Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LeWyyyyy

Warto robić prawo jazdy kat. C ? pozniej C+E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Słyszałem, że prawo jazdy kat C ma podrożec nawet o 300% od września 2009r. Warto się zaopatrzyć w w/w kategorie ? Będzie zapotrzebowanie na kierowców ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie, słyszałeś że ma podrożeć 3x?? Bez praktyki ciężko się gdzieś zatrudnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy są zawsze poszukiwani, więc prawo jazdy C zawsze warto zrobić.

 

Nie wiem jak sam kurs na prawko, ale słyszałem, że kurs na przewóz ładunków (niezbędny) ma podrożeć kilkukrotnie (teraz chyba 700 czy 900 zł) i ma trwać zamiast 20 czy 30 godzin - 240!

 

PS. Przenoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szkole mam taki przedmiot

P.R.D.I (przepisy ruchu drogowego)

Nauczyciel który prowadzi zajęcia nam tak tłumaczył. W sumie nie wiem czy warto ładować się w tą kat. prawa jazdy ponieważ nie lubie być przybity tyłkiem do fotela :( A poza tym jak do tej pory nie umiem poruszać się samochodem z przyczepką :D Wiec nie wiem czy się nadaje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie nie wiem czy warto ładować się w tą kat. prawa jazdy ponieważ nie lubie być przybity tyłkiem do fotela :(

 

Z tego co obserwuję to znalezienie pracy dla kierowcy z kategorią C to chwila moment. Oczywiście nie każda gwarantuje dobre zarobki, ale jak ktoś potrzebuje pracy "na gwałt" to dla kierowcy zawsze coś się znajdzie. I nie musi być koniecznie C+E. Już samo C często wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem mimo iż kończe weterynarie. Czasem się trafi że trzeba przetransportować więcej koni to się przydaje. a że teraz pracuje jako kierowca między studiami to też użyteczne od czasu do czasu jak trzeba coś większego czymś większym. Musisz sam zdecydować czy Ci to będzie kiedykolwiek potrzebne. Jeśli nie masz sprecyzowanego zawodu to jak najbardziej jest to kolejny sposób na zarobek i kolejna alternatywa z rodzaju "różnie może być". Natomiast jeśli wiesz że będziesz dajmy na to pracownikiem biurowym to imo byłaby to tylko sztuka dla sztuki i szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili kształcę się jako mechanik pojazdów samochodowych ale nie mam pojęcia czy zostanę w tym zawodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili kształcę się jako mechanik pojazdów samochodowych ale nie mam pojęcia czy zostanę w tym zawodzie

 

brat też kończył somochodówkę i już nie pamięta gdzie się olej leje ;) po szkole zrobił a,b,c+e następnie instruktora na b, znając go zaraz zrobi instruktora na c i c+e a w dalszych planach ma jeszcze d i d+e i egzaminatora word'owskiego a na chwile obecną uczy ludzi na b i od czasu do czasu podłapie jakiś kurs po "bliskiej"europie na jakimś zestawie i wsio. dróg do wyboru masz sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem, że kurs na przewóz ładunków (niezbędny) ma podrożeć kilkukrotnie (teraz chyba 700 czy 900 zł) i ma trwać zamiast 20 czy 30 godzin - 240!

Od września przyszłego roku. Wiem bo niedawno robiłem ten kurs i gość o tym mówił. A od września tego roku już tak wygląda kurs na przewóz osób. Jak ktoś się nie załapał to ma pecha :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od września przyszłego roku. Wiem bo niedawno robiłem ten kurs i gość o tym mówił.

 

Jak mój pracownik był na kursie to mu powiedzieli, że jest na ostatnim albo przedostatnim "turnusie" i już od 1 stycznia ma tak być :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osob tyle opinni :P

Od stycznia zmieniaja sie przepisy na prawo jazdy kat. D. Glownie chodzi o pozwolenie na przewoz ludzi. Caly kurs ma trwac 60h plus pozwolenie na przewoz ludzi 240h co automatycznie potraja koszt kursu prawa jazdy. Obecnie planuje sie, aby podobny przepis (kurs na przewoz towarow - 240h) wprowadzic od wrzesnia na C, C+E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Wam odpowiadam.

