Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brzoza

HP LP2475w

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiajacy jest dla mnie fakt ze dla przykadu na ceneo monior hp lp2465 jest drozszy od hp lp2475 podobnie na skapcu...nie wydaje mi sie Wam ze ejdnak tam ta wersja jest lepsza...tutaj na sile probowali wepchnac matryce ips mysle z malo pozytywnym skutkiem...lp2465 zbiera mase pozytywnych recenzji zastanawiam sie wlasnie nad nim lub nad jego starszym braciszkiem lp2475 jak uwazacie????w rankingu chipa liderem jest samsung SM 2493 czy oplaca sie dorzucac do ktoregos z tych hp???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze sie oplaca. Tamten Samsung jest na matrycy TN, co powoduje, ze slabo odwzorowuje kolory, i ze nie obejzysz nic pod katem. Co bys nie kupil z tych dwoch HP, bedziesz zadowolony. Ja bym sie jednak sklanial ku HP LP2475, bo jednak na S-IPSie kolory sa prawie tak dobre, jak na CRT. na S-PVA jest troche gorzej, ale i tak 2-4x lepiej od TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda z efektem ghost? Tak jak na FILMIE - tutaj pozostają czarne artefakty po poruszających się po ekranie obiektach... :kwasny:

Też takie coś występuje?

 

Mocno przymierzam się do tego monitorka i efekt w powyższym wideo zdyskwalifikował 24-calowego Dell'a.

 

z góry dzięki za odpowiedź

Jeży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja tam takich bajerow w tym monitorze nie zauwazylem...

no i tez nigdzie nie widzialem zeby ktos narzekal na ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam ten monitorek od dwóch dni,

szybkie podsumowanie: 24" robi wrażenie, bardzo duże kąty widzenia, odpaliłem na nim w natywnej rozdzielczości Gears of War, World in Conflict, Company of Heroes - nie zauważyłem żadnego smużenia, filmy (zwłaszcza HD) wyglądają miodzio.

Teraz co mi nie podchodzi:

- nierówne podświetlenie matrycy (rzuca sie w oczy przy starcie komputera) górny i dolny prawy róg,

- odpaliłem program do testowania LCD, defaultowe kolory jakie daje ten monitor są niewiarygodnie oczojebne, zamierzam w weekend sie troche pobawić i skonfigurować go włascnorecznie (jakieś uwagi od kogoś kto tak zrobił? warto?), widziałem powyżej linki do odpowiednich topików.

Na razie to byłoby tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam wlasnie jakiegos na matrycy ips do gier moglbys skupic sie glownie na tym elemencie jak juz go dobrze skonfigurujesz???i jak wygladja filmy w divx...a tak po za tematem czy jest sens inwestowania w ips jak oled juz na choryzoncie;]...choc osobiscie mysle ze zanim pojawia sie jakies monitorki minie jeszcze z rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam wlasnie jakiegos na matrycy ips do gier moglbys skupic sie glownie na tym elemencie jak juz go dobrze skonfigurujesz???i jak wygladja filmy w divx...a tak po za tematem czy jest sens inwestowania w ips jak oled juz na choryzoncie;]...choc osobiscie mysle ze zanim pojawia sie jakies monitorki minie jeszcze z rok...

 

horyzont oled to za >3lata, na razie wejdą LCD z podświetleniem LED

 

 

recka 2475 na prad de:

http://www.prad.de/new/monitore/test/2008/...hp-lp2475w.html

 

po niemiecku ale jest tam sporo ustawień skalibrowanych kolorów

 

ocena w tescie maksymalna 5 gwiazdek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tego testu to jaka kalibracja najlepsza ?

adobeRGB ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam wlasnie jakiegos na matrycy ips do gier moglbys skupic sie glownie na tym elemencie jak juz go dobrze skonfigurujesz???i jak wygladja filmy w divx...a tak po za tematem czy jest sens inwestowania w ips jak oled juz na choryzoncie;]...choc osobiscie mysle ze zanim pojawia sie jakies monitorki minie jeszcze z rok...

OLED za rok ? To musiałby być jakiś cud, bo te monitory miały się pojawić kilka lat temu, a nadal praktycznie nic się nie ruszyło i nie ruszy, bo nie zapotrzebowania ze względu na cene, ja i trudności technologiczne. W przyszłym roku to zacznął się pojawiać ( w sumie to już jest kilka zapowiedzi) tak jak pisał Grzegorz monitorki z podświetlaniem LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukalem innego moitora hp a dokladnie to hp w2207h i wpadlem na TO cena atrakcyjna chyba i ja sie skusze na wlasnie ten monitor powinien lepiej swiecic niz w2207h bo jest na pva szkoda tylko ze nie s-pva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lp2475w jest s-ips (niektorzy mowia ze h-ips) a nie pva jak ten lp2275w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje ten monitor jutro, wiec po paru dniach dam znać jak się sprawuje, chociaż narazie podepne go dsubem pod laptopa wiec nie bedzie to miarodajne w pełni. Krótkie pytanie, bo się zastanawiałem nad hp w2408h a lp2475w, tego drugiego mogę mieć za 1400zł nowego, warto?

