Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SwordOfUltimate

Porozumienie ACTA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzialem podobnego tematu na forum.

 

LINK do pelnej tresci ACTA

 

ACTA

 

Serwis Wikileaks.org ujawnił, że władze Stanów Zjednoczonych i pozostałych krajów grupy G8 intensywnie pracują nad wielostronnym porozumieniem handlowym, zwanym ACTA, które całkowicie zdelegalizuje nawet niedochodową wymianę zastrzeżonej prawem autorskim informacji. Nie chodzi tu tylko o tak banalną sprawę, jak delegalizacja pirackiej muzyki przede wszystkim nowe porozumienie uderzy w takie witryny jak Wikileaks, które przecież ujawniają dokumenty noszące klauzule ścisłego zakazu rozpowszechniania.

 

Prace nad projektem rozpoczęły się w 2007 roku, kiedy to USA, Unia Europejska, Japonia i Szwajcaria zaproponowały Kanadzie, Australii, Korei, Meksykowi i Nowej Zelandii przystąpienie do porozumienia, któremu nadano nazwę Anti-Counterfeiting Trade Agreement. Dokument ten został następnie potajemnie dostarczony lobbystom grup związanych z własnością intelektualną, tak by mogli skierować mechanizmy legislacyjne swoich krajów w stronę przyjęcia rozwiązań ACTA.

 

Dokument zawiera propozycję stworzenia ogólnoświatowego porozumienia w sprawie bezwzględnego wymuszenia amerykańskiego modelu ochrony praw autorskich, ze szczególnym uwzględnieniem Internetu. Można w nim znaleźć paragraf, który jawnie zakazuje funkcjonowania takich witryn jak The Pirate Bay, jak też posiadania przez obywateli narzędzi, które mogłyby posłużyć do obejścia zabezpieczeń producentów i utajnienia ich komunikacji. Zakazane byłyby zatem nie tylko szyfrujące transmisję klienty BitTorrenta, ale i tanie, popularne odtwarzacze DVD mniejszych producentów, które nie szanują ograniczeń regionalnych i pozwalają odtwarzać krążki z całego świata.

 

W dokumencie można także znaleźć opis mechanizmów, które mają zmusić kraje rozwijające się do przyjęcia nowego reżimu. Przedstawiciel IP Justice, organizacji walczącej o sprawiedliwy dostęp do dóbr intelektualnych, napisał: „Po tym, jak to wielostronne porozumienie zostanie zawarte pomiędzy zaproszonymi do dyskusji krajami, jego treść zostanie <<zamknięta>>, a inne kraje, które później będą <<zapraszane>> do podpisania paktu, nie będą mogły renegocjować jego warunków. Twierdzi się oczywiście, że przystąpienie do ACTA będzie dobrowolne, ale niewiele krajów będzie miało dość siły, by odmówić <<zaproszeniu>>, po tym jak reguły zostaną już odgórnie ustalone.

 

Serwis Wikileaks.org przedstawił też dokumenty dowodzące, że politycy amerykańscy, którzy przygotowali treść porozumienia, są regularnie sponsorowani przez takie firmy, jak Time Warner, News Corp, Sony i Walt Disney.

 

Porozumienie ma być zawarte już niedługo na planowanym szczycie grupy G8 w lipcu 2008 roku. Bez względu na to, jakie jest nasze prywatne stanowisko względem amerykańskiej polityki ochrony własności intelektualnej, największy niesmak i niepokój budzi nieformalny, zakulisowy sposób forsowania nowych rozstrzygnięć prawnych przez pozostające poza demokratyczną kontrolą grupy nacisku.

 

Proponowaną treść porozumienia ACTA można pobrać pod adresem file.sunshinepress.org acta-proposal-2007.pdf.

 

I co wy na to...

