Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piston

Kto pamięta konsole RAMBO ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Aż się łezka w oku zakręciła ;) oj grało się kiedyś na tym cudeńku :) Jest jeszcze możliwość żeby to gdzieś kupić ?

Pamiętam była tam fajna piłka nożna - biegało się naraz 3 prostokątami i kopało kwadrat :E ale zabawa była przednia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego zaczynalem. Zobaczylem u ojca sasiada "kickboxing" i zakochalem sie w tej maszynce. Gralismy z bratem nonstop. Pamietam jak kuzyn przyjechal i przywozl "dyskietke". Pierwszy i jedyny raz zobaczylem, ze mozna do tego video adaptera cos wlozyc. Nawet nie przeszkadzalo mi to, ze kartridge byl zepsuty i gry mialy pasy (pinball, surfing i cos jeszcze). A najlepsze bylo to, ze po roku dopiero kolega poweidzial, ze jedna z gier to samolot i takie cos na poczatku, to byl pas startowy. A my nie potrafilismy wystartowac, zawsze od razu mielismy od razu "crash" i przelaczalismy gre. A RiveRaid? O, koledzy, rekord za rekordem. I ten dzwiek, jak samolot przelatywal przez "CPN" (napelnianie paliwa) - "tutytyty" (i coraz wyzszy dzwiek). Bezcenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można kupić, wystarczy śledzić allegro w działach Konsole i Automaty - Pozostałe lub czasem takie Rambo pojawi się w dziale Atari, ceny są różne :)

 

A widział ktoś Demo Tom/Jones by Trilobit na tą konsolę? Naprawdeę świetna robota, muzyka miód ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rzesz wy :D Toż to jest konsolka na której zagrywałem się gdy miałem już 3 latka! Niezapomniany Superman, Czołgi, F1, River Ride, Bilard, Labirynt i taka dziwna gra, w której strzelało się do spadajacych kosmitów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo tak pamiętam Rambo - bambo :) Aż się łezka w oku kręci :) Nawet więcej chwil spędziłem przy niej niz prz Nesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam tylko dlatego że takie podróbki konsol mnie nigdy nie interesowały, rozumiem konsole sony czy M$ a nawet Amiga(to chyba należy do komputerów a nie konsol :hmm: ) ale RAMBO czy ta gierka co można było w kiosku kupić 999 in 1 czy coś w tym stylu to kaszany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet nie widziałem o co wam chodzi z tym rambo, dopóki ktoś nie przyszedł i nie oświecił was że to był klon Atari 2600, a tą konsole to już znam i miałem. I kickboxing też pamiętam, okładające się nawzajem dwa kreskoludki, to było coś :)

ckast@ rambo był najzwyklejszym klonem Atari2600, coś jak dziś twój komp, też niejako jest klonem IBM-PC, tak więc to nie była gierka z kiosku, więc przestań bluźnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką, gdzieś jeszcze leży, zarąbiste to było xD Pamiętam właśnie samoloty ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem na komunie RAMBO i do dziś pamiętam wiele gier i połamanych joysticków :P gra w chowanego to było coś, niestety już jej nie mam ale pograłbym z chęcią w te niektóre gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A graliście w tą kulke ? Było się piłką/kulką czerwoną chyba i leciało przez świat w prawo jak w mario. Pamiętam że byli tam duzi ludzie jako przeszkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o wersji Rambo tej konsoli, miałem tą konsolę ok. 15 lat temu i wcale nie miała atrapy na kartridże, na pudełku pamiętam był obrazek, że można było dokupić kartridż z następną paczką gier. Konsola ta była rewelacyjna, nazywało się ją wtedy po prostu 'czarna gra' o wiele lepsza od atari 2600, bo miała sporo gier wbudowanych, i dużo bardzo dobrych tytułów, nie takie badziewia jak ostatnio sprawdzałem emulatorem na atari 2600, a tak w ogóle to nie mogę nigdzie znaleźć tych romów do tej konsoli 'rambo'. Dżojstiki oryginalne łatwo się rozwaliły i trzeba było często na bazarze nowe kupować. Z gier to pamiętam min. jak się piramidę budowało z cegieł, bilard, samolocik, uciekanie przed policjantem, nie pamiętam tytułów hehe.

