Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

danciak

internet explorere sam sie wlancza i otwiera strony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem z ktorym nie moge sie juz od dluzszego czasu uporac i bardzo prosze o jakas porade. Mam Windowsa XP, zaktualizowanego. Od jakiegos czasu samoczynnie wlancza mi sie internet explorer i wchodzi na jakies strony, czasami otwiera kilka po kolei. Nie uzywam ie i nigdy nie uzywalem (uzywam Mozilli lub Opery, ale one sie nie zalanczasja same). Strony widac ze sa losowe, z jakiegos koledzu w USA, czy Banku. Problem zaczal wystepowac chyba bo instalacji bearshare. W kazdym przeskanowalem system Norton Antywirusem 2008 z najnowszymi aktualizacjami, wykryl trojany i jakies nieprawidlowosci w systemie ktore podobno bez problemu naprawił (hot_klass czy jakos tak,niestety nie pamietam).Niby wszystko jest juz ok, ale strony wciaz sie otwieraja.Nie tak czesto ale ciagle. Antywirus nie widzi nic wiecej. :( Ktos moglby polecic mi jakis program ktory to naprawi, lub zdiagnozuje, przypuszczam ze dalej chodzi o wirusa lub trojana, tylko norton juz go nie widzi.Moze ktos spotkal sie z podobnymi objawami, albo wie gdzie moga mi pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

spróbuj ComboFix może to coś z branży złośliwego oprogramowania.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci polecam Spyware Doctor, Spybot Search & Destroy, lub Ad-Aware, bo widać że to ewidentnie jakiś spyware skoro wyświetla ci reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dctora szkoda czasu, bo darmowa wersja nie usuwa znalezionego syfu. Użyj Spybota i Ad-Aware. Spróbuj też trialem Kasperskiego lub NOD'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowa Wersja Spyware Doctor jak najbardziej usuwa wszystkie zarażone pliki jakie znajdzie. Galvatron przestań na okrągło rozsiewać nieprawdziwe informacje. Wystarczy ściągnąć wersję Starter Edition Spyware Doctora, aby wszystko normalnie się dało usuwać.

 

ComboFix juz sprawdzilem i polegl Zaraz po restarcie i wylaczeniu sie comba ie znow sie wlaczyl. Ale te strony to raczej nie reklamy np oto jedna z nich (troche dziwna, bo opera poci sie z jej otworzeniem) https://secure.easy-forex.com/Int/en/RegisterJoin.aspx

 

Co do tej strony to rzeczywiście dziwnie to wygląda bo ona ma nawet certyfikat, więc wydaje się być bezpieczna. To chyba wyklucza też phishing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprawdzilem jeszcze Spybot Search & Destroy i Ad-Aware. Pierwszy znalazl podobno jakies spyware i jakis 48 zlych wpisow, naprawilem to i coz niby wszystko w porzadku. W miedzyczasie wyczyscilem dysk przy uzyciu jv16 power tools, wczesniej czyscilem tez rejestry przy uzyciu WRC3 Cleaner. Mam na chwile obecna zaintalowanego i rezydentnego spybota searh&destroy oraz norton antywirusa 2008 z najnowszymi aktualizacjami. Wszystko dzialabardzo ladnie, ale do czasu. Norton jest oczywiscie bardzo upierdliwy i wypytuje mnie np. czy zezwalam mozilli lub operze na polaczenie z netem itd. No i coz przed chwila znow ni stad nie zowad ponownie wlaczyl mi sie interent explorer i wszedl tym razem na ta stronke --- http://www.natively.com/_sys/FR/natively_e...4_fr_wht_160_fr. Ani jednen ani drugi program nie zauwazyl ze wlaczyl mi sie ie, norton nawet nie pytal czy zezwalam na polaczenie. Jak niby nigdy nic, gralem sobie w gre i nagle bah ta strona :((. Moze mam cos namieszane na dysku ??? Usunalem bearshare ktorego podjerzewalem o zrodlo problemow, przy pomocy iv 16 tools. Bearshare lubil zaraz po wlaczniu laczyc sie wlasnie przez ie z jakas stonka, pokazujaca emotikonki lub tapety, ale to teraz zadna z tych stron, ale dalej nie mam pomyslu. H E L P !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panelu Sterowania jest ikonka dodaj lub usuń programy - jak klikniesz to po lewej będziesz miał ikonki - kliknij "Określ dostęp do programów i ich ustawienia". Tam sobie ustaw, żeby IE się nie włączał.

 

Potem, jeśli musisz używać windowsa - ściągnij xp-antispy - ten program pozwoli Ci zablokować większość z ukrytych działań windowsa - są tam opisy tego syfu i łatwo się go ustawia.

 

Na przykładzie ZoneAlarm - zablokuj IE, żeby się nie łączył. Jeśli masz inne firewalle - ustaw taką regułę.

Używaj normalnych przeglądarek i ustaw je jako domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. Sciagnalem Spyware Doctor, wczesniej zrobilem pelny skan Nortonem i dokonalem Spybotem ponownego skanu. Tak na wszelki wypadek, przed deinstalacja. Zaden z programów nic nie wykryl. Potem uzylem Spyware Doctora i wykryl mi 8 zagrozen wysokiego ryzyka i 316 infekcji czy jakos tak (w tym pare w internet explorerze) !!!! ?????? Normalnie az dziwne zeby byla taka roznica miedzy programami, nawet jezeli jakies z tych zagrozen to falszywe alarmy. Na razie ie sie nie wlaczyl.Dmucham jednak na zimne i teraz sciagam xp antispy. Robie tak jak pisal paragon, ale dostep do ie mialem juz wczesniej mialem ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być taka róznica bo spyware doctor jest chyba najlepszym programem antyspywarowym. A zablokowanie IE na firewallu nie jestem pewnien czy coś da bo IE mógłby się dalej uruchamiać tylko po prostu nie mógłby się połączyć z żadną stroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, minelo juz ladnych pare godzin i ie sie juz nie zalanacza. Wychodzi na to ze spyware doctor zalatwil sprawe definitywnie. Usunal wszystko jak nalezy. XP Antispam nie ma opcji blokady ie, ale i tak udalo mi sie bez niego obyc. Dziekuje bardzo wszystkim za pomoc, a szczegolnie Tobie cesar za linka i trafna podopwiedz odnosnie Spyware Doctora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...