Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albertus

komputer sie nie uruchamia... - za słaby zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z komputerem kupilem trochę nowego sprzętu w tym mocną karte graficzną ale zostawiłem stary zasilacz.

Podłączyłem wszystko, i po uruchomieniu komputera wszystko sie zatrzymuje na ekranie startowym, tam gdzie wyświetla jaki procesor ile pamieci itp, czasem udaje sie wejsc do biosa ale nie moge np odpalić instalki z płyty a zwykle nawet nie przeskakuje tego pierwszego ekranu, komputer nie reaguje na klawiature, tylko na poweroff

 

mój sprzęt:

asus m2n-sli chipset nvidia nforce560 sli(nowe)

athlon x2 5200+(nowe)

2x2gb DDR2 pc800 dual(nowe)

radeon hd4850 512gddr3(nowe)

dyski ATA 250,80gb

dvdrw

tuner tv

 

CHIEFTEC 400W

 

podejrzewam zasilacz poniewaz wiem ze karta jest prądożerna,

próbowałem odłączać poszczególne elementy ale nie pomagało, karty odłączyć nie moge bo stary gf nie wejdzie do tej płyty głownej, a musze widziec co sie dzieje na monitorze bo innego kontaktu zkompem niemam

 

Chciałbym sie dowiedzieć czy to jest problem i jeżeli tak to jaki zasilacz powinienem kupić, najlepiej z jakimś małym zapasem mocy żeby sie nie przejmować w razie jakiejś późniejszej wymiany

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny szukałbym w pamięciach.

Ten 400 watowy szef powinien łyknąć cały zestaw.

Spróbuj uruchamiać po kolei najpierw z jedną kością, a potem z drugą.

Jak możesz to pomierz też napięcia w molex'ach.

I napisz jak stary jest ten szef ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ma ze 3 lata,

z pamięciami kombinowałem tak jak mówisz raz jedną raz drugą na pojedyncze kanały,

a napięć nie moge zmierzyć bo nie mam czym niestety

 

aha 1 rzecz co jeszcze zauważyłem to że wiatrak od procka przy starcie na jakieś pół sec sie rozpędza troche szybciej i głośniej niż normalnie,potem jest ok

 

po wejsciu do biosa napięcia i inne jakie sie wyswietlają:

 

Vcore voltage - 1.34v

3.3v voltage - 1.36v

5v voltage - 4.94v

12v voltage - 11.84v

 

cpu temp 43

mb temp 38

cpu fan 2960

 

wiem że mogą być przekłamania ale inaczej tego nie moge zmierzyć pozatym w tej chwili te wartości , oschyły niewiele mi mówią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra skoro zasilacz jest 3 letni to nie próbuj nawet włączać tego kompa bo jest to w 90% zasiłka przystosowana do zestawów zasilanych z 5v linii a 12V jest słabiutka, podaj kwotę a na pewno coś ci doradzę :).

 

Dobra skoro zasilacz jest 3 letni to nie próbuj nawet włączać tego kompa bo jest to w 90% zasiłka przystosowana do zestawów zasilanych z 5v linii a 12V jest słabiutka, podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na zasiłkę a na pewno coś ci doradzę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra skoro zasilacz jest 3 letni to nie próbuj nawet włączać tego kompa bo jest to w 90% zasiłka przystosowana do zestawów zasilanych z 5v linii a 12V jest słabiutka, podaj kwotę a na pewno coś ci doradzę :).

 

Chyba średnio się z tym zgodzę.

 

Do autora> najlepiej cyknij fotkę z tabliczką na zasilaczu ew przepisz zawartość. Zobaczymy ile A jest na linii 12v. Możesz też podać model zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj model tego chiefa i amperaż linii 12v.

Ogólnie jak na starą konstrukcję może mieć mała obciążalność linii 12v, ale jeszcze powinien wdać jakoś radę i problemów z uruchamianiem nie powinno być.

