Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ancyp

Mandat karny niezapłacenie w terminie

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel dostał mandat za "spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym na terenie zieleni miejskiej" (otworzył puszkę nawet nie biorąc łyka, postawił puszkę na ziemi i dziabli go z tyłu sklepu, czyli wg. nich pił ale mniejsza o to) jednak ja podałem swoje dane bo akurat nie miał przy sobie dowodu osobistego. Mandat analogicznie został wypisany na mnie i miałem zapłacić go do siedmiu dni. Zapewnienia kumpla na te sto złotych przetransformowały się jednak w 12 dni i dopiero dziś otrzymałem od niego kasę na zapłatę na poczcie. Co mi grozi jeżeli wpłacę te pieniądze dziś, 5 dni po terminie? Na czym to polega? Wie ktoś może? Na poczcie dostanę odsetki czy jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem manadat za przechodzenie na czerwonym świetle... 250 zeta, cóż nie zapłaciłem, po jakimś półtora roku zapukał mi do drzwi urzednik z urzędu skarbowego, jedyną konsekwencją były odsteki w wysokości jakichś 17 złotych (= więc nie dużo, ale przez to aby uregulować to wszystko musiałem się przejść do Urzedu Skarbowego [=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

odsetki urzędowe, chyba nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto podaje swoje dane za nie swoj mandat :boink: JA bym nie nie placil, moze o tobie zapomna... Poza tym przeciez chcieliscie sie tylko spokojnie napic, jak prawdziwi kulturalni panowie :pijacy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój kuzyn dostał z 4 lata temu mandat za przechodzenie na czerwonym świetle,oczywiście nie zapłacił...wyprowadził się od mamy...po jakimś 1,5 roku smerfy przyjechały na osiedle i zabrali go do paki na 7 dni :E a tak btw ciekawe skąd wiedzieli,że akurat jest u matki na odwiedziny;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój kuzyn dostał z 4 lata temu mandat za przechodzenie na czerwonym świetle,oczywiście nie zapłacił...wyprowadził się od mamy...po jakimś 1,5 roku smerfy przyjechały na osiedle i zabrali go do paki na 7 dni :E a tak btw ciekawe skąd wiedzieli,że akurat jest u matki na odwiedziny;]

Mama zadzwoniła :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto podaje swoje dane za nie swoj mandat :boink:

Hmm, kolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłać i zapomnij. Żadnych odsetek, upomnień, czegokolwiek nie będzie. W zasadzie to ucieszą się, że w ogóle z własnej woli zapłaciłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też tak myślę 5 dni to nic takiego może kiedyś urzędnik wpadnie i zapuka o pare groszy :) A zapłaciłem za niego, bo nie miał dowodu przy sobie i jest ziomem, a byliśmy na wycieczce daleko od zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłać i zachowaj potwierdzenie zapłaty. Jakby co, pokażesz, żę zostało uregulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

będzie płacił na poczcie czy w banku do doliczą mu odsetki - paręnaście groszy za dzień?

policzmy [nie brałem kredytów ale co tam, nie wiele się różni od tego]

100 zł x 20% [w skali roku] - to po roku 120

czyli 20 zł / 365 dni - ~ 0,06 za dzień zwłoki za każdą stówę - no chyba że jest to ustalona jakaś stawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie płacił na poczcie czy w banku do doliczą mu odsetki - paręnaście groszy za dzień?

policzmy [nie brałem kredytów ale co tam, nie wiele się różni od tego]

100 zł x 20% [w skali roku] - to po roku 120

czyli 20 zł / 365 dni - ~ 0,06 za dzień zwłoki za każdą stówę - no chyba że jest to ustalona jakaś stawka.

 

Za mandaty nie ma odsetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KGP
Za mandaty nie ma odsetek.

 

Dokladnie, doliczaja tylko koszty postepowania administracyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, doliczaja tylko koszty postepowania administracyjnego.

Ktorych nikt mu nie naliczy po tych 5 dniach, ba nawet po roku nie wiem czy by naliczyli ;-) Koszty administracyjne to cos okolo 6 zl.

 

Poza tym bardzo ważna kwestia mosci Panowie i Panie, jesli sami sie zglosicie do skarbowki to nie ponosicie zadnych dodatkowych kosztow administracyjnych, tak mowi prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odsetki urzędowe, chyba nic więcej.

ja po roku za mandat w wysokości 100 zł zapłaciłem 1,50 zł odsetek :hahaha:

chyba nic więcej Ci nie grozi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix
ja po roku za mandat w wysokości 100 zł zapłaciłem 1,50 zł odsetek :hahaha:

no to zyskałeś a państwo straciło ;-) 100zł + 5% [inflacja] więc powinieneś zapłacić 105+1,5 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapłać i zachowaj potwierdzenie zapłaty. Jakby co, pokażesz, żę zostało uregulowane.

spoko zapłąciłem juz, ale zapomniałem wziąść. Co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za mandaty nie ma odsetek.

pewien jesteś ?? mi naliczyli kiedyś od 500 pln bodajże 20 pln po 3 latach :E ale być może nie było to odsetki tylko coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko zapłąciłem juz, ale zapomniałem wziąść. Co teraz?

Nic, najwyżej będziesz musiał zapłacić jeszcze raz :E wtedy już nie zapomnisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewien jesteś ?? mi naliczyli kiedyś od 500 pln bodajże 20 pln po 3 latach :E ale być może nie było to odsetki tylko coś innego ;)

 

To nie były odsetki. To były koszty administracyjne ściągnięcia należności wraz z kosztami poborcy. Zapłaciłem w życiu kilkadziesiąt mandatów to mogę stwierdzić, że doświadczenie jakieś tam mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam z góry za odkop. Przyszło mi pismo do domu, nie wiem od kogo i skąd, wiem tylko, że za nieuiszczenie opłaty za mandat karny. Problem w tym, że opłatę uiściłem, jednak niepoprawny podałem tytuł przelewu :mad3: . Czy da się to jeszcze jakoś odkręcić? Teoretycznie wpłatę dostali, jednak nie wiedzą za co. Miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij im, albo zanieś kopię potwierdzenia wpłaty i wytłumacz że pomyliłeś się w tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie wiesz od kogo to przyszło? Nie było podanego nadawcy w liście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...