 

moja wyglądała prawie tak samo jak ta 20jn3ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam skądś to, ale strasznie marna grafika byłą, pegasus to było cudo w porównaniu do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piston jeśli masz jeszcze na sprzedaż tą zafoliowaną konsolę rambo daj mi znać!!! Chce ją kupić

Ogłoszenie do reszty użytkowników forum: jeśli macie tą konsolę w idealnym stanie lub tak jak Piston we foli/znacie kogoś kto może takie cudo załatwić-dajcie znać na mojego e-maila zawiejarobert@wp.pl

Na allegro niestety brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam skądś to, ale strasznie marna grafika byłą, pegasus to było cudo w porównaniu do tego.

 

To było przed pegazusem, był to klon Atari 2600. Porównywanie tego do pegaza to jak porównywanie Forda T do Forda Mustanga ;) Nie ta generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tą konsolę ok. 15 lat temu (...) o wiele lepsza od atari 2600, bo miała sporo gier wbudowanych, i dużo bardzo dobrych tytułów, nie takie badziewia jak ostatnio sprawdzałem emulatorem (...) moja wyglądała prawie tak samo jak ta

 

Ja co prawda za młodu byłem commodorowcem, ale sąsiad z bloku miał właśnie "Rambo". Co do Twojego egzemplarza to myślę, że zaszła jedna z 2 rzeczy:

1. Miałeś jakąś podobną, ale bardziej zaawansowaną konsolę (może Atari 5200).

albo

2. Na prawdę miałeś 2600 (a raczej podróbę "rambo", bo właśnie podróba miała sporo wbudowanych gier) tylko czas wyidealizował wspomnienia jak wyglądała grafika gier w tamtych czasach ;) Z resztą część gier na 2600 była bardzo grywalna mimo słabszej grafiki.

Poniżej trochę hiciorów do powspominania :)

 

 

boxing.png

Boxing

 

dig-dug.png

Dig Dug

 

dolphin.png

Dolphin

 

donkey_kong.png

Donkey Kong

 

fishing.png

Fishing Derby

 

 

i kolejne:

 

 

HERO.png

H.E.R.O. - moja ulubiona choc wolałem wersję na commodore

 

frogger.png

Frogger

 

galaxian.png

Galaxian

 

pitfall.png

Pitfall

 

river_raid.png

River Raid

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POnawiam prośbę!!!

 

Jeśli macie tą konsolę w idealnym stanie lub tak jak Piston we foli/znacie kogoś kto może takie cudo załatwić-dajcie znać na mojego e-maila zawiejarobert@wp.pl

Na allegro niestety brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Boxing i River Raid pamiętam, grałem w to sporo (zwłaszcza w ten drugi) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem, ogrywalem kazda gre, najwiecej wspomniany wczesniej river raid, jakies wyscigi, box, spider man gaszacy pozary czy zabawa w chowanego (choc tego nie ogarnialem za bardzo xD )

 

pamietam jak latwo w tej konsolce uszkadzalo sie joysticki, totalna masakra

 

a teraz znalazlem na allegro nowke sztuke z kosmosu za bagatelka 600zl :D

 

http://allegro.pl/atari-2600-rambo-nowa-stan-kolekcionerski-karton-i7103202563.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już teraz wiem co to za konsola była co kiedyś za dzieciaka kilkuletniego miałem :E -pamiętam najmilej chyba były tam takie " żabki " co się skakało z liścia na liść i można było we dwóch :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Atari Rambo było? :E

 

Ja pitolę! Ale ten czas leci. :hmm:

 

Tylko kupić i czekać na dobry okres sprzedaży. To też jakaś inwstycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...