Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damianj1983

Jak usunac chroniona partycje GPT poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostszym sposobem na usuniecie chronionej partycji GPT bez zadnych tam programow typu killdisk czy jakichs nawet innych, jest DiskPart ktory z tego co wiem posiada kazdy w waszym XP i pozwoli wam na przekonwertowanie zabezbieczonej partycji GPT na MBR.

1. wystarczy isc do polecen dos czyli kliknac na start pozniej uruchom wpisac komende "cmd" i klinknac "ok"

2. pozniej w oknie ktore nam sie pojawilo wpisz "DiskPart" a nastepnie "list disk" zeby zobaczyc wszystkie aktywne dyski

3. nastepnie wpisujemy opcje "select" zeby wybrac dysk ktory chcemy przerobic np. "select disk 1"

4. po wybraniu uzywamy komendy "clean" aby usunac partycje GPT i wyzerowac sektory

5. wchodzimy teraz w panel sterowania pozniej w narzedzia administracyjne, zarzadzanie dyskami i klikamy prawym przyciskiem myszy na dysk ktory wyzerowalismy i musimy go wlaczyc czyli klikamy opcje "inicjalizacja"

6. no i po wszystkim teraz mozemy uzywac dysku bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymontowałem dysk 3TB z kieszeni Seagate (oryginalnej) i dysk był widoczny pod Windows 10 64 bit w zarządzaniu dyskami jako "chroniona partycja GPT" i NIC nie dało się z tym zrobić (wszystkie opcje w zarządzaniu dyskami nieaktywne, poza "pomoc"). Dopiero uruchomienie pod owym Windows 10 zgodnie z poleceniami kolegi damianj1983 programu DiskPart i wyczyszczenie zgodnie z jego instrukcjami, sprawiło, że można dysku użyć. Także WIELKIE DZIĘKI :) A teraz info dla potomnych:

 

Procedura doskonale działa pod Windows 10, więc powyższy poradnik kolegi damianj1983 jest nadal aktualny (komendy wpisujecie w Wierszu Poleceń - ja go profilaktycznie uruchomiłem w trybie administratora). Tym sposobem, jak kiedyś wpadniecie na pomysł wymontowania jakiegoś fabrycznie zewnętrznego dysku, to dzięki instrukcji kolegi będzie się dało go używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...