Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

milosz123123

Pomocy! Komputer nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze was o pomoc zlozylem dzis kompa plyta glowna MSI NEO2 , ram Goodram 1gb, grafika geforce 8600gt sonic+,procek dual core e2160. I problem tkwi w tym ze po podlaczeniu wszystkich kabelkow komputer wogole nie reaguje jak sie wciska przycisk power, swieci sie tylko czerwona lampka na plycie. Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylewny jesteś ,nie ma co :E

Podaj dokładnie co masz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta glowna msi p35 Neo2,ram 1gb goodram,grafa geforce 8600gt sonic+,procek dualcore e2160,obudowa mustang i zasilacz mustang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłeś zwarcia przy podłączaniu kompa ? Sprawdź bezpiecznik na zasilaczu ( może popłynął za duży prąd ). Odpalasz z przycisku ? Jeśli tak to spróbuj zewrzeć 2 piny power na płycie głównej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli w ogóle nie startuje a prąd jest (dioda sie swieci) to wg mnie masz cos nie tak z przyciskiem power-u

sprawdz czy kabelki od PWR SW masz dobrze podpiete pod płyte, albo na któtko odpal (np. śrubokręt)

no nawet jak ramu nie bedzie i karty graf to proc i wiatrak powinien ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie przełączyłeś przycisku na zasilaczu, albo listwy nie właczyłeś :P. Tak na serio to albo spaliłeś zasilacz, możesz powąchać czy nie śmierdzi, albo nie podłączyłeś zasilania do jakiegoś komponentu i rozwarcie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swieci sie tylko czerwona lampka na plycie.

czyli listwa właczona :) ale szczerze to faktycznie zasilacz mógł isc z dymem, ale imo malo prawdopodobne

pewnie źle kabelki od startu puszczone, albo starter nie działa

wez na krótko spróbuj odpalic

 

odłącz wszystkie kable od dysków, napędów

zostaw tylko główny 24 piny do płyty i spróbuj odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila przelozylem zasilacz na 100% dzialajacy z tego kompa z ktorego teraz do was pisze i komputer dalej nie odpala... Probowalem nawet na krotko go odpalic i bez zadnych efektow. Zaden wiatraczek sie nie ruszyl wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj CMOS zworką lub wyjmij baterię. Miałem tak kiedyś jak podłączałem zasilacz i zrobiłem zwarcie i płyta włączyła jakąś blokadę że nie dało się jej uruchomić. Zresetowanie BIOS-u pomogło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że dobrze podłączyłeś przedni panel?

Zasilacz Mustang, może być nowy i może być stary, ale i tak do wymiany, gdyż samobójstwem jest do niego cokolwiek podłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel przedni podlaczylem na 99%dobrze, probowalem podlaczyc na krotko ale i tak nie odpalil komputer.Probowalem na zasilaczu SilverPower i tez nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest nowa? Może to ona jest uszkodzona? Może coś z BIOS-em? Wiatraczki się kręcą ? Chipset się grzeje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej coś z płytą! Nie uszkodziłeś czegoś przy montażu ? Sprawdź dokładnie bo zdarza się że podczas wysyłki uszkodziło się mobo! Widziałem wiele takich płyt z błahym uszkodzeniem typu rezystorek który jest dość wrażliwy i może odpaść przy lekkim uderzeniu! Wygląda on tak: http://www.r2d2.faith.pl/zdjecia/rezystor.jpg Jest bardzo mały i może różnić się kolorem od tego na zdjęciu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do resetu biosu to masz przycisk na płycie, nie baw sie w wyjmowanie baterii (czerwony przycisk pod baterią, przytrzymaj z 3 sekundy, ofc na wyłączonym kompie, ale w Twoim przypadku to nie problem :)

 

podłaczyłeś wszystkie kable jak trzeba, 24 do płyty i 4 piny do proca

 

twoja płyta: SW1 to reset biosu, JFP1 - tam gdzie sie załącza

clip2pz6.jpg

 

i z bliska: spinasz piny 6 i 8

clipwo2.jpg

 

Wiatraczki zadne sie nie kreca naewt w zasilaczu

 

sie nie kręcą bo zasilacz sie nie uruchamia (nie ma sygnału), mozesz go na sucho sprawdzic czy sie załączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kabel ktory dostalem w komplecie do obudowy(zasilajacy) jest chyba rozwalony bo nie bylo pradu a jak podlaczylem pod inny to byl prad i mialem troche zle podlaczone wtyczki od obudowy. Ogolnie to wielkie dzieki za pomoc (duzo pomogl mi ten schemat ktory podal baczu) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem.. okazało się że płyta nie dostaje zasilania z wtyczki 4-ero pinowej - tej przytaśmowanej do 20pin włączyła się dopiero po podłączeniu innej wtyczki 4pinowej (czarno żółte kable) Teraz na nowej płycie już jest normalnie teraz ta druga wtyczka 4 pin służy jako uziemienie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...