Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JUREK24

rezygnacja z usług telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

wielka prośba o pomoc

jestem zbulwersowany tym jak telewizja n załatwia swoich płatników miałem umowę z nimi zawartą od 20-11-2006 po 15 miesiącach chciałem zrezygnować, ale to nie taka prosta sprawa jak myślałem, wypowiedzenie umowy wysłałem przed końcem umowy to znaczy przed 21-02-2008 potwierdzenie odbioru przez pracownika obsługi klienta mojej rezygnacji 20-02-2008 czyli według regulaminu od daty 20-02-2008 mojej rezygnacji następuje 3 miesięczne wypowiedzenie dlatego korzystałem, z telewizji n jeszcze 3 miesiące opłacając abonament po czym zdałem dekoder z kartą 26-05-2008 jakie było moje zdziwienie, gdy dostałem nowy rachunek o zapłacie abonent za 2 miesiące czerwiec lipiec postanowiłem zadzwonić do biura obsługi klienta telewizji n uzyskałem powiadomienie za moja rezygnacja została odrzucona i muszę jeszcze raz napisać rezygnację i płacić jeszcze następne 3 miesiące.

podsumują chociaż nie posiadam dekodera od 2 miesięcy muszę zdaniem telewizji płacić jeszcze 3 miesiące, czyli razem 5 miesiące za nic.

szczegóły

20-11-2006 zawarta umowa z telewizją n na 15 miesiące koniec umowy 21-02-2008

20-02-2008 potwierdzenie odbioru mojej rezygnacji przez biuro obsługi klienta którą wysłałem tydzień wcześniej listem poleconym z potwierdzeniem odbioru czyli zostaje zastosowane 3 miesięczne wypowiedzenie mojej umowy z telewizją n

26-05-2008 zdaję w autoryzowanym punkcie sprzedaży telewizji n dekoder i kartę bez żadnych problemów dostaję protokół zwrotu dekodera jestem zadowolony wydaje się ze skończyłem moją przygodę z telewizją n

20-07-2008 przychodzi pocztą faktura od telewizji n do zapłacenia za 2 miesiące czerwiec lipiec powód korzystania z usług telewizji n

22-07-2008 dzwonię do biura obsługi klienta celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji po długich rozmowach przerywanych dźwiękami ponoć muzycznymi pani informuje mnie ze moja rezygnacja została odrzucona powód rezygnacja napisana nie tak jak pani z obsługi sobie wyobraża i propozycja napisania następnej rezygnacji z 3 miesięcznym wypowiedzenie na moje pytanie w jaki sposób mam odbierać sygnał telewizji n nie umiała mi odpowiedzieć

jest to wielka kpina z klientów telewizji n skoro pani z biura obsługi klientów decyduje które rezygnacje jej odpowiadają i odrzuca lub przyjmuje moim zdaniem to co tam pisze nie powinno nikogo obchodzić licz się tylko fakt rezygnacji i koniec

proszę o radę i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolego dostałeś już odpowiedź na swoje pytanie: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=828...ight=20-11-2006 , więc nie wiem po co dalej kopiujesz to na inne fora.

 

moja rezygnacja została odrzucona powód rezygnacja napisana nie tak jak pani z obsługi sobie wyobraża

 

Pewnie nie napisałeś powodu rezygnacji, który jest wymagany do rozwiązania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj kolego dostałeś już odpowiedź na swoje pytanie: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=828...ight=20-11-2006 , więc nie wiem po co dalej kopiujesz to na inne fora.

 

 

 

Pewnie nie napisałeś powodu rezygnacji, który jest wymagany do rozwiązania umowy.

lepiej, spóźnił się z z pisemem miesiąc. Później dziwić się czemu odrzucają pismo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał zjeść tą żabę.

jeśli jest jakiś sposób zęby żaba była mniejsza to podpowie Ci ktoś w federacji konsumentów.