 

 

Jesli komus sie nie chce przegladac tych parunastu stron to najważniejsze info na dzisiaj:

- Hołdys bardzo przyjaznie komentuje ACTA - uważa że ochroni to prawa autorskie tworcow piosenek;

- zapomina jednak, że w jego firmie znaleziono nielegalne oprogramowanie w 2000 roku; internauci dodatkowo zaczeli akcje "usuwania" Hołdysa z internetu - słychac złośliwe komentarze: "Hołdys, daje słowo ty sie nie martw, twojej muzy nikt nie kradnie....... chciał byś ;p"

- inne zdanie ma Kukiz, który uważa że ACTA jedynie chroni duże koncerny, a artyści dalej beda dostawać "ochłapy"

- "Michał Boni ujawnił w rozmowie z reporterem RMF FM Tomaszem Skorym, że rząd dopiero to sprawdza kim są administratorzy stron. I to w rozbrajający sposób, a mianowicie - wysyła ankiety..."

- TVP INFO nastawił sie negatywnie do ACTA

- Nie potwierdzone - Anonimowi planuja atak na Facebooka - dla mnie fake

- do akcji BLACKOUT przylacza sie coraz wiecej serwisów;

- swoje negatywne nastawienie do ACTA wyraziły dzisiaj takie serwisy jak dobreprogramy.pl; komputerswiat.pl oraz jeden z najwiekszych gigantów odnośnie gier na naszym rynku - cdprojekt.pl;

- wyciekły dane odnośnie haseł do kont emailowych osób z rzadu;

- Anonimowi atakuja w Brazylii - trzy strony padły pod atakiem hakerów

- Donald Tusk upoważnił ambasador w Tokio do podpisania ACTA

- Policja, prokuratoa i ABW zaczyna postepowanie w sprawie atakow

- Boni dalej uważa ludzi za nie pełnych rozumu - "nie możemy nie podpisać ACTA. Już za późno"

- PiS i SLD próbuja sie podlizac internautom - jakie to żałosne;

- Trwa manifestacja w Warszawie - Policja wzywa posiłki do zabezpieczenia imprezy

- liczba osób popierajacych akcje "Nie dla ACTA" stale sie powieksza.

- dodatkowo trwa akcja - "STOP wysokim cenom benzyny" - planowane sa blokady autostrad i dróg

 

To chyba na tyle ;) Pewnie cos pominałem to prosze dopisac.

 

 

Mam też prosbe do osób tu piszacych - nie karmy trolle ;)

 

 

 

 

:thumbup::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co my na to?

 

Nic, bo istnieje coś takiego jak konstytucja, która jest najwyższym prawem.

 

I ACTY-srakty, czymkolwiek by nie były, nie są w stanie jej "zagłuszyć" - sorry Winnetou :E.

 

Kolejna sztuczna sensacja ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tak... Ograniczenia w posiadaniu oprogramowania zdolnego do omijania zabezpieczeń... To najpierw muszą polskie prawo gruntownie przebudować i wywalić z niego takie przepisy jak pozwolenie na wykonanie kopii bezpieczeństwa itd. a na to chyba nikt nie pójdzie.

 

 

Generalnie dla mnie to jeden wielki absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies ziarno prawdy w tym jest - angole i amerykancy chca kontrolowac caly ruch internetowy we/wy na teren wysp lub us - nie wiem jak oni to chca zrobic, ale zapowiadaja archiwizacje maili i voip... wszystkich :E

 

juz teraz dostawcy sie zgodzili ujawniac dane i wysylac ostrzezenia o zbyt duzym download'zie, niektorzy ograniczac lacze dla masowo 'ssacych', choc nikt sie nie zgodzil na radykalnego bana - odlaczenie, co bylo, miedzy innymi celem ustawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie i Angole maja kolejny problem i tyle :P Malo mnie interesuje co oni kombinuje bo i tak z p2p bardzo rzadko korzystam :] Kiedys to moze by przejmowala ale teraz juz mam to gdzies :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee... ograniczenia dla ssących... a po co takie łącza udostępniają? Dają jakieś transfery 10 Mb/s bez limitów i jak postanowisz użyc tego łącza - podetną Ci skrzydła..

