Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuba098

kolorofon podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

no więc tak zrobiłem takie coś jak na tym linku

 

http://pl.youtube.com/watch?v=ZSDXi3BT9aM&NR=1

 

i mam problem wiem ze te 2 kabelki trzeba podlaczyc pod gniazdo słuchawek tylko nie wiem jak to zrobic

czy po prostu wsadzic mam tam te 2 kabelki czy musze je podłączyć pod wtyczke jack i dopiero wsadać ??

 

 

a po za tym chcę się jeszcze dowiedzieć czy za pomocą jakiegoś plugin'a z Winampa da się zrobić migające katody w rytmi muzyki jeśli tak to jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pod wtyczkę jack trzeba by podłączyć, skoro ma być zainstalowane we wejściu na słuchawki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zrobić żeby ten kolorofon tak jak na filmiku świecił w rytm muzyki czy wystarczy go podłączyć czy jak bo nie wiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie tylko podłączyc pod jacka i wsadzic do kompa

ale nie wiem jakie zasilanie daje gniazdo słuchawkowe ze ciagnie tych kilkanascie diod, do tego jedynie bedzie świecic jak bedzie cos mocniejszego leciało

nie ma tutaj zadnego podzziłu na tony niskie/srednie/wysokie

pewnie im nizsze tony tym bardziej daje, ale wg efekt bedzie taki ze spalisz wejscie słuchawkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kolorofon powinno podlaczyc sie przez koncowke mocy, a nie bezposrednio do gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kolorofon i bez problemu podłączałem pod jacka zeby był sygnał dzwiękowy i wszystko dobrze działało

ale kolorofon miał oddzielne zasilanie wiec to całkiem inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kolorofonu odchodzą mi 2 kabelki powiedzmy ze podlacze je do gniazda z którego idzie 12 V

ale jak to zrobie bedzie sie tylko swiecić co zrobić żeby jeszcze w tytmie muzyki ??

 

od kolorofonu odchodzą mi 2 kabelki powiedzmy ze podlacze je do gniazda z którego idzie 12 V

ale jak to zrobie bedzie sie tylko swiecić a do glośnika nie podłącze bo te 2 kabelki ida do zasilania

 

co zrobić żeby było zasilane i jeszcze w rytmie muzyki swieciło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci jak masz to podłączyć. To są po prostu kupa żarówek połączonych z sobą a nie kolorofon. Na kompie nie będzie ci to działać bo wzmacniacz w kodeku jest za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszałem ze jest mozliwosc podlaczenia takiego cvzegos pod gniazdo LPT

 

co to jest gniazdo lpt i jak podłączyć pod nie kolorofon ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest gniazdo drukarki, może i dało by się podłączyć ale potrzebował byś do tego jakieś aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest gniazdo drukarki, może i dało by się podłączyć ale potrzebował byś do tego jakieś aplikacji.

LPT to port szeregowy a nie gniazdo drukarki...

 

 

a nie wie ktoś jak zrobić żeby katody świeciły w rytm muzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na asusie p5k PRO chyba juz nie ma czegoś takiego a aplikacje do tego wiem jaka jest potrzebna :D

 

 

TO JEST SCHEMAT PODŁĄCZENIA MOJEGO KO0LOROFONU

 

post-134760-1224928154_thumb.jpg

 

mam nadzieje ze jest zrozumiały wiem ze całość jest zasilana 12 V bo gdy podłączyłem do rególatora obrotów to na 5 V strasznie słabo świeciły.

Wiec jest mi potrzebne gniazdo 12 V z którego swieciło by wszystko w tymie muzyki

 

da się zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...