Ale raczej się cudów nie spodziewaj skoro sam sobie sprawę zawaliłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina autora jest napewno bo nie przeczytał "prawdopodobnie regulaminu" ale z kolei to zdzierstwo ze strony n-ki że przedłużają mu o 5 miechów. Chcą jak najwięcej zarobić na takich osobach i tylko czekają na okazję. W ogóle coraz więcej tego typu rzeczy jest. Chociażby to że właśnie zrezygnowałem z plusa i na przeniesienie numeru muszę czekać 2 miesiące bo za to że zrezygnowałem chcą mi teraz dupę zatruć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy parodii

 

Wypowiedz przedstawiciela telewizji n

 

W oparciu o dane, które Pan przedstawił we wcześniejszej korespondencji. Rozumiem, że rozmawiamy o umowie 15 miesięcznej zawartej w dniu 20. 11. 2006 r. Umowa zawarta na czas oznaczony kończy się dokładnie 20.02.2008roku. (liczy się data aktywacji)

 

Zgodnie z regulaminem, chcąc rozwiązać umowę na koniec terminu oznaczonego należy przesłać odpowiednie pismo do naszej firmy minimum 30 dni przed wygaśnięciem. Pan potwierdził, że takie pismo złożył (wpłynęło do Biura telewizji nowej generacji n) w dniu 20.02.2008 roku.

 

W oparciu o datę zawarcia umowy, które podał Pan wcześniej, wynika, że pismo dotyczące rozwiązania umowy musiało do nas dotrzeć najpóźniej do 20 stycznia 2008 roku.

 

W związku z tym, że dotarło później zostało zapewne odrzucone. Osoby z działu zajmującego się tego typu sprawami nie mogły również przekwalifikować tego wniosku na rezygnację standardową, ponieważ nie mają prawa dokonywania tego typu nadinterpretacji.

 

Chcąc dokonać rezygnacji konieczne jest sporządzenie (przesłanie) jeszcze jednego pisma (listem poleconym). Rezygnacja będzie jednak wiązała się z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Czyli od momentu wpłynięcia pisma do siedziby firmy, przez kolejne 3 miesiące będą jeszcze do Pana docierały faktury.

Bieg terminu wypowiedzenia rozpoczyna się w pierwszym dniu miesiąca następującego po miesiącu, w którym wpłynie pismo.

 

Niestety nie ma również możliwości odbioru dekodera, który Pan zwrócił. Stało się tak ponieważ każdy klient może dobrowolnie zwrócić dekoder bez względu na termine zakończenia umowy…Sprzedawca nie ma możliwości, ani obowiązku sprawdzania w jakim statusie jest dana umowa.

 

W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta.

 

Z tego co przeczytałem z wypowiedzi przedstawiciela n pani Izoldy wnioskuję ze maja rezygnacja wpłynęła o jeden dzień za szybko żeby było zastosowane wypowiedzenie 3 miesięczne , gdyby poczta dostarczyła moją prośbę 21-02-2008 to wszystko było by według regulaminu czy to jest normalne czy w biurze obsługi klientów pracują roboty

Jeszcze jedno dlaczego nie zostałem poinformowany przez 2 miesiące ze moja umowa została odrzucona

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za wszystkie wypowiedzi i porady sprawę przekazałem do Rzecznika Konsumentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co przeczytałem z wypowiedzi przedstawiciela n pani Izoldy wnioskuję ze maja rezygnacja wpłynęła o jeden dzień za szybko żeby było zastosowane wypowiedzenie 3 miesięczne , gdyby poczta dostarczyła moją prośbę 21-02-2008 to wszystko było by według regulaminu czy to jest normalne czy w biurze obsługi klientów pracują roboty

Jeszcze jedno dlaczego nie zostałem poinformowany przez 2 miesiące ze moja umowa została odrzucona

 

Po pierwsze wklej skan rezygnacji (lub przepisz), którą wysłałeś (oczywiście z zasłoniętymi wszystkimi ważnymi danymi).

Po drugie, jeśli rezygnacja zostanie przyjęta, na ekranie pojawi Ci się odpowiedni komunikat, o wyłączeniu sygnału, następnie masz 2 tygodnie na oddanie dekodera.

Po trzecie patrz wyżej, po prostu oddałeś dekoder za wcześnie, dlaczego nie zwróciłeś uwagi na to, że nie wyłączyli Ci sygnału?

Po czwarte, z tego co można wyżej przeczytać, źle napisałeś reklamację i nie mogli Ci jej uznać.

Po piąte, zacznij czytać regulaminy.

Po szóste, rzecznik i tak Ci nie pomoże bo nie ma w czym, zawaliłeś po prostu sprawę i warto by na to spojrzeć trochę bardziej obiektywnie, a nie obwiniać tylko jedną stronę umowy, która też nie jest bez winy, bo gdyby ITI chciało być w porządku to poinformowało by klienta o niezaakceptowaniu wypowiedzenia, nawet jeśli nie mają takiego obowiązku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...