Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hora_Wiewiurka_Zofia

Jak obejść DVD z FOTA na kompie?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem obejrzeć sobie jakiś całkiem nowy film DVD (nie ze Stadionu!), wkładam do kompa i NIC!

Pojawia się ,,ogłoszenie" o zakazie kopiowania, nielegalnej dystrybucji oraz, że film jest chroniony antypirackim systemem FOTA i w tym momencie włącza się pauza, której nie można wyłączyć. Do odtwarzania DVD na kompie używam PowerDVD i jeszcze nic mi się takiego nie zdarzyło.

 

Czy ktoś może podzielić się wiedzą jak obejrzeć na kompie taki film chroniony FOTA?

Nie skopiować, tylko obejrzeć.

 

 

[Edytowane: 22/8/2004 przez Hora_Wiewiurka_Zofia]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mam bardzo duzo oryginalnych DVD, ale nigdy z czyms takim sie nie spotkalem. Moze to jakis genialny polski wynalazek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze region sie komus przestawił :hmm:

albo region w dvd jest nie na RP(2) :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zly region inaczej sie sygnalizuje. W kazdym razie nie mam pojecia co to za ustrojstwo. Moze masz cos do kopiowania DVD albo wirtualne napedy i dziala podobnie jak te zabezpieczenia gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem obejrzeć sobie jakiś całkiem nowy film DVD (nie ze Stadionu!), wkładam do kompa i NIC!

Pojawia się ,,ogłoszenie" o zakazie kopiowania, nielegalnej dystrybucji oraz, że film jest chroniony antypirackim systemem FOTA i w tym momencie włącza się pauza, której nie można wyłączyć. Do odtwarzania DVD na kompie używam PowerDVD i jeszcze nic mi się takiego nie zdarzyło.

 

Czy ktoś może podzielić się wiedzą jak obejrzeć na kompie taki film chroniony FOTA? 

Nie skopiować, tylko obejrzeć.

 

 

[Edytowane:  22/8/2004 przez Hora_Wiewiurka_Zofia]

 

FOTA to dzieło Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej - zmień Power DVD na WinDVD 6 :)

 

Płytkę bez problemu można skopiować DVD Decrypterem :)

 

Zassaj AnyDVD - to jest sterownik , który usuwa w locie wszystkie zabezpieczenia

 

http://slysoft.com/en/anydvd.html

 

http://slysoft.com/en/download.html

 

 

 

[Edytowane: 22/8/2004 przez inuq]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedys pamietam to byly problemy w usa ale z musycznyyi cd nie dalo sie go odtworzyc na kompie a w stacjonarnym dalo wiec amerykany wymusiły:) alby to zdjac wiec zawsze mozesz zareklamowac cd bo wg parwa o ile sie nie zmienilo posiadacz oryginala ma prawo zrobic jego kopie wiec wsadzanie zabezpieczen torche jest ponad prawem ale wiadomo ze i tak dalej bede je udoskonalac a madre glowy je łamac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co kiedys pamietam to byly problemy w usa ale z musycznyyi cd nie dalo sie go odtworzyc na kompie a w stacjonarnym dalo wiec amerykany wymusiły:) alby to zdjac wiec zawsze mozesz zareklamowac cd bo wg parwa o ile sie nie zmienilo posiadacz oryginala ma prawo zrobic jego kopie wiec wsadzanie zabezpieczen torche jest ponad prawem ale wiadomo ze i tak dalej bede je udoskonalac a madre glowy je łamac

 

Nie wiem, czy o to zabezpieczenie ci chodziło, ale miałem takie cd z muzyką z niemiec i wystarczyło objechać krawędź płyty markerem - jak sie zrobiło to dokładnie, to nie było problemów.

 

Mój film jest WYPOŻYCZONY - pewnie stąd to zabezpieczenie :D No ale jakkolwiek jest, topowinienem móc obejrzeć to na jakimkolwiek odtwarzaczu DVD - w końcu za to zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wznowię wątek. Kupiłem co najmniej rok temu zestaw sześciu filmów (jedno pudełko) z Audrey Tautou, wydany przez SPI. Płyty są chronione właśnie programem FOTA.

 

Filmy da się obejrzeć tylko do pewnego miejsca, da się włączyć tylko niektóre sceny – o ile będzie się miało szczęście i płyta nie zawiesi się w menu. Próba skopiowania plików na dysk twardy kończy się na trzecim dużym VOB-ie (co akurat nie dziwi, bo ta FOTA ma chyba chronić właśnie przed czymś takim).

 

Sprawdzałem trzy programy: Media Player Classic, PowerDVD, Windows Media Player, i dwa napędy (Asus i LG). System to Windows XP SP3.

 

Niestety, AnyDVD nie pomógł. I Media Player Classic, i WMP, i PowerDVD wciąż się wieszają, choć w tym ostatnim udało mi się obejrzeć scenę, na której ostatnio musiałem zakończyć oglądanie, a nawet następną – ale potem znów zwis... Na dysk twardy skopiować się nie da: tak jak przy zwykłym kopiowaniu, kończy się na 45%. AnyDVD nie widzi (w karcie napędu w sekcji Status) żadnych zabezpieczeń.

 

Teraz już chyba nie reklamuję, na Allegro nie sprzedam, bo na co mi negatywy, może im odeślę. Na razie przyłączam się do ostrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz już chyba nie reklamuję, na Allegro nie sprzedam, bo na co mi negatywy, może im odeślę. Na razie przyłączam się do ostrzeżeń.

Jak na stacjonarnym odtwarzaczy dziala, to sprzedaj i tyle. FOTA to tak naprawde zabezpieczenie Macrovision. Powinien sobie z tym poradzic DVD Dcrypter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na stacjonarnym odtwarzaczy dziala, to sprzedaj i tyle.

 

Nie wiem, nie mam, zresztą nie miałbym do czego podłączyć, chyba że bezpośrednio do monitora.

 

FOTA to tak naprawde zabezpieczenie Macrovision.

 

Jak pisałem, AnyDVD niczego tam nie widzi. DVD Decrypter widzi, ale...

 

Powinien sobie z tym poradzic DVD Dcrypter.

 

... zgłasza błąd w tym samym miejscu, w którym stanęły AnyDVD i Total Commander (Error too long to correct). Może to coś nowego, a przecież DVD Decrypter nie jest rozwijany od chyba trzech lat... Płyty są w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, nie mam, zresztą nie miałbym do czego podłączyć, chyba że bezpośrednio do monitora.

Oj idz do kumpla albo cioci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...