Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SwordOfUltimate

Porozumienie ACTA

Rekomendowane odpowiedzi

I co podpisał tusk czy nie ?? A wogólę to anonimowi jakiś napad mieli zrobić i ujawnić dane dzieje się coś interesującego ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadygadu a chyba nikt nie wspomniał o kluczowej rzeczy: ratyfikacja umowy (międzynarodowej)

W przypadku umowy międzynarodowej, przekazującej organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach, przewidziany jest specjalny tryb ratyfikacji:

 

* w drodze ustawy przyjętej przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej 1/2 ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej 1/2 ustawowej liczby senatorów lub

* w drodze referendum ogólnokrajowego.

 

Wiec na dzien dzisiejszy PO+PSL Nie ma wystarczajacej ilosci głosów aby ratyfikowac ten dokument.

Skąd to wziąłeś? Jeżeli masz na myśli art. 90 Konstytucji RP to się mylisz. Zastosowanie ma tutaj art. 89 Konstytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to wziąłeś? Jeżeli masz na myśli art. 90 Konstytucji RP to się mylisz. Zastosowanie ma tutaj art. 89 Konstytucji.

Wiem wiem, dzwoniłem 15min temu do kolegi który potwierdził że ratyfikacja opierac sie prawdopodobnie bedzie o art 89. Także przepraszam za wproawdzenie w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pclab nie lubi ",".

Po to są opcje wstawiania linków by z nich korzystać.

 

Swoją drogą, ciekawe jak dalej przebiegnie sytuacja, czy zamilkną fale protestów czy wzmocnią się. Jestem za tym by dać popalić rządzącym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwalają polscy połlitycy którzy nie wiedzą sami co podpisują, i mówią że hakerzy to źli ludzie. Nawet nie wiedzą pewnie skąd sie wzieło pojęcie Haker.

 

 

Jak to leciało w jakimś spocie wyborczym??

"Ten kraj jest nasz i wasz.." Ale bardziej nasz.

 

 

"We wtorek został powołany zespół zadaniowy ds. ochrony portali rządowych. Do życia powołał go Michał Boni, szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Zespół ma przygotować wytyczne dotyczące ochrony portali rządowych (gov.pl) przed atakami hakerskimi i ustalić standardy bezpieczeństwa dla stron rządowych."

 

Stary dziadek boni wyznacza wytyczne:

1. Komputery muszą stać daleko od okna

2. Komputer na noc przykrywamy folią aluminiową

3. nalezy zrobić wszystko aby komputery były czyste

4. nalezy powołać ministerstwo bezpieczenstwa komputerów rządowych w których na każdy komputer będzie przypadał pracownik z rodziny polityków który będzie pilnował czy komputer jest bezpieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

Niesioł sam przyznał, że nie używa internetu, jak mu gratis dali ipada. Człowiek, który należał do ZChN pewnie uważa internet za dzieło diabła :E

Rządzący i inni "Za" Actą, sądzą że internet to narzędzie do opłat rachunków przez swoje banki, wysyłka maili i skype.

 

Dlatego też proponuję:

• zaprzestać z kupowania filmów, muzyki i gier

• zaprzestać chodzenia do kina

• zaprzestać kupowania jakichkolwiek gadżetów z filmów/muzyki/gier typu kubki, koszulki, plakaty itd.

• Zaprzestać chodzenia na koncerty

• itd

- już dawno nie kupuję [dodam też że nie ściągam] - DVR i HBO +ON D. mi starcza

- raz do roku na niezależny, to jeszcze nie tragedia

- nie kupuję - zaśmiecały by moje mieszkanie

- nigdy nie byłem

gdyby nie zmiana przepisów na temat praw autorskich [przedłużona z 50 do 70-75lat] to już bym wrzucał czarnulki wydane do 1962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie jak się pozbyć rządu. Ja proponują zacząć myśleć jak się pozbyć ludzi którzy w następnych wyborach będą dalej głosować na platformę.

bomba atomowa ? albo i pare.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rządzący i inni "Za" Actą, sądzą że internet to narzędzie do opłat rachunków przez swoje banki, wysyłka maili i skype.

