Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ByBoy

Gainward 9800GT - testy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Jako że się mało wiem na temat komputerów nie poradzę Wam czy ta karta jest opłacalna,wydajna itp. Jednak zrobiłem testy i mam nadzieję że Wam pomogą w wyborze.

grafago6.jpg

Gainward 9800GT

 

SPRZĘT TESTOWY

 

CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2,53Ghz

Mobo: Gigabyte EP31-DS3L

GPU: Gainward GeForce 9800GT

RAM: Kingston 2x1GB 800Mhz CL5

HDD: Segate 80GB

Zasilacz: Chieftec 400W

Obudowa: Tracer ATX

 

PARAMETRY GRAFIKI :

 

grafa1me5.jpg

 

Karta dosyć głośna -> może być troszke uciążliwa dla cichomanów.

 

Over Clocking

Jak narazie ta karta nie była podkręcana ponieważ mam problemy z procesorem (wysoka temperatura), jednak gdyby mi się udało rozwiązać problem z procesorem uzupełnie tą zakładkę.

 

Testy

Jak narazie testy na 3 grach, z czasem będę dodawał nowe, rozdzielczość tyllko taka ponieważ mój monitor jest 17' (calowy)

 

gridlv8.jpg

 

Wszystko na full i można spokojnie grać, podczas mierzenia FPS starałem się robić jak najwięcej dymu,kolizji itp.

 

codws2.jpg

 

Także w COD4 można grać spokojnie na max detalach.

 

crysispe4.jpg

w1063.png

 

Tutaj jedynie na High był spadek FPS że gra przycieła, jednak zrobiłem to bardziej "na chama" : strzeliłem w beczkę,wylała się ropa i zacząłem strzelać w nią poruszając szybko myszką na boki :P . Ogólnie średnia FPS 30 : Można spokojnie grać.

 

Perfect World - gra dodana 15.11.08r.

 

elementclient2008111511ub3.jpg

w1280.png

pwzs1.png

w800.png

 

Jak widać aby zagrać w Perfect World na maksymalnych ustawieniach trzeba mieć w miarę dobrego kompa. W takich grach jak PW jest dosyć ciężko zachować dobrego FPS, idziesz po mapie masz po 60-70FPS jednak gdy wchodzisz do miasta to automatycznie spada nawet o 50 FPSów.

 

 

 

Jak narazie to wszystko z mojej strony. Za wszystkie głupie teksty sorry

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tak źle jak na pierwszy raz, ode Mnie tylko tyle, że grid w filtrowaniu x16 wygląda tak samo jak przy x8 a chodzi gorzej(mniej fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązuj problem z procem i kręć, kręć. :D

Bo na stocku wyniki słabe. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam temp. 45 stopni (procka) ale w stresie dochodzi do 80 ... wiec narazie nie moge krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizuj gry, dawaj nawet te nieco starsze ja ja np. a z nowszych to musowo Far Cry2, Dead Space i Fallout 3. Oczywiscie jak je masz rzecz jasna :-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś dodam jedną zaraz ... Pewnie większość jej nie będzie znać ale dam też screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Niedawno zakupilem dokładnie ta karte (Gainward 9800gt 512MB), i mialem napisac taką krótka recenzje tejze karty, ale jak widze temat juz istnieje.

 

 

Widze ze na razie nie bylo testow OC tej karty- wiec trzeba to zmienic ;)

 

 

Wczesniej posiadalem radka 9550 i palita sonica+ 8600gt, wiec o oc grafiki co nieco wiem.

 

Do krecenia uzywam programu RivaTuner v2.20

 

Standardowe takty karty:

rdzen: 600

shadery: 1500

pamieci: 1800

 

Gry używane do testów: GTA4 i Fallout3

Benchmarki uzywane do testów: 3dMARK06, AtiTool, Crysis Warhead :szczerbaty:

Sterowniki: 180.84 (te pod gta)

 

Po 2 dniach grania na fabrycznych taktach, przyszedl czas na lekki :P oc: z 600/1500/1800 na 700/1700/2050

 

Karta po kolei przechodzi pozytywnie 3dMarka, 3h grania w GTA4, godzinke w fallouta, przychodzi czas na Crysisa i.... wtf

