Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mekk

GA-MA78G-DS3H - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oneman

dzieks, tak wlasnie robie, narazie procek mi poszedl na 3.52 ghz i 3dmark06 przezedl ladnie, na 3.61 byly juz artefakty, ht itd na 1600, pameici na 3.33 :) temp procka w idle 30st po ustawieniu nominalnego napiecia bo ten gigus lubi podbijac napiecie:) a rzeknij no mekk, co daje obnizenie tego mnoznika pamieci z 800 na 667? bo rownie dobrze mozna podnosic chyba tzn podkrecac z poziomu 800mhz czy nie? jaka to roznica? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pameici na 3.33 :) <ciach> co daje obnizenie tego mnoznika pamieci z 800 na 667? bo rownie dobrze mozna podnosic chyba tzn podkrecac z poziomu 800mhz czy nie? jaka to roznica? ...

 

podkręcisz z poziomu 800Mhz inaczej niż przez mnożnik CPU [procesory serii "Black Edition"]

to pamięć dosyć szybko okaże się ogranicznikiem w podkręcaniu - chyba że masz dobrą pamięć :)

 

każdorazowo weryfikuj rzeczywistą częstotliwość pracy pamięci, najoptymalniej jeśli chodzi o wydajność będzie gdy będą podkręcone jak reszta systemu, ale nie zawsze pamięci to wytrzymają

 

zwróć także uwagę na NB Frequency w CPUZ - bardziej doświadczeni w OC także to kręcą :E

http://forum.pclab.pl/t535517.html

Memory Controller Freq. w Bios o ile się nie mylę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oneman

o super, a ja myslalem ze trzeba obnizyc i NB i HT i oba mam od 1800, zaraz ustawie NB wyzej, bo z tego co wyczytałem nie moze byc nizej niz HT :) wczoraj na takich ustawieniach NB 1600 i HT 1600 @2000 proc z pamiecia jak w sygnaturze poszedl na 3.55 potem 3.61 ale byly artefakty w 3dmarku, no i zasilacz raz wylaczyl kompa bo to leciwy feel lll 400W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oneman

ok, teraz mam pamieci x3.33 chodza jako 800mhz cl4, procek ma 3.48ghz napiecie jakie se plyta ustawila 1.48V ale dzialalo tez na 1.325 nominalnym dla procka i tak ustawie bedzie chlodzniejszy, box daje rade, 40 w stresie to dobry wynik chyba ht i NB 2165MHz i system działa, przy 3.6 mial zwieche, rozumiem ze teraz tylko jakies testy tymi programami orthos tak? i memtest86 :)

 

ps: na stronie Gigabyte znalazle m nastepce tej plytki GA-MA785GT-UD3H tak samo widze rozmieszczone ma czesci ale wszystko na am3 i o dziwo pisza ze oba pci-e sa 16 hmmm, jak doda sie plyte do porownywarki wtedy wyskakuje ze jeden ma 16 drugi x4 :) tak jak nasz obecny Gigus :) sciema Gigabyte czy gdzies ejst blad jak myslisz? bo za 300zl plyta z 2x pcie 16 to bylby wypas:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, teraz mam pamieci x3.33 chodza jako 800mhz cl4, procek ma 3.48ghz napiecie jakie se plyta ustawila 1.48V ale dzialalo tez na 1.325 nominalnym dla procka i tak ustawie bedzie chlodzniejszy, box daje rade, 40 w stresie to dobry wynik chyba ht i NB 2165MHz i system działa, przy 3.6 mial zwieche, rozumiem ze teraz tylko jakies testy tymi programami orthos tak? i memtest86 :)

 

ps: na stronie Gigabyte znalazle m nastepce tej plytki GA-MA785GT-UD3H tak samo widze rozmieszczone ma czesci ale wszystko na am3 i o dziwo pisza ze oba pci-e sa 16 hmmm, jak doda sie plyte do porownywarki wtedy wyskakuje ze jeden ma 16 drugi x4 :) tak jak nasz obecny Gigus :) sciema Gigabyte czy gdzies ejst blad jak myslisz? bo za 300zl plyta z 2x pcie 16 to bylby wypas:)

 

mój wynik to 1.3V i także 3480Mhz, pamięć na 800Mhz szyny: {NB Frequency 1920Mhz > kwadrans temu zmieniłem mnożnik tej szyny na 9 i mam 2160Mhz - testy mnie czekają na nowo :E } - do tej pory działałem b. kompo-zachowawczo > mało kombinowałem :E

 

Orthos i OCCT we wszystkich trybach pracy {OCCT - psu test > zalecany dobry zasilacz i sprawne chłodzenie!}

 

pisałeś że pamięci stabilne były przy 900Mhz.... <popuść wodze fantazji :thumbup: ... podwyższ "szynę głównego podkręcania" ;-) >

 

http://media.bestofmicro.com/G/H/227393/or...5GT%20board.jpg

- jakby było widać, że drugi slot pci-e nie miał wszystkich wyprowadzeń "elektrycznie"

 

 

ps. edytuj posta następnym razem i ew. wal na priv... robi się OT/śmietnikowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płyte główną Gigabyte MA78G-DS3H ze zintegrowanym Radeonem 3200.