 

Znowelizowana ustawa o transporcie drogowym, dokładnie artykuł 39a mówi jakie warunki musi spełniać kierowca pracujący w zarobkowym transporcie drogowym. I oprócz ukończonych 21 lat (do 21 lat można zarobkowo jedynie do 7,5t DMC), badań lekarskich, psychotestów oraz oczywiście posiadania odpowiedniej kategorii prawa jazdy jest tam taki zapis który mówi o kwalifikacji wstępnej oraz szkoleniach okresowych. Te dwa ostanie rozumieć można jako ukończenie kursu na przewóz osób/rzeczy który trwał 34,35 godziny (pełny) lub 10 godzin (doszkolenie, np. dla osób posiadających stare świadectwo kwalifikacji), nie kończył się egzaminem i kosztował około 750 PLN (pełny) lub 300 PLN (doszkolenie).

 

Teraz niestety nie będzie tak dobrze. Koszt wyrobienia prawa jazdy na C, C+E lub D nie zmieni się. Zmieni się natomiast koszt uzyskania kwalifikacji wstępnej, niezbędnej zgodnie z ustawą do pracy jako zawodowy kierowca. Szkolenie będzie trwać nie 240 a 280 godzin (195 godzin części podstawowej oraz 85 godzin części specjalistycznej), będzie kończyć się egzaminem i kosztować duuuużo pieniążków (14 tyś PLN za jednego kierowcę jak się spotyka w niektórych źródłach nie jest wcale kwotą przesadzoną). No i najfajniejsze - wydane tak uprawnienia będą ważne 5 lat, po tym okresie, aby nadal pracować jako kierowca zawodowy, trzeba będzie przejść doszkolenie (i tak co 5 lat kierowca będzie musiał się szkolić, robić 2 rodzaje badań, a także wyrabiać karę do tacho cyfr).

 

Nowe przepisy weszły w życie 10 września tego roku dla kategorii D, zaś 10 wrzesnia 2009 zmienią się dla kat. C. Oznacza to. że osoba, której prawo jazdy kategorii D zostało wydane po 10 września tego roku będzie musiała przejść szkolenie na nowych zasadach i męczyć się te 280 godzin. Łatwiej mają osoby, którym prawo jazdy kategorii D wydano przed 10 września, one mają czas do 10 września 2009, aby ukończyć kurs na przewóz osób na starych zasadach (podobnie bedzie z kategorią C, tylko że do 2010).

 

Myślę, że w skrócie wszystko opowiedziałem, jak ktoś chce w tym głąbiej pogrzebać to zapraszam do Znowelizowanej Ustawy o Transporcie Drogowym oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 lipca 2008r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy.

 

Odpowiadając na pytanie autora tematu - tak, opłaca się zrobić C, zaś później C+E. Już teraz brakuje zawodowych kierowców, jak wejdą nowe przepisy będzie jeszcze gorzej. Rynek wtedy może zareagować wyższymi wynagrodzeniami dla kierowców pracujących w transporcie drogowym.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowelizowana ustawa o transporcie drogowym, dokładnie artykuł 39a mówi jakie warunki musi spełniać kierowca pracujący w zarobkowym transporcie drogowym. I oprócz ukończonych 21 lat (do 21 lat można zarobkowo jedynie do 7,5t DMC)

 

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum, a więc wszystkich pozdrawiam. Przechodząc do rzeczy: Mam 19 lat i 11 grudnia mam pierwszy egzamin na kat. C. Mój ojciec ma firmę i jeśli Bóg da to przed ukończeniem 21 lat będę w czasie wolnym od studiów jeździć u niego zarobkowo wywrotkami 24 DMC. I tu moje pytanie. Jak odróżnić pracę zarobkową od nie zarobkowej ^^? Rozchodzi się o to, że jak napisał LukaS nie będę mógł legalnie jeździć tymi autami do 21 urodzin. Ciężko mi jest to wszystko pojąć z uwagi na fakt, że dopiero wchodzę w ten temat. Czy da się w jakis sposób ominąć to prawo, abym mógł przykładowo na wakacje u ojca pracować przed ukończeniem 21 roku życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyżej 24ton potrzebny jest staż min. 3-letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje 3 grosze:) jeżeli ktoś bardzo chciałby wyrobić sobie kategorie C i nie pozwalają mu na to fundusze to warto przejść się do urzędu gminy lub miasta gdzie można uzyskać informacje lub skierowanie na bezpłatny kurs i egzamin sponsorowany przez gminę i unie europejską. Jedyne co wymagają to bycie zarejestrowanym jako bezrobotnym i dobre chęci. Dodatkowo Prawo jazdy za darmo można uzyskać zgłaszając się w urzędzie pracy lub skorzystać z ofert prywatnych firm np. http://www.schenker.pl/11602/pl/main_node_17445.html (to jest przykład podobne oferty widziałem w UPS i w DHL)

