Skocz do zawartości
Nesti

Uncharted Drake's Fortune

Rekomendowane odpowiedzi

4187914600796500xp8.jpg

Opis gry:

Gra opowiada o przygodach Nathana Drake'a, potomka jednego z największych żeglarzy i podróżników - Sir Francisa Drake'a. Podobnie jak sławny przodek, Nathan swoje życie poświęca przygodzie, poszukiwaniu skarbów i rozwiązywaniu zagadek. Historia przestawiona w grze śledzi najważniejszą wyprawę Nathana, podczas której w wydobytej z morza trumnie Sir Francisa, bohater znajduje dziwny pamiętnik, zamiast resztek ciała. Wskazówki zawarte w znalezisku zaprowadzą Nathana wraz z przyjaciółmi na tajmeniczą wyspę, gdzie odnajdą odpowiedzi na dręczące ich pytania.

 

Rozgrywka stanowi udane połączenie elementów przygodowych i zręcznościowych. Całość opiera sie w dużej mierze na pokonywaniu przeszkód terenowych (skakanie, balansowanie, wspinanie się po skałach oraz lianach), oraz na walce, zarówno bezpośredniej jak i wymianie ognia. System strzelania przypomina ten znany z Gears of War, gdzie kluczowe jest wykorzystywanie naturalnych osłon.

 

Trójwymiarowa grafika została przygotowana z wyjątkową dbałością o najdrobniejsze detale (przykładowo tropikalna dżungla porośnięta jest bujną i dość zróżnicowaną roślinnością). Szczególnie efektownie prezentuje się animacja postaci, a także wirtualna kamera. Nad funkcjonowaniem tej ostatniej pracował fachowiec, zaangażowany wcześniej w tworzenie Prince of Persia: The Sands of Time.

 

Screeny:

p1000780ia9qh8.th.jpgthpix.giftv31302907xg3.th.jpgthpix.gif

pc130096sd6og6.th.jpgthpix.gifdscf4590ji4bm2.th.jpgthpix.gif

 

 

Video:

Gameplay

Gameplay nr 2

Gameplay nr 3

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Nie ma jeszcze tematu o tej grze, trochę późno ale ważne, że już jest. :E Ja właśnie przechodzę powolutku już czwarty czy piąty raz :E Ale przyznaję się bez bicia, że tym razem dla trofeów. Później spróbuję na najwyższym poziomie, crushing bodajże?

 

P.S screeny zapożyczone od Deadeye. :)

Edytowane przez Guti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra swietna :) i szkoda ze jest taka krótka :( ale co do pierwszego screena to tak az tak nie wygląda :) ale nie ma co gra wygląda swietnie i gra sie w nia swietnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wygląda :), zakupiłem wczoraj tą gierkę więc będę katował ( mam nadzieję dooobrą chwilę ). Ile jest rozdziałów jeżeli można tak to nazwać ? ( przy fortecy jest chyba 6, właśnie tam się znalazłem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak wygląda :), zakupiłem wczoraj tą gierkę więc będę katował ( mam nadzieję dooobrą chwilę ). Ile jest rozdziałów jeżeli można tak to nazwać ? ( przy fortecy jest chyba 6, właśnie tam się znalazłem )

graj na HARD bo pozniej zeby zdobyc platynke trzeba przejsc jeszcze raz. A jak zaczniesz od Normal albo Easy to bedziesz musial co najmniej 3 razy przechodzic. No i pamietaj o skarbach :) Niektore latwo przeoczyc. Moja pierwsza gra na PS3, wygralem sie w nia bardzo ale nie mam zamiaru sprzedawac bo jest super. Ciekawe jak w przyszlosci bedzie druga czesc i skok grafiki bedzie chociazby jak pomiedzy Motorstormami to juz w ogole kisiel w majtach :)

 

PS. Jeszcze duzo gry przed toba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem na normal więc nie chce mi się zaczynać od nowa, ale jeszcze się nad tym zastanowię skoro jeszcze dużo przedemną, nie wiem czy kojarzycie ale przed dojściem do fortecy był wodospad a zanim się do niego doszło przechodziło się przez taką małą jaskinie, przy której wejściu wisiało coś i przy przechodzeniu pod tym pojawiał się L2 i wskazywał na to, co to jest, jak to dosięgnąć i na co mi to ? :E

