Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kodobi

Program do sprawdzenia płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam takie pytanie:czy jest jakiś program do sprawdzania poprawności działania płyty głównej lub coś w ten deseń?Bo najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia jej przez spalony zasilacz(mama pociągnęła z gniazdka :P )Od tamtego momentu komp notorycznie się zawiesza, czy to w grach, czy na necie.Jednak częściej zawiesza się podczas grania.Temperatury sprawdzane everestem są niskie.Procka mam athlon 1700+ a płytkę główną Abit KD7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Temp mierzy się pod obciążeniem, np: Orthos/Prime95 w teście SmallFFT.

2. Sprawdź pamięci programem GoldMemory, albo Memtest pod kątem błędów.

3. Napięcia zasilające zmierz miernikiem, nawet takim za 20zł. Da dokładniejsze pomiary od czujnika na płycie, z którego czerpią programy diagnostyczne Everest, SpeedFan itp.

4. Skoro stary zasilacz się zepsuł, zakładam, że po kupnie nowego (ale nie Tracera, Codegena albo innego szrotu) dobrze docisnąłeś kable zasilające.

5. Zasilacz podłącz do prądu poprzez listwę ACAR. To winno ustabilizować napięcie przychodzące do komputera.

6. Jaki system, SP i aktualizacje?

7. Jakie sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze jest. Np : HD Tune 2.53

 

A czy czasami HD tune nie jest do dysków twardych?

 

1. Temp mierzy się pod obciążeniem, np: Orthos/Prime95 w teście SmallFFT.

2. Sprawdź pamięci programem GoldMemory, albo Memtest pod kątem błędów.

3. Napięcia zasilające zmierz miernikiem, nawet takim za 20zł. Da dokładniejsze pomiary od czujnika na płycie, z którego czerpią programy diagnostyczne Everest, SpeedFan itp.

4. Skoro stary zasilacz się zepsuł, zakładam, że po kupnie nowego (ale nie Tracera, Codegena albo innego szrotu) dobrze docisnąłeś kable zasilające.

5. Zasilacz podłącz do prądu poprzez listwę ACAR. To winno ustabilizować napięcie przychodzące do komputera.

6. Jaki system, SP i aktualizacje?

7. Jakie sterowniki?

 

ad.1 beztytuufy8.jpg

w1680.png

 

ad.2 Sprawdziłem i było coś takiego: pass count 1 status-failed errors 101 (nie chciało mi sie dłużej czekać bo to chyba i tak za dużo tych błędów) :szczerbaty:

ad.3 Mam miernik ale nie potrafie się nim obsługiwać :P

ad.4 Najpierw miałem przez 1 mies megabajta(samobójstwo, wiem) a teraz mam chyba medecom feelIII 350ATX To jak miałem źle docisnąć? :D bo trochę nie rozumie tego

ad.5 Mam zwykły przedłużacz na 4 miejsca, z tym że w ostatnim miejscu jest podłączona ,,rozdziałka'' na jeszcze 3 gniazda.Ma to jakieś znaczenie?

ad.6 Win XP SP3

sd.7 Sterowniki aktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad.3 Mam miernik ale nie potrafie się nim obsługiwać :P
toś dał po garach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki. W przedłużaczu zostawię tylko najpotrzebniejsze, pożyczę pamięci od kolegi i dam znać czy coś pomogło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...