 

Co do napięć to bez mierniki nawet się nie wysilaj- róznice między podawanymi danymi prze rożne płyty, nawet ten sam model są kolosalne... Kiedyś jakiś gb pokazywał że mam na linii 12v 11,3v..na mierniku 12,05 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zasialcz za slaby, na stronie producenta nawet pisze ze minimalny zasialcz 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg mnie zasialcz za slaby, na stronie producenta nawet pisze ze minimalny zasialcz 500W

 

Masz 0 wiadomości o konkretnym modelu zasilacza ale w ciemno zakładasz ze za słaby- ot skutki reklamy...

Producenci grafik zawsze podają dużo zawyżone wymagania- w końcu 500w zasilacz to może być zarówno tagan jak i platin power czy innych tracer....

 

 

Swoja drogą topower chyba oszalał- mój 450w p3 jest dostosowany do sli i cf- tego powinni zabronić z takim podejściem :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie tylko przypomne:-)

do poludnia bylo takie zainteresowanie tematem i nagle koniec, jest juz niedziela a chcialbym wiedziec co zrobic z moim problemem jutro - w poniedzialek - jak juz otworza sklepy

 

poszukalem troche sam ale informacji jest dosc sporo a na moj konkretny przypadek i tak nie znalazlem odpowiedzi

 

co powiecie o np takich zasilaczach:

 

1. http://zenfist.pl/chieftec-cft65014c-p-1662.html

2. http://zenfist.pl/be-quiet-straight-power-...v-2-p-1050.html

3. http://zenfist.pl/be-quiet-straight-power-...v-2-p-1056.html

4. http://zenfist.pl/tagan-tg600u33-2force-ii...v-2-p-1575.html

 

ja osobiscie sklanialbym sie do 2 i 4 ale tak jak mowie to wynika tylko z tego co dowiedzialem sie dzis z netu.

 

jesli chodzi o cene to np ten pierwszy chief jest sporo drozszy niz chcialem ale znalazlem sklep u mnie w miescie gdzie jest 60zl tanszy, wiec wtym wypadku tez jestem sklonny poszukac po sklepach taniej ale zeby zasilacz byl odpowiedni

 

dzieki za wszystkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys sprecyzowac?

te pamieci ktore mam to goodram

natomiast jesli chodzi o konfiguracje to probowalem rozne, chociaz niewiele sie da zrobic z 2 kosciami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moglbys sprecyzowac?

Sprawny Chieftec GPS-400AA-101A poradzi sobie z obciążeniem Twojego zestawu bez zająknięcia.

te pamieci ktore mam to goodram

natomiast jesli chodzi o konfiguracje to probowalem rozne, chociaz niewiele sie da zrobic z 2 kosciami :-)

Musisz chyba pożyczyć od kogoś pamięć i sprawdzić sprawność zestawu z innymi modułami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nade mną dobrze mówi ;)

W zestawie najprawdopodobniej zawodzą pamięci.

Pożycz jak możesz od kogoś innego i przetestuj.

Ewentualnie sprawdź te pamięci memTestem jakby dało radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc zrobiłem 2 rzeczy

 

1. odłączyłem karte graficzną i odpaliłem kompa, co zauważyłem to to że wiatrak nie szarpnął na początku tak jak to sie działo wcześniej oczym pisałem i tu chyba może by kwstia zasilacza, nic innego nie zaobserwowałem bo bez monitora to nie bardzo

 

2. zostawiłem jedną kośc pamieci ale w szynie opisanej jako druga, dysk, cdrom, i karte i udało sie zainstalowa windowsa :-)

Nie rozumiem co sie stało ale zaraz popróbuje podłączyc nastepne urzadzenia i zobaczymy czy bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc zrobiłem 2 rzeczy

 

1. odłączyłem karte graficzną i odpaliłem kompa, co zauważyłem to to że wiatrak nie szarpnął na początku tak jak to sie działo wcześniej oczym pisałem i tu chyba może by kwstia zasilacza, nic innego nie zaobserwowałem bo bez monitora to nie bardzo

 

2. zostawiłem jedną kośc pamieci ale w szynie opisanej jako druga, dysk, cdrom, i karte i udało sie zainstalowa windowsa :-)

