Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati_12

Express Gate - jak włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam płytę ASUS P5Q PRO, i mam problem, bo nie wiem jak włączyć Express Gate. Podczas włączanie komputera pojawia się:

28k67t0.jpg. (z kilkoma różnicami, na górze jest: "Error Code:8C000002, a na dole jest tylko "Press any key to continue)

Instalowałem to co miałem na płytce(Express Gate Installer), ale to nic nie dało. Znalazłem w internecie Express Gate Updater, ale chwile po uruchomieniu pojawią się okienko "No usb device found". Dodam, że wgrałem najnowszą wersję BIOSa.

 

Druga sprawa to dysk twardy, zauważyłem, że dość często dysk wydaje odgłos (taki jak np. wtedy gdy kopiowane są dane), mimo iż nic na komputerze nie jest robione, wcześniej tego nie zauważyłem.

 

Może ktoś pomoże w tym temacie: http://forum.pclab.pl/t403800.html , bo teraz muszę męczyć się na Viście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne jest, że przegapiłeś info o wymaganej przez EG pracy portu sata wyłącznie w trybie IDE.

W przypadku dysku podłączonego do płyty gł., EG wymaga użycia sata ale nie extended-sata, zapewne chodzi o to że musisz wybrać porty ICH10 a nie SiI. Nie wiem jak się ma to do użycia starszego dysku podłączonego do ata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomoglo zainstalowanie sterowników dodanych przez asusa do tej plyty.

bez tuch sterow mialem taka sama identyczna inf.

A i nic z kablami nie kombinowalem zainstalowalem i bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Ja również jestem użytkownikiem płyty P5Q PRO i mam dokładnie taką samą sytuację jak autor tematu. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale teraz będę bacznie przyglądał się rozwojowi tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podzielę się moimi uwagami z Express Gate. Na początku nie działało, jak u większości :) Doinstalowałem to, co było na płytce dołączonej do mobo. Express Gate się uruchomił, ale...

 

1. Nie obsługuje bezprzewodowej myszki Logitech MX620, dopiero jak podłączyłem zwykłą "kulkę" pod USB, zaczęło działać.

2. Rozdzielczość obrazu tragiczna, niewiele da się zmienić ustawieniami.

3. Chyba wymaga użycia wbudowanej w płytę karty sieciowej, ja używam chello z kablówki przez zewnętrzny modem kablowy USB i internet w EG nie działa. Wbudowaną sieciówkę mam wyłączoną.

 

Być może gdybym pogrzebał ze sterownikami uruchomiłbym to, ale odechciało mi się. Ogólnie może i ciekawy dodatek, ale nie dla mnie. Wolę poczekać minutę dłużej aż uruchomi się Winows :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może gdybym pogrzebał ze sterownikami uruchomiłbym to, ale odechciało mi się.

Ambitniej troszke! ;)

 

Wolę poczekać minutę dłużej aż uruchomi się Winows

Jak większość użtykowników. Jednak niekiedy ciekawość bierze górę nad rozsądkiem, dlatego chciałbym się pobawić tym Express Gate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P5Q-E i wszystko jest w porządku...

 

1. Spróbuj(cie) zainstalować raz jeszcze Express Gate (Express Gate Installer).

2. Sprawdźcie ustawienia w BIOSie (nie pamiętam gdzie, ale jest opcja czy i jak długo pokazywać EG zanim włączy się system)

 

@Screamer:

1. Logitech G-7 działa bez zarzutu.

2. Rozdzielczość jest OK, choć zamiast 1400x1050 wolałbym 1600x1050

3. Korzystam z wbudowanej karty sieciowej i jest OK

 

W sumie EG jest całkiem przydatne: stanowi kompromis pomiędzy szybkością włączenia przeglądarki w PSP lub fonie a uniwersalnością i szybkością ładowania stron na PC :E

W sam raz do Wikipedii tudzież sprawdzania wiadomości.

Pokombinujcie trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ambitniej troszke!

Pewnie bym się podjął gdybym uznał to za niezbędne.