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że pomimo tego ze można dostać prace i za darmo wyrobić sobie kategorie C, c+E oraz wszystkie potrzebne uprawnienia na przewozy towarów to chętnych jest jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wyżej 24ton potrzebny jest staż min. 3-letni.

 

Hmm no to jestem nie pocieszony, ale cóż zrobić przepis to przepis. Ale jak się dowiadywałem zanim rozpocząłem kurs to zarówno instruktor jak i Pani w word-dzie stwierdzili, iż nie będę miał żadnych ograniczeń związanych z DMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam,raczej posiadalem prawo jazdy kat. C,B,E. Zabrano mi za przekroczenie punktow. 12 grudnia mialem egzamin i zdalem testy bezblednie,natomiast oblalem jazde. Drugi termin mam na nowy rok. Czy jeszcze raz musze zdawac testy i jazde??? Poczta pantpflowa dowiedzialem sie ze musze na nowo zdawac jeszcze raz testy i jazde.

Czekam na odpowiedz...

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dreki
Witam!

Posiadam,raczej posiadalem prawo jazdy kat. C,B,E. Zabrano mi za przekroczenie punktow. 12 grudnia mialem egzamin i zdalem testy bezblednie,natomiast oblalem jazde. Drugi termin mam na nowy rok. Czy jeszcze raz musze zdawac testy i jazde??? Poczta pantpflowa dowiedzialem sie ze musze na nowo zdawac jeszcze raz testy i jazde.

Czekam na odpowiedz...

Pozdrawiam...

Jeżeli nie minęło pół roku od kiedy zdałeś teorię to nie musisz w innym przypadku niestety tak. BTW. Co zrobiłeś że Cię oblał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć żadnego stażu.

 

21 lat to 21 lat i nie można tego przeskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli nie minęło pół roku od kiedy zdałeś teorię to nie musisz w innym przypadku niestety tak. BTW. Co zrobiłeś że Cię oblał?"

 

Pani w starostwie powiatowym powiedziala ze musze zdawac od nowa teorie i praktyke z kat. B. Egzamin mialem 12 grudnia 2008 i oblal mnie za przekroczenie predkosci w terenie zamieszkania. 20/35km/h. Nie wiem co teraz myslec o tym. Kiedys zdajac testy a oblewajac jazdy zdawalo sie tylko jazdy. Moze teraz zmienily sie przepisy dla kierowcow zdajacych w 2009 roku??? za punkty karne...Jest to moim zdaniem bardzo niesprawiedliwe traktowanie na rowni z kierowcami ktorzy utracili prawo jazdy w skutek jazdy pod wplywem alkoholu. Czy jestes pewien na 100% ze nie bede musial ponownie zaliczac testowna kat. B?

 

Bardzo prosze o szybka odpowiedz,jesli to mozliwe!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Jeżeli nie minęło pół roku od kiedy zdałeś teorię to nie musisz w innym przypadku niestety tak. BTW. Co zrobiłeś że Cię oblał?"

 

Pani w starostwie powiatowym powiedziala ze musze zdawac od nowa teorie i praktyke z kat. B. Egzamin mialem 12 grudnia 2008 i oblal mnie za przekroczenie predkosci w terenie zamieszkania. 20/35km/h. Nie wiem co teraz myslec o tym. Kiedys zdajac testy a oblewajac jazdy zdawalo sie tylko jazdy. Moze teraz zmienily sie przepisy dla kierowcow zdajacych w 2009 roku??? za punkty karne...Jest to moim zdaniem bardzo niesprawiedliwe traktowanie na rowni z kierowcami ktorzy utracili prawo jazdy w skutek jazdy pod wplywem alkoholu. Czy jestes pewien na 100% ze nie bede musial ponownie zaliczac testowna kat. B?

 

Bardzo prosze o szybka odpowiedz,jesli to mozliwe!!!