 

Jakby mi ktos ograniczył transfer w łączu, który mam zagwarantowany w umowie od razy sprawa do sądu leci - bo jakbym chciał wolniejsze to bym nie płącił za szybkie.

 

A niech w cholerę wrócą do modemowych prędkości to i liczba ssących spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heee... ograniczenia dla ssących... a po co takie łącza udostępniają? Dają jakieś transfery 10 Mb/s bez limitów i jak postanowisz użyc tego łącza - podetną Ci skrzydła..

 

Jakby mi ktos ograniczył transfer w łączu, który mam zagwarantowany w umowie od razy sprawa do sądu leci - bo jakbym chciał wolniejsze to bym nie płącił za szybkie.

 

A niech w cholerę wrócą do modemowych prędkości to i liczba ssących spadnie.

w umowie masz, ze obowiazuje cie fair usage policy, co znaczy ze jest 'jakis tam' limit - ja przestowalem (gorsze IP mam) i wiem, ze nie moge przekroczyc 60-70gb/mc - jak dla mnie wystarczy :)

 

a w sadzie co powiesz, ze musiales film obejrzec przed premiera?

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w sadzie co powiesz, ze musiales film obejrzec przed premiera?

 

A dlaczego zakładasz, że ściągam filmy przed premierą? Albo po? Wszak jest od groma w sieci legalnych produkcji Video, programów, prezentacji czy innych rzeczy - darmowych i nie łamiących prawa. Więc dlaczego zawsze zakłada się najgorsze? Czyżby wszystkich mierzy się własną miarą?

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porozumienie ma być zawarte już niedługo na planowanym szczycie grupy G8 w lipcu 2008 roku.

Sam widzisz, że mamy już sierpień i nic wielkiego się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, firmy łamiące zabezpieczenia i rozprowadzjące pirackie kopie oprogramowania mają się dobrze i nawet nie próbują zejść do podziemia.

 

w umowie masz, ze obowiazuje cie fair usage policy, co znaczy ze jest 'jakis tam' limit - ja przestowalem (gorsze IP mam) i wiem, ze nie moge przekroczyc 60-70gb/mc - jak dla mnie wystarczy :)

 

a w sadzie co powiesz, ze musiales film obejrzec przed premiera?

 

:E

Yyy... to gdzie to "bez limitów"?

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam widzisz, że mamy już sierpień i nic wielkiego się nie stało.

 

Podczas corocznego szczytu grupy państw G8, grupy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata i Rosji, w Tokio w Japonii, jej członkowie zgodzili się na podpisanie ACTA, porozumienia międzynarodowego dotyczącego zwalczania naruszeń własności intelektualnej, które ma zostać wprowadzone w życie pod koniec roku. Umowa, która powstała pod wpływem nacisków ze strony najbogatszych firm, otworzy drzwi dla cyfrowej policji i najbardziej zadowoli organizacje takie jak MPAA i RIAA.

 

http://news.torrent.pl/n1352-acta_poparta_...iwigilacje.html

 

no nie wiem czy nic sie nie stalo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego zakładasz, że ściągam filmy przed premierą? Albo po? Wszak jest od groma w sieci legalnych produkcji Video, programów, prezentacji czy innych rzeczy - darmowych i nie łamiących prawa. Więc dlaczego zawsze zakłada się najgorsze? Czyżby wszystkich mierzy się własną miarą?

 

:E

miarka jest jedna i to wielka - riaa, mpaa itp. ja wyznaczyly :E

 

Yyy... to gdzie to "bez limitów"?

