Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zireal

300 zł = w miare dobre głośniki komputerowe? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze dziekuje Wszystkim za cenna pomoc, ale kogos kto ma ochote mi pomoc w sosob "Kupilem xxxx i sa zarombiste!!" prosilbym o niezabieranie głosu :)

 

Zaznaczam rowniez, ze uzywalem opcji "szukaj" i poswiecilem sporo czasu na wedrowkach po np. "nvision.pl" :)

 

A wiec moj problem...

 

Poszukuję czegos co mozna by nazwac głosnikami, ale niestety z końcówką "-komputerowymi".

 

Sprzet raczej uzywany do gitarek typu Metallica, czy Judas Priest, ale oczywiscie bassik tez dobrze widziany do filmow :)

 

Jak w temacie... Spodobaly mi sie Z-4 Logitecha, ale chcialbym uslyszec opinie kogos "zywego" :) Niestety mieszkam w malej miescinie zwanej Jelenią Góra(jakies 100km od Wrocka w kierunku Sudetów :) ) i nie ma szans na odsluchanie jakiegokolwiek sprzeciku(no chyba, ze jamnika z RTV-AGD).

 

Kolejnym ograniczajacym mnie aspektem jest malo miejsca na glosniczki, po 16cm z obu stron monitora :) Dlatego odpadaja Geniusy 2000x, 1250x i wiekszosc w drewnianych obudowach...

 

Tak, wiem, byly podobne tematy, ale zazwyczaj konczyly sie na tym, ze autor decydowal sie na 2000x, a jak juz mowilem nie moge sobie na to pozwolic.

 

Obecnie lece na "skladaku"... Subwoofer i dwa surroundy od marnego kina domowego, a fronty JBL'ele Compaq. Niestety czego bym nie robil i jak bym nie "spawał" to tu charczy, tam charczy, tu surround miesza sie z wooferem i... zaczyna mnie to.... bardzo denerwowac. :)

 

Recka z-4 na wspomnianym wczesniej nvision jakos niebardzo przypadla mi do gustu(ocena bardzo, ale w porownaniu do innych testow dziwnie krotka).

 

I jeszcze jednym zastanawiajacym mnie faktem jest... jak z tego kawalka plastiku grubosci pudelka od CD'ka mozna wydobyc dzwiek? A co bardziej zastanawiajace, dobry! głośny! i czysty! ?

 

Aha... i wolalbym konkretniejszy(jezeli na tej polce cenowej mozna umiejscowic takie słowo :) ) 2.1, niz tani 5.1 manty. Mam maly pokoj, a wiec 5.1 i tak nie da sie dobrze ustawic...

 

Poszukuję czegoś do 280zł... co by sie zmiescic w 300zł z dostawą :)

 

Mam nadzieje, ze ktos sie odezwie :) Nie chcialbym kupic czegos, czego bym zalowal :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów przez Internet te oto Vigoole: http://www.infosoft.pl/product.php?id=1124...p;categorie=290

 

jeśli chodzi o klasę brzmieniową, to są one porównywalne do Microlabów Solo 6c. Bardzo dobry środek, który powinien Ci przypasować ze względu na rodzaj słuchanej muzyki, basu im też nie brakuje. To bliźniaczy model Vigooli C2180, o których obszerny wątek masz na forum pure - wpisz w google, powinieneś szybko do niego dotrzeć ;)

 

W tych pieniądzach raczej nie bawiłbym się w 2.1, ze względu na dziurę w brzmieniu - dostajesz mocny, ale słabo kontrolowany bas oraz przeciętną górę i słabe średnie tony. Polecam subforum audio na naszym forum (Off-top -> Audio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziekuje za porade, tylko jest jeden problem...

 

Mam po 17cm po obu stronach monitora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco DIY i standy pod głośniki będą ;) Nic lepszego brzmieniowo za te pieniądze nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zireal ja również szukam głośników, i poza ceną (raczej max 200zł) mam takie same potrzeby jak Ty (Metallica i 17 cm :) )

Znalazłem na allegro coś takiego:

http://www.allegro.pl/item460283643_glosni...mocne_basy.html

 

Czy ktoś wie co ten wynalazek potrafi?

 

A ewentualnie głośniki T40 od Creativa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze lepsze, w kazdym razie pewniejsze beda te obcykane geniusy 2000x...

 

O t40 slyszalem, ze sa przereklamowane.... znaczy... calkiem niezle wysokie i srednie tony, ale calkowity brak basu... Czyli dla "nas" calkiem wystarczajaco, ale... No przeciez kazdy lubi sobie zapuscic efekciarski film i poczuc wybuchy :P

 

Stosunek jakosci do ceny(opierajac sie oczywiscie na opiniach innych) jest marny...

 

2000x... wejda mi na styk kolo lcd'ka, ale nie wiem czy to nie bedzie strasznie wygladalo... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 200zł to albo Solo4C lub Geniusy 3000A. Podobno te Geniusy są bardzo dobre ale zadnych testów jeszcze nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 4c odpada ze względu na to, że sporo odstaje pod względem brzmieniowym. Brałbym 3000A, ewentualnie 2000x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiem jak wygladaja... dlatego sie ich boje wrecz... ;)

 

Panowie i Panie! :P

 

Podbijamy stawke... poszukuje czegos do 450zł :P

 

Narazie liderem jest z-2300...

 

Przepraszam, ze tak nagle... ale otrzymalem wiadomosc, iz dostane dofinansowanie ze srodkow unijnych ;)

 

Za 450 mysle, ze mozna juz cos wykrzesac... Niestety uslyszalem, jak graja Grundig'i za 30zł(tak, za 30 :) ) z giełdy... +amplituder 410W.... I zaczynam obawiac sie, ze te pierdziawki nie dadza mi nawet polowy tego co tamte kolumienki... Jednak niestety nowego biurka nie bedzie i nadal potrzebuje czegos o rozmiarach max:

szer. 17cm i wys. 35...

 

Ktos chetny do pomocy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyczepiam sie do prozby kolegi potrzejabuje rowniez glosnikow nie duzych ladnych i fajnie grajacych w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...