Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krootki

Niemieckie fotoradary

Rekomendowane odpowiedzi

u nas przetestowane na trasie Zgorzelec-Monachium - przy stalej 140 przejazd zajal nam chyba 12 minut dluzej niz szarpiac sie.

to już zależy od przypadku. czasem sie dłuzej stoi na parkingu, czasem w korku gdzies, rozne czynniki wplywaja na czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka razy dałem się "złapać" fotoradarowi w Niemczech, Belgii, Holandii itd

prędkości nie przekraczałem bardzo (bo moje Volvo wyciąga aż 92,5km/h :E), ale za każdym razem mandat przyszedł na moją firmę...

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilka razy dałem się "złapać" fotoradarowi w Niemczech, Belgii, Holandii itd

prędkości nie przekraczałem bardzo (bo moje Volvo wyciąga aż 92,5km/h :E), ale za każdym razem mandat przyszedł na moją firmę...

:(

TIR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilka razy dałem się "złapać" fotoradarowi w Niemczech, Belgii, Holandii itd

prędkości nie przekraczałem bardzo (bo moje Volvo wyciąga aż 92,5km/h :E), ale za każdym razem mandat przyszedł na moją firmę...

:(

Ciągnik z ogranicznikiem?

 

TIR?

Cholera :E ktoś już się o to zapytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przyszło tylko raz 150/100. Za taki wybryk przyszło 50€ :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi przyszło tylko raz 150/100. Za taki wybryk przyszło 50€ :/

 

To dużo? Przecież to 3 x mniej niż u nas :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości, jakiej wysokości są mandaty w niemczech, dużo wyższe od naszych? To musi być przykra wiadomość 300euro... Nie można czymś popsikać rejestracji tak, żeby wszytko odbijały... są takie preparaty? :D

W Pogromcach mitów sprawdzali i preparaty i nakładki na tablice. I guess what - wszystko jeden szajs i nic nie działa. Zresztą nawet w reklamie Photoblockera w Mango było widać że to mało skuteczne rozwiązanie.

Jedyny sposób to przejechać tak szybko żeby radar nie zdążył nas złapać. Pozostaje pytanie jak szybko :) Pierwszą próbę zrobili na 320km/h. Zdjęcie zostało zrobione. Druga próba była z samochodem o napędzie rakietowym. Przy ok. 400km/h zdjęcia nie zrobili. :) Radaru nie oszukasz. W innych odcinkach sprawdzali też wszelkie pomysły ze srebrem, folią spożywczą, farbą którą maluje się samoloty wojskowe, różnymi konstrukcjami jakie można znaleźć w internecie. Nic nie pomogło, radar cały czas ich 'wykrywał'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Pogromcach mitów sprawdzali i preparaty i nakładki na tablice. I guess what - wszystko jeden szajs i nic nie działa. Zresztą nawet w reklamie Photoblockera w Mango było widać że to mało skuteczne rozwiązanie.

Jedyny sposób to przejechać tak szybko żeby radar nie zdążył nas złapać. Pozostaje pytanie jak szybko :) Pierwszą próbę zrobili na 320km/h. Zdjęcie zostało zrobione. Druga próba była z samochodem o napędzie rakietowym. Przy ok. 400km/h zdjęcia nie zrobili. :) Radaru nie oszukasz. W innych odcinkach sprawdzali też wszelkie pomysły ze srebrem, folią spożywczą, farbą którą maluje się samoloty wojskowe, różnymi konstrukcjami jakie można znaleźć w internecie. Nic nie pomogło, radar cały czas ich 'wykrywał'.

 

jammery są sprawdzone o ile nie łapie nas wiązka lasera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak a'propos - następne auto kupuję na 100% z tempomatem. Strasznie tego brakuje podczas kilkusetkilometrowych podróży po autostradzie.

Trzeba jeszcze mieć te autostrady. U nas w kraju nie jest to takie ważne, ale jak się przemierzało na ten przykład Hiszpanię, to to małe ustrojstwo było rzeczywiście niezastąpione.

 

A co do samych mandatów - ponoć mają zmienić europejskie prawo w tej kwestii, bo ponoć takie mandaty zdobyte za granicą są później nie do wyegzekwowania kiedy delikwent opuści kraj. Czyżby coś się w tej kwestii zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba jeszcze mieć te autostrady. U nas w kraju nie jest to takie ważne, ale jak się przemierzało na ten przykład Hiszpanię, to to małe ustrojstwo było rzeczywiście niezastąpione.