Nie rozumiem co sie stało ale zaraz popróbuje podłączyc nastepne urzadzenia i zobaczymy czy bedzie dzialac

 

I co, zadziałało? :D mam nadzieję, że pamiętasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odkop. kezz nie wróżę Ci kariery na tym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odkop. kezz nie wróżę Ci kariery na tym forum ;)

 

xD

 

Są 2 opcje albo koleś nabija posty albo ma podobny problem i szuka rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odkop. kezz nie wróżę Ci kariery na tym forum ;)

 

Wiesz, Bogiem a prawdą, to On ma tu dłuższy staż niż Ty :P

 

I po mojemu faktycznie szuka rozwiązania problemu - niestety mega dużo takich ciekawych, niecodziennych problemów jest pozostawianych bez końcowego info od OP, albo najwyżej "dobra, już se poradziłem" i tyle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat się zastanawiałem co może się stać jeśli zasilacz jest za słaby do konfiguracji i trafiłem na ten wątek. Ciekawiło mnie, czy ostatecznie zasilacz był problemem autora. A że wątek stary - cóż, trochę humoru nikomu nie zaszkodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat się zastanawiałem co może się stać jeśli zasilacz jest za słaby do konfiguracji i trafiłem na ten wątek. Ciekawiło mnie, czy ostatecznie zasilacz był problemem autora. A że wątek stary - cóż, trochę humoru nikomu nie zaszkodzi :D

 

No ja Cie doskonale rozumiem że czasami korci żeby coś odkopać (choć lepiej byłoby napisać do tego kogoś na PW). No i zrozumiałbym jakbyś odkopał jakiś temat sprzed 2/3 lat. ALE gościu, 2008????????? :lol2: Ty masz jakąkolwiek nadzieje że ten typek Ci odpisze? xD Nie wiadomo nawet czy jeszcze żyje :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Bogiem a prawdą, to On ma tu dłuższy staż niż Ty :P

 

I po mojemu faktycznie szuka rozwiązania problemu - niestety mega dużo takich ciekawych, niecodziennych problemów jest pozostawianych bez końcowego info od OP, albo najwyżej "dobra, już se poradziłem" i tyle :/

 

Tylko że jak się odkopuje takie tematy, to trzeba sprawdzić kiedy autor tegoż tematu był ostatnio aktywny na forum. Ja sprawdziłem i okazuje się że autor od prawie 10 lat nie odwiedza forum, a przynajmniej nie loguję się.

 

PS. faktycznie koleś ma dłuższy staż, nie zwróciłem uwagi na rejestrację, tylko liczbę postówtongue.gif...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, zadziałało? :D mam nadzieję, że pamiętasz :D

 

Pozwolę sobie jednak odpisać, bo aktywność w tym temacie po 10 latach mnie też zaskoczyła :) (niespodziewany mail)

 

Musiałem trochę pogrzebać żeby odtworzyć co się wtedy działo, bo od tego czasu sprzęt zmieniałem parę razy.

 

Akurat się zastanawiałem co może się stać jeśli zasilacz jest za słaby do konfiguracji i trafiłem na ten wątek. Ciekawiło mnie, czy ostatecznie zasilacz był problemem autora. A że wątek stary - cóż, trochę humoru nikomu nie zaszkodzi :D

 

Problemem nie był zasilacz. Jeśli chodzi o nominalną moc to jest to istotne przy maksymalnym obciążeniu wszystkich podzespołów, przy samym uruchamianiu Windowsa aż tyle nie potrzeba.

 

Problemem było umieszczenie pamięci Dual-channel w odpowiednich szynach, a właściwa konfiguracja nie była intuicyjna i za pierwszym razem zrobiłem to źle.

 

Nie pisałem w temacie dużo więcej, bo po udanej akcji zacząłem grać w wiedźmina(pierwszego :cool: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jednak odpisać, bo aktywność w tym temacie po 10 latach mnie też zaskoczyła :) (niespodziewany mail)

 

No widzicie, jednak żyje i nawet pamięta :D

Dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...