Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akodo_

Jak kupić z USA w amazon.com z wysyłką do Polski?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, macie jakieś doświadczenia z tym?

 

Jak kupić z USA w amazon.com z wysyłką do Polski? Oczywiście chodzi o elektronikę a konkretnie o obiektyw do aparatu bo cena jest bardzo atrakcyjna ale amazon nie pozwala wysyłac elektroniki do Polski.

 

Jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał znajomego to bym nie pytał na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polamer byl bardzo popularny w wysylkach wszelkich rzeczy do polski z USA i z tego co wiem teraz chyba nawet swiadczy usluge posredniczenia w zakupach na takich wlasnie wszelkich amazonach. http://www.polameronline.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, gdyż nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Czy ktoś ostatnio miał doświadczenie z zakupami w amazon.com? Tzn. z wysyłką do Polski, czasem, płatnościami itd. Chciałbym zamówić parę płyt, pierwszy problem jaki od razu napotkałem, to brak akceptacji dla płatności za pośrednictwem PayPal. Czy jest inny sposób, przystępniejszy dla mnie, niż karta kredytowa Mastercard/Visa (której niestety nie posiadam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ostatnio miał doświadczenie z zakupami w amazon.com? Tzn. z wysyłką do Polski, czasem, płatnościami itd. Chciałbym zamówić parę płyt, pierwszy problem jaki od razu napotkałem, to brak akceptacji dla płatności za pośrednictwem PayPal. Czy jest inny sposób, przystępniejszy dla mnie, niż karta kredytowa Mastercard/Visa (której niestety nie posiadam)?

PayPal to wiesniacki system eBaya. Cos jak Platnosci Allegro, wiec tylko male sklepy to akceptuja, zamiast zwyklej obslugi kart kredytowych. Ja kupowalem tam setki plyt i ksiazek i nigdy nie mialem zadnych problemow. Amazon jest szybki i skrupulatny. Nie ma tak jak u nas, ze cie tygodniami zwodza. Jak cos "jest na stanie" to znaczy ze faktycznie tam jest i wysylka jest blyskawiczna. Lotnicza idzie kolo tygodnia. Ale to tez juz zalezy od lokalnej poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PayPal to wiesniacki system eBaya. Cos jak Platnosci Allegro, wiec tylko male sklepy to akceptuja, zamiast zwyklej obslugi kart kredytowych.

 

Nom - wieśniackie typu Dell, HP, Newegg, buy.com czy na stronach linii lotniczych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom - wieśniackie typu Dell, HP, Newegg, buy.com czy na stronach linii lotniczych...

Jak cie oszwabia na PayPalu, to nigdy kasy nie odzyskasz. Tam wysylasz na email i nijak zlodzieja nie namierza. Co chwila slysze, jak zakladaja zlodziejskie strony z platnosciami PP i okradaja ludzi. eBay nie ma zupelnie nad tym kontroli i miec jej nie chce, bo niezle na tym zarabiaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odzyskania pieniedzy z paypal'a to faktycznie nie jest latwo...sam do tej pory nie mialem takiej sytuacji i nie narzekam. Co do Amazon, to bez problemu place wlasnie paypal'em i tez jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do odzyskania pieniedzy z paypal'a to faktycznie nie jest latwo...sam do tej pory nie mialem takiej sytuacji i nie narzekam. Co do Amazon, to bez problemu place wlasnie paypal'em i tez jestem zadowolony

W jaki niby sposob placisz PP na Amazonie? Maja tylko 3 opcje - karta, przelew oraz kod promocyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki niby sposob placisz PP na Amazonie? Maja tylko 3 opcje - karta, przelew oraz kod promocyjny.

 

oj kurde, pomieszalo mi sie :E wlasnie sobie przypomnialem, ze placielem za karte wlasnie karta :E ale nie kredytowa, tylko zwykla platnicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj kurde, pomieszalo mi sie :E wlasnie sobie przypomnialem, ze placielem za karte wlasnie karta :E ale nie kredytowa, tylko zwykla platnicza

Ale to chyba na UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak cie oszwabia na PayPalu, to nigdy kasy nie odzyskasz. Tam wysylasz na email i nijak zlodzieja nie namierza.

 

Nom - złodziej znika z emailem bez śladu, drukując dolary na domowej drukarce...

 

Co chwila slysze, jak zakladaja zlodziejskie strony z platnosciami PP i okradaja ludzi.

 

I czym to się różni niby od założenia strony wyłudzającej numery kart kredytowych?

 

eBay nie ma zupelnie nad tym kontroli i miec jej nie chce, bo niezle na tym zarabiaja.

 

Co rozumiesz przez kontrolę? Limit wpłat/wypłat, potwierdzenia kodami z billingów itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I czym to się różni niby od założenia strony wyłudzającej numery kart kredytowych?

