Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mars83

LG M228WD Wide 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałbym przedstawić dziś Wam LG M228WD 22? Wide. Na samym początku piszę, że po kilkunastu godzinach użytkowania/posiadania tego monitora jestem zachwycony ! I jak na razie natchnąłem się na problem z podłączeniem Xbox?a 360, lecz ten problem rozwiązałem tylko sam mniej więcej nie wiem jak :E Ale o tym napiszę w Uwagach i Zaletach :)

 

Monitor kupiłem w sklepie Komplett ( www.komplett.ie ). Jego zakup wyniósł mnie 331.50 Euro wraz z przesyłką poprzez pocztę irlandzką An Post (Są dostępne opcje wysyłki poprzez DHL - 2 opcje które odpowiednio kosztowały 44% i 88% wartości monitora (bardzo drogo ! )). Sam monitor przyleciał do mnie z ich magazynu z Holandii.

 

To LCD kupowałem jakby nie było, na ślepo. Kierowałem się jedynie specyfikacją na stronie i recenzjami które jedynie potępiały Tuner TV i bodajże oświetlenie, ale wybrałem go również bo mi się podobał jego prosty design. Wpadł mi w oko także LG LG M2294D-PZ 22? Wide (młodszy brat), lecz akurat w tym momencie go nie mieli w sklepie, również było mało recenzji o nim w sieci, a dla dodatkowych portów HDMI i DVI, tańszego o 10 Euro , i o trochę lepszych parametrach monitora jednak troszkę bałem się brać, bo jak by nie było ryzyko było, że mógł być niewypał (nowsze i technicznie lepsze, nie znaczy że ogólnie lepsze).

 

Z monitorem przyszedły do mnie:

- kabel VGA

- kabel jack-jack

- kabel od zasilania

- płytka z instrukcjami i sterownikami do monitora

- baterie do pilota

- podstawka i "uchwyt" na kable

 

BTW. Ktoś powiedział, że kijowo wygląda dodawania zdjęć dodatków i styropianu, tak więc ich nie dołączę.

 

Z resztą koniec z nudzeniem, czas na specyfikację i zdjęcia (teraz w lepszej jakości :E ! Chyba :E )

 

Specyfikacja (Ze strony producenta):

Panel TFT

Wielkość:

22" panoramiczny

Jasność:

300 cd/m2

Kontrast:

3000:1 DFC

Kąt widzenia:

poziomy: 170; pionowy:170

Czas reakcji:

5 ms

Liczba kolorów:

16,7 miliona

Rozdzielczość:

1680x1050

Wyświetlanie:

- Częstotliowość pozioma:

30 - 83 KHz

- Częstotliowość pionowa:

56 - 75 Hz

- Rozdzielczość analogowa:

1680x1050/60 Hz

Cechy fizyczne:

Sygnał video

RGB analogowy, Scartx2 , Component, HDMI

Połączenie z PC

15-stykowe złącze D-sub, HDMI (HDCP), RS232C, PC Audio

Zasilanie:

100-240V (50 ~ 60 Hz), wbudowany zasilacz

Wymiary (szer. x gł. x wys.):

525x230x439

Waga:

5,85 kg

Typ mocowania:

VESA 100x100

Funkcje dodatkowe:

Hotel Mode

Multimedia:

Telegazeta, PILOT, tuner TV analog + cyfrowy DVB-T( MPEG-2), 2x3W

Podstawa:

Przechył: -5° ~ 25°, obrotowa

Pobór mocy:

- Praca:

70 W

- Gotowość:

1 W

- Wyłączony:

1 W

Plug&Play:

TAK

Regulacja OSD:

TAK

Certyfikaty:

UL(cUL), TUV-GS, SEMKO, FCC-B, CE, EPA, Vista Premium

Gwarancja:

36 miesięcy

 

Już zdjęcia wrzucam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW. jakbyś Cie chcieli się o coś zapytać to zapraszam :D
Czegu tu nie rozumieć:
Wszystko brzmi ładnie ale i tak większości nie rozumiem :E
:E

 

Czekam na zdjątka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zdjęcia samego monitora?

Kable mnie nie zadowalają :E

 

edit: ooppps, spam :kwasny:

nie raportujcie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie zdjęcia samego monitora?

Kable mnie nie zadowalają :E

 

edit: ooppps, spam :kwasny:

nie raportujcie :E

juz moment :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej mi chodzi w 1080p :E

 

Ten monitor nie obsługuje 1080p :E .

Nawet fajny, ale ja nie przepadam za monitorem z głośnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten monitor nie obsługuje 1080p :E .

Nawet fajny, ale ja nie przepadam za monitorem z głośnikami.

Wiem :P ale ładnie wyglada, lepiej jak na 720p, z reszta czekam na update i bede mial obsluge 1680x1050 :) Tzn nie mam zabków w menu etc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. :E

Pierwsze zdziwienie: masz czarny, a wszędzie widziałem srebrny. No nic. Monitor fajowy, szkoda że nie dołączają kabla HDMI. Daj jeszcze testy tunera TV, więcej zdjęć i testów i będzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale zdjecia dramatyczne :) Monitor bardzo mi sie podoba, wygląd fajny nowoczesny ale dyskretny nie wybajerowany. Jak z jakością kolorów podświetlenia? Jak w grach się sprawdza, jest jakieś smużenie? I jak sam tuner odbiera telewizje, sprawdzales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten "jakis plastik" to jest do porzadkowania kabli ;] mocujesz go z tył monitora, zaraz nad podstawką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info. :E

Pierwsze zdziwienie: masz czarny, a wszędzie widziałem srebrny. No nic. Monitor fajowy, szkoda że nie dołączają kabla HDMI. Daj jeszcze testy tunera TV, więcej zdjęć i testów i będzie spoko.