 

:hmm:

bo to pic na wode i reklama - kiedys byly limity (zazwyczaj 40gb/mc), potem przyszla rewolucja i zeszly do podziemia, czyli FUP

co lepsze, kazdy inaczej liczy - jeden bierze statystyki miesieczne, inny potrafi dziennymi sie podeprzec - moge nic nie sciagac przez tydzien, ale raz a dobrze i mi monit sla :E

 

a duzy transfer, to przeciez zaleta - strona w sekunde sie otwiera a nie w minute...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak też posiadania przez obywateli narzędzi, które mogłyby posłużyć do obejścia zabezpieczeń producentów i utajnienia ich komunikacji

Czyli wszelkie kompilatory do piachu? i nie zapominajmy o czarnych pisakach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się nie ciekawie, ale wiem jedno: wytwórnie gier, filmów czy muzyki będą tracić jeszcze więcej pieniędzy niż teraz. YouTube pewno też zamkną hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a duzy transfer, to przeciez zaleta - strona w sekunde sie otwiera a nie w minute...

 

Owszem ale właściwie nie odczujesz różnicy pomiędzy łączem 512kb/sek 1Mb/s czy 10Mb/s....

 

EDIT

 

Powaliły mi się wartości...

 

Do Morgan87

Pisałem to w kontekście "patrolowania" ilości transferu danych - dają łącza a potem zamierzają podcinać bo za dużo ściągałeś - to niech zredukują łącza i nie będzie kłopotu z dużą transmisją danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem ale właściwie nie odczujesz różnicy pomiędzy łączem 512Mb/sek 1Gb/s czy 10Gb/s....

 

łacza powinny być minimum 10Mb/s

zalewa mnie jak na 20 minutowy trainer w HD muszę czękac 2 godziny :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem ale właściwie nie odczujesz różnicy pomiędzy łączem 512kb/sek 1Mb/s czy 10Mb/s....

 

EDIT

 

Powaliły mi się wartości...

 

Do Morgan87

Pisałem to w kontekście "patrolowania" ilości transferu danych - dają łącza a potem zamierzają podcinać bo za dużo ściągałeś - to niech zredukują łącza i nie będzie kłopotu z dużą transmisją danych.

alez odczujesz i to znacznie - w styczniu przesiadlem sie z 2mb/256kb na 8mb/1mb i kop jest spory - ten sam komp a chocby YT nie zacina sie, strona wchodzi (np. z tematu 'ustrzelone telefonem') w max. 30s

 

 

to nie chodzi o fizyczne limitowanie lacza, bardziej o jego ratio - im nizsze, tym lepiej - standartem jest 20:1 a przypadku 'limitu' moze byc 50:1 i wiecej, wtedy transfer spada na ryj - jesli wszyscy chca ssac na raz, to w sumie nie ssie nikt :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alez odczujesz i to znacznie

Dokładnie, w pracy mam 1 mb w domu 4 mb, różnicę "czuć" praktycznie we wszystkim.

 

Co do samego porozumienia, powinni w końcu zacząć prawo dostosowywać do ludzi a nie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego porozumienia, powinni w końcu zacząć prawo dostosowywać do ludzi a nie na odwrót.

prawo jest dostosowywane do ludzi, ale nie do tych co trzeba :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko, jednak przyjęli ACTA? No to ciekawie... Jak zwykle obiecanki cacanki od strony rządzących, że nie będą naruszać wolności i prywatności nas, internautów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie samo ACTA (niewiele tekstu, w przeciwieństwie do SOPA) - - tam są same "mogą" i "powinni" (NIE "muszą"), cały jeden passus o penalizacji "przynajmniej przy komercyjnej skali", oraz nic o P2P. No ale grunt że można "onecić" i pleść bzdury, nie mając o niczym pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolności i prywatności nas, internautów.

Prywatność w internecie? A masz prywatność na ulicy? Nie myl pojęć! Twoja tzw. prywatność kończy się na urządzeniu dostępowym na styku internetu i sieci prywatnej! Poczytaj sobie ustawę o telekomunikacji! Tylko czytaj ze zrozumieniem, a nie wg swego chciejstwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...