Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SwordOfUltimate

Porozumienie ACTA

Rekomendowane odpowiedzi

a mi sie zdaje ze za acta to pewnie APPLE STOI :DDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS złoży wniosek o referendum ws. ACTA

 

Bawią się w najlepsze naszym kosztem. Dopiero co PiS głosowało za ACTA, a teraz jest to już "w najwyższym stopniu kontrowersyjne porozumienie". Zrozumiałbym jeszcze, gdyby zaczął od przeprosin, że sami popełnili błąd, który teraz spróbują naprawić, ale po co ? Jest sytuacja, na której można zbić kapitał polityczny, więc korzystają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy zapominają o najważniejszym: dokument, żeby miał ważność musi mieć złożone wszystkie podpisy, a że Niemcy ich nie złożą niemalże na pewno (możliwe, że i Cypr) jakoś jestem spokojny. Mają na to jeszcze kilka godzin. Czas mija a moje piwa czekają :E

Acha....?Skąd ten wniosek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci byś kiedyś sam coś stworzył - książkę, fabułę kasowego filmu, grę o której będą mówić, że jest kultowa czy system informatyczny rozbijający dominację Windows w drobny mak. Wtedy przyjdź i powiedz jak zapatrujesz się na prawa autorskie, bo żądać by za darmo były lata pracy, pewnie wyrzeczeń, może środków finansowych rzeszy ludzi a do tego nazywać to patologią, to jest już, za przeproszeniem - pierdolenie.

 

Nie rozumiesz mojego rozumowania.

 

Win xp ma juz swojego następce. Win xp legalnie już nikt nie kupi skoro jest win 7 standardem.

 

Wydajesz płyte jako muzyk. Zgarniasz kase przez powiedzmy 3 miesiące. Kto ma kupić to kupi. To nie jest samochód żebyś musiał zbierać rok żeby kupić płytę. Jak ktoś ma kupić to kupi. Po kilku miesiącach kto miał kupić to kupił. Jednostki kupią, reszta powinna móc za darmo słuchać. Jeśli naprawde jestes fanem muzyki to będziesz czekał 3 miesiące aż album czy film będą za darmo w sieci?

 

Gry sprzed roku już nikt nie kupi. Bo gry szybko sie nudzą i wychodzą nowe. Taka fifa powiedzmy. Kto kupi fife 2009? Nikt. Wiec czemu nie ma być za darmo?

 

Książkę sprzed 2 lat kupisz? Kupią jednostki.

 

 

A teraz prawo autorskie na kilka miesiecy.

Wydajesz płyte - kto ma kupić kupi, inni ściągną - poznają cie - poznają twoją muzykę - przyjdą na koncerty - koncerty = hajs. Taki bednarek na wakacjach zarobił na koncertach 1.2 mln zł Ile musiał by sprzedać płyt żeby tyle hajsu mieć. A wiekszość ściągnęła jego płyte a na koncertach dała hajs.

 

Wydasz książkę na kilku pierwszych stronach dasz reklamy. Czytelnik nie wyklnie cie, a bedzie miał książke taniej a ty kase pewną z reklam.

 

Wiesz ile płaciliby reklamodawcy jeśli np taki film który nielegalnie obejrzy kilkadziesiąt milionów ludzi był wrzucony przez samego wydawce do sieci po miesiącu ale z reklamami? A obecnie oglądają go ludzie w słabej jakości i za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w znacznym stopni nie ma tego problemu w świecie OPEN SOURCE i twórcy nie narzekają czyż mam rację ? :>

tylko "w świecie open source" (sic!) o oddaniu swojej pracy za darmo decyduje autor a nie rok produkcji, czyż mam rację? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha....?Skąd ten wniosek?

Stąd, że zawsze tak było, że dokument ma ważność wówczas, kiedy są na nim złożone wszystkie wymagane do jego zatwierdzenia podpisy. Tak było, jest i będzie.

