Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati_12

Express Gate - jak włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

aha to teraz dwie rzeczy:

 

1. jak zmienic ustawienia biosu na te co mialem jak nie wiem jakie mialem?

 

2. skoro wentylatory sie poprzestawialy to jak je zmienic? i ile zeby bylo dobrze? bo nie chce tego zepsuc a na biosie sie nie znam;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do menu BIOS to wejdź w BIOS'ie do pierwszej zakładki z prawej. Tam bedziesz miał opcję do Express Gate na ile czasu działa itp.

 

Co do 1. Nie jest to możliwe jeśli nie ustawiałeś sam. Proponuje byś wszedł do zakładki gdzie masz możliwość ustawienia wentylatorów. Łatwo poznać bo widać tam Fan Speed 1,2,3 a ty musisz to ustawić dla CPU fan speed i wtedy robisz enable i masz tam tryb: Silence, Standard, Turbo (Ja korzystam z Silence). Wybierz który najbardziej Ci odpowiada. Jeżeli nie jest to w zakładce to może być w opcji North Bridge Configuration

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do menu BIOS to wejdź w BIOS'ie do pierwszej zakładki z prawej. Tam bedziesz miał opcję do Express Gate na ile czasu działa itp.

 

no dobra jak tam wejde to co mam tam zrobic?

 

z tymi wentylatorami zobacze jak wroce do domu...

 

przypomnialem sobie jeszcze o jednej kwestii....kiedys mialem problem z wetylatorkiem na obudowie i zaczal harczec (okazalo sie ze sie tylko zakurzyl) wiec w serwisie gosciu przeczyscil go i zmienil mi napiecia od tego momentu mam takie cos ze jak wlanczam kompa to czasami nie pokazjue sie wogole bios....monitor miga i zapala sie dopiero jak wejdzie do windowsa i jest to w sposob losowy raz jest a raz nie....moge cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to co xD Jeśli chcesz Express Gate to robisz enable i ustawiasz ile czasu ma być okno z możliwością włączenia Express Gate chyba jest tak: 1s, 3s, 5s, 10s, 15s ... . Jeśli nie chcesz to robisz disable i oszczędzasz czas do włączenia kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no dobra:)

wole dopytac bo do biosu nigdy nie wchodzilem....

 

a wiesz moze czemu tak sie stalo? tak z niczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No loozik ;)

 

Rzeczy martwe bardzo lubią wkurzać człowieka. Po zmianie chłodzenia tez miałem nie lada problemy by naprawić kompa bo coś się schrzaniło, ale już działa.

 

Nie wiem niestety co może być przyczyną włączania się monitora dopiero jak załaduje się Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscy nie bawił się wiatrakami w BIOS'ie. Ten Asus ma program Six Engine do zarządzania wydajnością pod Windowsem który też zarządza prędkością wiatraków podłączonych do płyty. Wystarczy zainstalować, run calibration a potem na auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mnie zmyliles:)

 

to mam ustawic w biosie czy programem?

 

six engine czy run calibration ktory wkoncu jest to program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

six engine ma opcję Run calibration która automatycznie konfiguruje zarządzania energii w komputerze. Gdybyś zainstalował program Ai Suite to tam masz możliwość samemu ustalać obroty do temp procesora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

wiec co o tym myslisz? lepiej z programu czy moze z biosu?

 

ale te six engine zarzadza energia kompa ale wplywa tez na obroty wentylatorów?

 

ale znowu w tym ai suite trzeba samemu a skad mam wiedziec ile jest optymalnie obrotow dla danej temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej z poziomu Windowsa bo wygodniej i szybciej (nie trzeba za każdym razem restartować kompa)

 

Uważam że ponieważ masz małą wiedzę nt tego co i jak ustawić to lepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie Six Engine który sam podczas kalibracji ustawi wszystkie parametry a ty tylko będziesz (lub nie jeśli nie będzie ci się chciało :) ) przełączał tryby jego działania. U mnie SixE chodzi cały czas na auto i tylko jak odpalam jakąś grę to ustawiam na Turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sam zmieniasz recznie na turbo jak odpalsza gre? alre jezeli jest ustawione na auto to podczas gry raczej sam zmimenia na szybsze obroty poniewaz jest wieksze obciazenie...