Edytowane przez straszny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak wygląda :), zakupiłem wczoraj tą gierkę więc będę katował ( mam nadzieję dooobrą chwilę ). Ile jest rozdziałów jeżeli można tak to nazwać ? ( przy fortecy jest chyba 6, właśnie tam się znalazłem )

 

nie az tak nie wygląda bardzo bardzo podobnie ale nie az tak jak na PIERWSZYM screenie bo na reszcie to nawet lepiej wygląda u mnie :)

Edytowane przez Axel333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem na normal więc nie chce mi się zaczynać od nowa, ale jeszcze się nad tym zastanowię skoro jeszcze dużo przedemną, nie wiem czy kojarzycie ale przed dojściem do fortecy był wodospad a zanim się do niego doszło przechodziło się przez taką małą jaskinie, przy której wejściu wisiało coś i przy przechodzeniu pod tym pojawiał się L2 i wskazywał na to, co to jest, jak to dosięgnąć i na co mi to ? :E

ja tego nie dalem rady zebrac bo to nie jest do zebrania tylko jakby czesc fabuly ze tu jest slad bla bla bla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tego co zauważyłem to najczęściej trzeba się tam dostać gdzie pokazuje L2, to była jedyna rzecz z jaką się spotkałem, do której nie mogłem się dostać. Właśnie poszalałem jeepem i teraz z tego co widziałem czeka mnie skuter wodny :D zapowiada się nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie z tego co zauważyłem to najczęściej trzeba się tam dostać gdzie pokazuje L2, to była jedyna rzecz z jaką się spotkałem, do której nie mogłem się dostać. Właśnie poszalałem jeepem i teraz z tego co widziałem czeka mnie skuter wodny :D zapowiada się nieźle.

To teraz czeka Cię najlepsza częśc gry, przynajmnjiej wg mnie właśnie taką są skutery wodne tylko trzeba troche pograc zeby ogarnac fizykę i zmiany sterowania Drake'yem i tlenioną :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja doszedlem do tego momentu w ktorym trzeba plynac tym skuterem.Doplynalem do konca po zejsciu ze skutera wybilem wszystkich najemnikow i nie moge dalej nigdzie przejsc,utknalem w tej lokacji.Pomozcie

Edytowane przez tomolowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja doszedlem do tego momentu w ktorym trzeba plynac tym skuterem.Doplynalem do konca po zejsciu ze skutera wybilem wszystkich najemnikow i nie moge dalej nigdzie przejsc,utknalem w tej lokacji.Pomozcie

Są bodajże dwie części w których trzeba płynąć skuterem wodnym. Dokładnie w którym chapterze jesteś? Opisz dokładniej miejsce. Ja proponuję odnaleźć moment w którym masz problem, jak wiesz na którym chapterze jesteś możesz tutaj zobaczyć jak koleś przechodzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem grę na normalu, powiem Tyle, że mega warto było ją kupić... pozytywnie mnie zaskoczyła, no i to świetne zakończenie... po prostu wypas.

 

PS. Czemu nie dostałem trofeów? Jeśli to ważne to zaczynałem grę zanim wszedł patch z trofeami. Czy to znaczy, ze musze ja przejsc jeszcze raz na nowym save zeby zdobyc jakiekolwiek trofea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeszedłem grę na normalu, powiem Tyle, że mega warto było ją kupić... pozytywnie mnie zaskoczyła, no i to świetne zakończenie... po prostu wypas.

 

PS. Czemu nie dostałem trofeów? Jeśli to ważne to zaczynałem grę zanim wszedł patch z trofeami. Czy to znaczy, ze musze ja przejsc jeszcze raz na nowym save zeby zdobyc jakiekolwiek trofea?

