Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dexter20

KOD 28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy!!!

nie moge zainstalowac sterownikow do karty dzwiekowej...jakis KOD 28...czy ktos zna sposob na rozwiazanie tego problemu???jesli tak PROSZE O WSPARCIE!!!z gory dzienx!!!

 

a i mam komunikat ze " sprzet nie zostal zainstalowany poniewz nie moze odnalezc wymaganego oprogramowania...;(;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka płyta główna ?

jaka karta dźwiękowa /

jaki system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] PCI

 

Komputer:

Typ komputera Wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego [ TRIAL VERSION ]

Internet Explorer 6.0.2600.0000 (IE 6.0 - Windows XP)

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera DEXTER-KKWWUU3W

Nazwa użytkownika dexter

Domena logowania [ TRIAL VERSION ]

Data / Czas 2008-10-01 / 15:02

 

Płyta główna:

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 1600 MHz (6 x 267)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G31MX-S2 (2 PCI, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31

Pamięć fizyczna [ TRIAL VERSION ]

DIMM1: GoodRAM GR667D264L5/1G 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM3: GoodRAM GR667D264L5/1G [ TRIAL VERSION ]

Typ BIOS'u Award Modular (08/06/07)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

 

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)

Akcelerator 3D Intel GMA 3100

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 8400 GS

Monitor NEC MultiSync FE770 [17" CRT] (4670075YB)

 

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty kupiłeś ten komputer. Założe się, że w supermarkecie, dużym elektromarkecie lub na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź ściągnij poprawkę uaa hd audio i zainstaluje potem, ściągnij sterownik ze stronki realteka, w menadżerze usuń urządzenie pci device(poprzez odinstaluj), potem szukaj nowego sprzetu, znajdzie Ci pci device i zainstaluje jako uaa hd audio, wtedy zainstaluj sterownik ze strony realteka, jeśli tak nie pójdzie, to weź na to:

urządzenie hd audio->zaktualizuj sterownik->nie nie tym razem->zainstaluj z lokacji->nie wyszukuj sam wybiorę sterownik do zainstalowania-> wybierz kontrolery dzwieku i gier->potem "z dysku" i wskaż meijsce gdzie masz rozpakowany sterownik od dźwięku i ok-> potem dalej i jeśli wyskoczy że nei ejst podpisany cyfrowo to mimi to kontynuuj :)

powinno ruszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz niezle pojecie o tym wszystkim ale ja wogole nie trybie co Ty mi tu napisales...jestem kompletnie zielony w tym temacie...potrzebuje prostrzych wskazowek...z gory dzienx za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo oddaj ten komputer i złoży się coś "lepszego" albo

format i od nowa instalka systemu, potem płyta od płyty głównej potem grafika a potem reszta pierdół...

 

ten XP jest z jakimś SP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis juz 3 razy wgrywalem windowsa od nowa i nic z tego...

a czy komunikat- "please reboot your computer" ma cos do tego wszystkiego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok inaczej mam pomysła jak CI to wytłumaczyć :) widzę że masz g31 więc na tej płytce jest poprawka microsoftu ale Ona się nie zaktualizuje CI sama, zrób tak po instalacji sterów z płytki gigabyte i wyskoczeniu Ci napisu "please reboot your computer ":

 

1. prawym na mój komputer i właściwości

2. zakładka sprzęt i menadżer urządzeń

3. w urządzeniach systemowych lub w nieznanych będzie pci device, kliknij prawym i odinstaluj

4. w menadżerze na górze w zakładce "akcja" kliknij na skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu

5. powinno Ci znaleźć pci device , kliknij aby automatycznie Ci zainstalował sterownik

tutaj już powinno Ci samo się dokończyc tj. zainstalować uaa hd audio i ster realteka jeśli nei:

6. pojawi CI się żeby wskazać sterownik do urządzenia na HD aiduo, włóż płytkę gigabyte od Płyty głównej do napędu i kliknij aby szukał :) możesz też drugą opcję wybrać i mu wskazać gdzie na płytce są sterowniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej zrobie tak jak mowisz...tylko z tym moim gigabyte jest tak ze zawiesza mi sie na 33% na tym czerwonym pasku i dalej lipa nic...potem probuje drugi raz to juz pisze reboot your computer...ale na dole zielonym drukiem pisze ze all driver is installed, computer will reboot...

????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten błąd prawie zawsze przy tej płycie ze sterami wyskakuje, konkretnie Ci wyskakuje atk coś tam jak klikniesz ok to CI idzie dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź w płytke(prawy i eksploruj) powinien tam gdzieś być folder drivers, wejdź do niego( oczywiście drivers, ale pod Twój system operacyjny), i instaluj stery wg takiej kolejności( nie musisz restartować kompa):

1. chipset

2. dźwięk

3. grafa

4. reszta..

 

i potem zrób to co wyżej CI pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w kazdym z tych plikow jest po kilka plikow jeszcze...mam instalowac kazdy???to 4 lata mi zajmie

 

nie moge zrobic tak jak mi piszesz bo wyswietla sie ze nie mam servis packa...szlak mnie trafia...nie dam rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
ale w kazdym z tych plikow jest po kilka plikow jeszcze...mam instalowac kazdy???to 4 lata mi zajmie

 

nie moge zrobic tak jak mi piszesz bo wyswietla sie ze nie mam servis packa...szlak mnie trafia...nie dam rady

No to zaintaluj service packa albo kup sobie Windowsa XP SP2..

 

Skoro tak twierdzisz to rzeczywiście nie dasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realtek ALC888/1200

 

ja mam problem z tym od kiedy tylko dowiedziałem się co to PC. I nie tylko ja :>

 

Mnie przeważnie udaje się zainstalować stery do tego badziewia za 3-4 instalacją systemu. Co najśmieszniejsze... mam ze 3 windy w domu (firma handluje także OS) i nie na każdej instaluje się Realtek. Proponuję tak. Zainstalować windowsa, następnie jeśli nie posiadasz - SP2 Następnie aktualizujesz windowsa. Później oczywiście po restarcie ściagasz sterowniki ze strony producenta (ale nie najnowsze - najlepiej przedostatnie). Instalujesz z manuala, czyli ręcznie. Restart i powinno zadziałać.

Sugeruję to, iż niemam problemów z dźwiękiem na windzie z lutego 07, wcześniejsze wersje raz zainstalują realteka raz nie (nawet jak byby zainstalują dźwięku rzeczywiście nie ma)

 

A co do zestawu... dobrze Ci radzą - oddaj i zgłoś się do Nas, za mniejszą kwotę będziesz miał x2 lepszy PC :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
    • Modowanie - nie ma większego frajerstwa niż pracowanie za darmo żeby naprawić grę, bo korporacji która za nią wzięła pieniądze się nie chciało
    • Strona Voice of Europe już usunięta. https://voice-of-europe.eu/ https://www.voiceofeurope.com       Ksiądz "Salceson" idzie pierdzieć w pasiaki:    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...