Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dom4

odtwarzanie filmów Full Hd. jaki program?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zamówiłem nowa kartę graficzną radeon 4870 po to by móc "przede wszystkim" oglądać w dobrej jakości filmy w full HD, mam LCD 42 cale w Full hd i zastanawiam się jakim programem mogę odtwarzać filmy w wysokiej rozdzielczości??

 

trochę czytałem ale są rużne badziewia co "ważą" po 1,5mb i otwieraja HD ?? coś mi się nie chce wierzyć...

 

Jaki mi polecacie program i kodeki wraz z nim? w tym temacie jestem zielony.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam:) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wystarczy by cieszyć się Full hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam KMPlayer + CoreAVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pobierania napisów polecam http://www.napiprojekt.pl/

naprawde bardzo fajny projekt :thumbup: trzy kliknięcia i mamy napisy :)

 

1 klik na ikonke w trayu

2 klik na 'pobierz napisy'

3 klik na filmie do którego chcemy pobrać

 

:E

 

a ja używam starego dobrego Vplayera + ffdshow i daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do pobierania napisów polecam http://www.napiprojekt.pl/

naprawde bardzo fajny projekt :thumbup: trzy kliknięcia i mamy napisy :)

 

1 klik na ikonke w trayu

2 klik na 'pobierz napisy'

3 klik na filmie do którego chcemy pobrać

 

:E

 

a ja używam starego dobrego Vplayera + ffdshow i daje rade :)

 

nie no ja mam napi-projekta;p i go używam od xx lat;p chodzi mi tylko o odtwarzanie filmów...

 

no i czy karta ma też tu coś wspulnego?? bo jak ojciec nagrał film w full hd z kamery to nasz laptop z Geforce 7400 na pokładzie odtwarzał film w szybkości slajdów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnełem tylko te testowe ze strony microsoftu.

Ale testowałem tak z ciekawości i w tym programie odtwarzało najlepiej,nic nie ścinało wszystko płynnie od początku do końca.I nie obciążało tak całego kompa

W all playerze jakoś dziwnie cieło co pare sek,w WMP to już totalna porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odtwarzałem przez dvd power czy coś takiego i na tamtym kompie strasznie słabo to szło... i nie wiem czy to wina braku sterów i programu czy po prostu grafiki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam WMPlayer Classic + CoreAVC dla plików mkv i avi (kodek x264).

A do płyt HD (blue ray, HD DVD) to Power DVD, chyba od wersji 7 obsługuje HD, a w wersji Ultra wszystkie formaty dźwięku i systemy (do 7.1 włącznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temacik. Bo mam kompa aktualnie do TV podpiętego. Jeszcze jakieś propozycje co do programu i kodeków do odtwarzania filmów w 1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Bluraya to tylko WinDvd, a do zwykłego HD to Media Player Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Bluraya to tylko WinDvd, a do zwykłego HD to Media Player Classic

BestPlayer jest dużo wygodniejszy od mpc, do tego sam ściąga napisy itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ffdshow jako filtry + best player.

2. VLC - bardzo dobry player ktory ma wlasne wbudowane filtry, da sie nim otworzyc każdy film (w tym mkv). Jedyna wada to koniecznosc posiadania mocniejszego kompa niz w przypadku 1.

 

Ja kożystam z opcji 2 na stacjonarnym a z 1 na laptopie. W obu przypadkach odtwarzam 1080p bez zadnych zaciec czy spowolnien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetnakatel

Smplayer lub MPC (jak masz porzadek na dysku w kodekach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EntereX
MPC HC (Media Player Classic Home Cinema)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...