ci zapisać się do jakiegoś klubu-czy to piłkarskiego, czy może jakaś inna dyscyplina Cię interesuje. To już i tak troszkę późno ale tam się wyrobisz i będziesz silniejszy fizycznie i psychicznie bo początki nie są łatwe dla nowych :) trenowałem 7 lat piłkę a więc co nie co wiem na ten temat. Podstawą jest to żebyś się ruszał, ja w Twoim wieku ciągle latałem, mnie w domu nie było :) pograj choć by z kolegami na boisku szkolnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pakować" to bym zaczął na Twoim miejscu w 3 kl gimnazjum / 1 klasie LO, czyli 16-17 lat. Na razie jeszcze za wcześnie, zresztą nie masz jeszcze warunków, najpierw urośnij, przez ten czas możesz nazbierać sobie powoli masy (dobrej masy nie sadła). Jedz z rozwagą i nie siedź w domu. Później jak już będziesz miał owe 16-17 lat to możesz sobie kupić 10kg hantel najlepiej taki z krążkami żebyś mógł zacząć od czegoś mniejszego i powoli zacząć pakować :) Ważne żebyś właśnie miał wspomnianą masę, bo 59kg przy 175cm to dość chuderlawy musisz być na razie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wieku skora jeszcze rosnie :P Nie chcesz miec rozstepow uwierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem i nie byłem nigdy gruby, ale mam cienką warstwę tłuszczu (około 2mm)

 

idź bo jak cie ciepne to...

 

2mm? a ile byś chciał? -2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on glupoty pisze bo nawet nie zdaje sobie sprawy ile to 2mm

 

zapewniam cie ze masz wiecej

 

wyluzuj

 

rob dalej to co robisz

 

o silowni mysl za 2 lata , mozna zaczac lapac technike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zamierzam zacząć chodzić na siłownię od września, przy 185cm wzrostu waże zaledwie 70kg. Masy też zbytnio nabrać nie mogę (szybki metabolizm). Oplaca sie zacząć cwiczyc/rzezbic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nono, widze ze dosyc malo wazysz, ja teraz mierze 185 centymetrow, a waze 75, jestem w tym samyym wieku co ty.A te cwiczenia co robisz to sa spoko, tylko wlasnie z tym plecakiem nie przesadzaj, jesli jestes twardy, to proboj 6 weidera na brzuch.

 

 

 

Nie wiem czy tak jest, ale kumpel ktory regularnie chodzi na silownie 5-6 lat, powiedzial mi, ze jesli bym chodzil przez 3 miesiace regularnie na silownie, to po wakacjach 20 kilo wiedzej bym podnosil, a przyrost miesni lepiej jak na koksie..moze i tak jest, trzeba bedzie sprobowac :D

 

sam zamierzam zacząć chodzić na siłownię od września, przy 185cm wzrostu waże zaledwie 70kg. Masy też zbytnio nabrać nie mogę (szybki metabolizm). Oplaca sie zacząć cwiczyc/rzezbic?

jak bys robil cwiczenia na mase, moglbys miec niezly przyrost masy + juz jakies tam miesnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:E Lol co za temat. Jak ja pamiętam jak miałem 13/14 lat. (Ja ale paker! Ja ale muły, ja chciałbym być taki) Przejdzie Ci z wiekiem :E

Dokładnie..jak zoabczy że koleś który ma muły wielkości Pudziana dostaje wpier**l od zwykłego niepozornego gościa :E wtedy zabierzesz się za sztuki walki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie..jak zoabczy że koleś który ma muły wielkości Pudziana dostaje wpier**l od zwykłego niepozornego gościa :E wtedy zabierzesz się za sztuki walki :D

 

Shaolin wita :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwiczyc mozesz ale nie na silowni (duze ciezary w pozycji stojacej zcieraja kregi co moze za zahamowac twoj wzrost a tego chyba nie chcesz ; ) )

