Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karoleczko

włączanie komputera za pomocą klawiatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje mnie włączanie komputera za pomocą hasła...

ostatnio bawiłem się trochę w biosie i znalazłem takie coś, że włącza się wciskając ctrl+esc. Jest jednak pewne "ale". Po wyłączeniu zasilacza nie ma możliwości włączenia komputera tą kombinacją, chyba że włącze komputer normalnie i i potem go wyłączę nie wyłączając zasilacza. Dodam jeszcze, że moja płytka to Asus Commando.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o

A jak wyłączasz komputer nie wyłączając zasilacza?

Prawdopodobnie jeśli byś miał klawiature pod usb, ta opcja powinna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz włączyć kompa klawiaturą, która nie dostaje prądu po tym jak fizycznie odetniesz jego dopływ wyłącznikiem na zasilaczu? Jeszcze nie zamontowali w żadnej klawiaturze mechanicznej łapy która by się wysuwała i sama pstrykała power na zasiłce. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta oferuje włączanie kompa myszką. Niestety musi to być myszka na PS/2. Myszkę mam na USB za to klawę na PS/2. Ech,złośliwość losu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak chcesz włączyć kompa klawiaturą, która nie dostaje prądu po tym jak fizycznie odetniesz jego dopływ wyłącznikiem na zasilaczu? Jeszcze nie zamontowali w żadnej klawiaturze mechanicznej łapy która by się wysuwała i sama pstrykała power na zasiłce. :E

 

Nie zrozumiałeś mnie, bo po włączeniu go z powrotem nadal nie da się włączyc klawiaturą.

 

:o

A jak wyłączasz komputer nie wyłączając zasilacza?

Prawdopodobnie jeśli byś miał klawiature pod usb, ta opcja powinna działać.

 

Chodzi mi o odcięcie zasilacza od prądu poprzez przycisk na nim. Klawiaturę mam pod usb, ale podłączam przez adapter do PS/2, ponieważ moja płyta główna oferuje jedynie włączanie przez klawiaturę z wejściem PS/2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałeś mnie, bo po włączeniu go z powrotem nadal nie da się włączyc klawiaturą.

Aha, teraz jasne. Ale ustawień Ci bios nie traci jeśli odłączysz fazę na zasilaczu? Możliwe w takim razie, że to jakiś problem związany z tą przejściówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, teraz jasne. Ale ustawień Ci bios nie traci jeśli odłączysz fazę na zasilaczu? Możliwe w takim razie, że to jakiś problem związany z tą przejściówką.

 

Ustawień bios nie traci, bo kiedy uruchomię komputer p wyłączeniu zasilacza normalnie to później jak wyłączam komputer a zasilacza nie, to mogę normalnie uruchomi go klawiaturą.

Ps. myślę, że przejściówka jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwa sprawa. Możesz jeszcze zerknąć czy w nowszych rewizjach biosu producent coś zrobił z tym problemem, ale szanse marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się podpinam pod wątek ale nie chce zakładać nowego tematu o tej samej nazwie. Też chciałbym uruchamiać kompa z klawiatury, grzebałem trochę w biosie (AMIBIOS) i udało mi się ustawić aby komp włączył się o określonej godzinie. Jednak tego czego chciałem nie udało mi się ustawić. W opcji Keyboard PowerOn Function mam do wyboru: Disabled, Any Key, Special Key i Password. Moja płyta główna to ECS K7S5A, chipset: SIS735. Tak, wiem, neandertalczyk posługiwał się lepszym sprzętem :)

Dodam że klawiaturę mam na USB i być może nie ma tam napięcia gdy komp jest wyłączony. Nie bardzo mogę sprawdzić czy za pomocą klawiatury na PS/2 działa włączanie kompa. Dotarłem do instrukcji mojej płyty ale jest po angielsku a u mnie z nim słabo. Zrozumiałem z niej tylko, że zworkę JP1 należy ustawić na 2-3. Tutaj podaje link do tej instrukcji:

http://eu.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads/...=3&LanID=16

Gdyby ktoś był tak miły i mi pomógł byłbym bardzo wdzięczny.