 

Do tej pory testy teoretyczne obowiązywały pół roku, więc nie wiem dlaczego Pani w starostwie Ci tak powiedziała. Być może prawo jest tak nonsensownie sformułowane, że teorie musisz zdawać w tym samym roku kalendarzowym co praktykę. Tak by z Twej sytuacji wynikało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już Wam odpowiadam.

 

Znowelizowana ustawa o transporcie drogowym, dokładnie artykuł 39a mówi jakie warunki musi spełniać kierowca pracujący w zarobkowym transporcie drogowym. I oprócz ukończonych 21 lat (do 21 lat można zarobkowo jedynie do 7,5t DMC), badań lekarskich, psychotestów oraz oczywiście posiadania odpowiedniej kategorii prawa jazdy jest tam taki zapis który mówi o kwalifikacji wstępnej oraz szkoleniach okresowych. Te dwa ostanie rozumieć można jako ukończenie kursu na przewóz osób/rzeczy który trwał 34,35 godziny (pełny) lub 10 godzin (doszkolenie, np. dla osób posiadających stare świadectwo kwalifikacji), nie kończył się egzaminem i kosztował około 750 PLN (pełny) lub 300 PLN (doszkolenie).

 

Teraz niestety nie będzie tak dobrze. Koszt wyrobienia prawa jazdy na C, C+E lub D nie zmieni się. Zmieni się natomiast koszt uzyskania kwalifikacji wstępnej, niezbędnej zgodnie z ustawą do pracy jako zawodowy kierowca. Szkolenie będzie trwać nie 240 a 280 godzin (195 godzin części podstawowej oraz 85 godzin części specjalistycznej), będzie kończyć się egzaminem i kosztować duuuużo pieniążków (14 tyś PLN za jednego kierowcę jak się spotyka w niektórych źródłach nie jest wcale kwotą przesadzoną). No i najfajniejsze - wydane tak uprawnienia będą ważne 5 lat, po tym okresie, aby nadal pracować jako kierowca zawodowy, trzeba będzie przejść doszkolenie (i tak co 5 lat kierowca będzie musiał się szkolić, robić 2 rodzaje badań, a także wyrabiać karę do tacho cyfr).

 

Nowe przepisy weszły w życie 10 września tego roku dla kategorii D, zaś 10 wrzesnia 2009 zmienią się dla kat. C. Oznacza to. że osoba, której prawo jazdy kategorii D zostało wydane po 10 września tego roku będzie musiała przejść szkolenie na nowych zasadach i męczyć się te 280 godzin. Łatwiej mają osoby, którym prawo jazdy kategorii D wydano przed 10 września, one mają czas do 10 września 2009, aby ukończyć kurs na przewóz osób na starych zasadach (podobnie bedzie z kategorią C, tylko że do 2010).

 

Myślę, że w skrócie wszystko opowiedziałem, jak ktoś chce w tym głąbiej pogrzebać to zapraszam do Znowelizowanej Ustawy o Transporcie Drogowym oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 lipca 2008r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy.

 

Odpowiadając na pytanie autora tematu - tak, opłaca się zrobić C, zaś później C+E. Już teraz brakuje zawodowych kierowców, jak wejdą nowe przepisy będzie jeszcze gorzej. Rynek wtedy może zareagować wyższymi wynagrodzeniami dla kierowców pracujących w transporcie drogowym.

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

dziekuje bardzo za te informacje duzmo mi pomogly ja juz ma zrobilem kat c a teraz szybko chce zrobic E zeby im nie placic za nowe ustawy bo to koszta tak jak jeden tu napisal 300% wieksze i juz jak odbiore prawko to robie kurs na przewozenie ladunkow rzeczy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, wpadłem przez przypadek na forum szukając odpowiedzi na dręczące mnie pytanie:

 

Do czego w Polsce upoważnia prawo jazdy kategorii C + E? :hmm:

 

Mam firmę specjalizująca się w przeprowadzaniu badań chemii agrarnej.

I od czasu do czasu konieczne jest przetransportowanie agregatu z jednego pola na inne - wiosna i jesienią. W żniwa koniecznym jest przewieźć minikombajn z pola na pole. Mam swój ciągnik siodłowy (7,5 t DMC) z niskopodłogową naczepą. Jak do tej pory prowadziłem badania głównie na terenie Francji, Niemiec i Szwajcarii. I tam prócz elektronicznej karty kierowcy do cyfrowego tacho nie było innych obwarowań formalnych.