 

Jednak niekiedy ciekawość bierze górę nad rozsądkiem, dlatego chciałbym się pobawić tym Express Gate

Mnie też to zaciekawiło, dlatego zainstalowałem, pobawiłem się chwilę i wyłączyłem. Teraz mam wyłączone i komputer uruchamia się o kilka czy kilkanaście sekund szybciej. Na pewno jest to super sprawa jeśli musisz szybko włączyć komputer i np. wejść do sieci, mnie jednak nie przekonuje. Namawiam jednak wszystkich do zabawy :)

 

3. Korzystam z wbudowanej karty sieciowej i jest OK

No właśnie, podejrzewam, że z zewnętrzymi urządzeniami dostarczającymi sieć nie będzie to działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

U mnie jest podobna sytuacja: Error Code 8C000002 (na płycie P5Q)

 

i teraz tak:

1) co do sprzętu i sterowników

- dyski (jak narazie) mam tylko IDE, więc wydaje mi się, że dyski SATA nie mają z tym nic wspólnego

- sterowniki - wszystkie ASUSowskie z płyty lub aktualne z ich strony

2) na pierwotnym BIOSie na początku krzyczał, że nie jest zaistalowany EG, chociaż zainstalowałem

3) błąd pojawił się po aktualizacji BIOSu do najnowszej wersji i występuje niezależnie, czy EG jest zainstalowany czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod co podłączcie dyski

Ja mam pod te porty na czerwono żadnych błędów nie wywala na 3 dyskach sprawdzone

 

Pod te zaznaczone na niebiesko nie do końca rozumie ich zastosowania

post-108365-1222676782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- dyski (jak narazie) mam tylko IDE, więc wydaje mi się, że dyski SATA nie mają z tym nic wspólnego

 

Pod co podłączcie dyski

Ja mam pod te porty na czerwono żadnych błędów nie wywala na 3 dyskach sprawdzone

 

To jest dokładnie to, o czym napisałem na początku - w instrukcji od płyty na str. 4-41 jest podane: tylko podstawowe porty SB, czyli na tej płycie te z ICH10, obsługują EG. Cytuję "...supports HDDs connected to motherboard chipset-controlled onboard SATA ports only", w maksymalnym tłumaczeniu ...tylko czerwone :) (i do tego w biosie muszą mieć włączoną emulację IDE).

Pozostałe kontrolery czyli Silicon Image (biały i pomarańczowy) i Marvell (ATA) są "nadbudówką" do chipset'u i EG nie wspierają.

 

Pod te zaznaczone na niebiesko nie do końca rozumie ich zastosowania

 

Producent zafundował dodatkowy kontroler głównie na potrzeby funkcji EZ Backup, czyli łatwego wykonywania kopii zapasowej podstawowych dysków na dyski dodatkowe. Prawdopodobnie oba porty mogą pracować w raid, bo EZ Backup oferuje też dodatkowy tryb Super Speed. Zapewne te porty mogą także normalnie służyć do podłączenia dodatkowych dysków pod Windows, albo mogą się przydać np. przy braku driverów do ICH10 w jakimś innym OS.

Przykładowo, na płytach Gigabyte (np. z P35) są też takie dodatkowe porty (na kontrolerze made in Gigabyte), które obsługują raid i hot-plug (którego na ICH9 pod XP 32bit. nie udało mi się uruchomić).

 

 

Reasumując: zainstalowane drivery do chipsetu, włączone w biosie i zainstalowane w Windows Expess-Gate, na dysku podłączonym pod czerwony port SATA, który ma w biosie tryb IDE. Jeśli to nie pomoże to będziemy szukać dalej - ale nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest podobna sytuacja: Error Code 8C000002 (na płycie P5Q)

 

3) błąd pojawił się po aktualizacji BIOSu do najnowszej wersji i występuje niezależnie, czy EG jest zainstalowany czy nie

U mnie takze ten error po aktualizacji biosu. Mam tryb SATA ustawiony na RAID (no bo mam dwa dyski w RAID) i jeden normalnie jakos SATA.

I bez roznicy czy zainstaluje na RAIDzie czy na tym pojedynczym dysku to blad i tak jest. Przestalem sie temu dziwowac jak siegnalem do manuala gdzie wyraznie jest "SATA w trybie IDE", czyli tryb raczej bezuzyteczny bo jak rozumiem lepiej miec ustawione conajmniej na AHCI jak nie mamy RAID.

 

Natomiast bez problemu zainstalowalo mi sie EG na pendrivie i wszystko ladnie dziala. Z tym, ze po wyjeciu pendrive'a blad powraca ale mnie to jakos szczegolnie nie przeszkadza. Jak potrzebuje na szybko skorzystac z neta to po prostu wkladam pendrive'a i korzystam. Ot i cala filozofia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem EG na na pamięci USB i działa super :D Dodatkową zaletą jest to że dyski w tym rozwiązaniu pracują pod AHCI a pamięć formatujemy na FAT 32 i wszystko gra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jak wyskakuje ten error to macie reset kompa ?? Bo nie wiem czy to jest powiązane, ale od jakiegoś czasu restartuje mi się komp (nowiutki) nawet miałem o tym temat, ale nigdy nie zwróciłem uwagi na to iż po resecie wyskakuje właśnie to co w tym temacie...