Niby wszystko ok, artefaktow nie widac, ale cos zlego dzieje sie z cieniami:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=88oURQwBjiI

 

 

Pierwsza mysl- przesadzilem z OC karty. Wylaczylem wiec kompa, odczekalem chwile, wlaczylem crysisa na niepodkreconej karcie i co?- dokladnie w tych samych miejscach takie same problemy z cieniami. Sprawdzam pozostale gry + 3dmarka- wszystko ok. Wiec znowu OC, sprawdzam pozostale gry- no wszystko ladnie smiga, zadnych artefaktow, riva tuner pokazuje max temp 61 stopni. 3cie podejscie do Crysisa- i znowu porażka z cieniami.

 

Wieć teraz mam pytanie do osob siedzących w OC wiecej niz ja: czy te problemy w crysisie to wina niedomagajacej karty??? Na chlopski rozum- jezeli inne gry i benchamrki karta przechodzi bez zgrzytow, a w crysisie sa takie cyrki nie wazne czy podkrecona, czy standardowe takty, to bardziej mi to wyglada ze cos sie sterowniki gryza? Dobrze mysle? :P Oczywiscie podczas grania w crysisa byla monitorowana temperatura- nie przekraczala 61 stopni (wiatrak na karcie ustawiony na auto, slychac ze wkreca sie na wyzsze obroty gdy temperatura karty zaczyna wzrastac- i chyba to 61stopni to ma jakos zaprogramowane, bo nigdy powyzej tej temp. karta sie nie zagrzala).

 

Chce sie tylko upewnic, ze z karta wszystko ok i krecic dalej, bo widze ze potencjal to ona ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe informacje z placu boju:

 

Problem z cieniami w crysisie nie byl spowodowany przegrzaniem karty- poszukalem dokladnie i okazalo sie, ze u niektorych uzytkownikow kart nvidia tak sie wlasnie dzialo, i za bardzo nie wiadomo dlaczego (zdarzalo sie to nawet na kartach pokroju 260gtx)- trzeba bylo zmiejszyc poziom cieniow i wszystko wracalo do normy.

 

Po 2 dniach testow, 100% stabilnosc karta trzyma przy ustawieniach 710/1675/2050- dla rdzenia te 710 to juz naprawde max, przy 720 karta potrafila raz dzialac 2h w crysisie bez najmniejszego problemu, a innym razem wysypac arty po 5 minutach. Co do shaderow i pamieci- to nie sa jeszcze wartosci maksymalne, zapewne da sie je jeszcze o kilkanascie MHz podkrecic (pamieci dzialaja wzglednie stabilnie na 2100, aczkolwiek raz zdarzylo im sie przy takich taktach wysypac w crysisie).

 

Teraz jak wygladaja temperatury po OC:

bez obciazenia: 49stopni

pod obciazeniem: 66stopni

 

Niby ok, ale zeby trzymac takie temperatury, to wiatrak juz chyba chodzil w granicach 80% i byl juz mocno slyszalny...

 

Postanowilem wiec dokonac pewnej modyfikacji- wziolem wiatraczek ze starego procka (Tytan 12V- wszystko co na nim pisze :P), i zrobilem najprostszego pseudofanswapa na swiecie- po prostu podlozylem go pod wiatrak gainwardowy, wszedl akurat idealnie miedzy 9800GT a sb audigy, obylo sie bez dodatkowego mocowania, gdyz audigy go idealnie dociska :szczerbaty:

img0486wh7.jpg

Wentyl ten ma 70mm i 2000obr- o dziwo jest nieslyszalny.

Gainwardowy wentylek (z racji plomb gwarancyjnych nie do zdjecia...) obraca sie caly czas na te 40% (bo nizej sie go ustawic nie da- blokada od producenta :( ). Czyli mam 2 obracajace sie wiatraki jeden nad drugim... wiem ze to niezbyt korzystne, ale coz zrobic.

 

Teraz jak sie prezentuja temperatury po tej modyfikacji:

 

bez obciazenia: miedzy 39 a 42

pod obciazeniem: absolutny max to 59 stopni, po prostu nie da sie wiecej osiagnac (nie liczac furmarka)- a 59 stopni powoduje, ze gainwardowy wentyl nie chce sie juz wkrecac na wyzsze obroty, i panuje wzgledna cisza :yuppie:

 

Patrzac po temperaturach, to rdzeniowi brakuje napiecia zeby isc wyzej, bo na pewno arty nie sa spowodowane przegrzaniem.