 

Głównie to to pytanie zwracam do ango84l- z tego, co czytałem na forum masz największe obeznanie w polskim prawodawstwie.

 

Pozdrawiam :exclam:

 

Tytus Chmiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jak tam jest z wiekiem, bo słyszałem że od 21lat teraz wraz z tymi zmianami zamiast 18... wiecie cos na ten temat jak jest??? Od 18 jeszcze czy od 21???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcialbym sie dowiedziec czy wchodza te nowe przepisy na kategorie c i c+e mam 18 lat posiadam kategorie b. Bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zmarnowane 137 wat   Zamiast przebijac grubo ponad 257wat można bez Ecore trzymać się poniżej. Problemu by nie było?  
    • No ale wtedy nie będą mogli krzyknąć 2000 USD za 5090. Co innego jak 4090 była 100% szybsza od 3090 w heavy rt / pt i 60% w rasterze (a sama 3090 też chyba kosztowała 1500 na premierę?). Jakby 5090 była szybsza tylko 30% od 4090, to nie dadzą rady znowu podnieść ceny bo nikt tego nie kupi za 12k PLN czy 2k USD. Jakby znowu była o 100% szybsza w RT od 4090 to pewnie ludzie łykną, bo wtedy już byłoby to GPU na poziomie 80-90 FPS w PathTracing 1440p bez żadnych dlss i w okolicach 80FPS w 4K z DLSSQ zamiast performance. To byłoby warte dopłaty dla wielu którzy cisną najbardziej wymagające gry na maksymalnych detalach.
    • W tych wypadkach proponuję sprawdzić dokładnie umowę. Bo może być tak, że w ofercie jest INTERNET NIELIMITOWANY*   * Przez pierwsze 1000 GB a potem prędkość spada do 10 Mbps Wiem, że w przeszłości kilku operatorom się właśnie za takie zapisy oberwało ale nie wiem, czy coś zmienili. Dodatkowo w zależności od obciążenia nadajnika może się okazać, że takie rzeczy nie będą możliwe bo on też ma ograniczona przepustowość i wieczorem po prostu streamować się nie będzie dało.
    • No ze nie wymiatam, czesto na bossach muszę z yt przechodzic bo sam nie daje rady, gralem w demon souls, bloodbirne i niohy
    • Dane pomiarowe dobowe od 1951 roku https://danepubliczne.imgw.pl/data/dane_pomiarowo_obserwacyjne/dane_meteorologiczne/dobowe/klimat/ No ale tak, przecież gówno wiemy i nikt nie bada trendów.  Dane pomiarowe w wielu miejscach świata sięgają znacznie dalej. Wiele zjawisk można modelować na podstawie różnych danych, wykorzystuje się do tego fizykę, matematykę, biologię, geologię, chemię i wiele innych dziedzin. Maksymalna temperatura w marcu 2022 Column1 Stacja rok miesiąc dzień maksymalna temperatura dobowa minimalna temperatura dobowa 250190390 KRAKÓW-OBSERWATORIUM 2022 3 23 22,5 -1,5 249200260 ŁĄCKO 2022 3 25 22,4 -2 249200920 PIWNICZNA 2022 3 23 21,8 -3,5 2021 Column1 Stacja rok miesiąc dzień maksymalna temperatura dobowa minimalna temperatura dobowa 251150060 CEBER 2021 3 31 23,4 3,2 251160320 RADZYŃ 2021 3 31 23,3 4,1 250190390 KRAKÓW-OBSERWATORIUM 2021 3 31 23,1 5,4 No ale tak, nie powtarza się co roku   A teraz jeszcze @T0TEK co do +20 i przymrozków w nocy w kwietniu. Wyżej