Aby spalic ten twoj "nadmiar" tluszczu polecam Ci sztuki walki typu judo/takewondo itp jako trening ogolnorozwojowy (gdybym byl w twoim wieku nie zawachalbym sie ani chwili ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (do autora tematu): Pakuj normalnie, mam kuzyna ktory zaczal w wieku 12 lat. Tylko, że on jest trochę wyrośnięty jak na swój wiek :P teraz ma 14 i targa 85 na klate :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie..jak zoabczy że koleś który ma muły wielkości Pudziana dostaje wpier**l od zwykłego niepozornego gościa smilies/szczerbaty.gif wtedy zabierzesz się za sztuki walki smilies/bigsmile.gif

 

To raczej mało mozliwe bo jak taki "Pudzian" napnie wszystkie mięśnie i zasłoni twarz to nic nie czuje, a zarazem ma taką moc że wystarczy jeden cios i "niepozorny" leży jak długi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem (do autora tematu): Pakuj normalnie, mam kuzyna ktory zaczal w wieku 12 lat. Tylko, że on jest trochę wyrośnięty jak na swój wiek :P teraz ma 14 i targa 85 na klate :o

 

Chcialbym go zobaczyc za pare lat :lol2:

 

Jesli mozesz nie dawaj glupich rad :mad2:

 

Szybki wzrost + robienie nieodpowiednich cwiczen (w tym silownia w wiekszosci) = destrukcja dla organizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym go zobaczyc za pare lat :lol2:

 

Jesli mozesz nie dawaj glupich rad :mad2:

 

Szybki wzrost + robienie nieodpowiednich cwiczen (w tym silownia w wiekszosci) = destrukcja dla organizmu

IMO nie ma nieodpowiednich ćwiczeń. Ćwiczenia same w sobie nic nie zrobią człowiekowi, pod warunkiem, że są wykonywane dobrze technicznie i z obciążeniem dostosowanym do organizmu.

 

Jak ktoś przesadza, nie zwraca uwagę na aspekty techniczne, a tylko patrzy, żeby pobić kolejny rekord... to nie ma się co dziwić, że dokona destrukcji organizmu, jak to ładnie ująłeś. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej siłowni w tym wieku - polecam od 16 roku życia. Póki co pompki, brzuszki itd. możesz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elo

 

Mam 14 lat, wzrost 175cm, waga 59kg . Od ponad pół roku ćwiczę(bo pakowaniem to tego za bardzo nazwać chyba nie można hehe) . Robie pompki, brzuszki, przysiady, pompki tyłem, staję na palcach(na łydki) i od jakiegoś 1miesiaca podciągam się na drążku. Nie mam sprzętu! jedynym moim sprzętem jest drążek i plecak z ciężarem(parę kilo).

Chodzę na rekach, próbuję takie tam salta i coś w stylu parkour :)

Ale powiem że po tym co ćwiczę to nie poznaje siebie. :)

Jeszcze sie ostatnio wziąłem za rozciąganie.

 

Powinienem nadal ćwiczyć czy nie mogę z powodu na mój wiek?

 

Proszę o jakieś porady :) z góry dzęki

Masz dopiero 14 lat chłopie! Daj sobie na wstrzymanie, ale i tak ci to przejdzie z czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz dopiero 14 lat chłopie! Daj sobie na wstrzymanie, ale i tak ci to przejdzie z czasem :)

Przejdzie, albo się uzależni :E (czyt. niesamowicie go wciągnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym go zobaczyc za pare lat :lol2:

 

Jesli mozesz nie dawaj glupich rad :mad2:

 

Szybki wzrost + robienie nieodpowiednich cwiczen (w tym silownia w wiekszosci) = destrukcja dla organizmu

sraju baju.

 

Masz telewizor w domu? Znasz może takiego człowieka jak Mariusz Pudzianowski? Uważasz, że jego organizm jest zniszczony?

no, więc ten gość zaczął właśnie w takim wieku jak mój kuzyn swoją przygodę z ciężarami.

 

Dodam, że wszystkie ćwiczenia robi prawidłowo, do wszystkiego podchodzi bardzo poważnie (uważam, że ma więcej oleju w głowie niż nie jeden tutaj forumowicz/16 latek). Wszystkie uwagi nt. ćwiczeń czyta na SFD, KFD i innych podobnych. Ma starszego brata (19 lat) który go dodatkowo "instruuje" więc co ty bredzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...