Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Montray

Orbitrek magnetyczny - daje efekty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałbym się dowiedzieć czy zakup takiego sprzętu do ćwiuczeń się opłaca?? Jakie mięśnie działają podczas ćwiczeń na orbitreku. Z odpowiednią dietą można na nim zgubić kalorie ?? Piszcie jak używacie/używaliście wasze opinie !!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :)

Chciałbym się dowiedzieć czy zakup takiego sprzętu do ćwiuczeń się opłaca?? Jakie mięśnie działają podczas ćwiczeń na orbitreku. Z odpowiednią dietą można na nim zgubić kalorie ?? Piszcie jak używacie/używaliście wasze opinie !!!

Pozdrawiam

 

to jakies takie cos do cwiczen aerobowych rozumiem? miesni na tym nie zrobisz, mozesz zgubic pare kilogramow. Ale ogolnie to duzo taniej jest wyjsc na dwor i pobiegac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet OK. Kiedyś uzywałem na pulsie 140-160 teraz na 160-180 jak już. Do interwałów takie sobie (ciężko robić sprint). Wolałbym wioślarza, można się konkretnie zmęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj i nie wiem czy dobrze zrobilem ^^

Mozna tym poprawić sylwetkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r02

Moi rodzice kiedyś obie coś takiego kupili, a teraz się to kurzy tylko na strychu, bo nikomu nie chciało się ćwiczyć :E Ogólnie rzecz biorąc, to ćwiczenie na orbitku jest strasznie nudne ;)

 

edit:

Pamiętam, że kiedyś szukałem informacji i znalazłem jakieś forum gdzie właśnie było opisane jak powinno się cwiczyc itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones

Nudne, nie nudne. Można włączyć TV i nie jest źle. A orbitrek moim zdaniem lepszy niż rower stacjonarny, ale gorszy niż wspomniany już wioślarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz na redukcji, przez rok przerwy od cwiczen przybralem sporo kg i do aerobow uzywam poki co tylko orbitreka.

Mam pod nosem swoje tetno, ciagle nad nim panuje, wszystko elegancko.

Wg mnie obojetne na czym robisz te aeroby wazne byleby zachowac pewne zasady.

Jak ktos wspomnial nie zrobisz na tym nic specjalnego, ale samo urzadzenie jest efektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moi rodzice kiedyś obie coś takiego kupili, a teraz się to kurzy tylko na strychu, bo nikomu nie chciało się ćwiczyć :E Ogólnie rzecz biorąc, to ćwiczenie na orbitku jest strasznie nudne ;)

Coś Ty. Odpalasz kanał TRAX PolskiejStacji i 45 minut mija w ciągu 15 z idealnym BPM. Zamykasz oczy i wyobrażasz sobie siebie pokonującego bardzo długie wzniesienie, przy czym nie starasz się dostrzec wierzchołka wzniesienia. Łączysz trening fizyczny z treningiem psychiki, silnej woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ćwicze normalnie w domu (hantle pompki itd.) i chcę przytyć (narazie powoli się udaje) a także poprawić siłe i wygląd górnego korpusu, czy jakbym zaczął ćwiczyć na orbitreku (mam w domu) pomogło by to coś na mięsnie i nie zaczął bym chudnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopałeś, ale w słusznym celu, więc...

 

Poszukaj sobie podstawowych informacji o orbitreku to będziesz wiedział.

Podpowiem, że od orbitreka się nie tyje, ani nie nabiera specjalnie masy mięśniowej (chyba, że masz nogi i łopatki w atrofii :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja kupiłem kiedyś orbitreka w celu stracenia kilku, zbędnych kilogramów, więc może być ciężko, żebyś przytył po ćwiczeniu na orbitreku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie orbitrek magnetyczny raczej służy do zrzucania masy tłuszczowej niż przybierania na masie mięśiowej. Jeśli chodzi o przybranie na masie to raczej powieneś zaopatrzyć się w ławeczkę do ćwiczeń i sztangę bądź sztangielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona nie działa. Ja od siebie ci powiem nie kupuj chinola a raczej taniego chinola (w moim puściły spawy choć był do 100 kg a ujarzmiając go miałem około 86 kg). Podobno dobre orbitreki są z firmy Hammer ale niestety z tego co wiem są produkowane w Azji ale jednak niemiecka licencja. Mój orbitrek był zrobiony w chinach na licencji nie wiadomo skąd (pewnie z Marsa). Dużo też zależy od tego ile ważysz. Jeśli powyżej 120 kg to lepsza była by chyba bieżnia bo orbitreki powyżej 120kg są naprawdę drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na orbitreku zgubiłem kilka dobrych kilo. Nawet nogi trochę się wyrzeźbiły. Ot do palenia dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pójść do jakiegoś dobrego trenera i spytać się jakie cechy powinien posiadać orbitek aby dobrze działać. Bo tu nie chodzi o kwestie ceny ale jakości. Być może trener będzie się nawet orientował w markach producentów. Lepsze to niż kupowanie w ciemno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bella to reklamiarz, tyle że różnych produktów, zerknij na inne posty.

 

Dla kobiety każdy orbitrek magnetyczny porządnej firmy będzie dobry. Inwestowanie w najlepszy nie ma sensu, rzadko kiedy chudnie się na nim szybciej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o orbitrekach marki Kettler ? Sam myślę o zakupie takiego urządzania https://www.sk-sport.pl/product-pol-25067-Orbitrek-elektromagnetyczny-Kettler-RIVO-P-GRATIS.html . Po pierwsze jego cena jest jeszcze dla mnie do przyjęcia, a poza tym wygląda całkiem solidnie. Wiem, że orbitreki dobiera się jakoś wg. wagi i wzrostu, ale kompletnie nie orientuję się w tym, jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna w 2 miesiące schudła 5kg na takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...