Skocz do zawartości
tenisista16

FAQ: Składanie komputera krok po kroku + instalacja OS

  

1833 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Składałeś już kiedyś samemu komputer?



Rekomendowane odpowiedzi

Wiecej Wiecej !!!

 

Zaczytalem sie a tu nagle ZONK i koniec :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobione, teraz tylko to dokończ... :D

Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota.

Taki temat na pewno przyda się wielu forumowiczom.

 

Czekam na resztę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota :P W końcu skończona :) (prawie ;) )

 

Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o nie pisanie więcej postów w tym topicu dopóki całkowicie nie skończę tematu. Chciałbym prosic pana moderatora o usunięcie innych postów w tym temacie. Sugestie, pytania, wrażenia itp. proszę kierować na pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośniczek sygnalizujący, USB, wejścia słuchawkowe i inne podobne urządzenia podłączamy do

innych gniazd na płycie głównej. Do przejściówki podłączamy jedynie światełko sygnalizujące pracę

komputera, dysku i przyciski power i reset.

Nie, że coś, ale u mnie głośniczek też podłącza się do tej 'przejściówki'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no temat skończony :) wygląda pięknie i przejrzyście wszytko dokładnie opisane świetna robota niech temat będzie podklejony bo zostanie zakopany, a widać tutaj kawał świetnej roboty!

 

Moje gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh a gdzie te czasy gdzie 386 sx składałem bez żadnej wiedzy, i jakoś to wyszło a co naj ważniejsze napędziło mi pełno klientów/znajomych

 

Ale gratuluję poradnik naprawdę bardzo dobry, dokumentacja zdjęciowa 100% profesjonalna

ja osobiście nie miał bym cierpliwości do takiego udokumentowania

 

czy autor pozwolił by na wydrukowanie tego faq i wywieszenie u mnie w pracy na widocznym miejscu?? bo już się nudzi ludziom tłumaczyć co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super! akurat w nastepnym tygodniu komputer przyjdzie w czesciach, wiec troche praktyki dzieki temu nabiore :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczekać na ostatnie poprawki, usunąć niepotrzebne posty z tematu, zamknąć i PRZYKLEIĆ !

 

Przyda się też link w samym nagłówku do nowego tematu (już nie przyklejonego) w którym można zadawać pytania żeby bałaganu nie było :)

 

tenisista16 Kawał dobrej roboty :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gooood Job!! :thumbup:

 

Całość dobrze opisana, krok po kroku, wszystko jak należy. Bardzo dobre zdjęcia.

 

Proponuję go czym prędzej przykleić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superos robota:) teraz nie ma sie co bac skladania kompa samemu:) przykleic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie skończone po prawie 2 miesiącach czekania ;) bardzo się przyda wszystkim. Good Job :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno, niż wcale. Dobra robota :thumbup:

 

Oczywiście, do przyklejenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by to przykleić, bo ciężko to znaleźć.

 

Dziś odebrałem mój zestawik i muszę go jeszcze wysłać dalej za granicę, stąd nie chcę montować karakorum na procu, bo i tak będę go musiał potem dla bezpieczeństwa ściągnąć.

 

Stąd mam pytanie:

Czy jak założę boxowy wentyl to pasta zostanie mi na procu i będę musiał ją usuwać potem czy mogę później zamienić wentylatory i dodać ewentualnie pastę AS 5, którą mam.

 

Czy może mogę założyć karakorum bez pasty po to by odpalić kompa i zainstalować system, i sprawdzić czy wszystko gra, czy jest to ryzykowne i może mi proc się spalić. Ewentualnie, czy nie ma problemu nałożyć pastę na procesor i po sprawdzeniu kompa zdjąć wentyl a po przesłaniu założyć ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum jest zbyt duży i ciężki, by zostawiać go zamontowanym na czas transportu.

Można próbować założyć chłodzenie bez pasty, ale wtedy nie podkręcaj i patrz na temp. CPU.

Jeśli położysz teraz pastę a potem zaczniesz kombinować z chłodzeniem, to i tak powinno się ją wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karakorum jest zbyt duży i ciężki, by zostawiać go zamontowanym na czas transportu.

 

No to wiem, dlatego te moje pytania, bo chciałem go zdjąć przed wysyłką.

Ogólnie jednak założyli boxa, a dzwonili, że nic nie założą.

Czyli co jak już sobie go wyśle to mam zdjąć boxa i dodać pasty przed założeniem KArakorum, mam usuwać jakoś tą pastę co jest na procu czy nie i jeśli tak to jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej sprawdź montaż boxa i ew. zdejmij. Podobnie z grafiką, wymontuj. Nie wiesz co się stanie w trakcie transportu.

 

Box jest malutki i nic się stać nie powinno, ale o grafice nie musisz mi mówić, ostatnie 2 lata czekałem na kase od niESCzęsnego sklepu bo mi przykręcili grafike na śrubki a po trasporcie i tak była poza slotem, pomimo iż śrubki nie puściły, do tego scythe infinity też najlepiej nie wyglądał.

a o nakładaniu poczytam, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redial86 potwierdzam.

 

Ja tak samo nie składałem a gotowce kupowałem teraz składam sam. Tylko jeszcze kilka dni aż wszystkie podzespoły będą. Poradnik w zakładkach. Czytam raz na dzień;P Tylko boję się że mi coś się rozwali ale takto looz;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloss - przechodzę podobną mękę. Wczoraj dotarła do mnie paczka z elementami platformy dragon. Siedziałem i składałem. I złożyłem i d**a. Nie bangla :( teraz wyczytałem, że jak mam wtyczkę 8pin na płycie (4 zakryte) to żeby ją podłączyć. Przy podłączonych 4 nic nie kręci. Płyta to Asus M4A79T Deluxe Socket AM3. Zasilacz to be quiet! Dark Power Pro 650W. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów, wie czy to jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy że coś prawdopodobnie źle podłączyłeś :E podaj więcej szczegółów, nic się nie dzieje? To może źle podłączyłeś przedni panel a dokładnie "power" :D jak możesz zrób foty i pokarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, problem polegał na podłączeniu do płyty zasilania 4 pin zamiast 8.

Edytowane przez Xtremum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...