 

Na taktach 710/1675/2050 karta przeszal pomyslnie godzinny test w Ati Tool: Scan For Artifacts, a on to bardzo wrazliwy jest ;)

atitoollogbo1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam wiatrak mozesz ściągnąć i gwarancji nie stracisz :) obyś nie odkręcał radiatora. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie po co ma tam zostać ten wentylator od gainwarda? bedzie tylko hamował powietrze wpuszczane przez ten dodatkowy na radiatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh mam tego genszajsa i u mnie normalnie to pracuje przy taktach 690/1680/1000. Pamięci może i by wyżej poszły ale mnie się nie chce kombinować.

 

Co do pierwszej części. Rdzeń puszczony na 700 i wywala mi błędy w podglądzie zdarzeń, czasami zwiecha w demku kryzysa. Shadery też za dobrze nie idą. Generalnie IMO ta karta to gniot. Nawet podwyższałem napięcie na rdzeniu to szła 720/1680/1000 w 3dmark ale również waliła błędami w podglądzie.

 

A koleś na IDG z twintech leci na 750 rdzeń ponad 1800 shadery. Czyli gainward to kiszka. Tanie toto ale jakość adekwatna do ceny. Nie kupiłbym już tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Foh_23

Też mam tego Genszajsa 9800gt :) mógłbys mi podac swojego konfiga i ile PKT w 3dmark06? bo ja po podkrecenie 650/1550/950 przy procku e2160@2,6ghz i 2gb RAM mam tylko 9700 pkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słabo proc kręcony. 2.6 dusi tą kartę. Mój config to:

 

Mobo: P35 neo2 FIR

CPU: e2200@3105MHz (1.45V w BIOSie)

RAM: Kingmax Mars 1066@1128MHz 2x1GB (2.0V w BIOSie)

Grafika: GF9800GT Gainward 600/1500/900@690/1680/1000

HDD: SP2004C + WD2500AAKS

Nagrywarka DVD: SH-S182D

Chłodzonko: Shuriken

Wentylatorki: 2xFander 92mm + Xthermal BTF 80mm

Buda: A żebym to ja wiedział :E

Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU

Monitor: iiyama LM704UTA

OS: XP Home

 

przekopiowane z innego forum gdzie mam config w sigu ;)

 

3dmark 06

cd54b6cefd6131d3m.jpg

 

a tu 03 przy tych samych nastawach:

c03273a32e3cae14m.jpg

 

Jak chcesz to mogę zrobić test przy normalnych nastawach jakie na codzień mam w użytku ;)

 

Edit:

a1a250d216a2a433m.jpg

 

na codziennych nastawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no zrób jak mozesz, bede wdzieczny, a zrobilbys testy z podkreconym procem na 2,6 ?:D wtedy to bym byl dopiero wniebowzięty.. Kurde widze ze w 3dmarku 03 osiagasz 40k a ja równo 30.. ehhh;/ nie wiem czemu tak nie wydaje mi sie zeby 500mhz na rdzeniu az tak hamowało karte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi trochę czasu a zrobię na twoich nastawach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie postaram w najblizszym czasie tez wrzucic 3dmarka06 z wynikami bez oc karty i z oc. Z tego co pamietam, na standardowych taktach (proc 2,9GHz) karta osiagala 10500, po OC 11500

 

Co do OC- ten gainward to taki typowy sredniaczek, nie ma tragedii, ale do najlepszych wynikow to mu duzo brakuje (ale w momencie zakupu byl to najtanszy 9800gt, wiec nie mam co narzekac)

 

Z testami z gier bedzie problem, bo grywam obecnie tylko w gta IV (w ktorym karta nagrzewa sie do oszalamiajacych 44 stopni ^^), i w Live For Speeda, ktory dziala na przedpotopowych sprzetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0c13de447788a0b8m.jpg

 

Prawdopodobnie p35 + memki nadrabiają bo cep i karta tak samo ustawiona a wynik jednak mam wyższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...