 

 

 

 

 

heh no wlasnie ty wylaczyles w biosie bo wogole wiedziales co to jest:) a ja nie mialem wogole pojecie co to...i nawet ie wiem czy to mialem czy nie bo ten blad mi teraz wyskoczyl i nie wiem czy dlatego ze sie odinstalowal czy daltego ze po resecie cos mu odbilo i chce go zainstalowac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że mieszają się tutaj 2 programy:

1) Express Gate czyli mini system operacyjny Asusa do przeglądania internetu, skypa, przeglądania zdjęć na dysku z czasem ładowania około 5s od właczenia kompa

2) Six Engine który zarządza ogólnie wydajnością komputera pod Windowsem

 

ExGate to ficzer, fajny ale dla wielu zbędny natomiast SixE jest prostym ale skutecznym programem który zarządza energią jaką dostają poszczególne podzespoły kompa.

 

Akurat SixE nie zmienia automatycznie prędkości wiatraków chociaż automatycznie przyspiesza procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ze strony Asusa? :Up_to_s:

 

Wybierz motherboard, socket 775, P5Q Pro. Potem zapyta o wersję systemu i SE masz w sekcji Others

 

Asustek Drivers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdze

 

czyli to jest to co ma 4,51 Mb? ASUS EPU-Six Engine V1.00.16 for Windows XP & 64bit XP & 32/64bit Vista.

 

 

bede sie bawil kolo 14 jak wroce do domu wiec zobacze co to da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo to jest stara wersja. Najnowsza to ASUS EPU-Six Engine V1.01.14 for Windows XP & 64bit XP & 32/64bit Vista & 32/64bit Windows 7 i ma 5,57mb z 22-07-2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem ten program i jest walek.....

 

po odpaleniu ustawiony byl na turbo i jak zmienilem na auto to sie ucieszylem ze glosnosc spadla do minimum ale po kilku minutach wystepuje ten niebieski ekran z bledem i reset kompa i standardowe system windows odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie;(

 

i zeby sie nie resetowal trzeba go caly czas na turbo miec ale jest strasznie glosny.....

 

 

aha ten error code zniknal ale co to jest to co laduje sie po stronce biosu?

jest takie cos

 

czarny ekran i w lewym gornym rogu ekranu: ...vell 88SE61xx Adapter

Initializing_

no hard disk is detected!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok odkopuje z głupim pytaniem :E

Którym klawiszem podczas ekranu EG się do niego wchodzi :E nie mam zielonego pojęcia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ostatnimi czasy mam problem z komputerem. Po uruchomieniu pojawia się czarny ekran a na nim napis : "Express Gate" czasem tak zostaje i dopiero kilka uruchomień pozwala go włączyć, ale czasami po chwili pod napisem Express Gate pojawia się błąd Error Code:8C000002

Co z tym fantem zrobić? Da się to jakoś naprawić?

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ostatnimi czasy mam problem z komputerem. Po uruchomieniu pojawia się czarny ekran a na nim napis : "Express Gate" czasem tak zostaje i dopiero kilka uruchomień pozwala go włączyć, ale czasami po chwili pod napisem Express Gate pojawia się błąd Error Code:8C000002

Co z tym fantem zrobić? Da się to jakoś naprawić?

Dzięki i pozdrawiam

Na początek po prostu przeinstaluj pakiet Express Gate. Zapraszam na stronę Supportu ASUS:

 

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5Q_PRO/#download

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Matematyka. Zakladajac 5x 1000 PLN na produkt. promka1: 999 PLN oszczednosci = placisz 4k + 1 PLN promka2: 600 PLN zwrotu = placisz 5k, dostajesz 600 zwrotu.   Ale jak juz masz produkty, powiedzmy po: 5000, 4000, 2000, 2000, 1000, to sie robi ciekawiej: promka1: 999 PLN oszczednosci promka2: 1680 PLN zwrotu  
    • Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze  tak więc to też pewnie nie to. 
    • Masz bardzo atrakcyjny budżet, dla tego zaproponuję przesiadkę z obecnego seta na nowy. Trzeba zmienić płytę, procesor i pamięci. Płyta: https://allegro.pl/oferta/asrock-z790-pg-riptide-s1700-4ddr5-hdmi-dp-atx-15304451907 Procesor: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-14600kf-14-generacja-box-14527986633 Pamięci: https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html Napisz, jaki masz zasilacz. Stare graty sprzedasz na allegro i będzie jakiś zwrot gotówki  
    • 😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości. A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"?  Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów   Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...