Jeszcze jedna sprawa: Po ustawieniu Keyboard PowerOn Function na Password nie pojawia się nic takiego aby można było to hasło ustawić, podobnie jest w przypadku Special Key, też nie można ustawić żadnej konfiguracji klawiszy więc nie wiem jak mógłbym kompa włączyć. Ale to jest sprawa drugorzędna. Opcja Any Key też mnie zadowoli :cool:

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z góry dziękuję za pomoc!

 

Kup klawiaturę PS/2 albo zapomnij o tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup klawiaturę PS/2 albo zapomnij o tej opcji.

A czy przejściówka USB-->PS/2 wystarczy?

Btw, teraz o wyłączaniu kompa: Czy można zrobić tak żeby system wyłączał się po wciśnięciu jakiejś sekwencji klawiszy? Wiem że można to zrobić przez alt+f4 i enter ale chciałbym żeby to było coś na zasadzie samego alt+f4. Wcześniej miałem klawiaturę ze specjalnym guzikiem do tego, przyzwyczaiłem się i teraz mi tego brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba taki sam problem.

Włączanie komputera z klawiatury działa tylko jeśli "ładnie" wyłączę komputer w windowsie.

Jeśli wyłączę komputer przyciskiem na obudowie to potem nie startuje z klawiatury.

Czasami mnie to denerwuje, ale nie wiem jak temu zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy klawiatura ma prąd po wyłączeniu komputera? Chodzi mi o to czy ta zworka nie daje przypadkiem napięcia tylko na klawe ale pod ps/2 ...

Poszukaj w biosie czy nie masz opcji, żeby napięcie było włączone na USB po wyłączeniu kompa.

Ewentualnie przejściówka.

 

Ja w swoim Asusie w opcji: Power lost (czy jakoś tak) ustawiłem na Last state czyli tak jak było ostatnio (przed utrata napięcia) jeśli był włączony to się komputer włącza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam chyba taki sam problem.

Włączanie komputera z klawiatury działa tylko jeśli "ładnie" wyłączę komputer w windowsie.

Jeśli wyłączę komputer przyciskiem na obudowie to potem nie startuje z klawiatury.

Czasami mnie to denerwuje, ale nie wiem jak temu zaradzić.

Mamy troche inny problem, bo u mnie w ogóle nie działa włączanie kompa z klawiatury.

 

A czy klawiatura ma prąd po wyłączeniu komputera? Chodzi mi o to czy ta zworka nie daje przypadkiem napięcia tylko na klawe ale pod ps/2 ...

Poszukaj w biosie czy nie masz opcji, żeby napięcie było włączone na USB po wyłączeniu kompa.

Ewentualnie przejściówka.

No właśnie po to dałem linka do instrukcji żeby ktoś mi napisał jak włączyć napięcie na USB jeśli to w ogóle możliwe.

Może wykombinuje klawiaturę na PS/2 to wszystko stanie się jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tej instrukcji żadnych zworek do USB być może masz tą opcje w biosie ale jeżeli to starsza płyta to wg mnie szanse są marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t_rutana: najwygodniej zrobić sobie skrót na pulpicie do wyłączania komputera.. albo wylaczaj powerem, jak nie masz tego ustawionego, by sie wylaczyl jak przez start to ustaw we wlasciwosciach pulpitu w zarzadzaniu energią bodajrze :)..

 

Z USB nie da się odpalić kompa.. Tylko PS/2. A ustawienie hasła i special keya powinno być. Na abicie P35 dzialaja wszystkie funkcje, tylko lanu nie testowalem. Nie wiem co z wylaczaniem zasilacza, ale ja tego nie praktykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie zastosowanie przejściówki pomogło. Opcja any key działa. Gorzej z pozostałymi. Jeśli chodzi o Password to po ustawieniu tej opcji kompa nadal można odpalić dowolnym klawiszem (no a poza tym nie znalazłem opcji ustawiania hasła) a jeśli chodzi o Special Key to w tym przypadku kompa nie można uruchomić żadnym klawiszem (być może nie znam odpowiedniej sekwencji klawiszy ale Ctrl + Esc ani Ctrl + F1-F12 nie działają).

@Xenor: wyłączanie powerem mam ustawione. A jak stworzyć ten skrót na pulpicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...