Mógłby ktoś odpowiedzieć, bo nie wiem czy mam pamięci walnięte (lub zasilacz) czy właśnie problem z tym Express gate jest ?? Czy ten error może powodować restarty kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Express Gate z tego co mi wiadomo nie ma wpływu na stabilność pracy komputera. Wynika z tego, że nie jest on bezpośrednią przyczyną restartów.

 

Wracając do tematu. Udało mi się uruchomić Express Gate. Rozwiązaniem okazało się pobranie ze strony producenta odpowiedniego oprogramowania (1 archiwum ~150MB) i instalacja na dowolnej partycji. To wszystko! teraz wystarczy uruchomić ponownie komputer i cieszyć się z nowej zabawki:)

BTW: Internet pod kontrolą Express Gate działa znacznie wolniej niż pod kontrolą "normalnego" systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo to samo mi sie wyświetla ale potem moge tylko system nagra c a mi nie odpala wogóle i nie wiem co zoc jak siue do tego dobrać jak możecie pomózrcie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz dysk na ide. EG nie działa w trybie AHCI I RAID i na dyskach IDE. Może też być zainstalowany na dyskach USB.

Czyli albo wydajność albo gadżet. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz tak po chłopsku jak to zrobić krok po kroku jak dla zwykłego laika co nic nie wie co to oznacza oki?? pomożesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam P5Q-E i wszystko jest w porządku...

 

1. Spróbuj(cie) zainstalować raz jeszcze Express Gate (Express Gate Installer).

2. Sprawdźcie ustawienia w BIOSie (nie pamiętam gdzie, ale jest opcja czy i jak długo pokazywać EG zanim włączy się system)

 

@Screamer:

1. Logitech G-7 działa bez zarzutu.

2. Rozdzielczość jest OK, choć zamiast 1400x1050 wolałbym 1600x1050

3. Korzystam z wbudowanej karty sieciowej i jest OK

 

W sumie EG jest całkiem przydatne: stanowi kompromis pomiędzy szybkością włączenia przeglądarki w PSP lub fonie a uniwersalnością i szybkością ładowania stron na PC :E

W sam raz do Wikipedii tudzież sprawdzania wiadomości.

Pokombinujcie trochę :)

dzizys...zainstaluj sobie npierw pod systemem express gate, potem w biosie w tools chyba jest express gate enable/disable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam ten sam problem ale wystapil on w calkiem innych okolicznosciach na plycie glowej asus p5q pro....

 

zaczne tak: normalnie mialem tak, ze po wlaczeniu kompa pokazywala sie strona tytulowa biosu z niebiesim tlem potem logowanie do windowsa i tyle... kilka dni temu sytuacja sie zmienila, a bylo tak

 

gralem sobie w gierke i tu nagle zawias i reset kompa (wiadomo nie pierwszy raz wiec narazie spoko) i tu nagle cos dziwnego i pierwszy raz taka sytuacja ze pojawil sie czarny ekran i dwie opcje byly do wyboru (juz ie pamietam co dokaldnie) wcisnac F1 i wejsc doo biosu lub F2 cos tam zaladowac ale juz nie pamietam....no i dalem F1 wszedlem do menu biosu dalem odrazu exsit i wyjscie (poniewaz sie nie znam) komp zgasl i naglre uruchomil sie ponownie.

 

i od tego momentu wyskakuje na poczatku ten komunikat z error code 8c00002 itd, przechodzi do strony tytulowej z niebieskim tlem biosu i potym jescze jest czarny ekran i w lewym gornym rogu pisze mniej wiecej ...vell 88se66. initializing i dopiero po tym laduje windowsa....

 

AHA i jeszcze co najwazniejsze to komp zaczal ze 2 razy glosniej pracoewac!

 

teraz mam pytania: CO MOGE Z TYM ZROBIC? W OGOLE CZEMU TAKIE COS WYSTAPILO? JAKA MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA? CZEMU KOMPUTER TERAZ GLOSNIEJ PRACUJE? CZY JEST TO JAKIS POWAZNY BLAD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresetuj bios'a a potem jeszcze raz poustawiaj w nim wszystko tak jak miałeś i powinno wszystko wrócić do stanu poprzedniego.

 

BTW system sam z siebie nie powinien się restartować bo to znaczy że coś masz źle ustawione (np.podkręcone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AHA i jeszcze co najwazniejsze to komp zaczal ze 2 razy glosniej pracoewac!

z tą głośnością: na mojej płycie asus-restart biosu (a prawdopodobnie u Ciebie na to wygląda) oznacza zmiana ustawień wentylatorów na MAX i niestety trzeba to zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...