Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kodobi

Program do sprawdzenia płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam takie pytanie:czy jest jakiś program do sprawdzania poprawności działania płyty głównej lub coś w ten deseń?Bo najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia jej przez spalony zasilacz(mama pociągnęła z gniazdka :P )Od tamtego momentu komp notorycznie się zawiesza, czy to w grach, czy na necie.Jednak częściej zawiesza się podczas grania.Temperatury sprawdzane everestem są niskie.Procka mam athlon 1700+ a płytkę główną Abit KD7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Temp mierzy się pod obciążeniem, np: Orthos/Prime95 w teście SmallFFT.

2. Sprawdź pamięci programem GoldMemory, albo Memtest pod kątem błędów.

3. Napięcia zasilające zmierz miernikiem, nawet takim za 20zł. Da dokładniejsze pomiary od czujnika na płycie, z którego czerpią programy diagnostyczne Everest, SpeedFan itp.

4. Skoro stary zasilacz się zepsuł, zakładam, że po kupnie nowego (ale nie Tracera, Codegena albo innego szrotu) dobrze docisnąłeś kable zasilające.

5. Zasilacz podłącz do prądu poprzez listwę ACAR. To winno ustabilizować napięcie przychodzące do komputera.

6. Jaki system, SP i aktualizacje?

7. Jakie sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze jest. Np : HD Tune 2.53

 

A czy czasami HD tune nie jest do dysków twardych?

 

1. Temp mierzy się pod obciążeniem, np: Orthos/Prime95 w teście SmallFFT.

2. Sprawdź pamięci programem GoldMemory, albo Memtest pod kątem błędów.

3. Napięcia zasilające zmierz miernikiem, nawet takim za 20zł. Da dokładniejsze pomiary od czujnika na płycie, z którego czerpią programy diagnostyczne Everest, SpeedFan itp.

4. Skoro stary zasilacz się zepsuł, zakładam, że po kupnie nowego (ale nie Tracera, Codegena albo innego szrotu) dobrze docisnąłeś kable zasilające.

5. Zasilacz podłącz do prądu poprzez listwę ACAR. To winno ustabilizować napięcie przychodzące do komputera.

6. Jaki system, SP i aktualizacje?

7. Jakie sterowniki?

 

ad.1 beztytuufy8.jpg

w1680.png

 

ad.2 Sprawdziłem i było coś takiego: pass count 1 status-failed errors 101 (nie chciało mi sie dłużej czekać bo to chyba i tak za dużo tych błędów) :szczerbaty:

ad.3 Mam miernik ale nie potrafie się nim obsługiwać :P

ad.4 Najpierw miałem przez 1 mies megabajta(samobójstwo, wiem) a teraz mam chyba medecom feelIII 350ATX To jak miałem źle docisnąć? :D bo trochę nie rozumie tego

ad.5 Mam zwykły przedłużacz na 4 miejsca, z tym że w ostatnim miejscu jest podłączona ,,rozdziałka'' na jeszcze 3 gniazda.Ma to jakieś znaczenie?

ad.6 Win XP SP3

sd.7 Sterowniki aktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad.3 Mam miernik ale nie potrafie się nim obsługiwać :P
toś dał po garach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki. W przedłużaczu zostawię tylko najpotrzebniejsze, pożyczę pamięci od kolegi i dam znać czy coś pomogło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...