PS. na co zwrocic uwage przy zakupie? Wiadomo pixele, ale sa jakies wieksze problemy? Sprawdzac np. firmware czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor od piatku i generalnie jestem bardzo zadowolony. Wczoraj jednak odpalilem po raz pierwszy PESa 2008 i ku mojemu zdziwieniu przy kazdym mocniejszym i dluzszym podaniu obraz sie rozmazuje(smuzy). I tu pojawia sie moja pytanie czy jest to normalne ze przy matrycy IPS taka sytuacja ma miejsce? Dodam jeszcze ze np "wymachujac" oknami po ekranie smuzenie rowniez jest widoczne, to samo w COD2, tyle tylko ze akurat w tej grze wystepuje ono tylko przy bardzo szybkich ruchach np blyskawicznym odwracaniu sie(akurat w tym przypadku w ogole mnie to nie razi w oczy). Prosze o odp gdyz przesiadlem sie z CRT i nie mam porownania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem ten monitor. Narazie 0 bad pixeli, troszkę mam białą poświatę w lewych rogach przy czarnym tle. Ogólnie narazie nie wiem jak skonfigurować monitor i nie będę w to wnikał naazie, bo mam podpięty ten hp przez dsub w laptopie, więc jak podłączę przez dvi do pc to będzie pewnie inacej wszystko. Póki co pasuja mi ustawienia jasność: 45, kontrast: 80, kolor 6500. Narazie jest pod wrażeniem, ale tak jak się spodziewałem, filmy divix to porażka, widać same pixele, trzeba pomniejszać okno filmu, albo dalej usiąść. Muszę się przestawić na sciąganie filmów DVD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten monitor od piatku i generalnie jestem bardzo zadowolony. Wczoraj jednak odpalilem po raz pierwszy PESa 2008 i ku mojemu zdziwieniu przy kazdym mocniejszym i dluzszym podaniu obraz sie rozmazuje(smuzy). I tu pojawia sie moja pytanie czy jest to normalne ze przy matrycy IPS taka sytuacja ma miejsce? Dodam jeszcze ze np "wymachujac" oknami po ekranie smuzenie rowniez jest widoczne, to samo w COD2, tyle tylko ze akurat w tej grze wystepuje ono tylko przy bardzo szybkich ruchach np blyskawicznym odwracaniu sie(akurat w tym przypadku w ogole mnie to nie razi w oczy). Prosze o odp gdyz przesiadlem sie z CRT i nie mam porownania.

 

Niestety norma na LCD. Najmniej ten efekt widac na matrycach TN ale one znowu maja mnostwo innych wad. Musisz sie przyzwyczaic do tej "technologii".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dvd jeszcze znośnie wygląda. Ale spodziewałem się lepszego obrazu po divixie, chociaż siedziąc 2-3m od lcd jest ok.

 

Mam ważne pytanie odnośnie ustawienia monitora: w HP display assistant daje opcję tune display, żeby go wyregulować. Na zakładce focus, jak dam auto setup, ustawia mi się na PITCH=50 i Phase=6, ale jak kliknę PATTERN (wzór) to i tak mi latają trochę poziome paski!!! I nie moge tego wyregulować suwakami! Może to być wina, że mam podłączony panel do laptopa przez d-sub? Czy gwarancja się kłania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bourne2008. Troche jestem tym smuzeniem rozczarowany, po matrycy IPS spodziewalem sie wiecej w tym aspekcie. Tyle sie naczytalem testow ze ten hp pod tym wzgledem radzi sobie stosunkowo dobrze w swojej klasie, strach sie bac jak sprawa wyglada w necu 2470(ktorego poczatkowo chcialem kupic) czy chocby dellach 24XX, ogolnie moim zdaniem porazka ze monitory za 2k zł(!!) cierpia na takie skad inad powazne dolegliwosci:/ Pozostaje rzeczywiscie czekac na OLED bo TN sa dla mnie nie akceptowalne, a CRT niestety umarlo. Mimo tego jednak wachajacym sie moge polecic ten monitor - za te pieniadze nie znajdziecie w tej klasie nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze smużenia nie zaobserwowałem (?) ale nie grałem jeszcze za dużo, więc może nie będę mętliku wprowadzać. Czasem trafiają sięokazje na ten monitor i można go dostać za 1400-1500zł nawet i myślę że warto jak cholera wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak pograsz wiecej czy cos zauwazyles. Bo to smuzenie nie daje mi spokoju mimo wszystko i mam wrazenie ze cos jest nie tak, a nie chcialbym wysylac swojego egzemplarza do serwisu bo raz, że mam zero bad pixeli a dwa, ze zmiany temeratury barwowej w obrebie ekrenu sa u mnie calkiem do przyjecia w porownaniu z tym co pokazywali ludzie na hardforum(zielone zabarwienie z lewej i rozowe z prawej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest OK. Smuzenie jest na kazdym monitorze LCD. To jest wina technologii. Przy bardzo szybkich ruchach jest ono najbardziej widoczne. Po za tym kazdy czlowiek inaczej odbiera smużenie, jeden wogole go nie dostrzega a drugi nie jest w stanie pracowac nawet przy malym smuzeniu. Ty sie przesiadles z CRT wiec stare przyzwyczajenia powoduja ze smuzenie bardzo ci doskwiera. Z czasem sie przyzwyczaisz. W testach na PRAD.DE ten monitorek wykazywal dosc standardowe smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam ten monitor. Mam go od tygodnia i w porównaniu do LP2275W nic nie brzęczy, w końcu cisza bo w nocy się nie dało korzystać i działa HDCP bo bez problemu mogłem podpiąć DVD przez hdmi. Na ciemnych kolorach widać nierównomierne podświetlenie i jakoś kolory są dla mnie zbyt żywe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...