Tym sie rozni, ze podczas obslugi kart przez banki masz pelne billingi i logi na jakie konta trafiaja pieniadze. Poza tym do obslugi kart podpisywane sa umowy. To nie jest tak, ze przychodzisz z ulicy i juz. Sa tez konkretne certyfikaty, ktore sa wykrywane przez przegladarki. Jak ktos nie sprawdza, to juz jego problem. A w PP kazdy moze sobie wyplacic kase i nikt go nigdy nie znajdzie.

 

Mi PP jako taki nie przeszkadza, bo jest przydatny chocby na aukcjach. Ale na pewno bym sie 5 razy zastanowil kupujac w sklepie z taka opcja. Bo co to za firma, ktora nie moze podpisac glupiej umowy na obsluge kart kredytowych? Cos jak u nas platnosci SMSem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym sie rozni, ze podczas obslugi kart przez banki masz pelne billingi i logi na jakie konta trafiaja pieniadze. Poza tym do obslugi kart podpisywane sa umowy. To nie jest tak, ze przychodzisz z ulicy i juz. Sa tez konkretne certyfikaty, ktore sa wykrywane przez przegladarki. Jak ktos nie sprawdza, to juz jego problem.

 

A to ciekawe - gdzie mam te logi niby? Jakoś moje billingi nie wykazują zupełnie na jakie konto trafiają pieniądze - bo niby jak by miały, skoro transakcje przechodzą przez centra autoryzacyjne a nie samego sprzedawcę?

 

A w PP kazdy moze sobie wyplacic kase i nikt go nigdy nie znajdzie.

 

Na domowej drukarce?

 

Mi PP jako taki nie przeszkadza, bo jest przydatny chocby na aukcjach. Ale na pewno bym sie 5 razy zastanowil kupujac w sklepie z taka opcja. Bo co to za firma, ktora nie moze podpisac glupiej umowy na obsluge kart kredytowych? Cos jak u nas platnosci SMSem :lol2:

 

A nie pomyślałeś, że można przyjmować zarówno paypal jak i karty - dla wygody klienta po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe - gdzie mam te logi niby? Jakoś moje billingi nie wykazują zupełnie na jakie konto trafiają pieniądze - bo niby jak by miały, skoro transakcje przechodzą przez centra autoryzacyjne a nie samego sprzedawcę?

 

Na domowej drukarce?

 

A nie pomyślałeś, że można przyjmować zarówno paypal jak i karty - dla wygody klienta po prostu?

Nie mowie o logach u ciebie tylko w centrach obslugi kart platniczych. Przy malwersacjach bardzo latwo jest dotrzec do oszustow.

 

Wystarczy pchnac ta kase gdziekolwiek dalej. Chocby do sprzedawcy z konta o podstawionym adresie. Nie jest to w zaden sposob weryfikowane przez eBay. Wtedy masz wyprana kase. Zreszta nawet gdy idzie to na konto bankowe, to nie sposob sie doprosic w PP o jakas interwencje.

 

Oczywiscie ze mozna. Wszystko mozna. Tylko pokaz mi Amerykanina, ktory nie ma karty kredytowej ;) Jak ktos jest nieletni to i tak nie kupuje za swoja kase raczej, wiec rownie dobrze moze poprosic rodzicow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do odzyskania pieniedzy z paypal'a to faktycznie nie jest latwo...sam do tej pory nie mialem takiej sytuacji i nie narzekam. Co do Amazon, to bez problemu place wlasnie paypal'em i tez jestem zadowolony

Co do paypal'a to kupowałem ostatnio w internetowym sklepie przedmiot 'wirtualny'. Zapłaciłem, potwierdziłem zamówienie telefonicznie. Wszystko ładnie pięknie, chcę odebrać a obsługa na livechacie mówi mi że nie mają towaru i każą mi czekać. Poczekałem, minął tydzień a oni nadal to samo. W końcu się wkurzyłem i zgłosiłem oszustwo na paypal'u. Kilka pytań ze strony obsługi paypal i po około miesiącu od daty zakupu dostałem informację że spór nie może zostać rozstrzygnięty - powód: nie można ustalić czy przedmiot faktycznie został przekazany ze wzgledu na to ze byl to wirtualny przedmiot. Już myślałem że straciłem kasę, ale nie poddałem się i napisałem do sklepu gdzie robiłem zakupy. Nie wiem co się stało, ale kulturalnie do mnie podeszli i przekazali mi towar.