Niestety, jak się dowiedziałem w przypadku ACTA - to koniec :heu:

 

Widzę, że wszyscy zapominają o najważniejszym: dokument, żeby miał ważność musi mieć złożone wszystkie podpisy, a że Niemcy ich nie złożą niemalże na pewno (możliwe, że i Cypr) jakoś jestem spokojny. Mają na to jeszcze kilka godzin. Czas mija a moje piwa czekają

 

To nie jest prawda. Wystarczy, że 6 państw ratyfikuje ACTA i ACTA będzie już w tych państwach obowiązywać. Tylko w przypadku gdyby ratyfikowały go mniej niż 6 państw ACTA nie będzie nigdzie obowiązywać.

Ja:

Właśnie miałem w tej sprawie pisać do Ciebie, ale stwierdziłem, że pewnie Ciebie nie ma :> Powiedz mi w takim razie co będzie w krajach, które nie podpiszą dokumentu :> No i czy całość nie zależy od ratyfikacji parlamentu :> No i czy się nie pomyliłem, że mają czas do końca dzisiejszego dnia :>

Nic. Jeśli nie ratyfikują to ACTA tych krajów nie będzie obowiązywać. Ratyfikacja zależy od Senatu i Sejmu.

 

 

Nie, czasu mają mnóstwo ;)

Great :) Świat się kręci, herbatka też smaczna :yltype: Mam rozumieć, że teraz już dalsza część nie ma znaczenia bo i tak umowa ACTA wejdzie w życie Polaków ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mojego rozumowania.

rozumiem, tylko nadal zalecam trochę pokory, empatii i poszanowania czyjejś pracy - stworzysz coś, punkt widzenia najprawdopodobniej, diametralnie ci się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w najbliższych wyborach głosujcie na Młodzież Wszechpolską. Dajmy szanse młodym a nie ludziom którzy siedzą przy żłobie ponad 20 lat.

PS Zobaczymy gdzie nasi politycy "po" będą pracować po najbliższych wyborach. Coś mi sie wydaje że za grubą kasę w firmach z amerykańskim albo japońskim kapitałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, tylko nadal zalecam trochę pokory, empatii i poszanowania czyjejś pracy - stworzysz coś, punkt widzenia najprawdopodobniej, diametralnie ci się zmieni.

 

Uwierz, że za rygorystycznymi prawami autorskimi nie są autorzy ale wydawcy wielcy. Bo to oni tracą. Artysta stworzy kolejne dzieło. Zarobi znowu w kilka miesięcy. A wytwórnia musi ciągnąć z tego dzieła juz wydanego ile sie da.

 

Muzycy zarabiają na koncertach. Ile książek nowych ściągnąłeś z neta i przeczytałeś? Ile osób kupuje wydawnictwa filmów na dvd?

 

Wiekszość ludzi książki wypożycza albo kupuje. A z muzyką i filmami to kto ma kupić to kupi itak.

 

Najwiekszy problem to to, że niektórzy nie potrafia iść z biegiem czasu i rozwojem i sie dostosować do niego. Reklamy w filmach, grach, na koncertach. Ludzie zrozumieją to szybciej niż zakazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy Jezus był piratem?

 

W końcu kopiował chleb i ryby...

 

: x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w najbliższych wyborach głosujcie na Młodzież Wszechpolską. Dajmy szanse młodym

Młodzież Wszechpolska ma tyle samo wspólnego z młodzieżą co krzesło z krzesłem elektrycznym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodzież Wszechpolska ma tyle samo wspólnego z młodzieżą co krzesło z krzesłem elektrycznym ...

 

Hm. Piekne porównanie:D

 

Slogan wszechpolskich: jesteśmy jak krzesło elektryczne, siadasz z nami i jesteś zszokowany jak jesteśmy fajni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artysta stworzy kolejne dzieło. Zarobi znowu w kilka miesięcy.

oczywiście ... jako twórca, artysta masz o tym wiedzę i najprawdopodobniej rację ... :brow:

Jeszcze raz się powtórzę - stwórz coś i potem dyskutuj jak będziesz rozporządzać swoją pracą, wysiłkiem i wyrzeczeniami.