Zdjec bedzie wiecej, Tuner przetestuje tylko dorwe kabel do anteny :E

 

Sorry ale zdjecia dramatyczne :) Monitor bardzo mi sie podoba, wygląd fajny nowoczesny ale dyskretny nie wybajerowany. Jak z jakością kolorów podświetlenia? Jak w grach się sprawdza, jest jakieś smużenie? I jak sam tuner odbiera telewizje, sprawdzales?

Wiem na szybko sa kijowe ;) Jutro zrobie je lepiej :) Przynajmniej wiekszosc :)

 

a ten "jakis plastik" to jest do porzadkowania kabli ;] mocujesz go z tył monitora, zaraz nad podstawką

A nazwij to jakos ladnie po polsku :E wiem ze to do kabli tyle ze nie wiem jak sie to fachowo nazywa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle szumu na tych zdjęciach że ledwo co widać- to może lepiej zrób te zdjęcia z rana, jak będzie jasno to tego szumu tak mocno nie bedzie widać :P

Monitorek całkiem, całkiem- co prawda nie jest jakiś super/hiper elo szpanerski, i chyba nie musi taki być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle szumu na tych zdjęciach że ledwo co widać- to może lepiej zrób te zdjęcia z rana, jak będzie jasno to tego szumu tak mocno nie bedzie widać :P

Monitorek całkiem, całkiem- co prawda nie jest jakiś super/hiper elo szpanerski, i chyba nie musi taki być :)

Wziolem go ze wzgledu ze mial zlacza D-SUB oraz HDMI, 22" i inne takie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile za niego dałeś bo jutro chcę kupić taki sam w MM i jak się sprawuję pilot ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz ile za niego dałeś bo jutro chcę kupić taki sam w MM i jak się sprawuję pilot ? :E

331.50 Euro :E Z przesyłka etc., pilot jak pilot :E mi potrzebny włącz/wyłącz ścisz/pod głośni i tyle, ale cóż mi pasuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka cena w irlandii tego LG,i jak smiga Ci xbox na tym?#

 

 

zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka cena w irlandii tego LG,i jak smiga Ci xbox na tym?#

 

 

zadowolony?

Cene podałem wyżej (331,50 w www.komplett.ie z przesyłka przez An Post), szczerze ? Przypuszczałem że na 22" będzie kijowo wyglądało, ale jest w/g mnie świetnie wszystko chodzi.

 

BTW. Nie zrobię testu tunera gdyż mam padnięty jakiś zasilacz(?) od anteny, a i tak mam Cyfrowy Polsat (cóż w Irlandii nie ma wiele ciekawych kanałow :E ) wiec zrobię test na Polsacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Pobór energii (podczas pracy) 1 W

Pobór energii (tryb czuwania) 70 W

[...]

 

Mały błąd do sprostowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm... od niedawna jest nowy monitor LG z tunerem. cena prawie taka sama. ten nowszy jest chyba ciut tanszy. i ten nowszy jest lepszy...

 

a ten nowy to - LG M2294D-PZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia po co ludzie wklejają dziesiątki niepotrzebnych zdjęć np płyty cd, kabla VGA czy zasilania.. tutaj kolega sfotografował nawet styropian. Brawo! :thumbup:

Mhmm. A właściwie to gdzie jest ta recenzja? Bo ja widzę skopiowaną specyfikację techniczną i zdjęcia styropianu na dodatek robione dziadowską komórką. Chciałbym cię również uświadomić o tym, że zdania nie zaczyna się od "tak więc" a ty to zrobiłeś dwa razy.

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mnie zastanawia po co ludzie wklejają dziesiątki niepotrzebnych zdjęć np płyty cd, kabla VGA czy zasilania.. tutaj kolega sfotografował nawet styropian.

:hmm:

 

No i dobrze :) Ja tam lubie wiedzieć w jakim styropianie mam sprzęt :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ekhm... od niedawna jest nowy monitor LG z tunerem. cena prawie taka sama. ten nowszy jest chyba ciut tanszy. i ten nowszy jest lepszy...

 

a ten nowy to - LG M2294D-PZ

Tak wiem ale go w tym momencie nie mieli. Zresztą sparzyłem się na modelu nowszym i lepszym technicznie także wiodącej marki(nie będę podawał co to był za monitor bo szkoda pisać :E), a dodatkowym minusem jeszcze że nie było recenzji na internecie :) Tak więc jak siostra będzie sobie kupowała monitor, zamówię jej ten i postaram się napisać recenzje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i du*a dzisiaj w MM nie przecenili tego monitora a prawie 1100 zeta nie będę za niego płacił wiec cóż trzeba znów poczekać na okazję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...