masz przykład w marcu, ale mowa o kwietniu. Tak, zgodzę się że teraz takie ekstrema występują i to regularnie od jakiegoś czasu. Tylko mowa o zmianach klimatu, więc o trendach na przestrzeni lat, a nie o pogodzie. Kwiecień 1985  Column1 Stacja rok miesiąc dzień maksymalna temperatura dobowa minimalna temperatura dobowa 252159997 TRZEBIECHÓW 1985 4 5 25,3 5,3 251159996 SZPROTAWA 1985 4 5 24,7 7,8 252150120 GORZYŃ 1985 4 5 24,7 6,3 251150080 GRABIK 1985 4 5 24,6 6,8 252159999 SULĘCIN 1985 4 5 24,3 7,9 252160160 PAPROĆ 1985 4 5 24,3 6,2 253140060 GOLENIÓW 1985 4 5 24,3 7,2 251150060 CEBER 1985 4 5 24,2 6,1 253150190 PRZELEWICE 1985 4 5 24,1 6,8 250160090 PSZENNO 1985 4 5 24 10,9 251170090 SMOLICE 1985 4 5 24 6,5 252150050 KRZYŻ 1985 4 5 24 3,5 252160230 WIELICHOWO 1985 4 5 24 4,8 251150250 ZGORZELEC 1985 4 5 23,9 8,8 252150180 LUBINICKO-ŚWIEBODZIN 1985 4 5 23,8 7,4 249190190 MAKÓW PODHALAŃSKI 1985 4 5 23,6 0,9 250170140 GRODKÓW 1985 4 5 23,6 4,6 250170110 DOBROGOSZCZ 1985 4 5 23,4 10,7 250190390 KRAKÓW-OBSERWATORIUM 1985 4 5 23,4 4,8 251170030 WITASZYCE 1985 4 5 23,4 7,5 250170250 OTMUCHÓW 1985 4 5 23,2 5 250170320 PRUDNIK 1985 4 5 23,2 4 252159997 TRZEBIECHÓW 1985 4 4 23,2 5,3 252170210 KÓRNIK 1985 4 5 23,1 6,7 250200230 BORUSOWA 1985 4 23 23 3,5 253160090 WIERZCHOWO 1985 4 5 23 6,4 Szukaj przymrozków. Kwiecień 1984 Column1 Stacja rok miesiąc dzień maksymalna temperatura dobowa minimalna temperatura dobowa 252159997 TRZEBIECHÓW 1984 4 15 23,4 2,2 250190390 KRAKÓW-OBSERWATORIUM 1984 4 16 23,2 6 250200310 WIELICZKA 1984 4 16 23,2 6,7 250200220 SIELEC 1984 4 16 22,7 1,1 251210120 PUŁAWY 1984 4 16 22,7 7,6 249209999 BOCHNIA 1984 4 16 22,6 1,9 250170110 DOBROGOSZCZ 1984 4 16 22,6 8,1 250200230 BORUSOWA 1984 4 16 22,6 2,2 251150060 CEBER 1984 4 15 22,6 2,4 252219993 ŚWIDER 1984 4 16 22,6 7,6 251180090 SIERADZ 1984 4 16 22,5 6,2 252150120 GORZYŃ 1984 4 15 22,5 6,3 252210160 WARSZAWA-OBSERWATORIUM 1984 4 16 22,5 7,3 254180170 LISEWO 1984 4 16 22,5 4,2 250190250 ZĄBKOWICE 1984 4 16 22,4 8,6 252189999 CIECHOCINEK 1984 4 16 22,4 9,5 252200060 POŚWIĘTNE 1984 4 16 22,4 8 250190030 SILNICZKA 1984 4 16 22,3 2,2 251219997 OPOLE LUBELSKIE 1984 4 16 22,3 8 252160160 PAPROĆ 1984 4 15 22,3 4,2 252199995 TOPOLA-BŁONIE 1984 4 16 22,3 8,3 252200120 LEGIONOWO 1984 4 16 22,3 7,1 252239995 BIAŁA PODLASKA 1984 4 16 22,3 6,4 250190390 KRAKÓW-OBSERWATORIUM 1984 4 15 22,2 3,3 251220070 SOBIESZYN 1984 4 16 22,2 5 251229996 FELIN 1984 4 16 22,2 7,1 252200150 WARSZAWA-BIELANY 1984 4 16 22,2 8,5 252209995 BRWINÓW 1984 4 16 22,2 7,4 253180020 RADOSTOWO 1984 4 16 22,2 4,6 253210210 MYSZYNIEC 1984 4 16 22,2 6,6 Też próżno szukać przymrozków gdzie maksymalna dobowa temperatura wynosiła ponad 20 stopni. Tak można lecieć miesiącami i latami według danych z linka, który dałem. Trend jest wyraźny, więc @Melodyman nie wiem kto za późno się urodził żeby tego nie widzieć. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...