 

 

- już dawno nie kupuję [dodam też że nie ściągam] - DVR i HBO +ON D. mi starcza

- raz do roku na niezależny, to jeszcze nie tragedia

- nie kupuję - zaśmiecały by moje mieszkanie

- nigdy nie byłem

gdyby nie zmiana przepisów na temat praw autorskich [przedłużona z 50 do 70-75lat] to już bym wrzucał czarnulki wydane do 1962

 

TO jest najwieksza patologia. Kto kupi album który ma tyle lat. Muzyka i filmy powinny byc po kilku miesiacach za darmo w sieci. Windows xp powinien być darmowy, muzyka z 2011 roku powinna byc juz darmowa, gry sprzed roku powinny byc juz darmowe. Prawa autorskie na 70 lat. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy zapominają o najważniejszym: dokument, żeby miał ważność musi mieć złożone wszystkie podpisy, a że Niemcy ich nie złożą niemalże na pewno (możliwe, że i Cypr) jakoś jestem spokojny. Mają na to jeszcze kilka godzin. Czas mija a moje piwa czekają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ctrl+C w przeglądarce...

 

Ściągasz Teleport Pro, instalujesz jako ścieżkę internetu podajesz www.google.pl i masz już cały internet na dysku twardym ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jest najwieksza patologia (...)Muzyka i filmy powinny byc po kilku miesiacach za darmo w sieci. Windows xp powinien być darmowy, muzyka z 2011 roku powinna byc juz darmowa, gry sprzed roku powinny byc juz darmowe ...

Życzę ci byś kiedyś sam coś stworzył - książkę, fabułę kasowego filmu, grę o której będą mówić, że jest kultowa czy system informatyczny rozbijający dominację Windows w drobny mak. Wtedy przyjdź i powiedz jak zapatrujesz się na prawa autorskie, bo żądać by za darmo były lata pracy, pewnie wyrzeczeń, może środków finansowych rzeszy ludzi a do tego nazywać to patologią, to jest już, za przeproszeniem - pierdolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci byś kiedyś sam coś stworzył - książkę, fabułę kasowego filmu, grę o której będą mówić, że jest kultowa czy system informatyczny rozbijający dominację Windows w drobny mak. Wtedy przyjdź i powiedz jak zapatrujesz się na prawa autorskie, bo żądać by za darmo były lata pracy, pewnie wyrzeczeń, może środków finansowych rzeszy ludzi a do tego nazywać to patologią, to jest już, za przeproszeniem - pierdolenie.

Jakoś w znacznym stopni nie ma tego problemu w świecie OPEN SOURCE i twórcy nie narzekają czyż mam rację ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jest najwieksza patologia. Kto kupi album który ma tyle lat. Muzyka i filmy powinny byc po kilku miesiacach za darmo w sieci. Windows xp powinien być darmowy, muzyka z 2011 roku powinna byc juz darmowa, gry sprzed roku powinny byc juz darmowe. Prawa autorskie na 70 lat. Masakra.

Takie same przyczyny co ta umowa.

 

W niektórych krajach po upływie ochrony prawnej prawa autorskiego, najróżniejsze firmy wydające płyty rzuciły się na ich pożarcie. Sprzedawano wersje oryginalne, wersje remasterowane, remasterowane wersje remasterowane i kasa przyszła z tego. Widocznie nawet po 50latach żyją uprawnieni z tytułu tych przepisów i tracą dużą kasę. W filmach amerykańskich np. stare melodie nieżyjących już wykonawców występują bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jest najwieksza patologia. Kto kupi album który ma tyle lat. Muzyka i filmy powinny byc po kilku miesiacach za darmo w sieci. Windows xp powinien być darmowy, muzyka z 2011 roku powinna byc juz darmowa, gry sprzed roku powinny byc juz darmowe. Prawa autorskie na 70 lat. Masakra.

na 70 lat to masakra - ale ze zeszłego roku? dla mnie to minimum z 20lat powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...