 

Jak widać paypal nie jest w pełni bezpieczny, jak widać szczególnie przy zakupie wirtualnych przedmiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do paypal'a to kupowałem ostatnio w internetowym sklepie przedmiot 'wirtualny'. Zapłaciłem, potwierdziłem zamówienie telefonicznie. Wszystko ładnie pięknie, chcę odebrać a obsługa na livechacie mówi mi że nie mają towaru i każą mi czekać. Poczekałem, minął tydzień a oni nadal to samo. W końcu się wkurzyłem i zgłosiłem oszustwo na paypal'u. Kilka pytań ze strony obsługi paypal i po około miesiącu od daty zakupu dostałem informację że spór nie może zostać rozstrzygnięty - powód: nie można ustalić czy przedmiot faktycznie został przekazany ze wzgledu na to ze byl to wirtualny przedmiot. Już myślałem że straciłem kasę, ale nie poddałem się i napisałem do sklepu gdzie robiłem zakupy. Nie wiem co się stało, ale kulturalnie do mnie podeszli i przekazali mi towar.

 

Jak widać paypal nie jest w pełni bezpieczny, jak widać szczególnie przy zakupie wirtualnych przedmiotów.

 

wlasnie z doswiadczen znajomego (stracil 100funtow) wiem, ze odzyskanie nie jest latwe, czesto pomimo wysylania masy maili telefonow itp i tak nie odzyskasz kasy

 

Ale to chyba na UK.

 

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak

To chyba jedyny z Amazonow z taka opcja. Kupowalem na COM, CA, JP, DE i FR i nie widzialem tam zwyklych kart. Choc moze ostatnio w innych europejskich tez to wprowadzili. Dawno tam nie zagladalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mowie o logach u ciebie tylko w centrach obslugi kart platniczych. Przy malwersacjach bardzo latwo jest dotrzec do oszustow.

 

Myślisz, że paypal nie prowadzi logów? Przy malwersacjach masz dokładnie takie same szanse dotarcia do oszustwa jak przy paypalu - zerowe, jeśli zajmuje się tym ktoś chociaż dwucyfrowym IQ.

 

Wystarczy pchnac ta kase gdziekolwiek dalej. Chocby do sprzedawcy z konta o podstawionym adresie. Nie jest to w zaden sposob weryfikowane przez eBay. Wtedy masz wyprana kase.

 

A czemu miałoby być weryfikowane przez eBay? Paypal to oddzielna spółka.

Paypal werifukuje adresy na podstawie wychwalanych przez Ciebie kart kredytowych właśnie...

 

Zreszta nawet gdy idzie to na konto bankowe, to nie sposob sie doprosic w PP o jakas interwencje.

 

O jasne. I całe chargeback scams to bujda.

 

Oczywiscie ze mozna. Wszystko mozna. Tylko pokaz mi Amerykanina, ktory nie ma karty kredytowej ;) Jak ktos jest nieletni to i tak nie kupuje za swoja kase raczej, wiec rownie dobrze moze poprosic rodzicow.

 

Znam conajmniej kilku. W tym takich co używają wyłącznie paypala.

 

Jak widać paypal nie jest w pełni bezpieczny, jak widać szczególnie przy zakupie wirtualnych przedmiotów.

 

A jaką różnicę w tej sytuacji robi sposób płatności?

 

To chyba jedyny z Amazonow z taka opcja. Kupowalem na COM, CA, JP, DE i FR i nie widzialem tam zwyklych kart. Choc moze ostatnio w innych europejskich tez to wprowadzili. Dawno tam nie zagladalem.

 

A czym się różni karta "zwykła" od "niezwykłej"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślisz, że paypal nie prowadzi logów? Przy malwersacjach masz dokładnie takie same szanse dotarcia do oszustwa jak przy paypalu - zerowe, jeśli zajmuje się tym ktoś chociaż dwucyfrowym IQ.

 

 

A czym się różni karta "zwykła" od "niezwykłej"?

Chyba jednak zerowe, bo wszyscy cie tam olewaja cieplym moczem.

 

Zwykla w sensie bankomatowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak zerowe, bo wszyscy cie tam olewaja cieplym moczem.

 

Wszyscy? Tam?

Nie łapie na co konkretnie odpowiadasz.

 

Zwykla w sensie bankomatowa.

 

Ostatnią kartę bankomatową to widziałem dobre dziesięc lat temu chyba, ktoś jeszcze takie wydaje w ogóle?

A niezwykła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z opłatami??? Za co się obecnie płaci ?? (cło?)

 

Wiem o tym, że każda paczka jest otwierana w urzędzie celnym, uważajcie na lepkie ręce pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z opłatami??? Za co się obecnie płaci ?? (cło?)

 

Za różne rzeczy różnie... sprawdzaj w taricu/urzędzie celnym.

 

Wiem o tym, że każda paczka jest otwierana w urzędzie celnym, uważajcie na lepkie ręce pracowników.

 

Bzdura kompletna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba jedyny z Amazonow z taka opcja. Kupowalem na COM, CA, JP, DE i FR i nie widzialem tam zwyklych kart. Choc moze ostatnio w innych europejskich tez to wprowadzili. Dawno tam nie zagladalem.

 

pole do wpisu ma podpis "credit card number a i tak jesli wpiszesz numer zwyklej karty platniczej to przyjmie zaplate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...