Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creative

Jaki kalkulator naukowy/inżynierski

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za odkopanie tematu, ale raczej nie ma sensu tworzyć nowego, więc piszę tutaj.

 

Jestem w technikum na profilu elektronik i w końcu postanowiłem kupić jakiś lepszy kalkulator. Do wydania mam około 50 zł i póki co w oko wpadł mi głównie ten model - CASIO FX-82ES. Czy będzie odpowiedni? Przewertowałem cały temat, ale każdy poleca coś innego i już sam nie wiem. Proszę o szybką odpowiedź bo dziś chcę złożyć zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym jest on lepszy? Bo szczerze mówiąc 65 zł za kalkulator to jak dla mnie dość dużo, no ale jak warto to dołożę.

 

EDIT: No dobra, ma więcej funkcji, ale czy aby mi się one przydadzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązuje niektóre całki, pochodne i przede wszystkim ma liczby zespolone - bez tego na studiach o takim kierunku po prostu ani rusz, podstawa.

 

PS. A jeśli dobre technikum i będziecie ruszać prąd przemienny, to może Ci się przydać wcześniej dostęp do tych funkcji. Ale tak czy owak, niewielka dopłata jak za to ile przybywa tych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopanie tematu, ale raczej nie ma sensu tworzyć nowego, więc piszę tutaj.

 

Jestem w technikum na profilu elektronik i w końcu postanowiłem kupić jakiś lepszy kalkulator. Do wydania mam około 50 zł i póki co w oko wpadł mi głównie ten model - CASIO FX-82ES. Czy będzie odpowiedni? Przewertowałem cały temat, ale każdy poleca coś innego i już sam nie wiem. Proszę o szybką odpowiedź bo dziś chcę złożyć zamówienie.

Wakacje idą a ten kalkulator kupuje... ;]

 

jw. - Casio FX-570ES :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również działałem na tym kalkulatorze na wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Daje radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu czas przeszły? PG cofnęło Ci licencję? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje idą a ten kalkulator kupuje... ;]

 

jw. - Casio FX-570ES :thumbup:

 

Wiem, brzmi to głupio, ale jestem w pierwszej klasie, a wcześniej nie był mi potrzebny. Teraz zaczęły się tematy, gdzie taki sprzęt mocno ułatwia życie, dlatego kupuję ;P

 

Aha - biorę ten co polecacie ;) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu czas przeszły? PG cofnęło Ci licencję? :E

 

Nie przedłużyli mi kontraktu przez własne lenistwo ;)

 

Nie żałuję. Pracuję w branży (miałem też problemy finansowe), a na PG wrócę zaocznie :D

 

Widzę, że Ciebie też w okolice poniosło. Czemu nie na PG, jak większość z elektrona? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też jest parę osób po ZSEiT. Nie na PG, bo chcę pływać - lepsza kasa + pół roku urlopu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś do prądu nie ciągnie. Zdarzy się jeszcze coś czasem polutować, czy zbudować, ale tylko dla własnych potrzeb. Jednak lepiej realizuję się przy komputerach, planuję po skończeniu PG pracować przy sieciach. Póki co mam zalążki w serwisie, jeśli zdarzy się zlecenie zbudowania niedużej sieci. CISCO też nie bez powodu się robiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat, czy ktoś może ma opinie o sharp 506? podobno jest porównywany z casio 991 czy 570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

991 to to samo co 570 tyle ze masz ogniwo slonczecne jeszcze , ale szczerze polecam tego Casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

991 to to samo co 570 tyle ze masz ogniwo slonczecne jeszcze , ale szczerze polecam tego Casio

 

 

no w sumie, ale wszyscy mają wokół casio a chciałem się wyróżnić więc możliwe że kupię tego tanszego Sharp EL-W531 w sumie ma 335 funk. za ok. 50 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...