Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dawko

Czym czyścić dokładnie klawiaturę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pełno śmieci w klawiaturze. Wiem,wiem nie je się przy klawiaturze. Już nie jem, ale śmieci zostały, wytrzepywałem je ale jeszcze zostały. Znam taki sposób, że można wszystkie klawisze wyjąć i czyścić, ale to za dużo roboty. Może jest jakiś podręczny odkurzacz czy normalnym można? Robiłem normalnym odkurzaczem,ale i tak dużo śmieci zostało i kurzu. Nie które śmieci są przyklejone :P

To proszę o pomoc w tej sprawie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyklejone, to może jednak rozkręć, wyjmij wszystkie klawisze i umyj w ciepłej wodzie z detergentem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przyklejone, to może jednak rozkręć, wyjmij wszystkie klawisze i umyj w ciepłej wodzie z detergentem?

 

Ja tak zrobiłem z poprzednią, guziki stawiały później straszny opór skutkiem czego mam nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkręć ją i wciągnij wszystkie śmieci odkurzaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak zrobiłem z poprzednią, guziki stawiały później straszny opór skutkiem czego mam nową.

Ja moją Logitecha już parę razy tak czyściłem. Fakt klawisze potem chodzą ciężko, ale tylko 2/3 dni po czym się dotrą i działają jak kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja też zawsze wyjmuje klawisze ale nie wkładam ich do wody tylko mokra szmatka wycieram kazdego, reszte załatwia odkurzacz. 30 min to trwa ale przynajmniej mam czysciutka klawiature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego Ultra-X'a juz kilka razy potraktowałem prysznicem. Dosłownie, bez rozkręcania wpakowałem pod ciśnienie pod prysznic. Potem wysuszyłem na słońcu i do dziś działa bez najmniejszego problemu. Za niedługo znów musze przeprowadzić taki zabieg bo zebrało się troche śmieci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej całą rozebrać na części pierwsze, umyć klawisze, wyczyścić środek, poskładać wszystko. Dużo czasu nie zajmuje, a daje lepszy efekt niż jakieś połśrodki w postaci przedmuchiwania sprężonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis klawiatury sa tak tanie ze jesli zwykle wydmuchanie nie pomoglo kup nowa...chyba ze naprawde masz cenna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko swoją klawe wsadze do wody

 

Ps:ja mam tą gumową klawiature i normalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przyklejone, to może jednak rozkręć, wyjmij wszystkie klawisze i umyj w ciepłej wodzie z detergentem?

 

Ja tak zrobiłem. Niestety (przez moją głupotę :E) klawiatura się spaliła bo jej widocznie dobrze nie wysuszyłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie dawać pomysłów z rozkręcaniem. Bo to nie dla mnie jest zajęcie. Kiedyś spacje wyjąłem i wsadzić nie mogłem bo mam takie zaczepki.

A co do kupna, to mam solidną i cenną klawiaturę bezprzewodową firmy Logitech. Nie będę wkładał jej pod prysznic :P Może ktoś zna sposób, tak skuteczny jak rozkręcenie klawiatury na części i wyczyszczenie? (Rozkręcać jej nie będe :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba lepszego sposobu, jak już klawiatura jest pobrudzona. Trzeba klawisze powyciągać, wyczyścić i poskładać. Ale jak już to zrobisz, to wystarczy raz w tygodniu przelecieć całą klawiaturę pędzlem i przedmuchać klawisze, a dłuuugo będzie czyta. Moją tak traktuję i gdyby nie to, że klawisze się zdzierają, to wyglądałaby jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałoby radę klawiaturę wykąpać porządnie w wodzie, całą, z elektroniką, a później po powiedzmy 15 godzinnym dokładnym suszeniu podłączyć do komputera? Nic by się nie stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że nic by się nie stało. Ale woda i elektronika nie za bardzo idą w parze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dałoby radę klawiaturę wykąpać porządnie w wodzie, całą, z elektroniką, a później po powiedzmy 15 godzinnym dokładnym suszeniu podłączyć do komputera? Nic by się nie stało?

Zależy jaką klawiaturę, jak bezprzewodową to raczej NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwróć ją do góry nogami potrząś, wysypie się tego dość sporo i tyle, potem ew. mokrą szmatką + ajax po niej przejechac i ew. papierem żeby ajaxa zmyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozkręć ją i wciągnij wszystkie śmieci odkurzaczem

 

Głupi pomysł ja tak powciągałem gumki od klawiszy i musiałem przeszukać worek odkurzacza OHYDA :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyć, wykąpać ją, wysuszyć i złożyć.

 

Nie ma lepszego sposobu na czystą klawiaturę :)

 

Inny problem jest taki, że nie wszystkie dadzą się ot po prostu rozebrać ;)

 

kup se taką klawiature http://www.allegro.pl/item405132830_siliko...ura_na_usb.html i se myj w wodzie ja tak robie

Najgorsza propozycja co do klawiatury :E Wiecie jak się pisze na niej?! Zgrozo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej klawy nie kupuje :) Mam porządną, drogą i bardzo fajną, nie mam zamiaru zmieniać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się przełamiesz i wydłubiesz klawisze? Wtedy do wanienki z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń, niech się trochę pomoczą, a potem pomieszać nimi w wodzie -> opłukać -> wysuszyć -> zamontować.

 

Jak nie to sprężone powietrze (lepei sprężarka nieplująca olejem jeśli masz dostęp), klawiatura odwrócona klawiszami do gruntu i jedziesz. Potem brud doczyścisz specjalnym mydłem serwisowym. Miałem takie, bardzo dobrze czyści wszelkie komputerowe powierzchnie i do tego nie trzeba go płukać bo wysycha i nie klei się.

 

Może wsyp trochę cukru i zostaw w ogrodzie, mrówki załatwią resztę za ciebie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobre z tymi mrówkami :P Rozbierać nie będę, nie mam dostępu do sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dałoby radę klawiaturę wykąpać porządnie w wodzie, całą, z elektroniką, a później po powiedzmy 15 godzinnym dokładnym suszeniu podłączyć do komputera? Nic by się nie stało?

ale styki na plytce mimo suszenia lubia sobie po jakims czasie gnic,takie zjawisko jest w wiekszosci sprzetow ktore mialy kontakt z woda,zamiast sluszyc juz lepiej przetrzec spirytusem...przyspieszy proces schniecia i odrobine zakonserwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...