 

Ile książek nowych ściągnąłeś z neta i przeczytałeś?

nie personalizuj wypowiedzi gdy nie wiesz z kim rozmawiasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mojego rozumowania.

 

Win xp ma juz swojego następce. Win xp legalnie już nikt nie kupi skoro jest win 7 standardem.

 

Wydajesz płyte jako muzyk. Zgarniasz kase przez powiedzmy 3 miesiące. Kto ma kupić to kupi. To nie jest samochód żebyś musiał zbierać rok żeby kupić płytę. Jak ktoś ma kupić to kupi. Po kilku miesiącach kto miał kupić to kupił. Jednostki kupią, reszta powinna móc za darmo słuchać. Jeśli naprawde jestes fanem muzyki to będziesz czekał 3 miesiące aż album czy film będą za darmo w sieci?

 

Gry sprzed roku już nikt nie kupi. Bo gry szybko sie nudzą i wychodzą nowe. Taka fifa powiedzmy. Kto kupi fife 2009? Nikt. Wiec czemu nie ma być za darmo?

 

Książkę sprzed 2 lat kupisz? Kupią jednostki.

 

 

A teraz prawo autorskie na kilka miesiecy.

Wydajesz płyte - kto ma kupić kupi, inni ściągną - poznają cie - poznają twoją muzykę - przyjdą na koncerty - koncerty = hajs. Taki bednarek na wakacjach zarobił na koncertach 1.2 mln zł Ile musiał by sprzedać płyt żeby tyle hajsu mieć. A wiekszość ściągnęła jego płyte a na koncertach dała hajs.

 

Wydasz książkę na kilku pierwszych stronach dasz reklamy. Czytelnik nie wyklnie cie, a bedzie miał książke taniej a ty kase pewną z reklam.

 

Wiesz ile płaciliby reklamodawcy jeśli np taki film który nielegalnie obejrzy kilkadziesiąt milionów ludzi był wrzucony przez samego wydawce do sieci po miesiącu ale z reklamami? A obecnie oglądają go ludzie w słabej jakości i za darmo.

Wow, tak pokręconej logiki jeszcze nie widziałem. Windows 7 jest standardem, jeżeli składasz komputer teraz. Jeżeli masz w domu sprzęt sprzed 10 lat, to czemu ktoś (Microsoft) ma ci udostępniać swoje oprogramowanie (Windows XP) za darmo ? W nową FIFĘ też nie pograsz, więc jesteś skazany na starsze, odpowiednio tańsze edycje. Przykład z muzyką i filmami już w ogóle jest absurdalny, bo np. ja bardziej cenię sobie starsze tytuły - zarówno filmowe, jak i muzyczne - i to właśnie za nie byłbym w stanie zapłacić, a nie za chłam, który obecnie leci w kinach czy w radio. Swoją drogą, ty też po roku oddajesz swój komputer, telefon i inne gadżety za darmo, bo wyszło coś nowszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było a jak było z góry przepraszam.

 

Ja nie widzę nic złego w tym ściąganiu prosty przykład ściągnołem muzykę zespółu jak Iron Maiden czy Metallica i z chęcią wybrałem się na ich koncert na Sonisphere za 200 zł plus 100 zł dojazd a nawet 300 zł by mi nie było szkoda za bilet. Obiecałem sobie, że z chęcią bym sobie kupił ich płyty kiedyś.

Wiele mniej komercyjnych zespołów wybija sie w internecie potrafi zainstnieć itd. chyba nawet Biber wypromował się w internecie śpiewając kawałki od innych. Czy jak by ACTA istnieła szybciej to nie było by Bibera? A w radiu, tv narzucają nam co mamy słuchać a jak ktoś słyszy 150 razy hit jakieś gagi to wtedy już wpada w ucho i zaczyna się podobać :E A w internecie ludzie wybierają się to co naprawdę się podoba a nie jest narzucane z góry.

Przecież sami wydawcy wypuszczają kilka dni i szybciej przed premierą np. 20 minut z filmu i robiąc sobie reklame dodatkową.

