Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bobson

Gigabyte GA-P35-S3G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich państwa w słonecznej hiszpanii, prosto ze stadionu--.. Ekhem. Tia, znowu leków zapomniałem. *Wychodzi z pomieszczenia i po chwili wraca spowrotem*

 

Jak w temacie, mam zamiar przedstawic plyte glowna:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

*Gigabyte GA-P35-S3G*

 

*Wstęp

 

Na początek kilka ogólnodostępnych zdjęc:

 

12750vd4.th.jpg productthumbphpyo8.th.jpg gigabytegap35s3g02gq2.th.jpg 1312808404ct2.th.jpg productthumbphpth2.th.jpg getphotophppn1.th.jpg cpuzyu6.th.jpg evhp2.th.jpg

 

 

*Specyfikacja Techniczna

 

Gniazdo procesora ----------------------------------------------- S775

Standard płyty ----------------------------------------------- ATX

Wymiary (Szer-Wys [mm]) -----------------------------------------------  207-305

Obsługiwane procesory ----------------------------------------------- Core 2 EXTREME; Core 2 Quad; Core 2 Duo; Pentium D; Pentium 4; Celeron D

Magistrala FSB [MHz] ----------------------------------------------- 800; 1066; 1333

Obsługa DDR ----------------------------------------------- errorbuttonlj2.png

Obsługa DDR2 ----------------------------------------------- tickvp9.gif

Obsługa DDR3 ----------------------------------------------- errorbuttonlj2.png

Dual Channel ----------------------------------------------- tickvp9.gif

Typ obsługiwanej DDR2 [MHz] ----------------------------------------------- 667; 800; 1066

Max. obsługiwanej DDR2 [MB] ----------------------------------------------- 8192

PCI-Express x16 ----------------------------------------------- 1

PCI-Express x1 ----------------------------------------------- 1

PCI ----------------------------------------------- 5

Obsługa SLI ----------------------------------------------- errorbuttonlj2.png

Obsługa CF ----------------------------------------------- errorbuttonlj2.png

ATA ----------------------------------------------- 100

Ilośc urzadzen ATA ----------------------------------------------- 2

SATA ----------------------------------------------- 300

Ilosc urzadzen SATA ----------------------------------------------- 4

RAID ATA ----------------------------------------------- errorbuttonlj2.png

RAID SATA ----------------------------------------------- errorbuttonlj2.png

Zintegr. Karta dźwiękowa ----------------------------------------------- tickvp9.gif (8-kanałowy Realtek ALC662 HD)

Zintegr. Karta sieciowa ----------------------------------------------- tickvp9.gif (Realtek 8111B Gigabit)

Zintegr. Karta graficzna -----------------------------------------------

Firewire ----------------------------------------------- errorbuttonlj2.png

USB ----------------------------------------------- 6+6

RJ45 ---------------------------------------------- 1

PS2 ---------------------------------------------- 2

 

 

*Dodatkowe

 

Ważnym faktem do dodania jest użycie przez firmę GIGABYTE kondensatorów polimerowych w układzie zasilanie procesora, gwarantujących zwiększoną żywotnośc i stabilnośc. Dodatkowo, na pewno każdemu rzuciła się juz w oczy liczba portow PCI. Zdecydowanie jest to BARDZO wygodne rozwiązanie. Znamy przypadki kiedy karty rozszerzen kolidują z efektywnym chłodzeniem naszej karty graficznej - z ta plyta nie ma tego problemu. Mostek południowy (ICH9) nawet mimo pasywnego chłodzenia nie nagrzewa się do potwornych wartosci.

 

Słówko o karcie dzwiekowej. Definitywnie wystarczy dla zwykłego użytkownika, gwarantując dzwięk 5.1 HD. Jak komus potrzeba czegos wiecej - niech sobie kupi dzwiekowke. Dzwiek jest czysty, bez wachan, a dodatkowym oprogramowaniem Realtek HD Audio mozna sie troche pobawic. :D

 

Instalacja sterownikow. Dolaczone na plycie oprogramowanie dziala na zasadzie Xpress Install, toteż nie ma z nim ŻADNYCH problemów. nawet dziecko dałoby radę - wsadzamy płytę, wciskamy jeden guzik i ognia. Wszystko robi sie automatycznie.

 

Niestety, nie wszystko jest złotem co się ładnie swieci - płyta została wyposażona w biedne zasilanie procesora. Mimo, ze podczas mojego uzytkowania od jakis dwoch miesiecy nie napotkalem zadnego blue screena, zwiechy czy innych tego typu errorów - zalecam ostrożnośc. Czego sie spodziewac po niskobudżetowej płycie. :E

 

Mankamentem, chodz nie tak bolesnym jest umiejscowienie gniazda zasilajacego 24-pin. W ciasnej obudowie, takiej jak moja musiałem się chwile pogimnastykowac by podlaczyc zasilanie, jak i tasmę ATA.

 

 

*Podkręcanie

 

Mało mam w tym temacie do napisania, jako że jestem początkującym w w/w dziedzinie. To, co moge śmiało powiedziec ze Core2 Duo E7200 poszedł na bezproblemowym, stabilnym 3.1GHz bez zmiany napięc. Jak tylko zadbam o lepsze chłodzenie procesora (i nabiorę troszke odwagi :E) spróbujemy cośtam jeszcze zadziałac. Lecz tak jak wspominalem wczesniej - zasilanie na tej płycie jest nieco biedne.

 

Dziwactwem w tej plycie jest tez oznaczenie mnożników FSB:RAM - ale to również szczegół.

 

W sieci napotkałem również problem związany z resetowaniem się płyty podczas próby O/C - nowy BIOS podobno rozwiazuje sprawe. U mnie na F2 datowanym na 11/30/07 wszystko jest w porządku.

 

*Wnioski

 

Cóż mozna powiedziec - płyta jest tania. Płyta działa. Jest stabilna. Zdecydowanie, dla osoby która NIE podkręca / nie ma wielkich wymagań - świetna.

 

Plusy:

+ Cena

+ Support FSB 1333 i procesorow 45nm

+ Support RAM 1066

+ Ilosc portow PCI

+ Gigabitowa karta sieciowa

+ Kondensatory polimerowe

 

Minusy:

- Umiejscowienie 24-pinowej wtyczki

- Biedne zasilanie procesora

- Brak obslugi RAIDu

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Moja pierwsza recenzja, takze BARDZO przepraszam za wszelkie pomyłki, niedociągnięcia, niedopatrzenia itd.

 

@Edit: Dzieki Firekage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napiecie na ramach , + itd , to jest do 1.8V czyli od standardwego zasilania kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. katowałeś czymś typu prime/furmark?

2. co z resztą konfiguracji? {recenzja wprawdzie jest płyty głównej, jednak MZ oszczędności w sekcji zasilania cpu mogą zniechęcać użytkowników od tej płyty - myśląc o grafice choćby: "bo 8800gts/4850 na niej nie pójdzie", a twoje doświadczenia z przedmiotowym Gigabyte'em mogą się przydać :-)

 

3. patrzę tu:

http://www.gigabyte.us/Support/Motherboard...?ProductID=2729

i tu:

http://www.gigabyte.us/Support/Motherboard...?ProductID=2729

i co widzę... e7200 obsługiwany dopiero od biosu f4 .... a ty masz f2 ... dziwy nad dziwami :----)

:o

jak bios rozpoznaje ci cpu?...

napięcia ci nie zawyża???

może więcej z cpu-z wrzuć do recenzji :-----------------)

 

//bardzo ciekawy "problem" :E

 

recenzja OK :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...