Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sawik1204

jak podłączyc wzmacniacz pod komputer

Rekomendowane odpowiedzi

witam

znalazlem w szafie jakis wzmacniacz troche stary ale chyba dziala i nie wiem jak go podlaczyc pod komputer

wzmacniacz to " TECHNICS stereo integrated amplifier SU-Z45" http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...6lr%3D%26sa%3DN

z tylu sa wejscia:

phono

tuner

aux

tepe 2- rec out, playback

tape 1- rec out. playback

no i tyle.

Nie mam kompletnego pojęcia co mam kupic i jak podlaczyc.

prosze o wszystkie szczegoly

z gory wielkie dzieki

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczas do Aux jak kolega wyzej napsial zwyklymi kablami Cinch, oczywiscie do samego Ampa musisz miec jeszcze kolumny :E

 

SU-Z45 - kojazy mi sie z ruskim dzialkiem przeciwlotniczym :)

 

Tak szukam tylnej scianki tego wzmacniacza i zobaczcie na co trafilem :E

http://moto.allegro.pl/item436270106_techn..._bdb_japan.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolumny mam ale one maja obciete koncowki i tez nie wiem gdzie je mam podlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obcięte końcówki, tylko tak ma być :P Kabelki ze zdjętą izolacją wkręcasz z tyłu,w te czerwone i czarne "wkręty" (mam nadzieje że wiesz o czym mówię) - gdzie lewa kolumna, a gdzie prawa, masz opisane z tyłu (L i R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem i dziala

ale kolumny trzeszcza moze to byc spowodowane zbyt duza moca wzmacniacza albo mala kolumn??

wzmacniacz ma moc 310 wat a kolumny 2x40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej z kolumn zamień kabelki miejscami (przy tych wkrętach - być może kolumny nie są sfazowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głośniki są niesprawne. Jest sposób żeby sprawdzić. Znajdź w domu baterię paluszka, albo większą (tylko 1.5V, nie większe) , i przyłóż kabelki od glośnika do bateryjki - sprawdź czy wychylają się membrany. Jeżeli tak, to wina leży po stronie wzmacniacza- jeśli nie, no to albo uszkodzone glośniki, albo tzw zimne luty gdzieś na połączeniach w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podlaczylem i dziala

ale kolumny trzeszcza moze to byc spowodowane zbyt duza moca wzmacniacza albo mala kolumn??

wzmacniacz ma moc 310 wat a kolumny 2x40

 

Nieeeee... wcale... :lol2:

 

Na allegro mozna wyrwac za grosze jakies Tonsilki 70/110W... i tak je popalisz jak nie bedziesz uwazal na poziom glosnosci czy tez tonow niskich no ale przynajmniej duzo ladniej Ci to zagra niz te 2x40w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie wisz co mowisz!

Ciekawe jakie ty masz audio jezeli dla ciebie 40 wat to malo...?

Ja mam 30letnie unitry 40 watowe i sam zobacz jak daja: http://pl.youtube.com/watch?v=O4oPaJepe7Q

 

Mimo ze nie mam dobrego wzmacniacza to graja mocno. ALE NIE MOW ZE $)WAT TO MALO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty chyba nie wisz co mowisz!

 

 

Nie zalapales prawdziwego przeslania ;)

 

Po prostu bardzo latwo uszkodzic takie kolumny jest ktos nie ma umiaru w ustawieniu takiego zestawu. 310watowy wzmacniacz i 40watowe kolumny? przy nieumiejetnym ustawieniu spala sie w przeciagu pierwszych 10 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zalapales prawdziwego przeslania ;)

 

Po prostu bardzo latwo uszkodzic takie kolumny jest ktos nie ma umiaru w ustawieniu takiego zestawu. 310watowy wzmacniacz i 40watowe kolumny? przy nieumiejetnym ustawieniu spala sie w przeciagu pierwszych 10 sekund.

310W to pobór z sieci, a nie moc wyjściowa. Przyjmując straty to tam będzie z 50-60W na kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
310W to pobór z sieci, a nie moc wyjściowa. Przyjmując straty to tam będzie z 50-60W na kanał.

 

Nawet nie zakladam ze On podal pobor mocy watt z gniazdka... :lol2: (chociaz kto tam wie... jak podaje sie moc w PMPO to dlaczego nie moc pobierana z gniazdka i potem badz czlowieku madry ile to ma mocy wyjsciowej nominalnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie zakladam ze On podal pobor mocy watt z gniazdka... :lol2: (chociaz kto tam wie... jak podaje sie moc w PMPO to dlaczego nie moc pobierana z gniazdka i potem badz czlowieku madry ile to ma mocy wyjsciowej nominalnej).

Ale to coś nowego, że podawany jest pobór z sieci? Jak wiemy w jakieś klasie pracuje wzmacniacz- bez problemu można oszacować jaką ma moc na końcówkach. Poza tym znacznie lepiej i bezpieczniej mieć zapas mocy, niż jej niedosyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...