 

No ja przemierzyłem prawie 5 tysięcy km po zagramanicznych autostradach i mam zamiar pojeździć jeszcze trochę ;) A na naszych drogach to nie tempomat tylko 500 KM i 1000Nm do wyprzedzania ;)

 

Zresztą... jak już będę zmieniał auto to i u nas będą autostrady :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu też dostałem fleszem po oczach w Niemczech, miałem ~120km na 70 i do tej pory jeszcze nic nie przyszło i mam nadzieję, że nie przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na naszych drogach to nie tempomat tylko 500 KM i 1000Nm do wyprzedzania ;)

Ot, to. Tylko weź to potem nakarm. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby przykleić sobie duży liść zasłaniając idealnie jedną cyferkę? W razie kontroli palimy głupa mówiąc "jechałem przez las, nie zauwazyłem"... i zerwać listek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdyby przykleić sobie duży liść zasłaniając idealnie jedną cyferkę?

 

Świetny pomysł. Bo strasznym problemem jest sprawdzenie 10 możliwych kombinacji rejestracji :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdyby przykleić sobie duży liść zasłaniając idealnie jedną cyferkę? W razie kontroli palimy głupa mówiąc "jechałem przez las, nie zauwazyłem"... i zerwać listek ;)

Lepiej taki zasłaniający chociaż dwie...

 

Potrafią odczytać nr z naklejki na przedniej szybie.

Mają tak dobry sprzęt że przy 140-160 potrafią trzasnąć fotę i przybliżyć na naklejkę :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny pomysł. Bo strasznym problemem jest sprawdzenie 10 możliwych kombinacji rejestracji :heu:

Dokładnie o tym samym pomyślałem, czytając tego posta :thumbup:

Mają tak dobry sprzęt że przy 140-160 potrafią trzasnąć fotę i przybliżyć na naklejkę :o

Po obejrzeniu rozpoczęcia olimpiady wierzę we wszystko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz kombinowac, to jedyne skuteczne rozwiazanie to inwestycja w porzadny antyradar. Co prawda dzialajacych zuradow u nas za wiele nie ma, ale na inne okolicznosci tez sie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli juz kombinowac, to jedyne skuteczne rozwiazanie to inwestycja w porzadny antyradar. Co prawda dzialajacych zuradow u nas za wiele nie ma, ale na inne okolicznosci tez sie sprawdzi.

najlepszym antyradarem jest CB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepszym antyradarem jest CB ;-)

Ale nie na stacjonarne fotoradary. Nie będą Cię przez CB o takim ostrzegać, bo skąd mają wiedzieć, że ty nie wiesz, że on tam jest? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sie dołączyć do dyskusji.

Z mojego doświadczenia za niemieckie fotoradary nie dostajemy punktów i działa to analogicznie jak gdyby niemiec zrobił wykroczenie w Polsce.

Jednak u nas na drogach jest dużo atrap tych aparatów a w Niemczech raczej takie nie występują (bynajniej ja sie nie spotkałem).

Co do prędkości przy jakiej łapią to w mogę dodać że kiedy jechałem do Ankony we Włoszech trasa wiodła przez Niemcy na 2 ograniczeniach 130 miałem 278 (nadrabianie strat) nie błysnęło mi żadne światło więc mniemam że nie trafiłem po prostu na radar z laserem. Jedyny mandat z RFN to 90 euro do dziś nie wiem kiedy i jak bynajmniej za prędkość.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pozwolę sie dołączyć do dyskusji.

Z mojego doświadczenia za niemieckie fotoradary nie dostajemy punktów i działa to analogicznie jak gdyby niemiec zrobił wykroczenie w Polsce.

Jednak u nas na drogach jest dużo atrap tych aparatów a w Niemczech raczej takie nie występują (bynajniej ja sie nie spotkałem).

Co do prędkości przy jakiej łapią to w mogę dodać że kiedy jechałem do Ankony we Włoszech trasa wiodła przez Niemcy na 2 ograniczeniach 130 miałem 278 (nadrabianie strat) nie błysnęło mi żadne światło więc mniemam że nie trafiłem po prostu na radar z laserem. Jedyny mandat z RFN to 90 euro do dziś nie wiem kiedy i jak bynajmniej za prędkość.

Pozdrawiam

Taki OT: jaka fura? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko 500 KM i 1000Nm do wyprzedzania ;)

 

6.0 TDI? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...