 

Dużo nieletnich czy biednych studentów lubi grać gry ale potem jak kończą liceum, studia zaczynają pracować i wtedy doceniają twórców kupująć wreście legalnie gry na konsole czy poprzez steama na pc. A ściągają gry której i tak by nie kupili bo gra jest przereklamowana.

 

 

A ta ustawa jest źle napisana i cenzuruje internet!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko "w świecie open source" (sic!) o oddaniu swojej pracy za darmo decyduje autor a nie rok produkcji, czyż mam rację? :Up_to_s:

Twórcy też są zachłanni zamiast np po 2-3 latach od premiery gry,filmu,muzyki udostępnić za darmo to dalej sprzedają i w tym leży problem a ludzie zaczynają piracić nie mówiąc już że w dniu premiery nawet głupiego dema nie ma :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy Jezus był piratem?

 

W końcu kopiował chleb i ryby...

 

: x

trochę "niesmaczny" żart

 

AnonymousWiki Anonymous ✔

ACTA to be signed..expect us.

7 godzin temu

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cormac weź wyjdź bo żałosny jesteś, pierd@#*isz jakieś farmazony z dupy wyjęte nie wiadomo do czego zmierzasz. Nabijasz się z innych bo sam masz to w dupie. Idź i obliż tyłek Tuskowi bo widzę że aż cię świerzbi język. Jak by ruscy przekroczyli granice i ludzie zaczęli się mobilizować to też byś się nabijał z ludzi, albo siedział w piwnicy. Chyba że TVN24 by powiedziało " teraz już można się bronić"

 

Jakieś kontrargumenty przedstawisz, czy tylko atakujesz mnie, żeby atakować? :hmm:

 

Nie mieszkam w Polsce, więc jakby, jak to powiedziałeś, ruscy przekroczyli granicę, to nie dotyczyłoby mnie to bezpośrednio.

 

Co się takiego stało? Strasznie wyolbrzymiacie ten problem i nie znając treści umowy atakujecie każdego kto ma wątpliwości co do tej zbiorowej paniki.

 

Też tego nie rozumiem. Każdy, kto ma odmienne stanie p****oli farmazony i jest kretynem. I najlepiej, żeby wyszedł, żeby zrobiło się tutaj takie kółko wzajemnej adoracji :E

 

bawi mnie to, że tak wyzywacie premiera. Przecież to nie tylko od niego zalezy ale od okolo 2 lat wszakże trwały prace nad podpisaniem umowy ACTA i jakoś nikt z posłów się nie sprzeciwiał, ba, nawet PIS i inni wyrażali aprobatę bez wnoszenia najmniejszych uwag. Ale jak społeczeństwo się dowiedziało to nagle wszyscy zmienili zdanie tylko jedna opcja pozostała przy dawnym stanowisku. Prawda jest taka że wszyscy co przesiadują na Wiejskiej są temu winni, nie szukajcie jednej osoby winnej bo tak nie dość że się nie da to i nie można.

 

Ale tak jest najłatwiej ;)

 

Nie kombinujcie jak się pozbyć rządu. Ja proponują zacząć myśleć jak się pozbyć ludzi którzy w następnych wyborach będą dalej głosować na platformę.

 

Sam w tej chwili pokazujesz, że termin "demokracja" jest Ci obcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie myśleć, co teraz będzie się działo ze strony Anonymous :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie myśleć, co teraz będzie się działo ze strony Anonymous :>

ja mam już przygotowany popcorn w pogotowiu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

This.

 

Niektóre naprawdę są skandaliczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesiołowski: "ACTA jest dobre, a jego przeciwnicy to idioci" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie myśleć, co teraz będzie się działo ze strony Anonymous :>

IMO nic wielkiego się nie wydarzy. Skoro rząd pozostaje niewzruszony na protesty tysięcy internautów, to tym bardziej blokowanie stron rządowych nie jest dla nich problemem. Anonimowi w końcu się znudzą i dadzą spokój. No, chyba że faktycznie jakieś dane zostały wykradzione i będą udostępnione, ale szczerze w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...