 

Problem polega na tym...

Instaluje normalnie Windows 7, bez problemu wszystko ładnie jest wyswietlane.Natomiast przy koncu instalacji pokazuje sie napis "trwa przygotowywanie pulpitu" i ekran staje sie niebieski badz czarny, nie wyswietla wogóle pulpitu,monitor gasnie.

Instalowałem na próbę też XP i Viste i dopóki jest mała rozdzielczość powiedzmy 640X420 to pulpit jest wyswietlany natomiast po instalacji sterów problem ten sam co w windows 7

 

Instalowałem różne sterowniki....

 

Monitor LG Full HD W2343T

 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem - karta ustawiała odświeżanie na 75Hz nie łykał tego monitor i się wyłączał. Podłączyłem się przez zdalny pulpit i ustawiłem ręcznie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem kiedyś podobny problem - karta ustawiała odświeżanie na 75Hz nie łykał tego monitor i się wyłączał. Podłączyłem się przez zdalny pulpit i ustawiłem ręcznie,

 

 

inaczej sie nie da..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

mam pytanie czy istnieje już rozwiązanie starego problemu z tą płytą tzn. brak opcji restartu i problem z odpaleniem kompa?? Mam najnowszą wersję biosu, EPP wyłączone, mem clock na manual, przesmarowałem pastą termo mostki...a problem nawet nie drgnął - macie jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

 

mam pytanie czy istnieje już rozwiązanie starego problemu z tą płytą tzn. brak opcji restartu i problem z odpaleniem kompa?? Mam najnowszą wersję biosu, EPP wyłączone, mem clock na manual, przesmarowałem pastą termo mostki...a problem nawet nie drgnął - macie jakieś pomysły??

 

 

Nie rozumie pytania ... Co niby jest nie tak...

 

brak opcji restartu ?? mozesz jaśniej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumie pytania ... Co niby jest nie tak...

 

brak opcji restartu ?? mozesz jaśniej ??

oczywiście - komputer po wybraniu opcji restart w windzie zamiast to zrobić się wyłącza i to jest problem pierwszy. Drugi problem polega na tym, że nie da się uruchomić wspomnianego kompa bez wcześniejszego wyłączenia zasilacza na jakieś 30s - problem ten występuje po zamknięciu komputera tzn. wybieram opcję zamknij w windzie, on to robi ale potem nie ma szans na ponowne włączenie bez wykonania czynności, o której pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście - komputer po wybraniu opcji restart w windzie zamiast to zrobić się wyłącza i to jest problem pierwszy. Drugi problem polega na tym, że nie da się uruchomić wspomnianego kompa bez wcześniejszego wyłączenia zasilacza na jakieś 30s - problem ten występuje po zamknięciu komputera tzn. wybieram opcję zamknij w windzie, on to robi ale potem nie ma szans na ponowne włączenie bez wykonania czynności, o której pisałem.

 

Na ustawieniach defaultowych jest to samo ?? Bo widze że masz podkreconego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A procek i ram na jakich ustawieniach chodzi ??

 

Bo swego czasu czyly problemy z Patriotami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proc 235*13=3055, ram ok 780MHz CL4

 

Napiecia ??

 

może poluzuj ramy na CL5 napiecie na 1.9-2.0 V

 

a probowales na innych ramach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram leci na 2,1V proc bez podbica ale tu o stabilność nie chodzi bo ja już komp odpali to nie ma z nim problemu także to nie to. Próbowałem z innym ramem i było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już niby BIOS F9 BETA dla 6 rdzeniówek

 

 

ram leci na 2,1V proc bez podbica ale tu o stabilność nie chodzi bo ja już komp odpali to nie ma z nim problemu także to nie to. Próbowałem z innym ramem i było to samo.

 

Kolega miał podobie na ASUSIE - okazało się że karta telewizyjna była winna. Zmienił karte i git :)

 

Nie masz moze czegos dodatkowo wpietego na PCI itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...