Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creative

Jaki kalkulator naukowy/inżynierski

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę nie ma żadnej różnicy między tymi dwoma modelami poza baterią słoneczną? Skąd więc taka różnica w cenie?

Nie, nie ma różnicy. A cena? No cóż, producent sobie wymyślił, że jeden będzie kosztował tyle, a drugi tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może trochę za późno piszę, ale dopiero znalazłam ten wątek. Szukając podobnego kalkulatora dla siebie trafiłam na model fx-61 F. I z tego co widzę to jest kalkulator typowo dla elektroników. może znacie ten model? używacie? i jaką opinię o nim macie? bo zastanawiam się nad kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje ten fx-61F ? Bo studiuję elektronikę i przydałby się taki. Obecnie mam fx-570-ES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.erynek.eu/go/_info/?id=601 <- taki jest spoko

 

ale wiem, że niektórzy zaliczają praktycznie całą matematykę na studiach korzystając z kalkulatorów, które nie dość, że rysują wykresy, to jeszcze liczą krok po kroku wszystko i można sobie przepisać na egzaminie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad trzy lata temu kupiłem do liceum 570ES. Jak się poczyta instrukcje to jego możliwości są bardzo duże. Bardzo usprawnił mi proces liczenia szczególnie w fizyce. Teraz jestem na elektronice i telekomunikacji, więc liczby zespolone bardzo pomagają. Kalkulator nie jest jednak idealny. Brakuje mi w nim operacji symbolicznych jak i rozwiązywania układów liniowych dowolnego stopnia (w tym zawodzie jest to szczegolnie pomocne). Narazie mi wystarcza w przyszłości zamierzam kupic cos bardziej zaawansowanego.

 

P.S Ta bateria słoneczna w wyższym modelu jest nie potrzebna. Od kiedy nabyłem go nie zmieniałem ani razu baterii (używałem dosyć często), lepiej za róznice piwo kupic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Casio FX991ES od 4 lat. Kupiłem go z myślą o maturze z matematyki - i przydał się. :P Na studiach - na algebrze, analizie mat., mat. dyskretnej, rachunku prawdopodobieństwa również był bardzo przydatny. Wart jest swojej ceny. Z wyglądu jest niepozorny, więc nie wzbudza większych podejrzeń. :)

Czym się różni 991 od 570 masz wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam 570ES czyli to samo co 991ES tylko bez baterii słonecznej. Ogólnie jestem zadowolony, ogrom funkcji z czego większości pewnie nie będzie mi dane używać :)

@Kosiarz wpuścili Cię z nim na maturę? Bo słyszałem że wpuszczają tylko z tymi prostymi, no chyba że chodzi tu o graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Kosiarz wpuścili Cię z nim na maturę? Bo słyszałem że wpuszczają tylko z tymi prostymi, no chyba że chodzi tu o graficzne.

Za czasów mojej matury było tak (nie wiem, jak jest teraz), że nie można było mieć kalkulatorów graficznych (ewentualnie czegoś jeszcze bardziej zaawansowanego). Reszta przechodziła bez problemów, tym bardziej jeżeli miała klasyczny wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm co powiecie FX-570ES vs FX-61F dla elektronika?

FX-61F to jakiś żart jest chyba. No ale może łosi znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FX-61F to jakiś żart jest chyba. No ale może łosi znajdą.

Jego produkcję rozpoczęto w 1988 roku. Tak więc, to jest już "dziadek" i zabytek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jego produkcję rozpoczęto w 1988 roku. Tak więc, to jest już "dziadek" i zabytek. ;)

Dosłownie przed chwilą to doczytałem. Tak czy siak, łosi szukają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam bo mam starego Casio fx-3600Pv który z wyglądu jest niemal identyczny i zaciekawił mnie ten fx-61F.

 

Casio fx-3600Pv:

up_fx3600pv.jpg

 

a to fx-61F

fx-61F.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Casio fx-570es,używam go na elektrotechnice.

Tez go mam i polecam ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo iż kalkulator wiekowy, ale dalej dostępny. Nie znalazłam odpowiednika tego kalkulatora. To jest jeden kalkulator który posiada impedancje (tryb IMP), wyznaczenie wartości kąta fazowego, moduły z liczy zespolonej, prędkości kątowej i wprowadzenia wartości częstotliwości oraz wbudowane 27 wzorów elektronicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do sklepu i zapytaj... u mnie to w zwyklym kiosku sprzedawali sam kupilem sobie Casio fx-991 ES chba za ok. 100zl i jestem zadowolony :)

mam pytanie do posiadaczy czy nie wiecie moze czy sa jakies gry??? slyszalem ze na jakims modelu casio komus udalo sie odpalic tetrisa nie wiem czy to prawda czy mit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mimo iż kalkulator wiekowy, ale dalej dostępny. Nie znalazłam odpowiednika tego kalkulatora. To jest jeden kalkulator który posiada impedancje (tryb IMP), wyznaczenie wartości kąta fazowego, moduły z liczy zespolonej, prędkości kątowej i wprowadzenia wartości częstotliwości oraz wbudowane 27 wzorów elektronicznych.

 

...których to znajomość i tak jest od Ciebie wymagana na studiach i bezproblemowo, wygodnie możesz sobie je wprowadzić na 570ES/991ES z porządnym i przejrzystym wyświetlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do posiadaczy czy nie wiecie moze czy sa jakies gry??? slyszalem ze na jakims modelu casio komus udalo sie odpalic tetrisa nie wiem czy to prawda czy mit

Żeby tylko terisa ;]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to, to liczy też zespolone? Bo w opisie ani słowa o tym. Jeśli na elektronikę ten kalkulator to pewnie tak, ale jakby ktoś mógł mnie upewnić to byłbym wdzięczny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...