Tak musisz prze przejść OD NOWA kompletnie od ZERA i wtedy dostaniesz trofea ;) Jakby zastosowali taktykę (trofea ze starych savów bo masa ludzi by czitowała zamiast grała uczciwie)

 

Ja grę przechodzę 8 raz, ale teraz skupiając się na zbieraniu trofeów narazie idzie nieźle ;)

Edytowane przez above181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak musisz prze przejść OD NOWA kompletnie od ZERA i wtedy dostaniesz trofea ;) Jakby zastosowali taktykę (trofea ze starych savów bo masa ludzi by czitowała zamiast grała uczciwie)

 

Ja grę przechodzę 8 raz, ale teraz skupiając się na zbieraniu trofeów narazie idzie nieźle ;)

OMFG :/ ;(

 

Swoją drogą, jak wygląda sprawa wzrostu poziomu trudnosci na najwyzszym poziomie? Po prostu wiecej miesa wylatuje nam przed celownik, czy lepiej strzelają, cy też maja wiecej zycia lub też co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj trochę i tak się zastanawiałem czy nie za dużo strzelania jest w tym tytule jak na przygodówkę ? co o tym myślicie, powinno być aż tyle walk z przeciwnikami czy raczej więcej zagadek/łamigłówek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pograłem dzisiaj trochę i tak się zastanawiałem czy nie za dużo strzelania jest w tym tytule jak na przygodówkę ? co o tym myślicie, powinno być aż tyle walk z przeciwnikami czy raczej więcej zagadek/łamigłówek ?

mam dokladnie to samo zdanie, po kilku scenach strzelanych mialem dosc nastepnych. Jak na moj gust za duzo strzelania a za malo zagadek i zrecznosci bo np chodzenie po gzymsach to zadna zrecznosc kiedy ewidentnie widac gdzie skoczyc i wiesz ze zlapie.

Oceniam ta gre na 9/10 a jesli by bylo mniej strzelania a wiecej zagadek to 10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko strzelaniu, bo czasami to pasuje w sam raz, a czasami wygląda to tak, że rozwiązuje jakaś zagadkę żeby przejść dalej, w końcu drzwi się otwierają po czym "piraci" już tam są :hmm: i co gorsze to jest ich ze dwudziestu.

 

Niestety jak na razie to wygląda, że jest więcej akcji strzelanej niż łamigłówkowej? po za tym gra jest piękna i muza jest świetna :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze strzelania dosc sporo, ale jakos mi to szczegolnie nie przeszkadza, ale gdyby to strzelanie bylo odrobine ulepszone zeby sie porzadnie dalo celowac to byloby super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mnie to irytuje strasznie, zwłaszcza z tymi białymi łażącymi po podłodze dziwnymi czymś :E przez to że poruszają się w tak dziwny sposób ciężko ich trafić ( ten moment w którym z Eddym musiałem ich rozwalać musiałem robić kilka razy bo nie mogłem się przyzwyczaić do celowania ) A to było na normal, nie wiem co się będzie działo na hard, czy będzie ich więcej czy będą szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami mnie to irytuje strasznie, zwłaszcza z tymi białymi łażącymi po podłodze dziwnymi czymś :E przez to że poruszają się w tak dziwny sposób ciężko ich trafić ( ten moment w którym z Eddym musiałem ich rozwalać musiałem robić kilka razy bo nie mogłem się przyzwyczaić do celowania ) A to było na normal, nie wiem co się będzie działo na hard, czy będzie ich więcej czy będą szybsze.

A co to za problem nie celować MANULANIE, a po prostu biegać dokoła i walić a bohater sam namierza ;) Osobiście nic bym w tej grze nie zmienił bo wszystko jest dobrane idealnie ;) Zagadki to TOMB RAIDER tutaj jest Indiana Jones bez bicza a z pistoletem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a co to za zabawa wtedy, jak naciskasz tylko fire, równie dobrze mogłoby wtedy tego nie być.

Ale akurat ten MOMENT wymaga tego naciskania bez celowania bo inaczej alieny zajdą Cię od tylca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zachodzą od tyłu, a to dlatego że nie można się poruszać szybko z celownikiem, dlatego tak jak mówi Xain mogłoby to być poprawione. Przeszedłem ten moment z manualnym celowanie ale trochę mnie to czasu kosztowało, nie wiem czy na wyższym poziomie trudności by mi się to tak szybko udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zachodzą od tyłu, a to dlatego że nie można się poruszać szybko z celownikiem, dlatego tak jak mówi Xain mogłoby to być poprawione. Przeszedłem ten moment z manualnym celowanie ale trochę mnie to czasu kosztowało, nie wiem czy na wyższym poziomie trudności by mi się to tak szybko udało.

Ale po co sobie utrudniać sprawę skoro poziom i pojawianie się przeciwników ewidentnie wskazuję na ciągłe bieganie i strzelanie (auto) aniżeli manualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...